6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

FRANCIE: Kritika terorismu projevem duševní poruchy?

Dne 16. prosince 2015 přirovnal francouzský žurnalista ve vysílání mainstreamové rozhlasové stanice francouzskou pravicovou Národní frontu k Islámskému státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Student 2.11.2018 10:18

Západoevropská levice se učí rychle.

To se musí uznat. Umlčování politických odpůrců nabývá stále častěji podob, známých obyvatelům bývalých postkomunistických zemí. Už i na to využívání psychiatrické výzbroje dochází.

No jo, ona je ta psychiatrie taková neprůstřelná. Špatné rozsudky bývaly po převratu, myslím občas, napraveny novými. Ale proti ortelu psychiatrů se odvolat nelze. Kolik je vlastně lidí, označených za "psychopaty". Kolik z nich to schytalo buď omylem nebo úmyslně, na politickou zakázku? Nebo protože sami potřebovali zkoumat, jak na takový verdikt reagují nepsychopati, aby měli referenční skupinu? Že jsou to slušní a hodní lidé, kteří by se něčeho takového nedopustili?

Za totality se toho dopouštěli celkem běžně, vzpomínám si na pár diskusních popřevratových pořadů, kdy byli tázáni, proč musí z pachatelů ještě navíc dělat morální zrůdy. Nikdy to nepřiznali, naopak ten, kdo proti nim vznášel nějaké výhrady, byl označen tu za paranoidního, tu za psychopatického, jak se to odborníkům hodilo, takže nepříjemných otázek ubývalo. Taky kdo by o tahle stigmata stál, že? Možná ta Francie tyhle otázky zase otevře.

J. Kanioková 1.11.2018 22:23

......

Macron je jako Obama v roce 2008. Vyvolal obrovské naděje. Zklamání, pokud je nesplní, bude nebezpečné - https://ihned.cz/c1-65720700-macron-je-jako-obama-v-roce-2008-vyvolal-obrovske-nadeje-zklamani-pokud-je-nesplni-bude-nebezpecne

M. Mařák 1.11.2018 22:32

Macron je podle zdejších

levičáků typu Marine Le Pen, Mélenchon a tak ultraliberál, tedy něco jako za koho se u nás vydával Klaus. Doufám, že nezklame tak, jako zklamal Klaus s oposmlouvou a tak podobně.

Nevím, co má společného s Obamou.

R. Langer 2.11.2018 1:27

Re: Macron je podle zdejších

S Obamou má společného všechno, s Klausem nic. :-P

V. Student 2.11.2018 10:08

Re: Macron je podle zdejších

Levičáci typu Marine Le Pen? To jste se trochu upsal, ne?!

M. Mařák 1.11.2018 22:14

Komouš Vítek, Kuras fake news

a další zdejší obchodníci se strachem se zatím nepouštějí do na fantazii postavených blábolů o realitě ve Francii. Zbývá lživá propaganda z Gatestone Institute. No, nějak to přežiji...

J. Jurax 1.11.2018 23:11

Ehm ... tedy pravíte, že tvrzení uvedená v článku nejsou pravdivá?

M. Mařák 1.11.2018 23:15

Fake news postavená na lži,

podrobně jsem to dole popsal a rozebral. Ideologická propaganda obchodníka se strachem, která nevychází z objektivní reality.

A. Nový 1.11.2018 23:53

Re:

Dost zajímavé je popohnat někoho před soudce, že zveřejnil fotografie, které jsou běžně dostupné na veřejných internetových médiích. Holt, každý máme jiný pojem o svobodě projevu.

M. Mařák 1.11.2018 23:57

Re:

Tu kauzu jsem vysvětlil a zároveň jsem přidal hromady relevantních odkazů. Neznalost zákona neomlouvá.

J. Jurax 2.11.2018 0:39

Jojo, a co když někdo zveřejní hromady mrtvol nalezené v německých koncentrácích ... nedostal by se ve Francii před soud na jako madam LePen?

K. Janyška 1.11.2018 20:55

FRANCIE NEBO NĚMECKO, TO JE SKORO JEDNO.

Šroub zločinného socialismu Evropské unie se samoutahuje a je utahovám těmi, kde se myšlenky socialismu, tedy zločinu lidstva na sobě samém, zrodily. Tedy Francií a jejich pilným žákem Němci. Viz slavná Kontrarevoluce vědy od A.F Hayeka.

Socialismus, tedy i EU, je napadením jediné možnosti existence lidstva na evropském světadíle, tedy spontánního řádu jeho lidského světa. To šlo vždy Němcům a Francouzům výborně. Ale těch mrtvých a zmaru u toho.

