19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Komik 29.4.2009 1:27

Základní chybou

těch, kdo mne straší globálním oteplováním, je podle mého názoru zcela nepodložené východisko, že současný stav klimatu je ten nejlepší. Bohužel to mají jako konstantu, o níž odmítají diskutovat. A tak mne straší zaplavením Bangladéše a poklesem úrody rýže v Bangladéši. Jako laik se ptám: a neroztaje zase Sibiř a nezačne zásobovat svět obilím? Zvedne-li se hladina oceánu, logicky se zvýší její plocha, spolu se zvýšenou teplotou by se mělo zvýšit i odpařování vody z moře. Jak se to projeví? Dešti na Sahaře, která kdysi bývala úrodná? O tom se tak nějak taktně mlčí. Ale o tom, že se zaplaví nějaký ostrůvek se 2 500 lidmi se mluví pořád. Samozřejmě  mi jich je líto, pro ně je to tragédie, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že globální oteplování MUSÍ mít i nějaké pozitivní důsledky, o kterých však nějak všichni, kdo mne straší,  mlčí.

Chichiliasta 29.4.2009 1:36

Re: Základní chybou

To jsou strašlivé otázky budící ze sna. Jak je možné, že labské pískovce (až 700 m nad.mořem!!!.) jsou tvořeny mořskými sedimenty??8-o8-o Že je celá česká kotlina, střecha to evroasijského kontinentu, zcela pokryta trilobity a jinou mořskou havětí, to chápu, jedná se o kotlinu. Ale ty sedimenty tak vysoko nad mořem to už nepoberu. Jakou šanci má pak třeba celé ubohé Nizozemí :-/

Ladislav N :-))) 29.4.2009 5:14

Re: Ale ty sedimenty tak vysoko nad mořem to už nepoberu...

Sedimenty "tak vysoko" nevyplavila voda, ale byly vyneseny horotvornými procesy za stovky milionů let. No považte, kde by se vzaly vápence z mořských sedimentů vysoko v Alpách nebo v Tatrách? ;-P

clay 29.4.2009 8:37

Re: Základní chybou

vy jste teda "číslo"....;-D

MF 29.4.2009 7:10

Re: Základní chybou

Takhle uvažovat nesmíte,. Husa za něco podobného upálili.

Milda 29.4.2009 7:31

Re: Základní chybou

Vy uvažujete logicky! Základní chyba!Musí se se chovat jako osel a věřik každé blbosti! Hlavně nepřemýšlet!

AA 29.4.2009 8:01

nepremyslat

a hlavne necitat vedecku literaturu ;-)

AA 29.4.2009 7:57

optimalne podnebie

neexistuje, existuje len podnebie, na ktore su ludia adaptovani - zmeni sa podnebie, musia sa ludia adaptovat - adaptacia nemusi byt bezbolestny proces. Naopak moze byt proces bolestnejsi, ako znizovanie emisii...

Yowda 29.4.2009 8:32

Re: optimalne podnebie

no a Evropa rve prachy horem dolem do procesů, které mají změnit podnebí a absolutně kašle na zajištění bezbolestného procesu adaptace. Nepřipadá vám to úchylné?

me first 29.4.2009 1:08

Nadpis

Rád bych také něco zajímavého poznamenal, ale momentálně mě nic než urážky, vulgarismy a rasismus nenapadá, neplacenou reklamu nevyjímaje. Snad jen dotaz pro autora slintu, co asi tak dělali přímořské národy v dobách oteplení v letech 600-1400, a jestlipak obyvatelé Grónska hledali viníky prudkého ochlazení, jež postihlo svět po tomto období. Pokud antropogenní CO2 tvoří 0,4% z celkového objemu CO2 na planetě, nechápu, o čem se vlastně všichni hádají, přímořské národy mají zkrátka osud, a lze jen přát jejim potomkům, aby si jejich předkové vybrali k osídlení vyšší polohy, než je 0,5m nad hladinou moře. Na závěr vyjadřuji naději, že to nebude ČR, my už tady svoje příjemce sociálních dávek máme a další nepotřebujeme.

