29.4.2024 | Svátek má Robert


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Honza42 7.12.2009 10:50

Spíš kde, ne? V hlavě přece.

Sab 7.12.2009 10:55

Re: Spíš kde, ne? V hlavě přece.

Můžete to to rozvést s těmi islamisty?

vltava 7.12.2009 13:08

Re: Spíš kde, ne? V hlavě přece.

Nemá hlavu. Je to skript.

Honza42 7.12.2009 10:21

Jednoduchá pravidla ochránců:

Smrt musí být "hezká". Nic nesmí "chrupnout" a nesmí téci krev. Nejlepší je, když zvířátko vypadá jako když spinká.  Zvláštní ochranu si zasluhují kožešinová zvířata, protože jsou roztomilá. Jinou logiku jsem zatím nevysledoval.

Kdybych měl nuceně sejít ze života, rozhodně si radši vyberu zastřelení než udušení (nebo přidušení a podříznutí).

 

Sab 7.12.2009 10:29

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

Nevím o vás nic. Ale podle příspěvku se jevíte jako zaujatý, neobjektivní, omezený a nedovzdělaný. Sorry.

Sabrina

Honza42 7.12.2009 10:32

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

Tak mně nějak logicky vysvětlete deratizaci potkanů versus tlak na zákaz pěstování kožešinových zvířat. Rád se dovzdělám, o co je norek "lepší" zvíře než potkan.

Sab 7.12.2009 10:39

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

Ohledně škůdců, potkanů, klíšťat, muslimů-teroristů, komunistů ....Člověk má právo na sebeobranu. Populaci potkánů by měl člověk korigovat co nejhumánnějším postupem (bezbolestné trávení- např,  v budoucnosti antikoncepce?) 

Věznit a zabíjet zvířata kvůli parádě je eticky neomluvitelné.

Já si připadám jako v ZŠ :-P

To si neumíte odpovědět sám?

Honza42 7.12.2009 10:48

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

Už chápu. O zvířata nejde vůbec. Jde o náš vztah ke zvířatům. A ten se liší u každého z nás. Eskymák by klidně chránil ty potkany. Jsou tam vzácní. Mnohem vzácnější než tuleni.

Kožich není paráda. Slouží (alespoň těm z nás co nemáme srst) k udržení tělesné teploty. Pro parádu se dá nosit kožich v červenci, ale moc se to zatím neujalo.

Sab. 7.12.2009 10:55

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

Ne, mě o zvířata nejde . O zvířata jse vám a autorovi článku. Západní člověk v 21. století se bez kožichu neobejde, proto vězní tzv. kožešinová zvířata v klecích a ještě musí dovážet tulení kůže, jinak by zmrzl. 

Sab 7.12.2009 10:44

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

Morální inteligence je u vás velmi nízká.  To si neumíte odpovědět sám?

Jura Jurax 7.12.2009 10:33

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

Víte, Sabrino, že kromě všech těchto adjektiv (zaujatý, neobjektivní, omezený a nedovzdělaný) mi přijdete ještě jaksi spasitelsky (pro zvířátka ovšem) hysterická.

Sab 7.12.2009 10:40

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

Nebuďte hysterický.

evix 12.12.2009 21:33

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

RvRv(Y)

alena 7.12.2009 17:18

Re: Jednoduchá pravidla ochránců:

R^R^R^

Jirka 7.12.2009 10:10

Prah citlivosti na bolest

Prah citlivosti ve vnimani bolesti je jiny u lidi a zvirat a lisi se i mezi lidmi navzajem.

Kdyz se mi vratil domu muj pes, potrhany na hrudniku ze rvacky, tak jsem mu cary kuze spichnul sici jehlou v klestickach a vlascem na ryby. Nezdalo se mi, ze by mu to vadilo. Sedel v klidu a kouka, co delam. Nastesti tam nebyl zadny ochrance, aby mi v tom zabranil.

R 7.12.2009 10:05

lékařská věda je na pokusech na zvířatech založena

Hm, lékařská věda je na pokusech na zvířatech založena. Rozplýváme se třeba nad úspěšnými operacemi, transplantacemi ale nikdo už neuvádí, že aby už od prvního pacienta byly ty transplantace úspěšné, jsou nejdřív zkoušeny na množství zvířat. Snad každá první důležitá transplantace, od Christiana Barnarda a transplantaci srdce po dnešní transplantaci všeho možného je nejdřív přímo zkoušena. Na desítkách, možná až stovkách  zvířat, prasat, psů a podobně se pilují nejrychlejší a nejšetrnější způsoby, jak to udělat. Nemluvě o nepřímých zkouškách, třeba o takových "drobnostech" mikrochirurgie, jak sešít cévy a nervy a tak kvalitně přišít třeba useklou nohu.  Nebýt zkoušek na zvířatech, nebyly by úspěšné operace hned napoprvé nebo napodruhé, ale na podesáté nebo na posté.

Sab. 7.12.2009 10:12

Není to "proti" nebo "pro", ale "o"

Ovšem nechápu proč tolik lidí diskutuje o problematice , která je vlastně nezajímá.

