26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

EVROPA: Rána eurofilům a reformistům

Rozhodnutí Evropské komise vnutit České republice (a Polsku a Maďarsku) v otázce přerozdělování migrantů svou vůli i navzdory odmítavému postoji české veřejnosti a české politické scény je skandální a je třeba jej nejen rezolutně odmítnout, ale zejména je třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Starý 11.7.2017 20:01

Zkuste se zamyslet

Nějak mi nejde na rozum, že Západě jsou schopny vyjít statisíce lidí do ulic a demonstrovat kvůli kdejaké ekonomické maličkosti, ale nikde nečtu o žádné masivní protimuslimské nebo protiimigrační demonstraci.

Dokonce v Německu znovu nejspíš zvolí stranu kancléřky Merkelové.

Tak buď jsou na Západ od Aše lidé tak blbí a zmanipulovatelní (a hned najednou ve všech západních zemích) a nebo někdo šikovně manipuluje s námi a strach z migrantů a terorismu využívá v politickém boji před nastávajícími volbami.

M. Prokop 11.7.2017 22:17

Re: Zkuste se zamyslet

Některé protesty AfD měly docela slušnou účast, ale moc se o tom nepsalo. Média jsou převážně proEUnijní.

J. Jurax 11.7.2017 18:26

No jo, čtvrtá říše vystrkuje růžky

Vzpurné gubernie nutno umravnit a vyvést ze snu o aspoň omezené suverenitě. Rozkazy se budou plnit a basta! Lidi z gubernií do toho nemají co kecat!

EU si rozvracet nedáme!

A budou volby, takže eurohujery a lezce to bruselské kamsi raději nevolit.

J. Mrázek 11.7.2017 14:53

Stačí mimoňství těchto "politiků"...

Fiala (ODS): Výsledky vlády a politiky ČSSD na příkladu sportu

Premiér Sobotka: Dokázali jsme už dvakrát vytáhnout českou ekonomiku z recese Seďa (ČSSD): Bezpečnostní, politická a ekonomická stabilita Ukrajiny je pro naši bezpečnost důležitá

TOP 09: Finanční správa zneužívá zajišťovací příkazy k likvidaci podnikatelů

Zelení: Nedovolíme nikomu, aby se pásl na cizí bídě jako exekuční mafie

Ministr Herman: Důstojný památník místo vepřína

M. Vondráček 11.7.2017 15:27

Re: Stačí mimoňství těchto "politiků"...

Nějak Vám z těch mimoňů vypadl ten hlavní A.Babiš :-)

P. Vaňura 11.7.2017 18:38

Babiš se jeví jako nejméně vypočitatelný, i když pro

TOP 09 a KDU-ČSL platí "tyto eurohujery ani náhodou!"

P. Khail 11.7.2017 13:49

Četl a slyšel

jsem to, takže řeči o ignorování českými médii jsou nesmysl.

S. Donát 11.7.2017 14:09

Re: Četl a slyšel

Kde jste to četl a slyšel? Mě to nějak minulo a abych pravdu řekl, nedaří se mi ani žádný článek s těmi Avrampulovými kecy vygooglit.

F. Navrátil 11.7.2017 13:43

Používat logiku

Předáci EU tvrdili, že příliv imigrantů je přínosný a projeví se na stoupající ekonomice, kultuře a porodnosti. Převažují samé klady a tudíž státy a národy, které nepřijmou kvóty se samy okrádají. Po vyhodnocení těchto tvrzení doporučuji, aby Česká republika požadovala kompenzaci 10 mil. euro za každého nepřijatého imigranta, protože jeho přijetím se obohatil jiný stát, třeba Německo, Francie či Itálie.

J. Mrázek 11.7.2017 14:54

Re: Používat logiku

:-) Bravo !

A. Nový 11.7.2017 13:13

Šejnův blbý příměr k dotacím za připrchlíky

Autor: M. Šejna Datum: 11.7.2017 10:06

já jsem našeho mladého pubertálního suveréna také vydíral. To bylo tehdy, když se odmítal podílet na úklidu našeho domu. Tak jsem mu řekl, že pokud nebude uklízet, přijde o kapésné.

***

Pokud jste po kýblech nosil domů bordel a tvrdil, že jsou to užitečné věci a pak chtěl po mladém aby to uklízel, tak vás měl váš mladý puberťák kopnout do řiti a nenechat se vydírat blbým fotrem.

:-)))

S. Donát 11.7.2017 13:30

Re: Šejnův blbý příměr k dotacím za připrchlíky

Hlavně o těch dotacích není v článku ani slovo, to si jen Šejno zase něco umanulo a teď se toho drží jako lejno košile.

