29.4.2024 | Svátek má Robert


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jura Jurax 7.12.2009 10:38

Re: Pí Pavle B.

pardon - se svatým

Jura Jurax 7.12.2009 10:29

Re: Pí Pavle B.

R^R^R^

V.ladimír 7.12.2009 12:23

Re: Pí Pavle B.

Křesťanství je zaměřeno na lidi. Zabít např. mouchu, aby nebyla narušena harmonie je "zločinem" v jiném náboženství, nevím přesně v jakém. Já osobně preferuji přiměřenost a tu postrádám jak u odpůrců, tak i zastánců.

Sab 7.12.2009 10:04

Re: Pí Pavle B.

Peter Singer, profesor bioetiky na Princetonské univerzitě, ve svých knihách uvádí fakta

http://www.project-syndicate.org/contributor/185

zde jsou od něj články na různá etická témata 

Jirka 7.12.2009 9:39

Re: Pí Pavle B.

Co zpusobuje, ze jako chirurg muzu rezat do lidi a jsem v pohode ? Proste v tuhle chvili vypnu vnimani pocitu toho druheho. Pokud bych to neudelal, vysledek operace bude velmi zalostny. Rozumni lide tohle pochopi, hlupaci nikoli. Ti by asi dali prednost chirurgovi s traslavyma rukama, ktery bude behem operace plakat dojetim nad utrpenim blizniho pacienta. V tomhle je dobry chirurg na urovni Mengeleho. A ze jsem tech spatnych videl hodne.  

Jirka 7.12.2009 9:43

Re: Pí Pavle B.

Btw. moje manzelka odesla z vyzkumu na fakulte, protoze nemohla zabijet potkany injekci formolu. (Slo nutne o rychlou smrt, protoze se zkoumaly mediatory v mozku s kratkym polocasem rozpadu.)   Takze rezani abscesu na zadnicich mych deti zbylo na mne.

Vladan 7.12.2009 9:27

Vidím ale jednu zásadní nedůslednost!

Co vánoční kapři? Neměla by se jim oxidouličitovat voda?

Sab. 7.12.2009 9:33

Re: Vidím ale jednu zásadní nedůslednost!

Vidím, že v tom máte chaos, doporučuji pozorně pročíst www 

Nerozčilovat se, vstup je doprovolný, jen doporučuji

Sab. 7.12.2009 9:33

Re: Vidím ale jednu zásadní nedůslednost!

dobrovolný, opr.

Jura Jurax 7.12.2009 9:22

No,

jsem hluboce přesvědčen, že všelicí zelení, ochránci zvířat najmě laboratorních, bojovníci proti GMO a jiní podobní aktivisté jsou v zásadě jednak blbci, druhak frustrovaní chudáci toho typu, který by snad nechal trápit i vlastní dítě, jen aby neublížil myšičce... a je zajímavé, že tenhle názor se mi pořád potvrzuje.

No a taky jsem přesvědčen, že politikové jsou taky nevědomí blbci (tedy pokud nejde o jejich prospěch) s myšlenkovým horizontem od voleb do voleb. I to se mi pořád potvrzuje -  třeba tím, že jak psáno v tomto článku podléhají nátlaku té první skupiny aktivistických blbců a hysteriků ... dokonce možná někteří i zadarmo, aniž by z toho měli nějaký vejvar. To spíš pochopím cynika, který udělá kravinu za prachy (neboť ty jak známo nesmrdí), než jedince, který něco takového, jako je popsáno v tomhle článku, učiní z přesvědčení. To nemají zákonodárci nic rozumnějšího na práci? 

Mimochodem - původně jsem myslel (a pořád se těžko  tomu dojmu bráním), že si autor dělá srandu s tím dušením myšiček a požadavkem, aby myšičce směl zlomit vaz jen vysokoškolsky vzdělaný odborník. Tohle je fakt opravdu pravda???

Pavla B. 7.12.2009 9:32

Re: No,

Je to pravda a se zvířaty nesmějí experimentáně pracovat ani studenti na VŠ (např. medicína, farmacie), leda za cenu neskutečné byrokracie (je k tomu nutný ohromný štos povolení - např. pro pokusy v rámci diplomky nebo doktorské práce)  - nevím jak na veterině, tam by to bylo úplně absurdní.....

