6.2.2023 | Svátek má Vanda


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 26.1.2023 8:54

Chapu, ze je to pro vas vsechno nove. Nejste sam, kdo nema o vyvoji tohoto subkontinentu ani poneti. Jsou to skutecne jednoduche pocty, staci se podivat na demografickou krivku. Nektere zdroje pisi, ze bude Evropa islamska do roku 2050, ja si troufam se domnivat, ze tomu tak bude driv.

Nevim, cim jste neco z toho, co jsem napsala, vyvratil. Myslim, ze nicim.

A. Renjascu 25.1.2023 22:37

Velmi často tam vládl někdo jiný a zločinů se dopouštěl celý Sojuz a ne jen Rusko. A třeba Polákům či Židům dělali největší svinstva Ukrajinci a ani Pobaltí nebylo moc stranou

J. John 25.1.2023 22:20

R^ můžete chtít od propagandisty-politruka, hrobaře NP Zieglera znalost historie?

P. Brecík 25.1.2023 21:50

Zieglere, Zieglere. Maršál Mannerheim, velký hrdina byl carský důstojník a měl rozum. Kdyby zničil Leningrad - tak ... No, Sověti by asi nezničili Helsinky, když je postavil ruský car Alexnadr III. Stalin prosil, moc prosil VB/FR o podepsání spojenecké smlouvy. vyslanci se v r. 1938 trapně vymluvili a odjeli konzultovat domů = LODÍ. Aby to trvalo co nejdéle. Proto Molotov/Ribentrop. Jak byl Západ shnilý bylo vidět. Hitler s nimi zatočil za 6 týdnů. Pack und sack. Západ = VB a potom USA bytostně nenávidí Rusko a dělají vše proti. Výčet vy byl na 10 dílů tlustých knih. Stručně - to nejšpinavější, největší vrahy od r. 1945 pomáhali založit a financovat USA !!

J. Kostelanský 25.1.2023 21:29

Tak ještě jednou: jak tohle souvisí s tím, že s Hitlerem spolupracovaly mnohé země?

Třeba jít, nebo spíš číst "od Adama". Co je v nadpisu, o čem článek píše a kde je to Putinovo překrucování dějin...

P. Diviš 25.1.2023 21:27

Německo a SSSR spolupracovaly už od Rapalla, 1922.

Můžete to okecávat i omlouvat do alelujá.

P. Diviš 25.1.2023 21:26

Rusko, SSSR, zase Rusko.

Občas mu vládl Gruzínec, nebo Čuvaš, ale vždy poruštělý.

Prostě Rusko.

H. Lukešová 25.1.2023 20:26

Gruzínec Stalin plánoval popravit židovské lékaře a přesunout celou sovětskou židovskou komunitu na Sibiř do gulagu po odhalení "spiknutí židovských lékařů", když Stalin namířil svou pozornost na Židy, protože se mstil za to, že se Izrael nepřidal k socialistickému bloku, tak sovětské Židy před zkázou zachránil Gruzínec Berija, který po Stalinově smrti zrušil rozsudky smrti nad židovskými lékaři a odvolal příkaz k deportací sovětských Židů do gulagu.

A. Renjascu 25.1.2023 20:18

Ano Gruzínec Stalin s Gruzíncem Berijou byli pěkní lupové, ale přeci jen nejvíce poškodili Rusko a rusy samotné, kteří tam byli zabíjeni jak na jatkách

V. Braun 25.1.2023 19:52

Přečtěte si článek ještě jednou, o dobrovolnících se tam mluví, ovšem to nejsou státy a jejich armády, že.

V. Braun 25.1.2023 19:45

No on je ovšem nepáchal jen v Sovětském svazu, že, viz Finsko, Polsko a Pobaltské země, vše v době podepsané smlouvy o neútočení s Hitlerovským Německem.

J. Kostelanský 25.1.2023 19:29

Klasická zieglerovská demagogie, co nemá hlavu, ani patu,

Jestli někdo něco překrucuje, tak je to pan Ziegler. Na začátku uvádí, že podle Putina "mnoho evropských zemí se podílelo na ... blokádě Leningradu". A pak tvrdí, že "rozhodně se tedy nejedná o většinu starého kontinentu".

