27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

EVROPA: Rána eurofilům a reformistům

Rozhodnutí Evropské komise vnutit České republice (a Polsku a Maďarsku) v otázce přerozdělování migrantů svou vůli i navzdory odmítavému postoji české veřejnosti a české politické scény je skandální a je třeba jej nejen rezolutně odmítnout, ale zejména je třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rychlý 11.7.2017 23:18

Re: EU nejde reformovat

Ano, souhlasím i s existencí kategorie slušných lidí, kteří plní své povinnosti a nehrabou pod sebe. V novinách a televizi se o nich moc nepíše.

J. Jurax 11.7.2017 22:55

Re: EU nejde reformovat

No, víte, s tím hrabáním pod sebe a dvacetiletým výročím katastrofálních povodní na Moravě my přišli na mysl záchranáři, vojáci i obyčejní dobrovolníci z celé republiky, co rozhodně pod sebe nehrabali.

Ne všichni hrabou pod sebe a když, tak z nich ne všichni hrabou pod sebe furt a ne všichni to hrabání přehánějí. Prostě jsou i slušní lidé. Pravda, daleko to nedotáhnou a nezbohatnou, jenže na nich stojí náš stát. Kdyby takových nebylo, bylo by tu zatraceně nepříjemno žít.

J. Jurax 11.7.2017 22:47

Re: A co s tím chcete dělat?

"Nicméně co uděláme s tím, že populace egypta norostla za posledních dvacetpět let na dvojnásobek, totéž všechny severoafrické stát a státy z Blízkého východu? ... "

To nevím. Vyvstává otázka, zda s tím vůbec máme něco dělat - Evropa nemůže snímat hříchy Afriky; my jim tam tu populaci nezdvojnásobili. Tím "my" nemyslím jen ČR, ale obecně Evropu. Ty státy a tamní obyvatelé by se měli taky starat sami, byť by to jistě nebylo jednoduché.

A i kdybychom připustili, že z humanitárních důvodů bychom něco dělat měli, pak vyvstává druhá otázka - co? Humanitární pomoc populační explozi nezbrzdí, spíš naopak. Zvýšit úživnost postižených zemí nejspíš výrazně nelze, a i kdyby, bylo by to na desetiletí. Industrializovat, aby se místní uživili výrobou něčeho, za co by si mohli kupovat potraviny odjinud, když tam není tradice průmyslu, obyvatelstvo je nevzdělané a v době nastupující robotizace by jednoduchou výrobou nemohlo konkurovat.

Propagovat kontrolu porodnosti v zemích promořených islámem je očividná pošetilost - severní a střední Afrika není Čína. Nucená sterilizace a takové podobné je řešení z kategorie scifi a mimoto (zatím) naprosto politicky nepřípustné; myslím, že i kdyby se k něčemu nějaká místní diktatura rozhodla a začala to silou, jinak by to nešlo, realizovat, byla by terčem tvrdé kritiky, embarga a možná i vojenského zásahu na podporu proti tomu protestujících, kteří by se určitě v hojném počtu našli, především ze strany Evropy.

V žádném případě ale není řešení nechat si ve jménu humanismu těmito přebytečnými lidmi zaplavit Evropu. Ani její zdroje nejsou nevyčerpatelné, ti lidé se v takové mase v Evropě sami neuživí a když tak bídně, což bude podporovat jejich frustraci a izolaci. A kvůli islámu nelze čekat ani v budoucnu asimilaci; příklady jsou po celé západní Evropě, kde je přemuslimeno. Následný střet kultur a do toho ještě islám je velice výbušný koktejl, jenž by mohl skončit i občanskou válkou, nástupem vlád tvrdé ruky a samozřejmě hospodářským rozvratem.

M. Prokop 11.7.2017 22:17

Re: Zkuste se zamyslet

Některé protesty AfD měly docela slušnou účast, ale moc se o tom nepsalo. Média jsou převážně proEUnijní.

M. Starý 11.7.2017 20:01

Zkuste se zamyslet

Nějak mi nejde na rozum, že Západě jsou schopny vyjít statisíce lidí do ulic a demonstrovat kvůli kdejaké ekonomické maličkosti, ale nikde nečtu o žádné masivní protimuslimské nebo protiimigrační demonstraci.

Dokonce v Německu znovu nejspíš zvolí stranu kancléřky Merkelové.

Tak buď jsou na Západ od Aše lidé tak blbí a zmanipulovatelní (a hned najednou ve všech západních zemích) a nebo někdo šikovně manipuluje s námi a strach z migrantů a terorismu využívá v politickém boji před nastávajícími volbami.

