2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

FRANCIE: Kritika terorismu projevem duševní poruchy?

Dne 16. prosince 2015 přirovnal francouzský žurnalista ve vysílání mainstreamové rozhlasové stanice francouzskou pravicovou Národní frontu k Islámskému státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 1.11.2018 20:08

Re: EU je prostě super,

Pro ty oklamané a ty, kteří hlasovali proti brexitu je mi toho líto.

A je jich hodně, ca polovina obyvatelstva.

M. Mařák 1.11.2018 20:11

Re: EU je prostě super,

Británie podle mne do kontinentální EU stejně jako Rusko nepatří, je to na dlouhou diskuzi a jsem rád, že, doufám, skutečně z EU odejde.

S. Netzer 1.11.2018 20:19

Re: EU je prostě super,

Mám na to jiný názor, ale alespoň jedno pozitivum brexitu může být, že poslouží jako odstrašující příklad všem potenciálním následníkům.

Ale u agentů cizích velmocí je i toto marná naděj.

M. Mařák 1.11.2018 20:29

Re: EU je prostě super,

To je normální, každý jsme jiný. Někdy se to možná pokusím sepsat a pak o tom můžeme pokecat. Podle mne je mezi kontinentem a ostrovem opravdu velký historicko-právně-ideologický rozdíl.

B. Hančl 1.11.2018 20:36

Re: EU je prostě super,

Ty vole Mařáku, nechceš si vzít Nesser domů? To byste si mohli notovat.

S. Netzer 1.11.2018 20:40

Re: EU je prostě super,

"Názor" inteligenta.

B. Hančl 1.11.2018 21:02

Re: EU je prostě super,

He!ll Nesser, to se mi líbí, jak jsi se poznala, něco tak blbého a nsdapáckého jsem dloho neviděl ani neslyšel.

S. Netzer 1.11.2018 20:39

Re: EU je prostě super,

Ten rozdíl samozřejmě existuje, ale obyčejní lidé jsou stejní, mají stejná přání a tužby, na rozdíl od typů à la Boris Johnson, kteří už nepatří do naší doby. A jejich egoismus taky ne.

B. Hančl 1.11.2018 21:05

Re: EU je prostě super,

Boha ty jsi hovado. Germani dostali vždy na prdel díky Anglosasům a ty je budeš pranýřovat. Ku rva kdo bombardoval Londýn?

V. Církva 1.11.2018 20:44

Re: EU je prostě super,

Bravo! Jste na dobré cestě. Rusové se nehodí do Evropy, Britové už vůbec ne. Možná ani Maďaři ani Češi a vlastně ani Francouzi. Protože každá země má svoje specifika, svou historii a právě proto má být v EU rozumný stupeň volnosti decentralizace, "nenásilnost" a svoboda.

Právě to může pomalu a postupně Evropu víc a víc spojovat. Vnucování nových zákonů, posilování ovládání obyvatelstva, vnucování genrismu nebo ilegálních migrantů určitě nic takového nepřinese!!!

M. Mařák 1.11.2018 20:51

Re: EU je prostě super,

Rusko je byzantská forma oligarchie neslučitelná se západní demokracií. Británie je zase podle mne historicky, právně a ideologicky velmi těžko slučitelná s kontinentální Evropou. Není to jen o juspozitivismu a jusnatiralismu.

M. Mařák 1.11.2018 21:36

Re: EU je prostě super,

jusnaturalismu

V. Církva 1.11.2018 20:33

Re: EU je prostě super,

Demokratické hlasování Vám "totalitářům" pochopitelně nevoní. Britové se rozhodli, Ať už dobře nebo zle, respektují demokratickou volbu.

Ale EU likvidují Vaše ideologie kontroly obyvatelstva, Brexit je důsledek ne příčina.

M. Mařák 1.11.2018 20:40

Re: EU je prostě super,

Pro mne je jako pro eurofederalistu Brexit naděje. Již aby konečně odešli, včera bylo pozdě.

J. Brunner 1.11.2018 21:09

Re: EU je prostě super,

Fanoušek jste dobrý, ale počítejte s tím, že můžete klidně prohrát. Dokonce se zdá, že se skóre otáčí.

M. Mařák 1.11.2018 21:15

Nestrašte, GB zůstane

v EU? To snad ne.