Obecně platí, že pro chovy laboratorních zvířat jsou nastaveny daleko komfortnější podmínky než např. pro práci lidí v laboratoři - co se týká podmínek ochrany zdraví....

Sab. 7.12.2009 9:35

Re: No,

"Obecně platí, že pro chovy laboratorních zvířat jsou nastaveny daleko komfortnější podmínky než např. pro práci lidí v laboratoři - co se týká podmínek ochrany zdraví", zvláště  toxikologické testy jsou pro zvířata zdravé, že

Pavla B. 7.12.2009 9:38

Re: No,

Zřejmě byste nejraději testovala přímo na lidech, že.

Inu každý jsme nějaký.

Sab. 7.12.2009 9:44

Re: No,

Účinek léků ve studiích se zvířaty a s lidmi

Petr Sucharda

 

Zkoušení léků na zvířatech považují někteří lidé za kontroverzní, ale většina veřejnosti se domnívá, že je nezbytné, samozřejmě za předpokladu, že se provádí správně. Britští badatelé srovnávali studie, v nichž se sledovalo 6 vybraných zákroků u lidí, a poté k nim vyhledali odpovídající studie se zvířaty – celkem přes 100 pokusů s více než 3000 zvířaty. Souhlasné výsledky nalezli jen ve dvou případech: při rozpouštění krevní sraženiny podáváním aktivátoru tkáňového plazminogenu po cévních mozkových příhodách a při podávání bisfosfonátu alendronátu proti osteoporóze. Podávání kortikosteroidů po traumatu hlavy neprokázalo v klinických studiích žádný účinek, zatímco pokusná zvířata z něj měla prospěch. Antifibrinolytika u lidí snižují krvácení, u zvířat však výsledky nebyly přesvědčivé. Podání tirilazadu při akutních ischemických cévních příhodách bylo ve zvířecích modelech slibné, u lidí mělo důsledky jednoznačně negativní. Podávání kortikosteroidů matkám či přímo plodům před narozením snižuje plicní postižení a úmrtnost, výsledky u zvířat však byly nejednoznačné. I když tyto dílčí poznatky nelze zobecnit pro veškerý výzkum na zvířatech, autoři našli závažné nedostatky v experimentálních pracích, zejména v nedostatečné randomizaci a zaslepení. Výsledky takových studií mohou být systematicky zkresleny. Další problém spočívá v tom, že zvířecí modely napodobují lidská onemocnění dostatečně, zdálo by se tedy, že je lze ovlivňovat týmiž léky. (Brit. Med. J. 334, 197, 2007) Pramen: Publikováno: Vesmír 86, 139, 2007/3

Sab 7.12.2009 9:45

Paní Pavele B

Co byste řekla na toto:

"Nejste krutá? Víte, kde by medicína byla, kdyby se testovalo na lidech? Kolik dětí a jejich rodičů by se uchránilo před  trápením a  zoufalstvím? Uměla byste se podívat těm nemocným dětem do očí?"

Pavla B. 7.12.2009 9:50

Re: No,

No tak třeba na ten inzulín nějak zapomněli (výsledky shodné u zvířat i lidí) a jistě i na spoustu dalších léků. Co třeba antibiotika?

Skoro bych řekla, že studie se týká nějakého (hodně) omezeného časového úseku a tetování nových léků, které byly právě v té pětiletce vynalazeny:-D

Pavla B. 7.12.2009 9:51

Re: No,

... testování....

Sab 7.12.2009 9:51

Re: No,

No neodpověděla jste.

Pavla B. 7.12.2009 10:00

Re: No,

Na co? Můj názor je snad jasný.

Pavla B. 7.12.2009 10:04

Re: No,

BTW vy jste sem zase nehodila žádné odkazy týkající se pokusů na zvířatech, které popisujete na svých webovkách - počínaje tou pitvou žáby na základní škole. To by mě opravdu zajímalo, kdy a kde se pitvaly/pitvají žáby na základní škole!