Ano, EU může být, jedině však za předpokladu, že se všichni, včetně Francouzů, dobrovolně prohlásí za Němce, nebo všichni, včetně Němců, se dobrovolně prohlásí za Francouze. Pak vznikne stát Francie na evropském kontinetu nebo stát Německo. To je vyzkoušené, to by fungovat mohlo. A všichni Evropané by museli zavrhnou svoji vlastní národnost a státní existenci. A to dobrovolně.

Cožpak si už nikdo nepamatuje, že SSSR, kde vládl tzv. sovětský člověk a ČSSR, kde vládli umělí Čechoslováci, se rozpadly ? Proč asi ?

Je vůbec možné, abyste vy, lidé s tituly i bez, byli tak naivní ? Dzp.

K. Janyška 1.11.2018 20:53

INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,

PROSTŘEDNICTVÍM EU ?

Název, jak z hororu, co ? A přesto popisující realitu. Co se tedy děje ?

Lidský svět, coby celek, se snaží zorganizovat (já vím, že marně, ono to nejde ze známých důvodů, je navždy lidmi nezorganizovatelným spontánním řádem, který řídí je, ne oni jeho) skupina nejbohatších lidí světa, tedy špičkových socialistů. Ano, bohatí mentálně propadnou dojmu, že když umějí zorganizovat tak obří a výnosné firmy a majetky, že by to mohlo jít i z celým lidským světem. A tak pilně zasedají v různých světových podivných institucích a radí se, jak to udělat.

Špičkou a centrem takového celosvětového radění, tedy socialistického řádění, je Bilderberg. Na něm se tajně, naposledy na konci minulého roku na 3 denním jednání, domlouvají. Kdo to nechce vidět - nevidí, stačí však vyhledat všechno na netu a jen ignorant si myslí, že na tajném jednání si porovnávají, kdo má dražší slipy nebo hodinky. Dohodnou se a konají. A samozřejmě, že v první řadě ovlivňují politické dění všude ve světě tak, aby to jejich záměrům vyhovovalo. A jedním z jejich hlavních zájmů je samozřejmě Evropa.

Mimochodem, Macron pracoval přímo v administrativě Bilderbergu a tak není divu, že náhle z ničeho nic získal takovou podporu Francouzů prakticky neznámý člověk, když mu Bilderberg patřičně pomohl. Totéž platí o předsedovi francouzské vlády, který byl účastníkem Bilderbergu také. Také, o podle všeho vydírané, Merkelové. Každý si pamatuje, když vypukla aféra s tím, že ji sledovala roky tajně polostátní americká agentura, jak rychle změnila názor na jí před tím tolik kritizovaný mulitikulturalismus.

K. Janyška 1.11.2018 20:54

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,

Německo a Francie se dohodly pod tlakem svých mocenských choutek, tažených inspirací socialismem, který má ve Francii své "vědecké" rodné hnízdo a kterým se Němci velmi rychle nakazili už dávno. Dokonce přes linie první světové války se hádaly, řečeno s mistrem Hayekem z jeho slavné Kontrarevoluce vědy, kdo z nich lépe ovládá umění socialismu, tedy kdo umí lépe zorganizovat lidský svět. No a taková ideologická nálož v obou národech se Bilderbergu velmi hodila a hodí. Tlačí je už roky k založení jednoho evropského velkostátu, který by mohli mocní lépe svými penězi ovládat. EU ničím jiným, než takovým zárodkem, neustále se vyvíjejícím v tomto směru, není.

Ale vraťme se k tzv. integraci Evropy, tedy neustále omílanému termínu, jakoby vůbec nešlo o pohlcení malých velkými a likvidaci národních států a dokonce národů na evropském kontinentu. Ano, tzv. integrace Evropy nic jiného neznamená. Kdo si pod takovým termínem představuje něco jiného, měl by to vyložit. Já, coby znalec kompozitivní teorie, to nedokáži. Kdo potom jiný, mi není jasné.

Momentální model EU podle LS, jak jinak, byla přijata za předsednictví Německa, je skvělým nástrojem pro tak zločinný úkol. Vždyť z ní vycházející euorgány neslouží ničemu jinému, než podřízení všeho v EU Německu, coby nejsilnějšímu jeho členovi. Každý vidí, že za EU v případě skutečně velkých věcí jedná Merkelová, ne ty loutky, které Německu v čele EU slouží. Mimochodem, Německo už těží z EU a eura teď. Má největší přebytek státních financí na světě, přestože růst HDP jen průměrný.