V. Církva 1.11.2018 19:54

Francie je evidentně v hnoji a viníci nepředstavitelně drzí

Nenechal bych se mást tím, že se tam životní úroveň drží na dobré úrovni. Je to setrvačností vyspělé země, dluhy a tím že tam z historických důvodů žije dost evidentně bohatých lidí.

Co se týká svobody slova. Žurnalisté lhát můžou, LePen pravdu říkat ne. Že jsou informace o Islámu bojkotovány je důvěryhodná informace, nemluvě o strachu z Muslimů kvůli kterému si je do knihkupectví nikdo nedá. Problém je jasně ukázán na Éricu Zemmourovi který konstatuje pravdu a vzápětí čelí "vlastním" = radě a ještě Muslimům a jde mu o život.

Přesto i pod tímto jasně srozumitelným článkem najdeme komentáře s tisíci slov chytající autora za mírné nepřesnosti v detailech. A vůbec jim nevadí, že podstatu článku nevyvrátili žádným argumentem. Snad chtějí sami sebe přesvědčit, že jejich ideologie není destruktivní. Jinak ve Francii znám pár fajn lidí. Už kvůli nim a protože je Francie nedaleko od nás si přeji aby se Francie vzpamatovala, tak třeba je ještě za 5 minut 12.

M. Mařák 1.11.2018 19:58

Tady na Alsasku je to v pohodě

a žádní lháři a obchodníci se strachem Vašeho typu na tom nic naštěstí nezmění.

V. Církva 1.11.2018 20:26

Re: Tady na Alsasku je to v pohodě

Lhář říká jste lháři? Z některých Vašich komentářů jseem se domníval, že jste chytřejší.

Papouškování o údajném strachu z migrace je už profláknuté, trapné a neinventní. Nejen že pragmatický člověk ví že je to blbost, ale už to prokazují i výzkumy. Viy například:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stydte-se-ze-nechcete-migranty-Cyril-Hoschl-rika-Ne-ne-A-cituje-vyzkum-505633

M. Mařák 1.11.2018 20:31

Re: Tady na Alsasku je to v pohodě

Nelžu a nevytvářím fake news z polopravd jako zdejší Kurasi a podobní obchodníci se strachem.

B. Hančl 1.11.2018 20:42

Re: Tady na Alsasku je to v pohodě

Vy jste buď vůl, nebo placený blb.

M. Mařák 1.11.2018 20:45

Re: Tady na Alsasku je to v pohodě

A vy jste kdo?

S. Netzer 1.11.2018 20:47

Re: Tady na Alsasku je to v pohodě

Povytáhnul jste alespoň obočí? :-))))

S. Netzer 1.11.2018 20:45

vox populi promluvila

B. Hančl 1.11.2018 21:07

Re: Tady na Alsasku je to v pohodě

Ani dementi tvého typu.

S. Netzer 1.11.2018 20:06

Re: Francie je evidentně v hnoji a viníci nepředstavitelně drzí

Váš monopol na pravdu se mi moc líbí.

Není náhodou La Direction Générale de la Sécurité Extérieure rovněž politická pobočka mezinárodního neomarxistického hnutí?

V. Církva 1.11.2018 20:29

Re: Francie je evidentně v hnoji a viníci nepředstavitelně

To víte asi nejlépe vy "kdo jsou Vaše bratrstvo černé pracky". Já Vás neznám, jen to co se proflákne, že tzv. Netzer, jinak neziskovko. Pozdravujte Soroše, ale plat si dnes nezasloužíte!

S. Netzer 1.11.2018 20:38

Re: Francie je evidentně v hnoji a viníci nepředstavitelně

Ujišťuji vás, že to Georgiemu vyřídím.

Bude mít radost, že se o něj Církva z Čechie zmínil.

S. Netzer 1.11.2018 20:41

Re: Francie je evidentně v hnoji a viníci nepředstavitelně

o něm, sorry

V. Pokorný 1.11.2018 18:52

Von

ten tzv. demokratický Západ je vošantlich. To, co bylo, to dávno už není, najdi si zas.....Odpadní Západ je na odpis, a taky že odejde do zapomenutí. Pokud jej povede sebranka podobná tomu buzerantovi a gerontofilovi Macronovi, tak je to dost pravděpodobné. Nezmiňuji spoustu dalších tupců a tupek.

A kór, když se tady odvolává na nezávislý soud. Aspoň tenhle termín použil pan Mařák. Nezávislý soud? Chiméra. Fuj.