21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

EVROPA: Rána eurofilům a reformistům

Rozhodnutí Evropské komise vnutit České republice (a Polsku a Maďarsku) v otázce přerozdělování migrantů svou vůli i navzdory odmítavému postoji české veřejnosti a české politické scény je skandální a je třeba jej nejen rezolutně odmítnout, ale zejména je třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rychlý 11.7.2017 10:05

Re: pane Kulheime

Pokud nebudeme dostávat eurodotace zamýšlené na vyrovnání ekonomik a životní úrovně, pak celý ten cirkus postrádá smysl. Nepobírat ano, a taky neplatit výpalné.

D. Polanský 11.7.2017 6:52

Co je to sebevědomě se postavit?

Doma se mi nelíbilo, tak jsem v 19. letech vypadl z domu, nikdy jsem od rodičů již nevzal ani korunu, naopak když museli žít z jednoho důchodu, tak jsem jim něco přispíval. Ovšem nezdá se mi, že by ČR na tak zásadní přístup byla zralá. Bez dotací ani rana.

M. Šejna 11.7.2017 8:00

přesně tak, pane Polanský

o žádnou ztrátu suverenity se v případě odmítnutí migrantů nejedná. Jedná se jen o ztrátu eurodotací.

Musíme si tedy zapamatovat, že Institut považuje pobírání eurodotací za českou státní suverenitu.

:-D

R. Langer 11.7.2017 9:15

Re: přesně tak, pane Polanský

Už aby to bylo, ta ztráta aurodotací. A zahodil bych je i s těmi jejich přiblblými předpisy.

P. Sulc 11.7.2017 5:30

..třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

mate sice pravdu, ale mluvite do zdi. Staleta tradice je, ze se narod ohne a prikrci, to sebevedomi funguje jen kdyz se nic nedeje, kdyz se to smi.

D. Polanský 11.7.2017 6:53

Re: ..třeba se mu aktivně a sebevědomě postavit.

neboli bušiti se do prsou, když vím, že se mi nic nemůže stát.

J. Kopis 11.7.2017 5:10

O žádné z předchozích vládnoucích stran

se nedá říci, že by byla pravicová, zlodějská, nebo dokonce ultrazlodějská, to ano. I proto velká část voličů v té době podporovala vstup do EU, protože si od toho slibovala omezení tunelování státu a okrádání lidí politickými a podnikatelskými zločinci. To, že tunelování v rámci hry na pravou a levou, bylo součástí předrevolučního bolševického plánu definitivně potvrdila abolice. Tudíž i díky těmto superzlodějům ČR vstoupila do EU!

J. Sinnreich 11.7.2017 3:18

Povolebni perspektiva

Ano, pred volbami by se jakekoli podlezani Evropske komisi rovnalo politicke sebevrazde. Po volbach ovsem bude hloupemu obcanstvu trpelive vysvetleno, ze to Brusel s nami mysli dobre. Kdyz budeme hodni dostaneme slibene dotace, prijmeme nadiktovane kvoty uprchliku, at uz jsou odkudkoliv, tez zavedeme Euro a az do pristiho financniho krachu, nebo vybuchu na koncerte bude vsechno v poradku.

R. Langer 11.7.2017 9:16

Re: Povolebni perspektiva

Ono je to jednoduché, kdo těch eurodotací pobírá nejvíc?

T. Pansky 11.7.2017 0:44

Musime si uvedomit, ze svoji suverenitu Ceska republika ...

... ztratila v okamziku vstupu do EU !!! S tim uz nemuzeme nic delat !!! Takze pravo na prerozdelovani ma EU, o tom uz bylo popsano mnoho papiru. Jenze ted si teprve zaciname uvedomovat, kam jsme to vlastne vstoupili a co z toho vyplyva. Nezda se, ze bychom tim byli nadseni. Ano, zadne pasy, zlepsena komunikace s trhy v Evrope. Ale ... EU neni postavena na demokratickych zakladech !!! Je jen otazkou casu, kdy se rozpadne nebo kdy sebe sama dovede k destrukci (a odnesou to obcane, kteri se v cas nezajivali o svoji soucasnost a budoucnost).

J. Zima 11.7.2017 15:53

Re: Musime si uvedomit, ze svoji suverenitu Ceska republika ...

To se mýlíte. ČR vstupovala do EU, kde se rozhodovalo konsensem a každý stát měl právo veta. Změnila to až Lisabonská smlouva o které EU pro jistotu skrytými pohrůžkami zakázala referendum.