K. Janyška 1.11.2018 20:54

Re: INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ,

A intergrace, tedy podřízení národních států a národů Evropské unii prostřednictvím tzv. implementace tzv. evropského práva, čti evropského, tedy vlastně novoněmeckého, příkaznického práva, postupuje. Někdy tempem až závratným. Najednou se mluví o Evropanech, o Evropě jako státu, o evropanství a populismu těch, kteří se odmítají takovému vývoji podřídit. A Macron do toho přijde na poradě se svojí rupočernou německou soudružkou s návrhem na urychlení integrace a zapojení do této nelidskosti dalších a dalších oblastí tak, aby evropský stát skutečně vznikl, a to co možná nejrychleji.

Neznikne však. Vznikne jen strašné napětí, které může skončit obřím krveprolitím při zpětném osvobozování národů a národních států z područí tohoto zločinného molochu. Návrhy na evropskou armádu a společnou policii a zdanění nejsou ničím jiným, než dalšími střípky do mozaiky euvýstavby, tedy v budoucnu podřízení Evropy tomu nejsilnějšímu, tedy v posledku právě Německu. To, že si to Francouzi a další neuvědomují, není vůbec důležité. Prostě jim chybí vzdělání stran spontánního řádu lidského světa.

Nemá cenu nikoho o takovém vývoji přesvědčovat. Pro sečtělého je však až neuvěřitelně a nápadně shodný s vývojem a koncem SSSR a pěstováním tzv. sovětského člověka, mimochodem, u nás Čechoslováka a v EU teď tzv. Evropana, které tak krutě a přirozeně selhalo. Stalo se to proto, že se to stát muselo. Spontánní řád lidského světa nic jiného nedovolí a už vůbec ne lidskou hloupost a nadutost ve věcech, které náleží jen a jen jemu, coby nezničitelné neosobní spontánní řídící struktuře všeho ve vesmíru, tedy i lidského světa. Je jedinou možností existence lidstva... Dzp.

K. Janyška 1.11.2018 20:49

PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

ZEJMÉNA RUDOČERNÝCH SOCIALISTŮ.

Jak známo, vývoj lidského světa je tažen civilizací jednotlivců obchodem, tedy jejich vyšším a vyšším osamostatňováním. Takoví lidé jsou pak už dlouhá tisíciletí tahouny dalšího jeho vybavování technickými prostředky, neboť svojí nekoordinovanou aktivitou vygenerovali neosobně a nezáměrně spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který je svými evolučně vyvinutými pravidly řídí a nutí k efektivním a produktivním druhům jednání.

A přinutil je založit evoluční cestou bez původního záměru vlastní správní jednotky, národní státy.

Pomiňme tu eskapádu historických událostí, které vedly k dnešku a podívejme se na to, co je. Co vniklo a co dál vzniká. Jen za poslední 3 dekády vznikly desítky nových národních států a nikdo se jich, tedy každý toho svého, nechce vzdát. Jak to ? Vždyť EU je přece prý jakousi novou lepší formu lidského světa. Tak proč ne ?

Jednoduše proto, že to není mírovými cestami možné. Historickými vazbami a vzájemnou všemožnou sounáležitostí osazené skupiny lidí, kteří si říkají národ, dokonce až paradoxně na tom trvají i v USA, kde je national skoro všechno, totiž se této vlastnosti ani vzdát nemohu. Je vrostena v jejich historii a v jejich myslích, tedy v systému tzv. pravidel jejich správného chování. Proto není znám případ, kdy by se někdo dobrovolně vzdal své národní identity.

K. Janyška 1.11.2018 20:50

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Národy a jejich národní státy, není zatím dáno, že co národní stát to jeden národ, se staly jedinými možnými správci zemského povrchu, a každý vidí, že skoro o každý metr svého území jsou ochotny bojovat. Ale co je nejpodstatnější pro existenci lidského světa, že se staly největšími prvky jeho spontánního řádu, který je samotnou podstatou jakékoliv možnosti, aby lidský svět vůbec existoval. Přičemž vzájemné vazby prvků spontánního řádu jsou výsostně omezující, tedy negativní, tedy zákazové. On jediný umožňuje lidem a jejich organizacím, včetně národních států, sledovat nekonečné množství účelů a cílů svých jednání tak, aby při tom nenarážely do ostatních, tedy, aby lidí se stejným neosobním sebezáchovným úkolem vůbec přežití.

Tato neobkročitelná podstata musí každého, kdo se o zorganizování lidského světa snaží příkazy, varovat. Nejde to, není to možné, musel by nejprve umět zrušit vesmír a naučit se ho sestavovat, tedy nekonečně složité řády, příkazem (tedy lidským rozumem, který je ovšem produktem vývoje, takže to není možné už z tohoto důvodu), ne omezeními. To je každému, aspoň trochu málo zorientovanému člověku jasné.

K. Janyška 1.11.2018 20:52

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

EU je tedy silou anticivilizační a může existovat jen na základě 3 předpokladů.

