6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zneklidněný 14.7.2006 13:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

To je klidně možné, že říkal. S výrokovou logikou, která je naprosto nevhodným nástrojem pro politickou analýzu, jste začal vy a já to jen dotáhl do absurdna - úvod vašeho článku je formálně nepravdivý, proto volám euroskeptici nebo eurorealisté nebo jak si právě říkáte, zkuste psát pravdu!

A z toho že Verheugen řekl něco a Vehofstadt něco jiného a oba výroky si třeba odporují žádné spiknutí ani konspirace ani dalekosáhlé lhaní nevyplývají - teda pokud si nemyslíte že třeba Dan Brown píše literaturu faktu.

Možná to nejsem já, kdo se potřebuje uklidnit a začít uvažovat nezkroucený vzteky.

Jiří Zahrádka 14.7.2006 19:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

Jestliže postavíte argument proti mě na tom, že Verhofstadt řekl de facto, že je pro eurostát až po opačném výroku Verheugena, a že Verheugen to tedy nemohl dopředu vědět, je to prostě chyba proto, že Verhofstadt stejnou věc řekl již i před výrokem Verheugena. Můj článek tuto informaci obsahoval. Prostý fakt.

Napsal jste, že úvod mého článku je "formálně nepravdivý." Nevím, co to znamená "formálně nepravdivý", ale nenašel jsem v něm žádnou nepravdu. Prostý fakt.

Z jednoho výroku Verheugena a dvou výroků Verhofstadta nemusí nutně vyplývat, že EU je výsledkem spiknutí. Jenže těch výroků a skutků je více. To je ovšem na knihu, ne na krátký článek. Doporučuji tu knihu "Skryté dějiny EU," nebo jak se to jmenuje v ČR. Chápu, že úvodní slova "skryté dějiny" mohou odradit, ale když dodám, že knihu zoufale nemohl z hlediska historické pravdy zkritizovat ani zástupce šéfredaktora LN Petr Zavadil, možná by Vás mohla začít zajímat. Je až tragikomické, jak se Zavadil snažil z jasně skrytého, neotevřeného způsobu udělat ctnost. Cituji z jeho recenze:

"To, co autoři prohlašují za podvod, jiní považují za chytrý politický tah, nebo dokonce za unikátní know-how, které umožnilo vznik Evropské unie. Booker a North například píší, že Jean Monnet ´věděl, že svého cíle bude moci jednoho dne dosáhnout pouze tehdy, bude-li jednat v přítmí, a nikoli na očích. - takto se mu podařilo nastartovat pomalý převrat - nejvelkolepější státní převrat v dějinách.´

O tomtéž píše ve své knize Evropský sen americký publicista Jeremy Rifkin, ale s opačným znaménkem: První architekti evropské integrace veřejně podporovali myšlenku, že v Evropě jde hlavně o společný trh, ´aby získali stoupence pro Unii´. ´Od samého počátku jim však bylo jasné, že ve hře je mnohem ambicióznější plán,´ píše Rifkin. Tedy žádné spiknutí, ale obezřetná, diplomatická taktika." Prodám auto bez motoru jako zánovní Ferrari, abych získal kupce. Žádný podvod, ale obezřetný marketingový plán, řekl by asi Zavadil, že :-))?

Sch.glosátor 13.7.2006 9:34

Ale jistě. Nejprve fakticky sjednotit

a pak to formálně právně posvětit...

Hledajíci 13.7.2006 9:33

Co je to Pravda, Co je to Lež?

Gordon H.Bower, A. . R. Lang Professor of Psychology, Stanford University ve závěru své práce “Emotion and Social Judgment”, přednesené 9.9.1994 v Capitol Hill Science Seminar sponsorovaným Federation of Behavioral, Psychological and Cognitive Sciences, prohlásil následujíci : Emoce člověka ovlivňují natolik, že je velikým omylem názor, že člověk je racionálně myslíci kalkulátor, který objektivně posuzuje sebe a svoje okolí. --- To znamená, že euroskeptikové posuzují EU dle svých kriterií, které jsou negativně naladěné k EU, a tím nevidí EU positivní stránky. Europisté posuzují EU dle svých kriterií, které jsou positivně naladěny k EU, a tím  nevidí EU negativní stránky. Pravdy euroskeptiků se tím mohou jevit jako lži europistům. Pravdy europistů se mohou jevit jako lži euroskeptikům. --- Kromě toho nezapomeňte Člověk Míní Ale Bůh Mění. ---  A vždy se naskytnou lidé, kteři zneužijí jakoukoliv myšlenku ve svůj velmi egoistický prospěch, jednajíci dle hesla Když Ne Já Tak Nikdo anebo Co Je Tvoje To Je I Moje, Co Je Moje Do Toho Ti Nic Není.  --- Čeští euroskeptikové a vlastenci obežeňte ČR, s 78866 sq km  a 10235455 obyvateli, velmi vysokým plotem s ostnatého drátu pod vysokým napětím, zaveďte přisnou cenzuru myšlenek  aby do té ČR, sice male ale naše.  se nedostalo nic proti-českého! Čeští  europisté zaveďte každou blbost navrženou byrokraty s Bruselu! A potom si dejte pár facek. --- Anebo pokusme se zbavit se emocí, což je ale velice těžké a zdlouhavé, a vytvořme společně něco kde se dá slušně žít. To platí I pro  voliče ČSSD a ODS, a hlavně pro jejich vůdce, a myslím si že pro ně to platí hlavně, dokonce ještě vice než pro euroskeptiky a europisty. Jak chceme přispívat do společné Evropy, když nejsme schopni ani společně jednat v té malé ČR?     

