21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

EVROPA: Rána eurofilům a reformistům

Rozhodnutí Evropské komise vnutit České republice (a Polsku a Maďarsku) v otázce přerozdělování migrantů svou vůli i navzdory odmítavému postoji české veřejnosti a české politické scény je skandální a je třeba jej nejen rezolutně odmítnout, ale zejména je třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Švejnoch 11.7.2017 9:51

Re: paní Břízová

Kde pánové Lenc či Houžňák artikulovali myšlenku, že považují pobírání dotací za státní suverenitu?

Co to tu zase bájíte, milý pane Šejno? :-o

P. Švejnoch 11.7.2017 9:49

Re: postoj české veřejnosti?

Já jsem přesvědčen, že pan Šejna je nějakým způsobem na dotace napojen, byť třeba nepřímo.

Jinak by jeho jalové hledání důvodů, proč o dotace nepřijít, nemohlo být tak klopotné a křečovité.

P. Švejnoch 11.7.2017 9:44

Re: postoj české veřejnosti?

Také by, milý pane Šejno, ta otázka mohla (resp. měla) znít:

JSTE PŘÍZNIVCEM VYDÍRÁNÍ ČESKÉ REPUBLIKY EVROPSKOU UNIÍ?

To abychom nazývali věci pravými jmény, že ano...

Vaše argumentace je v tomto vlákně (jako obvykle) celkově srandovní, dnes ovšem až trochu surrealistická... :-)

J. Pernica 11.7.2017 9:35

Re: EU nejde reformovat

No ano když se chce, tak to jde. Jenže v tom to je. RVHP se socialismem taky určitě šlo reformovat. Lid to chtěl, ale lidi na to sr.....

Takže suma sumárum to z podstaty věci je totální nesmysl a prostě to nejde, protože lidský faktor. Lidi nejsou mravenci, kteří pracují pro blaho celku, lidi každý bez rozdílu hrabe pod sebe.

A. Reček 11.7.2017 9:27

Re: EU nejde reformovat

Reformovat EU jde. Když se chce všechno jde. A cestu k tomu nabízí jak Varšava, tak i Budapešť. K tomu stačilo krátké naznačení komisařům v Bruselu, ať si trnou nohou a mlčí. Totiž bez zemí střední Evropy, Pobaltských států a Balkánu si tzv. hlavní proud už neuprdne. A tuto snahu otevřeně podpořil ve Varšavě i Trump.

M. Šejna 11.7.2017 9:26

pane Langře

chápete vůbec, o čem píšu?

Já se bez dotací obejdu také. Jen nechápu, že Institutové a jejich místní úderka považují ztrátu eurodotací za omezení naší suverenity. A o tom tady píšu. Tedy o tom, že odmítneme-li díky naší suverenitě uprchlické kvóty, nebudeme jako suverenní země ani pobírat eurodotace.

Takže já v tom nevidím žádný problém. To jen Institutové a jejich místní úderka ječí o ztrátě české suverenity a přitom jim vadí nikoli ztráta suverenity, ale ztráta těch dotací.

M. Řepa 11.7.2017 9:20

Re: pane Řepo

Ať si zisk vyvezou, ale před tím by ten zisk museli v ČR zdanit stejně jako české firmy. A těm, co zisk úmyslně nevytvářejí, protože své výrobky matce do Německa prodávají pod náklady, by byla daň vyměřena ze zisku, který průměrně tvoří jejich matka. Pokud však budeme v EU, kde musíme respektovat zákony, které vyhovují Německu a Francii, tak máme smlůlu a budeme pořád jenom ekonomickou kolonií.

M. Šejna 11.7.2017 9:20

pane Kulheime

Česko má být "pokutováno" ztrátou dotací. Nemá tedy dostat pokutu, ale má přijít o eurodotace, které stejně naši uvědoměli pravicoví spoluobčané odmítají, takže by se měli spíš radovat, než nadávat.

Česko není pokutování za nepřijímání uprchlíků, ale za to, že odmítá příjmout část uprchlíků z jiných zemí EU.

Na eurodotace nemáme žádné zákonné právo a přijetí uprchlíků není naše zákonná povinnost. Obojí je dohoda v rámci EU. Můžeme mít tedy obojí, nebo nemusíme mít nic. Je to naše volba.