1.Všichni lidští obyvatelé a všechny národy Evropy se prohlásí dobrovolně, podtrhuji dobrovolně, za Němce a vznikne německý superstát, který budě řízen klasickými metodami. Bude mít i svoji velkou armádu a policii.

2.Momentální vývoj bude pokračovat navzdory názorům Evropanů na EU a bude postavena silná eunijní policie a armáda k potlačování odporu a nesouhlasu. Takový stav známe ze Sovětského svazu a každý ví, jak to s ním dopadlo.

3. Evropská unie bude stát na stejném principu, na kterém stojí spontánní řád lidského světa v Evropě, tedy na negativní multismlouvě mezi státy pro dosažení konsensu a garantování principu, já pán - ty pán.

3a. Žádná Evropská unie prostě nebude.

K. Janyška 1.11.2018 20:52

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Vraťme se teď k názvu eseje a zdůvodněme ho. Kdo má všech pět pohromadě, všechno našel unitř. Kdo ne tomu nemá žádný smysl cokoliv dalšího povídat.

Snad až na termín rudočerní. Od roku 1931 je církev svatá přesvědčena o správnosti socialismu, neboť přijala do své doktríny tzv. sociální spravedlnost, takto socialismu právě středobod. Od té doby se sice všemožné druhy socialistů perou navzájem, ale táhnou ve skutečnosti za jeden organizační provaz. Nutí je k tomu uznání řídící autority, coby podle nich jediné možné varianty uspořádání lidského světa a jedné možnosti, která lidstvo může přivést ke štěstí.

Hluboce, ale opravdu hluboce, se mýlí. V případě náboženských fanatiků je to dokonce pohrdání dílem božím. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak a možnost zorganizovat lidský svět by lidem poskytl. On to však neudělal... Dzp.

M. Mařák 1.11.2018 20:55

USA, Čína, Indie, EU, Kanada a podobně

pořád bez problémů fungují, stejně jako Ruská federace.

Co s tím?

S. Netzer 1.11.2018 20:59

Re: USA, Čína, Indie, EU, Kanada a podobně

"Diskuse" s kajanem je boj s větrnými mlýny.

On mele a mele. Bezohledně.

B. Hančl 1.11.2018 21:09

Re: USA, Čína, Indie, EU, Kanada a podobně

Pořád lepší, než ty tvoje kydy. Nesser, jdi do pr dele. Kydej si to v Algemeine.......

K. Janyška 1.11.2018 21:16

Re: USA, Čína, Indie, EU, Kanada a podobně

Mýlíte se, možná chlape, možná ženo, já tu prezentují vždy najvyšší možné vědění lidstva, sebe, a to jasně prokazuje, jak se lidský svět vyvíjí a na jakých základech. Kde je R-U, kde je německý Hitler, váš ne, vy jste jen odrodilá Češka, se svojí říší, kde je SSSR ? Tam skončí i EU, je v základu stejná, jen používá sofistikované neviditelné pro něžné lidi, metody ovládnutí jiných... Dzp.

K. Janyška 1.11.2018 21:10

Re: USA, Čína, Indie, EU, Kanada a podobně

Však ony přestanou, a už to začíná, vy komouši jeden, který nepoznal čínský komunistický pád a začátek nástupu nových, daleko civilizovanějších, čínských generací a pád SSSR... Dzp.

M. Mařák 1.11.2018 21:13

Re: USA, Čína, Indie, EU, Kanada a podobně

Po pádu SSSR vznikla Ruská federace, říše zanikají a opět vznikají navzdory národním těžko definovatelným národním státům jakýmsi.

K. Janyška 1.11.2018 21:17

Re: USA, Čína, Indie, EU, Kanada a podobně

A bude se dále rozpadat. O tom není pochyb... Dzp.

M. Mařák 1.11.2018 21:21

Ten komouš patřil mně?

Kolektivistický stranický aparátčíku na státní cecík celoživotně přisátý, když se pokoušíte diskutovat s individualistou, dávejte si pozor na jazyk.

K. Janyška 1.11.2018 20:48

Mařák je jak EU, supernesmyslem, když budu politicky

korektní... Dzp.

M. Mařák 1.11.2018 20:58

Re: Mařák je jak EU, supernesmyslem, když budu politicky

A co Vy a Váš včerejší pokus o matematiku, kterému se vysmála i má dvanáctiletá dcera?

;-)

M. Mařák 1.11.2018 20:04

EU je prostě super,

chce to jen, aby z ní konečně odešla GB, ta do kontinentální EU z mnoha důvodů nepatří. No a pak nějaké forma federace, nebo konfederace, aby se to konečně rozjelo.