J. Jurax 11.7.2017 18:40

Re: EU nejde reformovat

Nehledejte sofistikovaný záměr, dá-li se jev vysvětlit pouhou blbostí a neschopností.

Ovšem blbostí ideologicky patřičně vyfutrovanou a neschopností ušlechtilým žvaněním pečlivě kamuflovanou.

A že "Tak neschopní ti evropští lídři nejsou." ... no, jsou ještě neschopnější než bychom čekali i v nejděsivějších snech.

P. Vaňura 11.7.2017 18:38

Babiš se jeví jako nejméně vypočitatelný, i když pro

TOP 09 a KDU-ČSL platí "tyto eurohujery ani náhodou!"

J. Jurax 11.7.2017 18:34

Re: Navrhuji reagovat i v jiných oblastech, které se

Ano. Jenže na těch zelených hovadinách mnozí rejžují. Třeba jeden velký pěstitel řepky, aby bylo lze mít benzín dražší, ale zato horší.

Voz http://www.kverulant.org/kauza/drahy-bioomyl

J. Jurax 11.7.2017 18:26

No jo, čtvrtá říše vystrkuje růžky

Vzpurné gubernie nutno umravnit a vyvést ze snu o aspoň omezené suverenitě. Rozkazy se budou plnit a basta! Lidi z gubernií do toho nemají co kecat!

EU si rozvracet nedáme!

A budou volby, takže eurohujery a lezce to bruselské kamsi raději nevolit.

P. Vaňura 11.7.2017 16:44

Vlastníkovi továrny lze tuto "znárodnit"

Ale méně brutální je omezení vývozu zisků, to by mohlo projít, jen chtít. Asi by to ale chtělo pověsit pár politiků na lucerny aby se ta politická vůle vůbec dostavila. Jako prvního Kalouska, jako hlavního podporovatele fotovoltaického tunelu.

P. Vaňura 11.7.2017 16:38

Pane Šejna, ony na ty dotace existují nějaká pravidla

a pokud by nám je sebrali, museli by je PORUŠIT. A na oplátku bych v takovém případě doporučoval zrušit veškerou rudozelenou agendu, kterou nám Brusel vnutil. A velmi ostře to komentovat na mezinárodní scéně.

Například PRÁVĚ TEĎ by se hodilo vypovědět Pařížskou klimatickou dohodu a podpořit tak Trumpa. A Merklové říci, že pokud Německo nahrazuje jádro uhlím, nelze její "obavy z globálního oteplování" brát vážně!

Další v pořadí by bylo zrušení LGBT agendy an block. To bychom mohli klidně udělat, protože homosexuálové volí převážně zelené a nikdo horší na naší politické scéně neexistuje!

J. Zima 11.7.2017 16:29

Re: Šejnův blbý příměr k dotacím za připrchlíky

To sedlo.

P. Vaňura 11.7.2017 16:26

Ano, a pak by se vedla předreferendová kampaň

Tolik a tolik zavražděných, tolik a tolik znásilněných, taková a taková zločinost muslimů v Německu, ve Francii, ve Švédsku.

A teď ty dotace: tolik a tolik neziskovkám "řešícím diskriminaci Romů," tolik a tolik pro ty, co blokují výstavbu dálnic, tolik a tolik na cyklostezky odnikud nikam, tolik a tolik na aquaparky, které jsou pro většinu lidí moc drahé.

A tolik a tolik peněz, které bychom mohli rozdělit NEDPOMĚRNĚ LÉPE posíláme do Bruselu...

Dále náklady na podporu OZE a na další nesmysly, které by tady nebyly, kdyby Brusel tady nebyl!

Jde o to TYTO INFORMACE DOSTAT K LIDEM!

J. Zima 11.7.2017 16:25

Re: EU nejde reformovat

No to je bohužel dosti naivní teorie. Položte si otázku, proč EU tak úporně prosazuje kvóty a proč bylo rozhodnutí přijato tak rychle a většinovým hlasováním ministrů. Také jak rychle byla přijata směrnice o omezení držení zbraní občany. Naproti tomu rozhodování o zlepšení ochrany hranic, nátlak na státy jako Libye, aby omezily nelegální migraci stále někde vázne. Ani ty slavné hotspoty se za dva roky nepodařilo vybudovat. Tak neschopní ti evropští lídři nejsou.

Odpověď je jednoduchá. Evropské, marxismem prolezlé elity mají na imigraci převážně muslimských primitivů zájem. Chtějí tak "rozředit" evropské národy, udělat z nich primitivní na státu závislou masu a tak si zajistit elektorát k trvalému ovládáni Evropy.

S. Donát 11.7.2017 16:17

Re: To je psina.

