6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

GLOSA: Michalákové je mi líto

Norové rozhodli, že paní Michaláková nemá na své dvě děti nárok. Zkoumali případ důkladně a rozhodli, jak rozhodli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 8.10.2015 17:29

a vy neznáte, jak to vypadá v rodině ?

Např. Já budu dětem odmítat neustálé mlsání a budu vyžadovat, aby co nejčastěji dělaly něco namáhavého, třeba nějaký sport.

Moje matka, nebo třeba i manžel, jim budou sladkosti potajmu dávat, a když budou s nimi, tak mohou dítka lenošit.. a bude to tak dlouhodobě(je to jen příklad, možností je hafo)

Koho budou poslouchat ? Mě ? ha ha ha

E. Erat 8.10.2015 19:21

Re: a vy neznáte, jak to vypadá v rodině ?

A protože, nedáte svému dítěti čokoládu se s vámi nebude chtít vidět ? Opravdu už z toho blázníte. Proboha, proč tu línou nemakavou krávu obhajujete ?

J. Vintr 9.10.2015 2:40

Re: Ale ale,

Řekl to osobně třeba do televize nebo do očí své matce? Je tak snadné mluvit za nezletilé dítě ...

R. Morava 8.10.2015 14:30

Norská vyspělost?

Tím myslíte gender, multikulti, feminismus, nebo jiné nelogické sociální experimenty? O Norsku se píše méně, ale pokud je to jak ve Švédsku, kde už se nedemokraticky umlčuje opozice, tak to funguje ze setrvačnosti díky schopným lidem a technologiím, které měli. Otázka je jak ještě dlouho? Dítě většinou tíhne k matce, ale je manipulovatelné. Paní Michálková se mi sice nezdá důvěryhodná ale soud nic nedokázal. Z naší strany se potom zaručovala i rodina p. Michálkové a náš stat že by NAŠE občany taky hlídal. Možná ne tak jak v Norsku, ale proč má mít Norsko patent na rozum?

M. Prokop 8.10.2015 14:38

Re: Norská vyspělost?

Dokud byli chudí, měli Nansena a Amundsena.

Zbohatli na ropě, mají barnevern. :-P

E. Erat 8.10.2015 15:51

Re: Norská vyspělost?

U nás to byl zase Běhounek, leč ropu nemaje máme hov....

J. Hruška 8.10.2015 13:38

Norové - lidožrouti.

Vážený pane Jaroslave Jiráte.! Platí zásada, "zájem dítěte je přednostní". Tak se zeptejme: Jaký je onen proklamovaný zájem dítěte?? Je zájmem chlapce znát matku? Odpoví mu někdo v budoucnosti na prostou otázku: "Kdo je můj táta, po kom mám tmavé oči nebo velký nos? Je zájmem menšího i staršího znát svého bratra a poznat bratrskou lásku?? Je zájem dospívajícího mladistvého znát zemi a jazyk země, které je občanem?? Je zájmem inteligentního chlapce naučit se norsky, anglicky nebo také česky? Bude mu snad někdo Z Prahy bránit v návštěvě Osla? Je snad zájmem dosud jen dětí žít v anonymitě v utajení svého původu a v tajnosti u svých pěstounů? Co když je chlapcovým zájmem, být populární a chlubit se úspěchem svých rodičů, nebo se poučit z jejich chyb?? Píšete o spokojenosti, podsouváte snad nespokojenost s životem s vlastní matkou a bratrem?? Píšete o zneužití, jako by to byla pravda. Není to pravda, pokládáte obvinění jako prokázané, Proč, proč?? Kde jste přišel na Váši, zdůrazním, Vaši smyšlenku, že Norové jsou lidožrouti, jak se opovažujete tohle vůbec zmínit??

Ještě stojí za otázku: Zeptal bych se adoptivní macechy, jestli náhodou neukradla dítě skutečné matce a jak se při tom cítí?? Jestlipak by se dokázala podívat pravé matce do očí, proč zůstává raději v utajení?? Jsem velmi zvědav na nepokrytecké a hlavně "nekorektní" odpovědi. Zdař Bůh, Josef.

J. Vintr 8.10.2015 13:58

Re: Norové - lidožrouti.

Morální úroveň "náhradních rodičů" dostatečně charakterizuje jejich aktivní spolupráce s gestapáckými metodami norské sociálky ...

