5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
23.2.2007 16:35

Re: Re: Výborný článek

Myslím, že to tvrdí všichni, kdo si myslí, že povolenkami na emise CO2 dosáhnout globálního ochlazení. Jinak samozřejmě ta závislost nemusí být přímka.

23.2.2007 16:45

Re: Re: Re: Výborný článek

No, ona to ani nemůže být lineární závislost...:-)

24.2.2007 16:57

Re: Re: Re: Re: Výborný článek

Ono to taky může být tak, jak to tady někde vysvětlil Jarda. CO2 absorbuje pouze některé vlnové délky tepelného infračerveného záření, v žádném případě veškerou vyzařovanou energii. To znamená, že skleníkový efekt CO2 může končit při určité koncentraci a další zvyšování koncentrace už nemusí mít vliv na růst teploty. To nemluvím o vertikálním proudění vzduchu, které skleníkový efekt rovněž zeslabuje.

26.2.2007 16:02

Re: Výborný článek

Že závislost není lineární snad netvrdil nikdo - i když jednou tu někdo v komentářích šel na klimatický systém trojčlenkou ::)l

23.2.2007 16:00

Někteří lidé vzteky zezelenají, když se jim sáhne na jejich pseudovědeckou argumentaci.

Proto si tuto barvu zvolili v politickém spektru.

PB

23.2.2007 15:26

Všichni hloupí se zapomněli zeptat našeho chytrého pana Svobody

Tak ono se tam v paříži radí 2000 vědců několik dnů, místo aby se zeptali našeho génia pana Svobody, který by jim to samozřejmě vysvětlil. To bude nějaký kříženec Klause a Cimrmana.

23.2.2007 15:46

Re: Všichni hloupí se zapomněli zeptat našeho chytrého pana Svobody

stando, seš prostě blbej.

23.2.2007 15:54

Re: Re: Všichni hloupí se zapomněli zeptat našeho chytrého pana Svobody

hmm zase padny argument

23.2.2007 15:47

Re: ... tam v paříži radí 2000 vědců ...

A vy budete nejspíš brouk Pytlík se zelenejma krovkama a rudým páskováním... ;-D

23.2.2007 15:53

Re: Všichni hloupí se zapomněli zeptat našeho chytrého pana Svobody

Souhlas. Opravdu nechapu, co tady vsechny ty pisatele clanku a prispevatele do doskusi nutka k tomu, aby vsemozne popirali vliv lidske populace a civilizace na klima. A ze ten vliv je zpusoveny zemedelskou cinnosti (to zacalo pred cirka 5000 lety a ted je to akcelerovane spalovanim fosilnich paliv.     Mam pocit, ze se boji o svuj zovotni standard a ze se statecne placaji po ramenou, ze opravdu klidne muzou jezdit ve velkych autech a jezdit dvakrat v zime lyzovat do Alp a v lete letet do Spanelska.    Proste za to nemuzeme.     A je to vyresene.     Jenze realita a skutecnost se neridi nazory a polopravdami.      Jo a take je krasne videwt, jak vsichni ti odmitaci premysli - prachy, prachgy, prachy ... furt vidi, ze za tim neco musi byt, ze si na tom nekdu chce namastit kapsu.      Uplne zblbli a netusi, ze jsou jine motivace nez prachy prachy prachy.

M

23.2.2007 16:04

Re: Re: Všichni hloupí se zapomněli zeptat našeho chytrého pana Svobody

Nojo, myslím si, že z historie je známo, že každý extrém škodí...

23.2.2007 16:42

Re: Re: Re: Všichni hloupí se zapomněli zeptat našeho chytrého pana Svobody

každý kretén...

23.2.2007 16:13

Re: Uplne zblbli a netusi, ze jsou jine motivace nez prachy prachy prachy.

No,  Zelení zase mají motivaci jim ty prachy sebrat. Tím se od rudých nijak neliší...

23.2.2007 16:49

Re: Re: Všichni hloupí se zapomněli zeptat našeho chytrého pana Svobody

Ty jsi trefil hřebík na hlavičku! Je to přeci jasné, že ty dánské ku*vy dělaj v Grónsku vrty jenom proto, aby mohli nějak okecat svá drahá fára. Ale že se kvůli tomu fixlovala měření už před pár stoletími, to je fakt ubohé. Potřebujeme do vlády borce s pronikavým úsudkem, jako máš ty, kteří se nenechají ochcat nějakou vědou.

23.2.2007 18:36

Re: Potřebujeme do vlády borce s pronikavým úsudkem...

Na to si Bursíkovi Zelení vystačí sami... ;-D

24.2.2007 0:31

Re: Re: Re: Všichni hloupí se zapomněli zeptat našeho chytrého pana Svobody

dani jezdi v normalnich autech tak jako kazdy v cesku

23.2.2007 14:45

Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

...nekdo neco spotrebovava nebo nici (vcetne zivotniho prostredi) tak za to ma platit.  Lze zde aplikovat dostatecne kapitalisticke ho teoremy Ronalda Coaseho. Dostal ze ne Nobelovu cenu.

Osobne se mi zprava IPCC a Sternova zprava zdaji prehnane pesimisticke. Evidenntne je cas jeste vse pozorovat a prepocitat.  Co je ale dosti smytne je, ze pochyby o spravnosti techto zprav se spojuji s prohlasovanim vedcu za blazny nebo placene zaskodniky. Dale plamenne vyzvy ku zruseni ekologickych dani (rusista anglista PaedDr Strejcek) ku snizeni spotrebni dane na benzin (dopravni Ing Riman) , silacke vyroky "nevidim zadne niceni zeme" (pan profesor) atd atd. 

