8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mard 14.7.2006 21:59

Polemika s autorem diskuzního příspěvku "FRANTA"

Milý pane, píšete blbosti. Já jsem euroskeptik a nejsem proti EU. EU má být zóna volného obchodu a rovných práv. Pokud vy jste pro takové blbosti že francouzi mají více zemědělských dotací a britové zase rabat, tak jste asi někým za takový názor placen. Ano, pokud budou rovné práva a povinnosti, jsem pro. Právo veta ve všem, aby nemohlo být něco na náš úkor, také ano. Ale ne to, že peníze odvedeme od EU a ta nám je pak milostivě zase vrátí s nějakým přeplatkem? Copak jsme nějaké onuce, že se s námi takto zachází? Vás to neuráží? Možná ne, třeba jste zvyklý ohýbat hřbet, ale mě to vadí.

Jan H. 14.7.2006 0:50

V cem to vezi?

Casto si kladu otazku, v cem vezi nesmyslnost pocinani organu EU, ktere je vzdalene od reality a pripomina spis chovani klubu prosazujiciho zajmy svych individualnich clenu. K cemu je napr. soudni dvur, ktery si da do vinku, ze se bude zabyvat jen pripady, ktere sam uzna za vhodne? (Jako kdyby u benzinky prodavali benzin jen autum, ktera se obsluze libi.)

Myslim, ze zakladni problem je ve vyberu europoslancu. Pokud sitem vyberu projdou typy jako p. Ransdorf (ktery se nepoucil ani z totalniho krachu svetove socialisticke soustavy) nebo pi Hybaskova (ktera si nevsimne ani existence siroce rozvetvene MHD ve meste, kde pusobila), nelze od utvaru, kde zasedaji, ocekavat zadne rozumne vysledky. Mozna, ze by v EP meli zasedat politici, kteri maji za sebou zkusenosti z pusobeni ve vladach svych statu, ale ani v tom pripade nevidim zaruku, ze budou prosaazovat rozumna reseni. Problem je totiz slozitejsi uz z podstaty: Co jsou ona "rozumna reseni", kdyz zajmy statu jsou casto protichudne? :-)

Taťána 13.7.2006 22:54

Co je Evropa a kdo jsou Evropané

EU by si měla ujasnit kdo jsou Evropané a čím se liší od Neevropanů. Až se na tom dohodnou, můžeme se sjednocovat.

Kouba 13.7.2006 18:44

EU by měla přitlačit.

Eu je záruka proti blbosti komunistů, fašistů a nacionalistů. Už dávno měly být v celé evropě jednotné zákony, např. dopravní předpisy, bylo by po starostech s pokutami.

EmilXX 13.7.2006 19:15

Re: EU by měla přitlačit.

A kdepak ty zmíněné ismy asi vznikly?

Fantasmagor 13.7.2006 19:42

Re: EU by měla přitlačit.

EU je bolševická organizace, která přivede svět ke čtvrté válce.

Ale velice by se mi líbil zákon německý o bolševíkách, udavačích Stassi a podobných dobrácích nevědomky likvidujících životy a kariéry lidí.

To u nás platit, nezbyl by ve vládě či parlamentě jedinej človíček.

Mard 14.7.2006 21:47

Re: Re: EU by měla přitlačit.

Příliš tvrdé tvrzení, ovšem i mne zarazila poměrně silná formulace týkající se Evropských obranných sil ve Smlouvě zavádějící Evropskou ústavu. Obávám se že atributem snahy mnohých evropských politiků, zejména Francouzů, je snaha nějakým způsobem vytvořit někoho, kdo by mohl konkurovat USA vojensky (přičem nyní pochopitelně mluví pouze o hospodářském aspektu).

divana 13.7.2006 21:35

Re: EU by měla přitlačit.

jistě, hned jak v anglii začnou jezdit vpravo ;-D;-D;-D

pařez 13.7.2006 18:25

EU

Proti výroku belgického premiéra můžeme postavit výrok dnešní polské reprezentace nebo Klause a podle autorovy logiky můžeme říct, že EU směřuje k rozvolňování a k organizaci národních států.