J. Kanioková 8.10.2015 17:23

Re: Norové - lidožrouti.

Pavel Hasenkopf na FB 20 září v 6:21 ·

Seznámil jsem se s tím, jak probíhal soud v Norsku. Musím odmítnout desinterpretace, podle kterých u soudu vypovídali i Denis a David. Nestalo se tak a informace o nich jsou i nadále pouze zprostředkované pěstouny a BV.

Potvrdila se dřívější informace, že pěstouni Davida vždy - již dávno před svěřením Davida - žádali o adopci nějakého dítěte. I oni vedou svůj spor s BV, cítí se jím již 4 roky podvedeni, že k adopci Davida stále nedošlo, protože s tímto cílem oni do všeho šli - kdyby věděli, že půjde jen o trvalou pěstounskou péči, vybrali by si jiné dítě. Myslím, že to hodně vysvětluje - např. skutečný důvod rozdělení dětí nebo to, proč do adopce je navržen pouze David.

A k argumentům o Evr. soudu pro lidská práva - 05. 12. 2014 - Stížnost Michalákové odmítl výbor tří soudců složený z předsedy Charlana Hajijeva z Ázerbájdžánu, Erika Møseho z Norska a Dmitrije Dědova z Ruské federace.

http://blog.aktualne.cz/blogy/pavel-hasenkopf.php?itemid=24286#more

J. Kadeřábek 8.10.2015 13:30

Doufám, že se autor dožije doby,

kdy tady s. Marksová zavede norský systém (už se na tom pracuje) a podobným způsobem mu budou odebrány jeho vlastní děti (pokud nějaké má). Je to přece v zájmu dětí, když je nějaká pochybnost. Stačí málo. Pohádat se se sousedem, který jej udá českému Barnevernu. Je to jediný účinný lék na podobné dementní myšlení autora.

O. Uživatel 8.10.2015 13:32

Uživatel požádal o vymazání
P. Boublíková 8.10.2015 14:16

Re: Doufám, že se autor dožije doby,

My zodpovědní rodiče samozřejmě takový systém nechceme. Ať si každý svoje děti třeba umlati - znruzivanych, tyranych a utyranych děti je u nás dost. A situace je postupem času možná horší, neboť po nyrskem případu - kdy logopedka s psycholozkou měly že života peklo za to, že oznámily podezření na sexuální zneužívání dítěte - si každá učitelka nebo dětská lékařka raději zakryje oči a uši, než by si pálila prsty.

Paradoxní ovšem je, že nás tak hrozné trápí, co se děje v Norsku.

M. Prokop 8.10.2015 14:29

"raději zakryje oči a uši, než by si pálila prsty."

Nebo důkladně ověří, aby nedocházelo ke zhovadilostem křivého obvinění.

P. Boublíková 8.10.2015 14:42

Re: "raději zakryje oči a uši, než by si pálila prsty."

Jak to má taková uca, která vidí potlučené děcko, dělat? Vyprdne se na to.

R. Morava 8.10.2015 14:43

Re: Doufám, že se autor dožije doby,

Víte, ono každý extrém je škodlivý. Na jedné straně jsou matky které sedí v hospodě a 2 leté dítě je samo doma, nebo ho dokonce bijí do modra. Na druhé (Norsko) Vás udají za to, že si v kavárně dáte 2 deci vína. Nebo dostane dítě na zadek protože už to opravdu potřebovalo, Norka Vás udá a máte problém. Opravdu ne každý rozumný člověk chce mít dítě nakažené gendrismem a feminismem nebo multikulturalistu, který se rozvede při první manželské krizi a dítě Vám strčí na opatrování. Nebo místo dítěte bude chodit šou... s imigranty za peníze. A pokud to sledujete, třeba ve Švédsku se toto podporuje. Děkuji nechci, už jsem zvracel.

P. Boublíková 8.10.2015 15:13

Re: Doufám, že se autor dožije doby,

Kromě toho, těžko se zjišťuje a prokazuje (a možná i definuje) psychické týrání.

Ovšem proč je tolik ruchu kvůli jedné paní, která léta žila dobrovolně v Norsku, znala tamní poměry a teď si stěžuje, mi hlava nebere.