Zde nejde o rozptylovani predcasnych obav z oteplovani, zde jde o snahu pana profesora a druziny o ziskani obliby u prosteho lidu hospodskeho.  Jak je videt na ratingu, tak se mu docela dari.   

23.2.2007 14:49

Re: Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

Já jsem koupil nové a úsporné auto s katalyzátorem, soused jezdí starým žihulem a znečištuje ovzduší Xkrát víc.  Měl by soused platit ekologickou daň navíc ? Na naše auta se spotřebovalo cca. +- stejně materiálu, ale bordel dělá jeho auto o dost větší.

23.2.2007 15:12

Re: Re: Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

...jakou daň by si napařil MHD a jejich "ekologickým" autobusům? A kolik žigulíků by muselo jezdit aby dosáhly stejné znečišťující hodnoty jako jedno dopravní letadlo? Co s tím budem dělat? Zblbnem?

23.2.2007 14:50

Re: Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

Blábol. "Ekologické"¨daně (a nejenom ty) určuje partička byrokratů, kteří si přitom "mastí" vlastní kapsu - větrníky v ČR jsou vzorovým příkladem takového nehorázného plýtvání penězi daňových poplatníků, spotřební daň z ropných paliv a maziv je využívána na kde co, jenom ne na ochranu životního prostředí.

23.2.2007 14:54

Re: Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

zdá? Jste schopen se vyjádřit k pravděpodobnost názoru na přežití některé choroby, zkoušíte to? Asi ne. Ale zprávu na které pracovalo spoustu lidí a dospělo k nějakému koncensu, v oboru o kterém pravděpodobně moc nevíte hodnotíte. není to paradoxní?  Vždyť jste jako ti naši hradní amatérští klimatologové"?  Proč neumíme rozlišit- vědecké posouzení, stanovisko- které by mělo být podrobeno pouze odborné kritice a politické rozhodnutí - jak se k problému postavit- daně, limity apod.

23.2.2007 14:59

Re: Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

Ke Sternově zprávě se vyjadřovat nebudu nejsem ekonom a každý by se měl držet svého kopyta. Pokud jde o zprávu IPCC (mimochodem - česká verze je na http://kmop.mff.cuni.cz/KMOP-CZ/IPCC_CZ.pdf), ta hlavně konstatuje, těm konstatováním jsou přiřazeny jisté míry věrohodnosti nebo pravděpodobnosti, jsou tam i nějaké prognózy (taky s mírou nejistoty), ale není tam ani slovo o tom, co je třeba s tím dělat, kolik to bude stát atd. To už totiž není klimatologie.

23.2.2007 15:23

Re: Re: Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

To je ale jenom 18 stránkový text, zpráva: Carbon Dioxide Capture and Storage - Spec. Report of the IPCC má stran přes 400 (odkazoval jsem na ni včera i dnes, přidám ještě další server).

23.2.2007 15:26

Re: Re: Re: Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

Ano, to je jenom "Summary for Policymakers". Výtah z celé zprávy, takový, aby ho pochopili i politici. Celá zpráva má mít kolem 1000 stran a to politici číst nebudou...

23.2.2007 17:00

Re: Ekologicke dane jsou v souladu s principem kapitalismu, a to sice, ze kdyz....

Když někdo něco spotřebovává tak za to platí v našem daňovém systému vždy víc než ten kdo spotřebovává méně, a to i bez nějakých ekologických daní. Kdo to neví je vůl, kdo to ví a zapírá je darebák.

23.2.2007 14:34

Kaktusi,

Věda je naopak hledání SPRÁVNÝCH odpovědí.

Jenomže i odpovědi a jejich správnost může záviset od ideové orientace.

V Polsku teď ekologisté řeší město, kde se staví obchvat přes rezervaci Natura-kolem města, kterým projede 1,25 mil. kamionů ročně. Když si teda odmyslíme zákaz kamionů a podobné nerealizovatelné věci, přijde mi divné, že rezervace je vzácnejší než lidé ....

23.2.2007 14:40

Re: Kaktusi,

Jenomže i odpovědi a jejich správnost může záviset od ideové orientace.

No a to právě ne.

23.2.2007 14:45

Re: Re: Kaktusi,

Vědci a technici můžou  spočítat, že náš životní styl vyžaduje tolik a tolik magawatt energie. Volba, jestli postavíme atomky, abychom se na ty watty dostali a nebo budeme šetřit a nesvítit a trochu mrznout je už záležitost pohledu na svět, hodnotového řebříčku ....

23.2.2007 14:50

Re: Re: Re: Kaktusi,

Ano. A věda a pravda je to po slovo energie.

A o tom já mluvím.

Globální oteplování zaviněné člověkěm je s nejvyšší pravděpodobností pravda, ale nám to neva, protože na vymřetí rostlinných a živočišných druhů a části lidstva, jakož i na postupné zanikání lidstva v extrémních podmínkách nevidíme nic špatného je naprosto legitimní názor. Proti tomu se nedá z pozice vdy vystupovat.

23.2.2007 14:51

Re: Re: Re: Re: Kaktusi,

vědy