A také nechápu, jak autor z Barrosovy snahy o "více vzájemné koordinace, více sjednocování postojů, více snahy o společný přístup ke globálním tématům" vyvozuje závěr o "o plíživé centralizaci a směřování EU k superstátu"

Asi nechápe, co je to otevřená, svobodná, konsensuální a na vzájemné spolupráci a koordinaci založená společnost.

šakal 13.7.2006 18:32

...to je fpoho..

...Nikdo nečekal, že to pochopíte... "Nomen omen! ;-P

divana 13.7.2006 21:37

Re: EU

svobodný trh a volný pohyb, jasně, to v eu je a pro všechny ;-D;-D;-D

Petr H 13.7.2006 16:50

Dobré,

p.Zahrádka R^hujeři jako již tradičně bezobsažně předžvejkané internacionální bláboly RvRv;-€(Y).

Vilém 13.7.2006 16:47

Klaus eurointegrátor

Klaus a ODS:

Stát bude zredukován na prostředí zajišťující ekonomické aktivity soukromých subjektů.

Evropa by měla být ekonomickým prostředím pro zajišťování ekonomických aktivit soukromých subjektů.

Tedy: Evropa by se měla stát superstátem.

Pak že naše pravice ví co chce.

Ladislav N. 13.7.2006 22:33

Re: Vilém

Otázkou je, jestli víte vy, co píšete za nesmysly...

Jan H. 13.7.2006 23:46

Re: Klaus eurointegrátor

Logika neni vasi silnou strankou, ze? ;-)

franta 13.7.2006 10:55

Pane Zahrádko

říkáte "Europeisté, zkuste říkat pravdu". Podle Vás europeisté tedy lžou. V čem ? V tom, že touží po evropském superstátu ? Dejme tomu. Ale co by se změnilo, kdyby to otevřeně říkali ? Už byste byl spokojen nebo byste nadával stejně jako teď ? Mě osobně by "evropský superstát" nevadil. Ale dovolte mně také jednu otázku. Proč nezkusíte říkat pravdu i Vy a neřeknete otevřeně že EU nechcete v žádné podobě a společně s panem prezidentem toužíte po "Evropě suverénních států" snad nejvýše s dvoustrannými dohodami o volném obchodu ? To už tady ovšem taky bylo a nedopadlo to zrovna šťastně. Nebo co vlastně chcete ? Přiznám se, že jsem z Vašeho článku pochopil co nechcete, ale marně jsem tam hledal, co vlastně chcete.     

frd. 13.7.2006 11:06

Re: Pane Zahrádko

Stejné nastavení podmínek pro život lidí.

Ladislav N. 13.7.2006 12:11

Re: EU - kracie

A zastavení produkce nesmyslné či zbytečné legislativy (platí pro EU i český stát)!!

honzak 13.7.2006 14:23

Re: Re: EU - kracie

doplnil bych ještě "škodlivé".

kocour 13.7.2006 12:21

Re: Pane Zahrádko

Jistě, že by se něco změnilo - začala by férová hra a skončila by éra europodrazáctví, eurokroucení a eurozatloukání. Až se v Bruseli někdo pochlapí a na rovinu řekne "chci sjednocenou Evropu a chci jí vládnout", pak to bude partner pro jednání, na rozdíl od těch kloučků, co to "vedou" teď.

Mysch 13.7.2006 19:47

pravda,

klaus to neprizna, a evropani ho za prezidenta nechtej.

Jiří Zahrádka 13.7.2006 13:02

Re: Pane Zahrádko

Domnívám se, že otázka "v čem lžou" je dostatečně jasně zodpovězena v článku. Tvrdí, že nechtějí superstát, přitom na něm pracují. Mimochodem už od počátků eurointegrace. Věděli, že otevřené přiznání o budování eurofederace by jim občané neschválili. Tak to vzali trochu oklikou... Demokracie, tedy vláda lidu, je konstruktérům lepších říší zkrátka překážkou.

Já osobně, jako jeden z představitelů Euroskeptické alternativy, jsem spolu s dalšími jasně říkal a psal, že jsme proti členství ČR v EU. Co chtějí jiné státy je jejich věc a já jim do toho nehodlám zasahovat. A co chceme? Podporovali jsme 4 svobody, nepodporovali jsme superstát. Ano společnému obchodu, ne společné vládě. Tak nějak to myslím formulovala organizace European Foundation. A já to podepisuji.

franta 13.7.2006 14:15

Děkuji za odpověď, pane Zahrádko

Váš názor "jsme proti členství ČR v EU" je mi rozhodně mnohem milejší než kličkování typu "my jsme pro EU, ale ... úplně jinou". Já na rozdíl od Vás jsem pro členství ČR v EU i pro větší integraci.