Já myslel, že člověk, který chce veřejně o něčem (čemkoli) psát, by měl znát takovou triviální věc jako je rozdíl mezi slůvky "mnoho" a "většina". Jinými slovy, pan Ziegler vyvrací něco, co Putin neřekl - aspoň podle pana Zieglera.

A to míchání jablek s hruškami jde panu Zieglerovi opět skvěle. Co má fakt, že mnoho zemí spolupracovalo s Hitlerem, společné s tím, jaká zvěrstva páchal Stalin v Sovětském svazu? Ne že by to nebyla pravda, ale jaký je mezi tím souvis?

Zkrátka typická zieglerovina - demagogie, ktorá je kvůli své "věrohodnosti" nesmyslně doplněna o historické fakta ve stylu, jak pejsek a kočička vařili nebo pekli dort.

A. Renjascu 25.1.2023 19:05

To, že na Rusko zbylo nástupnictví v RB na tom, že i ostatní státy bývalého SSSR jsou nástupnickými nic nemění. Zažili jsme něco obdobného po dělení ČSFR a i zde jsou oba státy nástupnické i když o členství v některých organizacích se musel ten druhý stát znovu přihlásit a jelikož není zájem RB rozšiřovat, tak to ti ostatní žel udělat nemohly

M. Pivoda 25.1.2023 18:50

1. Sarkasticky: D. Laurenčíková má asi šanci dostat se do nějakého prognostického ústavu.

Komentuji: Já jsem se kdysi (za dob českého reálného socialismu), z direktivního nařízení naší ředitelky, musel dílčím způsobem věnovat i jejímu výzkumnému tématu "Prognózování relevantních společenských potřeb." Dobře se obhajovalo to, co ještě nenastalo - a zatím nikdy nenastalo.

2. Cituji Laurenčíkovou: "Někdy se jedna o jednoduché pocty ..."

Komentuji: Ano na papíře to často vypadá jednoduše.

3. Doporučuji: Zeptejte se, prosím, Václava Klause, proč se dnes nehlásí k prognóze (do roku 2010) zpracované kdysi pod vedením Waltera Komárka, když je pod tou prognózou také podepsán Klaus (plus Dyba, ...).

J. Farda 25.1.2023 18:16

A ještě pane Navrátile taková malá technická poznámka - v době, o které mluvíte, byl Churchill soukromníkem, a vládě jeho Veličenstva šéfoval jistý Chamberlain, takže Churchill opravdu nabízet nic nemohl, ani kdyby se rozkrájel ...

J. Farda 25.1.2023 18:11

Churchill pochopitelně nic nenabízel, bo na rozdíl od Hitlera třetinu Polska nabídnout ani nemohl ... ;-)

F. Navrátil 25.1.2023 17:59

V srpnu 1939 probíhala jednání mezi Sovětským svazem, Francií a Velkou Británií. Zatímco Sovětský svaz zastupovali přední politici a vojáci, Franci a Velkou Británii druhořadí zástupci bez pravomocí cokoliv dojednat nebo podepsat. Stalin se domníval, že jednání jsou pouhou zástěrkou snahy poštvat Rusko a Německo proti sobě. Protože jednání vinou Francie a Velké Británie skončilo bezvýsledně, byl podepsán pakt Riebentrop-Molotov. Churchill Stalinovi v roce 1940 žádnou smlouvu nenabízel. Naopak v té době Velká Británie plánovala bombardování ropných polí v Baku.

A. Renjascu 25.1.2023 17:13

Ano to souhlasí, ale na tom co jsem napsal to nic nemění

H. Lukešová 25.1.2023 15:55

Teď jsem četla, že v Německu skončí "scholzování", tj. váhání a že Německo dodá Ukrajině tanky Leopard..., zaručil se, že Německo pomůže Ukrajině, ale že nezatáhne NATO do války s Ruskem.