J. Fialová 8.10.2015 13:22

Dotaz pro pana Ruščáka

Pane Ruščáku, v Norsku opravdu o zbavení rodičovských práv a o adopci

nerozhoduje soud, ale krajská komise??? Něco takového snad u nás ani

strana a vláda v letech padesátých... J. Fialová

P. Boublíková 8.10.2015 13:29

Re: Dotaz pro pana Ruščáka

Pan Ruscak napsal, že soud řeší případné odvolání. Takže rozhodnutí komise je předběžné a platí jen v případě, že se nikdo neobráti na soud.

O. Uživatel 8.10.2015 13:33

Uživatel požádal o vymazání
P. Boublíková 8.10.2015 14:09

Re: Dotaz pro pana Ruščáka

Kdyby byl první instanci soud místo komise - v čem je rozdíl?

J. Fialová 8.10.2015 14:19

Re: Dotaz pro pana Ruščáka

Teď jsem si všimla, že pan Ruščák dole píše: "praxe je taková, že soudci nechtějí jít proti rozhodnutí komise, ať už je jakékoliv, v ca. 95 % případů, čistě jen proto, že nechtějí s nimi jít do konfliktu a podrývat jejich autoritu".

Kdyby rozhodovaly od začátku jen soudy a nikdo jiný, kdyby nevznikalo mimořádné množství pochybností o nezaujatosti těchto soudů, tak by to bylo o něčem jiném. Takhle se nemůžu zbavit dojmu, že toto jsou padesátá léta jak vyšitá. J. Fialová

A. Bytová 8.10.2015 14:30

Re: Dotaz pro pana Ruščáka

Lehce mimo a velmi demagogicky, uznávám, ale Breivik je také dítě odebrané BV. Takže ono to "spokojené vyrůstání u pěstounů", jak píše autor nebude asi zas vždy tak idylické, když vyrobilo masového vraha plného nenávisti ke společnosti.

P. Boublíková 8.10.2015 15:04

Re: Dotaz pro pana Ruščáka

Kdyby byly kdesi ryby. Odvolací soud může jít na ruku jakési komisí stejně jako soudu a časově to může vyjít nastejno - odpovídala jsem namitce p. Rysa, že je to zdrzovacka.

M. Prokop 8.10.2015 14:30

Re: Dotaz pro pana Ruščáka

A mezitím si dítě u pěstounů zvykne a je vymalováno ....

J. Kanioková 8.10.2015 13:19

Znovu, protože je to až dole a možná by to přehlédl

Reakce panu Eratovi, napsal jste - "V rozhovoru pro MF ze dne 22.2.2014 uvedla paní Michálková, že její manžel nebyl zcela sexuálně normální"" ... Moje otázka - to je vaše tvrzení.. takže odkaz ?

Z února 15 - Byla jsem naivní, norské sociálce jsem věřila: Chatovali jste s Evou Michalákovou! - http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-chat/301881/byla-jsem-naivni-norske-socialce-jsem-verila-chatovali-jste-s-evou-michalakovou.html

„Svědomí máte čisté možná vy,ale o otci se moc nezmiňujete, že by tam byl zakopaný pes? jen tak bez důvodu Vám ty děti nevzali, nedělejte z lidí blázny..(Mirek)“ .... Ja z lidi blazny nedelam. Byvaly manzel mel psychicke problemy, ktere mi pred manzelstvim zamlcel. Tyto psychicke problemy u nej naplno vypukly po odebrani deti. Sam je ve sve podstate obeti jednani barnevernu

„Vazena pani mna zarazila jedna vec , ktoru ste niekde prezentovali, uz neviem ze kde. ze krvacanie synceka z konecnika sposobilo, ze dietatu nedodrziavali dietu ,ktoru mal v skolke.Nakolko zijem v norsku uz par rokov a moja dcera pracuje ako ucitelka v skolke tvrdim ze vasa informacia co sa tyka nedodrziavania diety v skolke je klamliva nakolko v skolkach v norsku sa nevari. Maximalne nejaky chlebik s maslom a ovocie .Proste nevarene jedla a ked ma dieta nejaku zvlastnu dietu mal by rodic zabezpecit dietatu aby dostaval v skolke take jedlo co mu vyhovuje.(pierik)“

Ja pracuji ve dvou materskych skolkach a teple jidlo se vari na obou dvou mistech. Ne kazdy den v tydnu, ale par dni v tydnu maji deti teply obed. V jedne ze skolech si deti musi nosit svacinky z domova, ve druhe skolce maji deti ve skolnem zaplacenu i celodenni stravu. Je to spise otazka jednotlivych skolek jestli podavaji ci nepodavaji teplou stravu. Syn jedl malo a jeho stolice byla tvrda. v nemocnici mu diagnostikovali reflux a dostal i leky na zjemneni stolice. Skolku jsem informovala o tom, ze syn ma mit zvyseny prisun ovocnych stav, ale nestalo se tak.