J. Zima 11.7.2017 16:29

Re: Šejnův blbý příměr k dotacím za připrchlíky

To sedlo.

P. Vaňura 11.7.2017 12:16

Navrhuji reagovat i v jiných oblastech, které se

dotýkají rudozelené pakáže v Bruselu.

V odpověď na snahu nacpat nám migranty bychom měli vypovědět pařížskou klimatickou dohodu!

M. Prokop 11.7.2017 13:27

Re: Navrhuji reagovat i v jiných oblastech, které se

Tu bychom měli vypovědět tak jako tak, i kdyby nám sem nestrkali nikoho.

P. Vaňura 11.7.2017 16:13

Máte naprostou pravdu, a nejen to, všechny rudozelené

nesmysly migranty počínaje a "podporou OZE" konče!

J. Jurax 11.7.2017 18:34

Re: Navrhuji reagovat i v jiných oblastech, které se

Ano. Jenže na těch zelených hovadinách mnozí rejžují. Třeba jeden velký pěstitel řepky, aby bylo lze mít benzín dražší, ale zato horší.

Voz http://www.kverulant.org/kauza/drahy-bioomyl

V. Student 11.7.2017 9:56

A co s tím chcete dělat?

Hranice jsou otevřené. Až bude Itálie nasycená, půjdou dál. Až bude nasycená Francie, půjdou dál, do Británie, což se už děje. Prostě při určitém množství se vydají dál. My jsme si tady navykli psychologizovat, tak hledáme vnitřní impulsy, skryté vůdce, manipulaci. Nikoli. Holá demografie a její přírodní zákony v tom jsou, nic jiného. Takže nám tady pomalu přibývají, protože si nehlídáme hranice. Oni totiž kašlou na to, jestli je tu chceme nebo ne. To je náš problém, a ne Avramopulos, ten nám tak leda vyměří nějakou sankci, ale nepůjde přes naše rozhodnutí. Migranti ano, těm jsme se svými pravidly k smíchu.

S. Donát 11.7.2017 12:39

Re: A co s tím chcete dělat?

Na vaši otázku, co s tím dělat, je poměrně jenoduchá odpověď. Otevřené hranice je nutné (bohužel) uzavřít. Vnější hranice Schengenu je jako cedník a aani by už teď nepomohlo, kdyby se situace zlepšila, už jich je nalezlých uvnitř příliš mnoho. Takže nezbyde, než se postarat o svůj vlastní píseček.

J. Mrázek 11.7.2017 14:59

Re: A co s tím chcete dělat?

Máte pravdu. Nicméně co uděláme s tím, že populace egypta norostla za posledních dvacetpět let na dvojnásobek, totéž všechny severoafrické stát a státy z Blízkého východu? Za dalších 25 let to bude další zdvojnásobení. Pomalu bude schůdný "mravenčí most" z lidských těl z Afriky do Evropy. Střílet? "Očkovat"? Nechat vymřít v nevyhnutelných hladomorech ?

O. Uživatel 11.7.2017 15:40

Uživatel požádal o vymazání
P. Vaňura 11.7.2017 16:16

Situace v přemnožených státech nás ohrožuje více

A ve spojení s rudozelenou pakáží tuplem!

Brzy se dostaneme do bodu, který by dokázali zvrátit jen Stalin nebo Hitler!

S. Donát 11.7.2017 16:15

Re: A co s tím chcete dělat?

Poslední je správně. Ať se o sebe postarají sami. Byla velká chyba krmit a léčit děti v Africe. Protože ty děti, které jsme zachránili před smrtí koncem minulého století, mají teď spoustu dalších dětí. A ty potřebují další pomoc. Tohle nejde dělat donekonečna.

J. Jurax 11.7.2017 22:47

Re: A co s tím chcete dělat?

"Nicméně co uděláme s tím, že populace egypta norostla za posledních dvacetpět let na dvojnásobek, totéž všechny severoafrické stát a státy z Blízkého východu? ... "

To nevím. Vyvstává otázka, zda s tím vůbec máme něco dělat - Evropa nemůže snímat hříchy Afriky; my jim tam tu populaci nezdvojnásobili. Tím "my" nemyslím jen ČR, ale obecně Evropu. Ty státy a tamní obyvatelé by se měli taky starat sami, byť by to jistě nebylo jednoduché.