Sab. 7.12.2009 10:07

Re: No,

V Americe se pitvalo. a asi ještě pitvá. Já jsem ve škole pitvala za komunistů na ZŠ kapra.

Jura Jurax 7.12.2009 10:22

Re: No,

No, já ho pitvám každý rok na Štědrý den ... nechcete mi to taky zakázat?

Jura Jurax 7.12.2009 10:20

Re: No,

Jojo, a víte, že nebýt těch pokusů, tak se tohle, co popisujete, holt nevědělo?

Jura Jurax 7.12.2009 10:37

Re: No,

No, pro lidi by nebyly zdravější - ale když se toho ujmete osobně, Sabrino, ušetříte utrpení pár tuctům laboratorních myšiček. Směle do toho - koneckonců jste člověk, výsledky budou hodnotnější než s myšičkama ...;-) ... a myšičky někdy přežijí ... ;-D

R 7.12.2009 8:18

CO2 na vlastní kůži.

Nevím, jak  dnes, ale kdysi se dalo působení oxidu uhličitého na organismus docela dobře vyzkoušet. Ve Zbrašovských aragonitových jeskyních v Teplicích nad Bečvou  byla hluboká prohlubeń "zatopená" vyvěrajícím kysličníkem uhličitým. kdo chtěl, mohl při prohlídce postupně scházet dolů a sledovat, co s ním oxid uhličitý dělá. Docela zajímavý pocit....

Dneska to nejspíš už nejde, ono kdyby tam náhodou někdo zkolaboval a upadl, bylo by to docela nebezpečné.

Sab. 7.12.2009 8:49

Re: CO2 na vlastní kůži.

Já jsem nezkusila na vlastní kůži ani lámání vazu, ani působení oxidu uhličitého, ale dala bych přednost tomu druhému.  

O CO2  se uvažovalo i  na jatkách.  

Anubis 7.12.2009 9:04

Re: CO2 na vlastní kůži.

Vážená slečno, články pod kterými diskutujete nečtete, diskusi nečtete. Vypsal jsem Vám paragrafové znění zákona na ochrnu zvířat, kde je uveden způsob omračování zvířat na jatkáích a vy tu napíšete, že se o CO2 uvažovalo? Víte o čem hovoříte a kromě zapáleného pohledu a plamenného srdce, je ve vás aspoň kousek rozumu?

Sab. 7.12.2009 9:06

Re: CO2 na vlastní kůži.

nevím, na kterých jatkách a kde se zabíjí pomocí CO2

Pavla B. 7.12.2009 9:14

Re: CO2 na vlastní kůži.

Pomocí CO2 se například běžně zabíjí chovy drůběže nakažené drůběžím morem.

Chtěla bych vám napsat 2 věci, které si zřejmě neuvědomujete:

1) Většina lidí nejsou sadisti a skoro nikdo si nepřeje, aby zvířata zbytečně trpěla. Nepřejí si to ani vědci, která zvířata využívají k pokusům, ani další lidé, kteřé zvířata zabíjejí z důvodů své profese.

2) V současnosti převažuje pohled na zvířata "zvíře = věc" (k zabití, k ulovení, k snědku). Je to ovšem pohled, který do Evropy vneslo křesťanství svým tvrzením, že zvířata nemají duši atd.. Šintoista nebo animista má ke zvířatům přístup docela jiný. Takže jestli se odvoláváte na názor katolické církve, uvědomte si laskavě, že církev jen napravuje to, co napáchala.

Sab. 7.12.2009 9:28

Re: CO2 na vlastní kůži.

J. Zrzavý: "Mně by to strašně vadilo (pokusy na zvířatech), proto je nedělám. Potíž je v tom, že obory, které pokusy na zvířatech využívají, si postupně vyselektují lidi, jimž to ani tolik nevadí, asi jako jatka nebo armáda. Od těch pak lze nějaké sebeomezení těžko očekávat".

Nejde jen o sadismus, stačí podmíněná etická slepota a lhostenost.

"Pomocí CO2 se například běžně zabíjí chovy drůběže nakažené drůběžím morem"

ano to vím