Pro ty ostatní :

Pokusy na zvířatech v českých luzích a hájích

Ludva 7.12.2009 9:39

Je to těžké

Jak se mají zjistit toxické účinky nových látek, např. léčiv nebo pesticidů bez pokusů na zvířatech ? LD 50 je běžná norma - smrtelná dávka pro 50% pokusných zvířat. Samozřejmě by se neměly dělat pokusy tam, kde to není nezbytné. Nechápu, proč třeba Pavlov musel operovat slinné žlázy psů, když podmíněný reflex s přijímáním jídla vypěstujete lehce třeba i u mravenců nebo včel. Dokonce jsem slyšel, že při exkurzi do Pavlovových laboratoří vítala hosty opice s obnaženým mozkem - fuj a hanba.

Pavla B. 7.12.2009 9:46

Re: Je to těžké

Možná proto, že se toho tenkrát o hmyzu ještě tolik něvědělo.

Ale třeba transplantační pokusy nebo výzkumy vedoucí k léčbě diabetu inzulínem by se na hmyzu dělat nedaly.

Ludva 7.12.2009 9:49

Re: Je to těžké

Souhlasím, pokusy jsou nutné, jen určit míru, co je nezbytné a co se dá zjistit jinak.

Jura Jurax 7.12.2009 10:38

Re: Je to těžké

... jinak a ne nákladněji nutno dodat ...

Jura Jurax 7.12.2009 10:28

Re: Je to těžké

Ale mravenci a včeličky jsou taky zvířátka ... a navíc se jim slinné žlázy blbě operují (já ale nevím, nejsa včelař ani mravencolog, jestli nějaké mají) ...

Sab. 7.12.2009 9:30

Pí Pavle B.

Lidé provádějící bolestivé pokusy nejsou nutně sadisté nebo lidé psychopatických povah, většinou jsou to zcela normální lidé, vlídní  k dětem a třeba i zvířecím miláčkům. Co způsobuje, že to mohou dělat?

 Je to "vědecký postoj", kterému např. lékařské fakulty po celém světě vědomě učí svoje studenty. Lékař prý musí mít schopnost vypnout soucit a veškerý jemnocit, když slouží dobré věci, protože  účel světí prostředky. Vychovávat vědce, lékaře, ošetřovatele k soucitu je těžší a je to citově daleko náročnější.

 Málokdo si všimne, že jediný rozdíl mezi výzkumy dr.Mengeleho a pokusy na zvířatech..

pokrač. Podmíněná etická slepota

Pavla B. 7.12.2009 9:34

Re: Pí Pavle B.

Podívejte, různých článků s tématikou etiky práce se zvířaty si dokážu vygůglovat, kolik chci. Diskuse s lidmi, kteří nemají vlastní názor ale pořád jen kopírují a citují mě vůbec nebaví, sorry.

Sab 7.12.2009 9:36

Re: Pí Pavle B.

Cituji vlastní stránku, problematika není na pár slov,  sorry

Pavla B. 7.12.2009 9:43

Re: Pí Pavle B.

No a na vlastní stránce citujete Singera, což by bylo k smíchu, kdby to nebylo celé hodně nechutné - srovnávat zabíjení zvířat s vražděním lidí.

Ovšem víc by mě zajímaly konkrétní citace - napřiklad na¨vědecké práce využívající zdrogované kočky. Skutečně jste si ověřila, že je něco takového to pravda?

Kromě toho popisujete prakticky jen situaci v USA - zřejmě namáte ani ponětí o tom, jak striktní jsou předpisy EU upravující práci se zvířaty.

Sab 7.12.2009 9:50

Re: Pí Pavle B.

Bioetik Singer nedává rovnítko mezi vraždění lidí a třeba žížal. Srovnává bolest a utrpení. 

"Všechny argumenty o nadřazenosti člověka nemohou popřít fakt , že v utrpení jsou si lidé a zvířata rovni.

   Bolest a utrpení jsou špatné a mělo by jim být zabráněno nebo by měly být minimalizovány a to bez ohledu na rasu, pohlaví nebo druh živočicha, který trpí. Jak těžká bolest je záleží na tom, jak je intenzivní či jak dlouho trvá, ale bolest té samé intenzity a trvání je shodně špatná, ať už je pociťována člověkem či bytostí jiného druhu"Jako ateista  a evolucionista však logicky považuje člověka  za chytřejší a vyvinutější zvíře. Věřící to vidí zase jinak.

Pavla B. 7.12.2009 9:58

Re: Pí Pavle B.

No vidíte, ono se Singerem se dá docela souhlasit, bylo by jednodušší dát sem odkaz přímo na něj, že. ¨

Pro klid vaší (zřejmě křes´tanské) duše: stávající předpisy týkající se práce se zvířaty se opravdu snaží bolest a dokonce pouhý diskomfort (teplota, hladovění - což jsou faktory, které ani v přírodě namívají zvířata nastavené na optimum) minimalizovat a zdaleka ne všechny pokusy musí být bolestivé.

Zákaz pokusů na zvířatech není reálný, ono totiž lidí, kteří by raději předčasně zemřeli nebo nechali zemřít své nemocné děti za cenu, že zvířata nebudou vůbec trpět, je velmi málo.

Pokud mezi ně patříte, nikdo a nic vám nebrání se vzdát veškerých výdobytků medicíny, které byly získány za cenu utrpení zvířat.  Většinu ostatních lidí ovšem asi neukecáte.

Sab 7.12.2009 10:05

Re: Pí Pavle B.

Ne, nejsem křesťanka, do kostela nechodím.

Jura Jurax 7.12.2009 10:31

Re: Pí Pavle B.

No ale blbnete ze svatým zápalem proti utrpení zvířátek i tak dost, s prominutím