 

Milan 13.7.2006 9:58

Vytvořme společně něco kde se dá slušně žít?

Proč chcete něco vytvářet? Vám se nežije "slušně" už nyní a zde?

Zatím všichni, kteří vytvářeli "něco, kde se dá slušně žít", vytvořili peklo s potoky krve.

F. Čech 13.7.2006 10:14

Re: Vytvořme společně něco kde se dá slušně žít?

Rozdělená a znesvářená Evropa se už vyvražďovala tisíc let! Je na čase se sjednotit a s tímto nesmyslným vybíjením vedeným nacionalismem jednotlivých států přestat. zatím se to daří a snad tento trend vydrží. EHS a poté EU vznikly  právě na základě negativních zkušeností Evropanů s dvěma světovými válkami, které vyvolali právě nacionalistické vášně rozdělených evropských národů. Není třeba nic vytvářet Milane. je prohlubovat to, co už existuje! Druhou alternativou, prosazovanou euroskeptiky, jsou ty vaše "potoky krve", které se díky EU už 60 let nekonají!

Skepticus Maximus 13.7.2006 11:19

Neplácejte nesmysly F. Čechu

Evropa se právě vždy dostala do nějakého marastu, když přišel někdo s nějakou skvostnou myšlenkou na sjednocení. Naposledy právě Hitler a spol. Už 60 let Evropa žije obchodem a válčit se nemusí, tak proč to měnit a jitřit staré rány od reality odtrženými úřednickými EU mamlasy s vizemi komsomolců?

Jenda 13.7.2006 16:25

Re: Re: Vytvořme společně něco kde se dá slušně žít?

Dobra, kdyz jsme tak u toho prohlubovani tak vam dam priklad. Predstavte si, ze se s kamarady rozhodnete, ze date dohromady penize a postavite si spolecne barak. Kazdy v nem ma svuj byt, shromazdujete penize na opravy fasady, strechy a okapu a svuj byt si kazdy zaridite po svem. Po svem nakupujete, po svem varite, nekteri se doma prezouvat do pantofli, nekteri chodite bosky, nekteri v botech a kdyz prijdete na navstevu tak se zaridite vicemene podle zvyku majitele bytu. Pripadne si poridite pantofle pro navstevy i kdyz jinak chodite bosky.

No a ted nekoho napadne, ze by vyslo levneji nakupovat pantofle i jidlo dohromady, ze by se usetril cas kdyby se varilo dohromady, ze je prece nesmysl zamykat dvere od bytu kdyz se vsichni znate a na co zvonit, vzdyt je to nas spolecny barak. A zacnete se hadat o vecech ktere si do te doby kazdy rozhodoval sam. Zacnete poradat schuze na tema co bude kdy k veceri, vzajemne se prehlasovavat, stvat se a lezt si na nervy. Jenom proto, ze nekoho napadlo, ze by toho spolecneho prece mohlo byt vic, ze se jenom prohloubi to co uz existuje. Vysledek je pruuuusvih.

Takze ja budu mit rad nemce, polaky, madary, francouze, ... jako sousedy, rad prispeju na spolecnou strechu a opravu okapu ALE JESTLI SE MAM DOMA PREZOUVAT DO TOHO MI NIKDO KECAT NEBUDE!

Milan 13.7.2006 9:17

Je nutno studovat nejen dějiny, ale také pohled na dějiny.

Je velmi poučné číst historiografii původu německého, rakouského, francouzského, anglického, ruského a italského (knihy historiků jiných národností se u nás téměř nedají získat).

Právě pohled Němců a Francouzů na historii pro ně cizích států a cizích národů, zejména však pohledy na globání historii lidstva, ukazují velmi dobře ideová východiska 'evropanství' a EUoptimismu.

Z mého pohledu je to však tragedie.

EU je mým nepřítelem, protože myšlenka "sjednocení" 'evropských národů' je zcestná, vycházející z falešných východisek a vedoucí k zločinným důsledkům.

Není většího nebezpečí pro budoucnost zejména menších evropských národů než snaha o homogenizaci, glajchšaltizaci fiktivních Evropanů a sjednocení jednotlivých evropských států.

Hnyk 13.7.2006 9:04

Zajímavé

Čeští euroskeptičtí mudrlanti kvičí jak prasata při porážce, že z EU se stává superstát. Ale když se EU ukáže jako spolek suverenních států které si hájí vlastní zájmy, tak kvičí, že prý v EU panuje nesvoboda a že státy EU musí zrušit všechna omezení vůči jiným státům (rozuměj: Česku). 