Princ Jasoň 29.4.2009 5:32

Re: Nadpis

Obyvatelé Grónska si dovolili vychcípat. Kde jste vzal tu informaci, že antropogenní CO2 tvoří 0,4% z celkového objemu CO2 na planetě?

me first 29.4.2009 6:02

Re: Nadpis

předevčírem, nebo kdy, zrovna tady v jednom člámku o globálním zastrašování

AA 29.4.2009 8:07

hm

takze je to pravda ;-)

AA 29.4.2009 8:06

no

v rokoch 600-1400 nezilo na zemi 6 700 000 000 ludi, ale niekolko milionov... takze ked stupali hladiny oceanov, mohli sa presunut vyssie... dnes je to problem / mozu sa ludia sice posunut vyssie, ale pravdepodobne uz niekomu vlezi do zahrady...

nie 0.4 %, ale VSETOK narast v koncentraci CO2 ide na vrub ludom... zvysili sme CO2 z cca 280 ppm na 386 ppm dnes - teda o priblizny rozdiel ako v minulosti medzi dobami ladovymi a medziladovymi...

Chichiliasta 29.4.2009 1:03

Ještě bych chtěl zdůraznit

že mnohem více než enormně rychle stoupající hladiny moří mě děsí zaručené vědecké zprávy o vysychání největších světových řek :-/

Komik 29.4.2009 1:18

Re: Ještě bych chtěl zdůraznit

Mne zase děsí informace o vymírajících včelách. Jestli by skutečně vymřely (nebo aspoň většina z nich), tak už mne stoupání hladin moří vzrušovat asi nebude.

Chichiliasta 29.4.2009 1:25

Možná je cesta ještě ve větším znečišťování

Zněčištěné ovzduší rostlinám prospívá

Více rostlin - více práce pro naše pracovité včelky.

Ladislav N :-))) 29.4.2009 5:16

Re: Ještě bych chtěl zdůraznit

Mě zase děsí prasečí chřipka. ;-P

Chichiliasta 29.4.2009 8:30

Re: Ještě bych chtěl zdůraznit

No, to je také jedna ze sedmi ran egyptských, hned vedle klimatologů...;-)

rv 29.4.2009 9:35

Re: Ještě bych chtěl zdůraznit

To víte, všechno už steklo do těch oceánů, kterým se zvýšila hladina.

Chichiliasta 29.4.2009 0:46

Kdyby nás těch 6,5 miliardy

prostě z roztáté vody navařilo více piva a každoročně ho vypilo, tak bude po problému rychlých záplav. I člověk se může aktivně postavit globálním změnám, které bezesporu sám způsobuje.... 

S.P.Q.B 29.4.2009 10:10

Re: Kdyby nás těch 6,5 miliardy

Pozor,každé pivo je jen na chvíli půjčené!  :-D

Mard 29.4.2009 0:31

Jasně, ještě že nám to autor vysvětlil!

A bude tedy po tom vzestupu hladin zase Sahara normálním místem, nebo stále poušť? V dávné minulosti Sahara pouští nebyla a možná opětovně vznikne místo, kde by se klidně těch 100 mil. lidí vešlo a mělo k dispozici potřebné potraviny. Nechápu, proč se panu autorovi líbí pouště a to že je Sahara téměř neobyvatelná. Za chvíli bude mumlat, že kdyby hladina klesla o 10 metrů, tak se vytvoří dalších 600 mil km2 území, kde může žít dalších 200 mil. lidí.

Jenda 29.4.2009 0:29

O co ze je prima umera odhadu a nasledne ziskaneho grantu?

Vlad 29.4.2009 0:23

Tož tak.

Arktida ubývá. Antarktida přibývá. Ale ten kšeft se "záchranou planety" je čím dál lepší.

severočech 29.4.2009 7:55

Antarktida přibývá

a to tak, že se včera utrhl ledovec jak půl Čech. Ale o kšeftu s oteplováním se bude mlít dál ...

Yowda 29.4.2009 8:46

Re: Antarktida přibývá

 A co má jako bejt? To se přece děje každý rok.

conqueror 29.4.2009 0:21

!!!

Nech si to strašení na doma, Aljošo...

AA 29.4.2009 8:08

conqueror

vidim,  ze som vas vystrasil :-D:-D