J. Kanioková 8.10.2015 13:19

Taky únor 15 -

Matka "norských" dětí: Má vina? Plácnutí přes zadek - http://zena.centrum.cz/deti/zajimavosti/clanek.phtml?id=806066

E. Erat 8.10.2015 13:35

Re: Znovu, protože je to až dole a možná by to přehlédl

Přiznám se, že zcela nechápu jaký další odkaz ještě chcete. MF,tištěné noviny ze dne 22.2.2014. A to jsem již uvedl. A ještě mohu přidat, že na tento rozhovor reagovala novinářka Jana Bendová,opět v MF o dva či tři dny později s tím,že ta rodina pí Michálkové je trochu divná-zjednodušeně.Příběh o tom, že mu ve školce nedávali ovocné šťávy je opravdu velmi dojemný.Předpokládám,že nebyl v celotýdenní školce, a tedy mu matka po návratu domů mohla podávat džusy atd.Také mu mohla dát džus s sebou, svačinku, ovoce apod. Jako to třeba zde dělají rodiče jejichž děti mají bezlepkovou dietu apod. Takže v každém případě matka kráva,jak říkáme s manželkou o těchto ženách. I když jí spíše podezírám z toho,že kryla a kryje svého deviantního bývalého manžela.

J. Kanioková 8.10.2015 13:56

Mi jde o SKUTEČNÝ DŮKAZ, FAKTICKÝ,

""že její manžel nebyl zcela sexuálně normální""

protože se o ten případ zajímám maximálně, sleduji všechno co se v médiích objevi, ale o sexuálním problému čtu od vás naprosto poprvé. Nikdy nic takového nebylo psáno. Nebo faktický důkaz, že to Michaláková OPRAVDU vyslovila..

E. Erat 8.10.2015 14:33

Re: Mi jde o SKUTEČNÝ DŮKAZ, FAKTICKÝ,

Proboha tak si ty noviny v redakci MF dohledejte. Co ještě chcete,všechno víte,všude jste byla 2x atd. Matka která nedá svému dítěti do školky džus,ovoce, když to tam nepodávají je kráva. Nechá radši do dítěte cpát nějáké  chemické pilulky na zjemnění stolice. Radši sedět na prdeli,nemakat,nevařit a stěžovat si školku. Chudáci děti, na jejich místě by bylo lepší být sirotou.

Z. Koutecký 8.10.2015 13:13

Péče o blaho dětí v Norsku

je skutečně velmi vysoká. Z oficiálních norských pramenů lze zjistit, že ročně je tam nehodným rodičům odebráno v průměru kolem 12 tisíc dětí. Což je v zemi s cca 5 miliony obyvatel docela úctyhodné číslo. Zájem o přidělení dětí do pěstounské péče je obrovský. Není se co divit. Rodina, které jsou přiděleny dvě děti získá cca 15 tisíc euro měsíčně, a to je i v Norsku hodně. Případ dětí paní Michalákové nechci nijak komentovat, objektivní skutečnosti jsou vesměs utajené. Faktem však je, že případy, o kterých rozhodoval Evropský soud pro lidská práva nedopadly pro Norsko dobře. Cesta k dosažení verdiktu Evropského soudu je však velmi zdlouhavá, může trvat i několik let a rozsudek platí jen pro ten jeden konkrétní případ. Norové sice rozhodnutí soudu respektují, děti vrátí rodičům, ale v dalších případech postupují dále podle svého. Úspěšné byly i tvrdé diplomatické zásahy indické nebo ruské vlády. Čechy ovšem nikdo nebere vážně, protože řeč se mluví a voda teče, ale o miliony z Norských fondů rozhodně přijít nechceme. Každopádně pobývat s dětmi v Norsku asi není nejlepší nápad, pokud se jich nechcete zbavit.