D. Laurencikova 25.1.2023 15:53

Nemyslim, ze je budoucnost tak vagni. Nekdy se jedna o jednoduche pocty - napr. pri otazce, do kdy bude Evropa islamska, nebo o celkem dohledny casovy udaj pri otazce, kdy dospejeme k jaderne katastrofe, kdyz budeme postupovat tak, jako dosud. Podle "Doomsday clok" je to pouhych 90 vterin. »Doomsday Clock«: Weltuntergangsuhr nur noch 90 Sekunden vor Mitternacht - DER SPIEGEL

H. Lukešová 25.1.2023 15:50

To zajisté ano, ale její politika v britské mandátní Palestině byla nemorální a špatná, ale to je můj osobní názor, Vy máte na to jiný názor a nechci toto téma o britské proarabské politice znovu otevírat, už jsme se o tom bavili mnohokrát, jen píši, co se mně osobně na britské politice nelíbí.

D. Laurencikova 25.1.2023 15:48

Neni tomu tak! Znate Ezopovy bajky? "Zkus lez rano do obehu dati, navecer se k tobe jako pravda vrati", je pouceni jedne z nich. Tak se i deje, dnes a denne! S reklamacemi se obratte na naseho ministra propagandy. Na to ja jsem prilis maly pan. ;-)

P. Diviš 25.1.2023 15:45

Teoreticky federace, prakticky bolševická diktatura.

P. Diviš 25.1.2023 15:44

Mnichovská dohoda byla se ve své době jevila jako odvrácení války (na úkor Československa). Dost krátkou dobu po skončení WW 1 s jejími ztrátami se tehdejším politikům zas až tak moc nedivím, že se jim do války nechtělo (a voličům mimo Německo už vůbec ne). Podobná situace je teď, už se ozývají hlasy o míru za každou cenu, pro změnu na úkor Ukrajiny. Výsledek by byl stejný, válka za horších podmínek.

A dodám k té GB: Zajisté ne vše, co dělala Velká Británie bylo morální a správné, ale proti Třetí říši, jejím spojencům Itálii a SSSR (ty malé vynechávám) stála po pádu Polska a Francie a za neutrality USA sama, ale nevzdala to. Což si zaslouží úctu.

H. Lukešová 25.1.2023 15:41

S těmi nástupnickými zeměmi máte do jisté míry pravdu, ano všechny sovětské republiky (Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Gruzie, Ázerbajdžán...) jsou teoreticky nástupkyněmi bývalého Sovětského svazu, ale v OSN je jedinou nástupnickou zemí po SSSR považováno Rusko, které je stálým členem Rady bezpečnosti OSN s právem Veta.

H. Lukešová 25.1.2023 15:37

Jenže kecy jsou "v kleci", jak správně píšete. Slovní odsudky napadenou zemi nezachrání, byť to samozřejmě trošku zahřeje, když se odsoudí ten který zločin, ale v konečném výsledku jsou důležité činy, ne slova.

A. Renjascu 25.1.2023 15:34

Tak SSSR byl federace složená z 15 národů či spíše států a tento SSSR měl smlouvu s Ribbentrop - Molotov, vládl tam Gruzínec Stalin, který převzal vládu po Čuvašovi Leninovi za zády s obávaným šéfem bezpečnosti Gruzíncem Berijou. Jelikož je všech patnáct států považováno za nástupnické, tak přisuzovat to vše jen Rusku je nesmysl. Nehledě na to, že v té době měl s Hitlerem smlouvu téměř každý a nikdo to z nějakých důvodů nepovažuje za nutné připomínat i když třeba Polsko, které si stěžovalo na rozebrání na náhradní díly poté co podepsalo smlouvu Hitler - Pilsudský ihned deklarovalo ústy ministra zahraničí, že plánuje ustavit společnou hranici s Maďarskem aniž by mu vadilo, že se mezi nimi nachází Československo. Nakonec si stejně kus ukouslo než bylo samo sežráno.

H. Lukešová 25.1.2023 15:34

To už nevím, je to už delší doba. Ovšem Mnichovská dohoda nesmyslná byla a vžila se pro symbol zrady. Vždyť přece tvrdíme, že nikdo nemá právo vnucovat Ukrajině "Mnichov", tj. aby se vzdala svého území ve prospěch uspokojení Ruska, jak například chtějí autoři a signatáři petice "Mír a spravedlnost".

P. Diviš 25.1.2023 15:31

Spojence, proti komu? :-P

P. Diviš 25.1.2023 15:30

Protestoval leckdo, ale nedělal nikdo a nic. Jako když Putin napadl Gruzii a anektoval Krym.