26.1.2022 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

EVROPA: Rána eurofilům a reformistům

Rozhodnutí Evropské komise vnutit České republice (a Polsku a Maďarsku) v otázce přerozdělování migrantů svou vůli i navzdory odmítavému postoji české veřejnosti a české politické scény je skandální a je třeba jej nejen rezolutně odmítnout, ale zejména je třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 11.7.2017 8:00

přesně tak, pane Polanský

o žádnou ztrátu suverenity se v případě odmítnutí migrantů nejedná. Jedná se jen o ztrátu eurodotací.

Musíme si tedy zapamatovat, že Institut považuje pobírání eurodotací za českou státní suverenitu.

:-D

M. Šejna 11.7.2017 7:53

postoj české veřejnosti?

To jsem netušil, že postoj soukmenovců z IVK je postojem české veřejnosti. Pan Institut by se neměl ohánět postojem české veřejnosti, pokud ten postoj nezná.

Otázka přijetí nekolika set uprchlíků by měla být prověřena referendem, abychom opravdu znali názor většiny občanů, a nikoli jen názor těch, co jsou nejvíc slyšet v médiích. Otázka by měla znít takto: "jste pro odmítnutí uprchlických kvót za cenu ztráty euro-dotací? " Hlavně ta podmínka ztráty eurodotací by měla být zmíněna. On je totiž každý velkým frajerem, pokud mu nehrozí, že příjde o prachy. Jakmile je ale nějaký postoj ohrožen ztrátou financí, rychle se u většiny "české veřejnosti" postoj změní.

K. Křivan 11.7.2017 7:26

Nechci aby Praha byla zasviněna

jako je zasviněn muslimy a negry Mnichov a jiná německá města.

K. Křivan 11.7.2017 7:22

Spravedlivý podíl je 0 negrů, 0 muslimů,

Máme už statisíce Ukrajinců, statisíce Slováků, ..... to bohatě stačí.

J. Kulheim 11.7.2017 7:01

Pro uvalení sankcí na ČR

Hlasování v EU 18.5.2017.Pro uvalení sankcí na ČR za nepřjímání migrantů hlasovalo v EU 18.5.2017 těchto 12 poslanců.

ANO--1.Telička-- ANO 2. Ježek--ANO 3.Charanzová-- ANO4. Dlabajová -- ANO

KDU-ČSL 5. Zdechovský KDU - ČSL 6. Šojdrová -- KDU - ČSL 7. Svoboda -- KDU - ČSL

8. Štetina -- TOP09 9. Niedermayer -- TOP09 10. Polčák.. STAN 11. Poc--ČSSD 12. Poche -- ČSSD

Tak hlasují naši volení zástupci v EU. Nezapomínejme.

D. Polanský 11.7.2017 6:53

Re: ..třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

neboli bušiti se do prsou, když vím, že se mi nic nemůže stát.

D. Polanský 11.7.2017 6:52

Co je to sebevědomě se postavit?

Doma se mi nelíbilo, tak jsem v 19. letech vypadl z domu, nikdy jsem od rodičů již nevzal ani korunu, naopak když museli žít z jednoho důchodu, tak jsem jim něco přispíval. Ovšem nezdá se mi, že by ČR na tak zásadní přístup byla zralá. Bez dotací ani rana.

P. Sulc 11.7.2017 5:30

..třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

mate sice pravdu, ale mluvite do zdi. Staleta tradice je, ze se narod ohne a prikrci, to sebevedomi funguje jen kdyz se nic nedeje, kdyz se to smi.

J. Kopis 11.7.2017 5:10

O žádné z předchozích vládnoucích stran

se nedá říci, že by byla pravicová, zlodějská, nebo dokonce ultrazlodějská, to ano. I proto velká část voličů v té době podporovala vstup do EU, protože si od toho slibovala omezení tunelování státu a okrádání lidí politickými a podnikatelskými zločinci. To, že tunelování v rámci hry na pravou a levou, bylo součástí předrevolučního bolševického plánu definitivně potvrdila abolice. Tudíž i díky těmto superzlodějům ČR vstoupila do EU!

J. Sinnreich 11.7.2017 3:18

Povolebni perspektiva

Ano, pred volbami by se jakekoli podlezani Evropske komisi rovnalo politicke sebevrazde. Po volbach ovsem bude hloupemu obcanstvu trpelive vysvetleno, ze to Brusel s nami mysli dobre. Kdyz budeme hodni dostaneme slibene dotace, prijmeme nadiktovane kvoty uprchliku, at uz jsou odkudkoliv, tez zavedeme Euro a az do pristiho financniho krachu, nebo vybuchu na koncerte bude vsechno v poradku.

T. Pansky 11.7.2017 0:44

Musime si uvedomit, ze svoji suverenitu Ceska republika ...

... ztratila v okamziku vstupu do EU !!! S tim uz nemuzeme nic delat !!! Takze pravo na prerozdelovani ma EU, o tom uz bylo popsano mnoho papiru. Jenze ted si teprve zaciname uvedomovat, kam jsme to vlastne vstoupili a co z toho vyplyva. Nezda se, ze bychom tim byli nadseni. Ano, zadne pasy, zlepsena komunikace s trhy v Evrope. Ale ... EU neni postavena na demokratickych zakladech !!! Je jen otazkou casu, kdy se rozpadne nebo kdy sebe sama dovede k destrukci (a odnesou to obcane, kteri se v cas nezajivali o svoji soucasnost a budoucnost).