2.2.2023 | Svátek má Nela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pilík 25.1.2023 9:22

:-) A pak legendární evakuací z Dunkerque utekli za kanál. Oni se přece vraceli domů se znamením V - válka nebude.

M. Grundmann 25.1.2023 9:28

Zpětně se ukazuje, že to byla ta nejlepší strategie. V podstatě všichni vítězní spojenci si vedli v zahraniční politice těsně před začátkem války téměř bezchybně. USA zase chytře vyprovokovaly Japonce, aby zaútočili na Pearl Harbor, a pak je úplně zničily.

Mluvím o Sovětském Svazu, Velké Británii a USA. Dokonale se zachovalo i Portugalsko, Švýcarsko, Turecko, Finsko, Slovensko i Švédsko.

P. Diviš 25.1.2023 10:22

Historie pohádek a propagandy. :-P

V. Petr 25.1.2023 12:41

Naprostý nesmysl. Po podepsání Mnichovské dohody chtěli mnozí Britové snížit! vojenské výdaje když pan Chamberlain tu válku tak dobře zažehnal!

Četl jsem knihu "Guinessova kniha válečnách omylů," jsou tam různé "perly," jako třeba útok na pevnost se žebříky kratšími, než výška hradeb. A jako další příklad je tam uvedena Mnichovská dohoda, která Hitlerovi vydala českou výzbroj i válečný průmysl...

M. Grundmann 25.1.2023 12:52

Mnozí Britové byli v té době hloupí jako ostatně většina lidí je i dnes hloupá. Britská vláda ovšem tak hloupá nebyla.

Druhou světovou válku rozhodla převaha ve vzduchu. Na začátku mělo Německo drtivou převahu, ale britský letecký průmysl byl výkonnější než letecký průmysl celé Evropy obsazené Němci dohromady. Český letecký průmysl a české letectvo bylo pro Němce téměř bezcenné. Britové mohli dozbrojit své letectvo díky své průmyslové převaze a každý získaný měsíc odkladu měl pro Británii obrovský význam. Síla Německa stála na Luftwaffe a s ní také Německo padlo.