Jen nevím, jestli si uvědomujete, že Vaše "Ano společnému obchodu" je podmíněno dohodami s těmi státy, se kterými ten společný obchod chcete mít . Tedy s velkou pravděpodobností i s tou proklínanou EU. Takže jednat s EU byste musel zase a rozhodně v horší pozici. Pokud se Vám to povede, přeji Vám v tom hodně úspěchů.   

Jiří Zahrádka 13.7.2006 14:18

Re: Děkuji za odpověď, pane Zahrádko

To je staré téma - viz Evropský hospodářský prostor, sada smluv EU-Švýcarsko. Omlouvám se, ale již mnohokrát jsem na toto téma psal, vč. argumentů proti výrokům typu "ČR není Švýcarsko" apod.

Hnyk 13.7.2006 15:03

Sada smluv

A co myslíte, jak jsou ty smlouvy EU-Švýcarsko nastavené? Tak aby maximálně vyhovovaly Švýcarům a nebo tak aby maximálně vyhovovaly EU, potažmo těm státům EU které mají nevyšší podíl obchodu se Švýcarskem?  A co se týče protiargumentů k námitkám typu Česko není Švýcarsko: Vzhledem k životní úrovni a životním nákladům ve Švýcarsku nikdo v EU nemá obavy, že EU zaplaví davy levných švýcarských "gastarbajtrů".

Jiří Zahrádka 13.7.2006 15:21

Re: Sada smluv

Tak dobře... Jak jsou nastavené? Nedávno se dohodla nová sada bilaterálních smluv. V jisté fázi odmítla Rada EU dělat další ústupky Švýcarům. O něco později se však dohoda podepsala. Když jsem četl důvody, proč EU radši nedělala problémy, bylo to pro občana ČR velmi zajímavé. Přes Švýcarsko vedou významné obchodní cesty. EU se kupodivu zachovala pragmaticky, protože věděla, že je i v jejím zájmu bezproblémový tranzit přes Švýcarsko.

Podívejte se na mapu - ČR se rozkládá na tradiční západo-východní cestě. S rozšířením EU na Východ a obecně s růstem ekonomického významu nesaturovaného ruského nebo čínského trhu se význam této cesty, řekl bych, ještě zvýšil.

Řešení není v tom, dělat ramena na kvantitativně nesrovnatelnou EU. Řešení je v pragmatickém postupu, na kterém vydělají obě strany. Švýcarsko pro nás mělo být inspirací. Nebylo. Naše škoda.

Xaver X.X. 13.7.2006 15:55

Ano, pane Zahrádko, Švýcarsko by pro nás mělo být inspirací !!!!

A to nejen v přístupu k EU. Vnímáte ten rozdíl, že naše "mince" má zatím jen jednu stranu?

Hnyk 13.7.2006 15:56

Obchodní stezky

Zapomínáte, že na východ od Česka stojí v cestě Tatry a pak ještě Karpaty. Objet je přez Polsko a nebo po Baltu je asi jednodušší než stavět nové dálnice horami. Nehledě na to, že Švýcaři taky musí dělat kompromisy, napřiklad co se týče kont občanů s bydlištěm v EU.

Stredocech 13.7.2006 16:34

Re: Obchodní stezky - Hnyku,

"dálnice horami" už z velké části existuje. Já jsem pro ekonomickou integraci (společný hospodářský prostor) a jsem si vědom, že tento společný prostor znamená mimo jiné společnou legislativu atd. Jenže EU chce dělat "společnou politiku," ve které každý stát ve skutečnosti protlačuje své vlastní ekonomické požadavky.

Jsme vlastně schopni vůbec formulovat společnou evropskou hospodářskou politiku vůči třetím zemím? O zahraniční politice jako takové ani nemluvím.

F. Čech 13.7.2006 16:25

Díky Franto za věcný a výstižný článek

Sám bych to takto výstižně a stručně nesvedl, ale plně souhlasím.