R. Langer 11.7.2017 9:16

Re: Povolebni perspektiva

Ono je to jednoduché, kdo těch eurodotací pobírá nejvíc?

R. Langer 11.7.2017 9:15

Re: přesně tak, pane Polanský

Už aby to bylo, ta ztráta aurodotací. A zahodil bych je i s těmi jejich přiblblými předpisy.

R. Langer 11.7.2017 9:14

Re: pane Kulheime

Eurodotace zrušit. Čím dřív, tím lépe!

R. Langer 11.7.2017 9:13

Re: postoj české veřejnosti?

Hm, a kdo že to vlastně bere ty eurodotace, pane Šejno? Fakt bez nich třeba já osobně o něco přijdu? Asi těžko, ale u vás to vypadá, jako byste bez nich měl umřít hlady. :-D

M. Rubáš 11.7.2017 9:00

EU nejde reformovat

EU nejde reformovat. Je totálně zamořená marxisty. Stejně jako Německo a Francie. Nic dobrého nelze čekat od neomarxistické Evropské unie a jejich lídrů. Stejně jako od Macrona a Merkelové. Bylo by chybou zařazovat se do hlavního proudu EU. Hlavní proud teče do kanálu. Naopak je potřeba připravovat plány na odchod. Ćasem budeme muset odejít nebo se vzdát naší svobody.

http://www.epshark.cz/clanek/100/bezdetni-evropsti-lidri-nas-jako-namesicni-vedou-do-katastrofy

F. Houžňák 11.7.2017 8:58

Trošku jste tu argumentaci nepochopil,

ale hlavně, že můžete nadávat, že ano.

P. Hlosta 11.7.2017 8:57

Pravice?!

Česká pravice by prý měla... Nevím jak kdo, ale já naznal po desetiletích víry v pravici značně pochybovat o její existenci v Česku. Že někdy se nese éterem pravicový názor politika, ještě neznamená, že to myslí vážně a že vydrží u pravicové nejen rétoriky, ale i činů. Takže mým dojmem z politiky u nás je, že vládla, vládne a vládnout dál bude levice, alias kolektivisté, co mají základní pravidlo a to je alibismus kolektivu!

M. Šejna 11.7.2017 8:55

pane Řepo

budete si muset zvyknout na to, že vlastník továrny má právo si vyvážet svůj zisk, kam se mu zachce.

Nehodlám tu rozebírat, zda jsou eurodotace naše spása. Pokud tvrdíte, že by to šlo i bez eurodotací, tak byste měl být spokojen, protože bez přijatých imigrantů budeme i bez přijatých eurodotací, a konečně budeme suveréní zemí.

F. Houžňák 11.7.2017 8:55

Těší mě, Šejno, že neustále věrně sedíš

u díry a číháš, aby ses s odpovědí nedejpámbu nezpozdil. Měli by tě vycpat a postavit do kočičího muzea, aby se na tobě mladé kočky učily, jak na to.

O. Uživatel 11.7.2017 8:54

Uživatel požádal o vymazání
M. Valenta 11.7.2017 8:52

To je psina.

V IVK tak dlouho volali po odstranění politické korektnosti, no a když bruselská komise konečně řekla něco na plnou hubu (ať už má pravdu nebo ne), tak je z toho najednou absence diplomatického chování.

M. Šejna 11.7.2017 8:51

paní Břízová

ja si myslím, že jste se naopak vyjádřila zcela korektně. Tohle Vaše vyjádření má totiž zcela jasnou logiku, narozdíl od pseudopravicového žvanění různých Lenců a Houžňáků, kteří za státní suverenitu považují právo na pobírání dotací.

J. Kulheim 11.7.2017 8:48

Re: pane Šejno

Pane Šejno, čerpám pouze z veřejných zdrojů. Česko má být pokutováno za to, že nepřijímá na svém území nezákonné imigranty – především z islámských zemí.

„Experti ministerstva vnitra hovoří o možné pokutě vůči ČR ve výši až 270 milionů korun. Dále má prý Česko platit stovky tisíc korun za každý den, kdy se nepodrobí diktátu EU,“ podotkl.

„...komise podala na Českou republiku žalobu za to, že neplníme migrační kvóty EU. Výsledkem žaloby má být uvalení pokuty za každého nepřijatého migranta.