A i kdybychom připustili, že z humanitárních důvodů bychom něco dělat měli, pak vyvstává druhá otázka - co? Humanitární pomoc populační explozi nezbrzdí, spíš naopak. Zvýšit úživnost postižených zemí nejspíš výrazně nelze, a i kdyby, bylo by to na desetiletí. Industrializovat, aby se místní uživili výrobou něčeho, za co by si mohli kupovat potraviny odjinud, když tam není tradice průmyslu, obyvatelstvo je nevzdělané a v době nastupující robotizace by jednoduchou výrobou nemohlo konkurovat.

Propagovat kontrolu porodnosti v zemích promořených islámem je očividná pošetilost - severní a střední Afrika není Čína. Nucená sterilizace a takové podobné je řešení z kategorie scifi a mimoto (zatím) naprosto politicky nepřípustné; myslím, že i kdyby se k něčemu nějaká místní diktatura rozhodla a začala to silou, jinak by to nešlo, realizovat, byla by terčem tvrdé kritiky, embarga a možná i vojenského zásahu na podporu proti tomu protestujících, kteří by se určitě v hojném počtu našli, především ze strany Evropy.

V žádném případě ale není řešení nechat si ve jménu humanismu těmito přebytečnými lidmi zaplavit Evropu. Ani její zdroje nejsou nevyčerpatelné, ti lidé se v takové mase v Evropě sami neuživí a když tak bídně, což bude podporovat jejich frustraci a izolaci. A kvůli islámu nelze čekat ani v budoucnu asimilaci; příklady jsou po celé západní Evropě, kde je přemuslimeno. Následný střet kultur a do toho ještě islám je velice výbušný koktejl, jenž by mohl skončit i občanskou válkou, nástupem vlád tvrdé ruky a samozřejmě hospodářským rozvratem.

P. Vébr 11.7.2017 9:56

Ano, vezměme si svůj spravedlivý díl

„Všechny členské státy si vezmou svůj spravedlivý díl.“

Ano, jsem pro. A spravedlivý díl pro nás je 0 migrantů. Žádnou válku jsme nevyvolali, nikoho jsme nezvali. Ať si je tedy vezmou ti, kdo rozvrtali tamní režimy a ti, kdo je zvali

M. Prokop 11.7.2017 11:13

Re: Ano, vezměme si svůj spravedlivý díl

Ty režimy se převážně "rozvrtaly" vlastní silou. U diktatur celkem běžný jev, nedostatek zpětných vazeb vyvolává korupci a tedy ekonomickou neúspěšnost (i ve spojení se stavem školství). Zároveň v některých zemích, převážně islámských a z těch zvláště arabských islámských, demokracie prostě nefunguje. Smiřte se tedy s jejich nestabilitou jako s daným faktem.

Jiná věc je, zda máme přijímat všechny, kteří odtamtud odejdou. Pochopitelně jen trochu a s přísným výběrem.

J. Mrázek 11.7.2017 15:00

Frantíci sesadili Kadáfího.

Tak ať laskavě samotní frantíci nesou důsledky !

M. Rubáš 11.7.2017 9:00

EU nejde reformovat

EU nejde reformovat. Je totálně zamořená marxisty. Stejně jako Německo a Francie. Nic dobrého nelze čekat od neomarxistické Evropské unie a jejich lídrů. Stejně jako od Macrona a Merkelové. Bylo by chybou zařazovat se do hlavního proudu EU. Hlavní proud teče do kanálu. Naopak je potřeba připravovat plány na odchod. Ćasem budeme muset odejít nebo se vzdát naší svobody.

http://www.epshark.cz/clanek/100/bezdetni-evropsti-lidri-nas-jako-namesicni-vedou-do-katastrofy

A. Reček 11.7.2017 9:27

Re: EU nejde reformovat

Reformovat EU jde. Když se chce všechno jde. A cestu k tomu nabízí jak Varšava, tak i Budapešť. K tomu stačilo krátké naznačení komisařům v Bruselu, ať si trnou nohou a mlčí. Totiž bez zemí střední Evropy, Pobaltských států a Balkánu si tzv. hlavní proud už neuprdne. A tuto snahu otevřeně podpořil ve Varšavě i Trump.

J. Pernica 11.7.2017 9:35

Re: EU nejde reformovat

No ano když se chce, tak to jde. Jenže v tom to je. RVHP se socialismem taky určitě šlo reformovat. Lid to chtěl, ale lidi na to sr.....

Takže suma sumárum to z podstaty věci je totální nesmysl a prostě to nejde, protože lidský faktor. Lidi nejsou mravenci, kteří pracují pro blaho celku, lidi každý bez rozdílu hrabe pod sebe.