Ano, absence schopnosti. Jakože nejsou schopni. Ne, že to dělají, nebo nedělají schválně, ale nejsou schopni. Rozumíte?

P. Vaňura 11.7.2017 16:16

Situace v přemnožených státech nás ohrožuje více

A ve spojení s rudozelenou pakáží tuplem!

Brzy se dostaneme do bodu, který by dokázali zvrátit jen Stalin nebo Hitler!

S. Donát 11.7.2017 16:15

Re: A co s tím chcete dělat?

Poslední je správně. Ať se o sebe postarají sami. Byla velká chyba krmit a léčit děti v Africe. Protože ty děti, které jsme zachránili před smrtí koncem minulého století, mají teď spoustu dalších dětí. A ty potřebují další pomoc. Tohle nejde dělat donekonečna.

P. Vaňura 11.7.2017 16:13

Máte naprostou pravdu, a nejen to, všechny rudozelené

nesmysly migranty počínaje a "podporou OZE" konče!

J. Zima 11.7.2017 16:10

Re: postoj české veřejnosti?

Pokud k tomu ještě přibude, že nebudeme muset implementovat ty hromady zejména zelených, genderových a jiných bruselských nesmyslů, tak jsem spokojen. Už aby to bylo.

Bonusem nám bude do deseti let příliv imigrantů ze západní Evropy, kteří nebudou ochotni se přizpůsobovat muslimským primitivům. Ti budou vítáni, neboť s sebou přinesou peníze a kultivovanost.

J. Zima 11.7.2017 16:05

Re: pane Kulheime

To je sice pravda, ale je třeba říci i B, a sice to, že musíme implementovat spousty nesmyslných většinou zelených evropských předpisů, na což padne taky velká část dotací.

Takže muslimské primitivy ne, eurodotace ne a implementace nesmyslů taky ne. Pak to bude spravedlivé.

J. Zima 11.7.2017 15:53

Re: Musime si uvedomit, ze svoji suverenitu Ceska republika ...

To se mýlíte. ČR vstupovala do EU, kde se rozhodovalo konsensem a každý stát měl právo veta. Změnila to až Lisabonská smlouva o které EU pro jistotu skrytými pohrůžkami zakázala referendum.

O. Uživatel 11.7.2017 15:40

Uživatel požádal o vymazání
M. Vondráček 11.7.2017 15:27

Re: Stačí mimoňství těchto "politiků"...

Nějak Vám z těch mimoňů vypadl ten hlavní A.Babiš :-)

J. Mrázek 11.7.2017 15:00

Frantíci sesadili Kadáfího.

Tak ať laskavě samotní frantíci nesou důsledky !

J. Mrázek 11.7.2017 14:59

Re: A co s tím chcete dělat?

Máte pravdu. Nicméně co uděláme s tím, že populace egypta norostla za posledních dvacetpět let na dvojnásobek, totéž všechny severoafrické stát a státy z Blízkého východu? Za dalších 25 let to bude další zdvojnásobení. Pomalu bude schůdný "mravenčí most" z lidských těl z Afriky do Evropy. Střílet? "Očkovat"? Nechat vymřít v nevyhnutelných hladomorech ?

J. Mrázek 11.7.2017 14:54

Re: Používat logiku

:-) Bravo !

J. Mrázek 11.7.2017 14:53

Stačí mimoňství těchto "politiků"...

Fiala (ODS): Výsledky vlády a politiky ČSSD na příkladu sportu

Premiér Sobotka: Dokázali jsme už dvakrát vytáhnout českou ekonomiku z recese Seďa (ČSSD): Bezpečnostní, politická a ekonomická stabilita Ukrajiny je pro naši bezpečnost důležitá

TOP 09: Finanční správa zneužívá zajišťovací příkazy k likvidaci podnikatelů

Zelení: Nedovolíme nikomu, aby se pásl na cizí bídě jako exekuční mafie

Ministr Herman: Důstojný památník místo vepřína

S. Donát 11.7.2017 14:09

Re: Četl a slyšel

Kde jste to četl a slyšel? Mě to nějak minulo a abych pravdu řekl, nedaří se mi ani žádný článek s těmi Avrampulovými kecy vygooglit.

M. Valenta 11.7.2017 13:53

Re: To je psina.

píše:" ...absenci byť jen elementární schopnosti diplomacie či strategického uvažování Evropské...

Jinak s IVK většinou nesouhlasím, ale párkrát se to stalo. Je pravda, že v poslední době, po radikalizaci a nástupu exotů typu Forejt, už by to byla spíše náhoda.

P. Khail 11.7.2017 13:49

Četl a slyšel

jsem to, takže řeči o ignorování českými médii jsou nesmysl.