Zdroj: http://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=605697

Pomáhat je lidské. Migranti, kteří přichzejí jsou většinou migranti ekonomičtí.Skuteční chudáci zůstávají doma. Na světě je 3 miliardy chudáků a desítky milionů se každý rok do chudoby rodí. Všichni se do Evropy nevejdou. Musí to jednou skončit. Já jsem pro to, aby se potřebným lidem pomohlo a aby se po válečných útrapách mohli vrátit domů. Zejména ti, kteří se nehodlají přizpůsobit našemu způsobu života. Zatím jsem nikde nečetl jak se budou do svých domovin vracet a KDY TO SKONČÍ. Rád bych se to dozvěděl od vás. Byl bych rád kdyby se do mého života nikdo nepletl. Socialismu mám dost

M. Šejna 11.7.2017 8:47

Lenci

Někteří kreténi si myslí, že když o někom napíší, co toho netuší, tak tím obohatí diskuzi. Nějak těmto kreténům nedochází, že mnohem zajímavější

je sdělit, co konkrétně ten někdo netuší. Na to ovšem kreténi nemají dostatečně

vysoké IQ.

M. Šejna 11.7.2017 8:45

Houžňáku

Někteří kreténi si myslí, že když o někom napíší, že kecá, tak tím obohatí diskuzi. Nějak těmto kreténům nedochází, že mnohem zajímavější je sdělit, v čem ten někdo kecá. Na to ovšem kreténi nemají dostatečně vysoké IQ.

P. Lenc 11.7.2017 8:39

Re: postoj české veřejnosti?

Vy toho Šejno netušíte...

M. Řepa 11.7.2017 8:39

Re: postoj české veřejnosti?

Víte pane Šejno, když si na jednu stranu dáte dotace z EU a na druhou stranu platbu do EU a vyvezený zisk zahraničních firem z ČR ve formě nízkých nákladů, především mezd, tak je bilance velice pozitivní pro ČR. Takže kecům, že dotace jsou naše spása nevěřím a šlo by to i bez nich. Jenom pro inspiraci si porovnejte ziskovost České spořitelny vůčí vlastníkovi Erste Bank nebo Škody vůči VW. apod.

I. Břízová 11.7.2017 8:38

Re: práva a povinnosti

No tak já například bych řekla, ať si ty své uprchlíky i ty své dotace strčí někam. Jenomže to patrně nebude to správně korektní vyjádření.

F. Houžňák 11.7.2017 8:37

Kecáš, Šejno, po svém

obvyklém způsobu.

M. Šejna 11.7.2017 8:12

práva a povinnosti

Člen EU má nejen svá práva, ale i své povinnosti. Takže přestaňte bláznit Vy a pochopte, že Česko má na výběr dvě varianty:

varianta 1: příjmout uprchlíky a dostávat dál dotace

varianta 2: odmítnout uprchlíky a tím přijít o dotace.

Na eurodotace neexistuje žádný právní nárok, takže u "mezinárodního soudu" by nás s takovou žalobou poslali do hajzlu.

M. Šejna 11.7.2017 8:08

pane Kulheime

co jsou to ty sankce na ČR?

Pokud se nepletu, tak se jedná jen o takovou maličkost, jakou jsou eurodotace. A pokud se nepletu, tak česká pravice včetně pánů Institutů eurodotace odmítá. Takže se vlastně o žádné sankce jednat nebude, protože jakmile Česko odmítne imigranty, nebude dostávat ani eurodotace, čímž bude naplněn sen všech našich pravicových občanů, kteří odmítají jak imigranty, tak eurodotace. Takže Vámi jmenovaní hlasovali nikoli pro sankce, ale pro naplnění ideologických představ našich pravicových spoluobčanů.

Nezapomínejte.

:-P

J. Nový 11.7.2017 8:07

Re: postoj české veřejnosti?

Eurodotace nemají s přerozdělováním co dělat. je to jen jedna z nátlakových podpásovek, které by se měly státy V4 bránit u mezinárodního soudu.

To by vám za chvíli mohl EU přikázat, aby každý vzal do svého bytu nebo domu nejméně jednoho imigranta a zase byste udělal referendum, jestli do bytu migranta nebo přijít o evropské dotace,

Člověče neblázněte!