6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sch.glosátor 13.7.2006 10:45

To je správně, protože na chudý má bejt přísnost.

Bohatí si nestěžují, protože jsou bohatí. A bohatí jsou proto, že nemají potřebu si stěžovat. A nemají potřebu si stěžovat, protože jsou nadáni zvlástním komplexem schopností zaručující jim vyšší míru nezávilosti.  O těch chudých to neplatí zcela, ale jen o nebohatých. Protože těm nejchudším je to také jedno, na ně stát také moc nemůže. Nejhůře jsou na tom ti, kteří jakž takž slušně žijí, mají o co přijít, ale jejich zdatnost a bohatství jsou nedostačující, aby jim byly účinným štítem. Ti jsou u politiků a jiných "vlastníků státu" historicky nejoblíbenější.

Skepticus Maximus 13.7.2006 8:13

Zase nás čekají "světlé zítřky" a zase jde o socialistické vize byrokratických oligarchů

Rv

Lubomír Ptáček 13.7.2006 8:11

EU a demokracie

Demokratické principy rozhodování jsou pro nejvyšší bruselské úředníky zlým snem. Naštěstí nemohou tyto principy dost dobře pominout, ale jak by se jim žilo, kdyby se evropská ústava nepřijímala v referendech, nýbrž jen úředním aktem.

O důvod víc, proč nenávidět toho českého kverulanta Klause.

Monte Christo 13.7.2006 3:10

Evropa

EU se zatim,nemuze pocitat jako jeden velky celek,uz jen proto,ze nema jeden uredni jazyk pro vsechny staty,coz je zakladni kamen a dalsi veci okolo...Dale je tu dalsi vec o ktere se nemusim,ani bavit..Pokud zijeme v EU mame stejna prava i povinnosti jako kazdy obcan EU a zahranicni politika EU je spolecna to znamena ,ze pokud nektery stat z evropskeho spolecenstvi ma vizovou povinnost vudci jinemu statu a druhy stat EU tuto povinost nema..Tak je tu neco spatne...Ted jde o to,abychom,zanedlouho nezjistily,ze cela EU je velky ojeb vsech narodu zijicich v Evrope...Monte Christo Washington DC Illegality

janoryna 13.7.2006 9:00

Re: Evropa

protože nechceme aby vznikl evropský superstát, tak nevím, proč nám tolik vadí, že každý stát EU má vůči USA jiné postavení na př. z hlediska vstupních véíz. to je také znak toho, že USA dosud EU jako partnera neuznávají. nechcem jednotnou evropskou politiku, ale jednotné ostavení bychom chtěli. buď vízanebo EU. nic není zadarmo, to by i pravičáci měli pochopit.

Jenda 13.7.2006 16:05

Re: Evropa

No mam pocit, ze treba ve Svycarsku to s tim jednim urednim jazykem nebude tak horky :-)

šakal 13.7.2006 1:21

V této souvislosti mě, kocoure, napadá jeden citát:

„Hledání pravdy je stejně klamnou civilizační

předností jako tolerance. Dobrat se pravdy je důležité ve filozofii. V životě

národů má pravda katastrofální důsledky, neboť žádný se nemohl zrodit a udržet

bez zrady, lží a sobectví.“...

...Takže ten Brusel se bez lži, zrady a sobectví taky neobejde! A ještě něco důležitého: bude k tomu potřebovat sobce, lháře a zrádce! ;-P

šakal machiavelli, podepsán vlastní prackou

šakal 13.7.2006 1:19

V této souvislosti mě, kocoure, napadá jeden slavný citát:

„Hledání pravdy je stejně klamnou civilizační

předností jako tolerance. Dobrat se pravdy je důležité ve filozofii. V životě

národů má pravda katastrofální důsledky, neboť žádný se nemohl zrodit a udržet

bez zrady, lží a sobectví.“...

...Takže ten Brusel se bez podrazů, lži, přetvářky a zrady taky neobejde.... A ještě něco důležitého: bude k tomu nutně potřebovat  lháře, pokrytce a zrádce! ;-P

šakal machiavelli

kocour 13.7.2006 12:30

Re: V této souvislosti mě, kocoure, napadá jeden slavný citát:

Přesně tak. Ale kdysi dávno měli ti největší gauneři aspoň koule a natvrdo řekli, buď budeš poslušnej, nebo tě sejmu. Dnes se tváří jak andílci, přitom jim nejde o nic jiného, než o co šlo Alexandrovi Makedonskému, Caesarovi, Napoleonovi, Hitlerovi či Stalinovi.

kocour 13.7.2006 0:44

Ta lež a pokrytectví je v EU přítomna od samého začátku, EU bez nich neumí existovat

"Pokusy o evropskou spolupráci a integraci sahají hluboko do minulosti. Stačí připomenout dnes již slavnou diplomatickou akci krále Jiřího z Poděbrad z let 1462 - 1464, jejímž konečným cílem bylo zbavit lidstvo metly válek a zajistit mu trvalý mír. Jiří z Poděbrad dal tehdy vypracovat návrh, jahož základní myšlenkou byl vznik stálé organizace evropských států ...

Nenaplnění myšlenky o integrované vropě však neznamenalo její odmítnutí. O tom, že stále trvala, svědčilo např. zveřejnění plánu Abbé de Saint Pierra v roce 1713, Rousseaův komentář k tomuto plánu a Kantovy úvahy o vytvoření evropské federace jako prostředku zachování evropského míru. Pozdější spisy, zejména dílo Saint Pierra a Thieryho z r. 1814, měly nezanedbatelný vliv ...