A mimochodem. Je V. Klaus Bruselem velkoryse tolerovaný a nebo jen velkoryse ignorovaný?;-)

Skepticus Maximus 13.7.2006 9:28

Hnyku, Vy jako sudetoněmecký poskok raději sklapněte, když se na nic jiného než očividné lži nezmůžete :-(

(Y)

Milan 13.7.2006 10:03

Je-li pan Hnyk opravdu 'sudetoněmeckým poskokem',

pak připomíná Turka kážícího Řekům o výhodách otomanské říše.

Hnyk 13.7.2006 10:07

Re: Hnyku, Vy jako sudetoněmecký poskok raději sklapněte, když se na nic jiného než očividné lži nezmůžete :-(

Ach, neřikal jste před patnácti lety "poskok imperialismu"?;-D?

jasan 13.7.2006 10:12

Re: Re: Hnyku, Vy jako sudetoněmecký poskok raději sklapněte, když se na nic jiného než očividné lži nezmůžete :-(

no, u nas se rikalo "poturcenec horsi Turka".

A na EUrosoudruhy to plati az az......

Skepticus Maximus 13.7.2006 10:52

Re: Re: Hnyku, Vy jako sudetoněmecký poskok raději sklapněte, když se na nic jiného než očividné lži nezmůžete :-(

Neříkal Hnyku, to jsem EU ještě vnímal trochu idealisticky, protože mi chyběly relevantní informace a také za tu dobu pokročila mílovými kroky, chybným směrem :-/

Jinak to impérium je skutečně budováno a to, že jde o byrokratický socialistický a nedemokratický model, je zřejmé.

F. Čech 13.7.2006 10:23

Soukmenovci Skeptiku Magorisimovi

Opět iste nezklamal drahý soukmenovče Magorisime. Loučím se s heslem: "Národovci všech zemí vyvražděte se"!

Skepticus Maximus 13.7.2006 10:39

Pro Vás to platí rovněž F. Čechu.

(Y)

Ladislav N. 13.7.2006 12:25

Re: Soukmenovci Skeptiku Magorisimovi

A co tohle: Socialisté všech zemí, spojte se!! ;-)

F. Čech 13.7.2006 16:34

Pomocníkovi pohraniční strýře soudruhu Skeptikusimovi

Nerozdávejte tady své obvyklé nesmyslné nálepky a běžte cvičit svého služebního psa. až to tady se soudruhy zase ohradíte bude se hodit k chytání "narušitelů", případně k zakusování Sudetských Němců. Upřímně vám přeji abyste aspoň kapánek zmoudřel.

F. Čech 13.7.2006 16:30

Hnykovi

Nedivte se, že čeští národovci kvičí.- Jsou to totiž všechno bývalí internacionalisté a stýská se jim po RVHP. Cesta k němu ale vede pouze přes opuštění EU a konfederaci s běloruském.

Gruntorád 13.7.2006 8:39

EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

OPRAVDU, lituji bláhové naděje kterou jsem v sobě dlouho živil, naděje, že ,nebude komsoc regulací, despotických zákonů (naposledy ten silniční) a vůbec podivného dohledu velkého BRATRA, dnes EU. Tato podivná firma (moloch jako tábor socialismu) nám pěkně roste ba přímo bobtná, a je jen otázkou krátkého času kdy nám bude nařizovat kterou rukou si vytřít zadek o papíru ani nemluvě to dělá už nyní. Takže snad v příštím životě. Nebo to snad tak nenecháme? Dejme se do nich do socánků!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janoryna 13.7.2006 8:55

Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

když si představím spojené státy americké dílo to tehdejších socánků hlásajících rovnost lidí, tak mne jímá hrůza, že bych byl občanem něčeho tak strašného. nakonec, pan janeček mi to může dosvědčit, coje toza děs ta unie. vždyť také texasuvažuje o odtržení od unie protože nechce být ve vleku washingtonských USA-kratů. a toto hnutí sílí.

Gruntorád 13.7.2006 9:10

Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

socka se ozvala - jak jinak když ji chtějí vypustit rybník

janoryna 13.7.2006 9:21

Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

který ? bezvizový styk sUSA by jsi jako občan EU chtěl, ale EU jako rovnocenného partnera k USA ne. Takže žádný evropský superstát a tak také odlišné podmínky pro každého člena tzv. EU. to si říkáš pravičák  gruntoráde?

Vydra 13.7.2006 10:24

Re: Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

Já bych nechtěl bezvízový styk jako obččan EU, ale jako občan ČR.

gruntorád 13.7.2006 14:34

Re: Re: Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

já taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janoryna 13.7.2006 15:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

ale asi s občanem ČR budou zacházet méně slušně než s občanem EU nebo Ruské federace

kocour 13.7.2006 10:54

Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

Ony ty USA se rodily dost těžko, viz válka Sever a Jihu. Chcete v Evropě nějakou válku Východu a Západu o pravomoci centra.

kocour 13.7.2006 10:55

Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

???

jakovy 13.7.2006 12:10

Nejsem proti. Shromaždiště někde u Jindřichova Hradce 15.7.2006 5:06 zbraně sebou !

Máte tam hřiště aspoň na fotbal? Abysme se tam vešli.