První iniciativa ke sjednocení Evropy po první světové válce byla inspirována americkým modelem a směřovala k vytvoření Spojených států evropských. Francouzský ministr zaharničních věcí Briand předložil tento plán v r. 1929 ve Společenství národů, avšak neuspěl.

Evropské sjednocovací snahy znovu ožily koncem druhé světové války. Winston Churchill vyzval již v r. 1946 během svého projevu v Curychu ke "znovuvytvoření evropské rodiny", jejímž základem mělo být partnerství poválečného Německa a Francie.

... ... Rada Evropy a Organizace pro evropskou hospodářskou spolupráci, přestože byly v počátcích středem sjednocování politiky, vznikly jako klasické mezinárodní organizace a v podstatě znamenaly neúspěch evropských integračních federalistických snah. Politická integrace narážela na neochotu států vzdát se státní suverenity.

kocour 13.7.2006 0:52

pokračování:

... Z této situace našel východisko francouzský minostr zahraničních věcí Robert Schuman: navrhl vytvořit sjednocení Evropy pragmaticky - integraci uskutečňovanou nikoli globálně, ale postupně, prostřednictvím jednotlivých sektorů, a provádět integraci ekonomickou a nikoli politickou."

/cit. podle Neustupná, auknerová, Skála, Zachariáš, Zemánek: Evropské společenství, nakl. Prospektrum 1992/

Volně přeloženo: Protože federalizaci by v 50. letech nikdy neprosadili, vzali to zcela vědomě oklikou přes ekonomiku s tím, že postupně to povede k nutnosti integrace vojenské a politické a k nutnosti evropské federace. Teď třeba se všude - s výjimkou ČR - mluví o přesunu spolupráce v policejní a justiční oblasti z tzv. 3. pilíře do 1. pilíře, to jest o její přeměně z MEZIstátní spolupráce založené na mezinárodních smlouvách 25 států EU na NADstátní spolupráci založenou na befelech z Brusele.

Ještě postřeh: Poválečná generace politiků zřejmě opravdu měla strach z nějaké další války v Evropě. U té dnešní generace eurokratů je to dílem prospěchářství a mocichtivost, dílem strach zastavit rozjetý vlak.

kocour 13.7.2006 0:55

K té policejní a justiční spolupráci:

V ČR začneme ječet zase až s křížkem po funuse, až politici budou stát před nutností nastavit naše zákony po bruselsku a některým z nich dojde, co se to stalo. T.j. cca tak za rok až dva.

třetí 13.7.2006 8:36

Re: K té policejní a justiční spolupráci:

Pěkné a poučné počtení, děkuji Kocoure.Přes všechny nectnosti vidím jako hlavní úkol EÚ zamezení vzniku války v Evropě. Jalta rozdělila Německo pro zachování míru na okupační zóny, které však měly krátkého trvání. Zde bych vzpomněl projevu Churchila v dubnu 1946 v americkém Fultonu a jeho železnou oponu, která odstartovala studenou válku. Je jen dobře, že se, válku znajícím a již odcházejícím ,politikům podařilo nastartovat projekt sjednocené Evropy, byť se objevují těžkosti. Všechno je lepší než nová válka, byť i studená. V ekonomické oblasti se samozřejmě jedná o soupeření ekonomických obrů, USA, Japonska, nově Číny a teď i EÚ. Samozřejmě se to USA nelíbí, samozřejmě se jim nelíbí, že se za ropu začíná platit eury. To je pro petrodolary obrovská rána. A tak v pláštíku "boje s terorizmem" rozmisťují svá vojska do více a více zemí, zejména v zájmové oblasti Perského zálivu. Podobného charakteru, tedy vojenského mají být i protiraketové základny v ČR. Vojska v SRH,ČR a kdoví ještě v Evropě kde jsou vlivnou politickou silou. Nic na tom nemění ani členství v NATO. Tato organizace už ztratila svou roli, žije ze setrvačnosti. USA si dělají vojensky co chtějí. Nejlepší pro EÚ by bylo NATO zrušit a vytvořit vlastní obranné uskupení. 

Gruntorád 13.7.2006 8:44

Re: Re: K té policejní a justiční spolupráci:

naco vlastní uskupení, (komise,subkomise nadkomise)jen na konstatování , že něco nejde ,nemůžeme a podobné výmluvy které EU používá když USA jednají

Ruda 13.7.2006 8:47

Re: Re: K té policejní a justiční spolupráci:

To snad nemůžeš ani myslet vážně. Pokud vím tak američani už dvakrát zachránili Evropu a jak tak koukám na celou slavnou EU, tak v případě nějakého vážnějšího konfliktu (viz např. severní Koreu, Irán ad), bychom jenom zase čekali jestli nám američani přijdou na pomoc.

Dick 13.7.2006 10:15

Re: Re: K té policejní a justiční spolupráci:

Z Tebe musí mít báťuška Putin radost!

Sch.glosátor 13.7.2006 9:38

Co je to ona "nutnost" ?

To je jen pěstovaná iluze. Stačí říci NE a mít dost síly a trpělivosti čelit důsledkům. Musí se akorát umřít....

Sch.glosátor 13.7.2006 9:42

Já bych na té státní suverenitě tak nelpěl.

Mám obavu o suverenitu člověka, který na svět přichází svobodný. Svoboda následně není státem udělována, nýbrž odebírána.

Psí vrah Čumil 13.7.2006 11:12

Re: Já bych na té státní suverenitě tak nelpěl.

Ale prachsakra, obuvnickej, povídejte mi o svobodě novorozence, kojence, batolete, atd., atd. Kam na ty teze choděj?;-D