23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MILA 5.4.2007 7:15

Re: Dokud to nebudu mít v baráku, nic se mnou nehne.

ZW velmi pekne a rozumne, konecneR^R^R^ na blby jako Pavla nedej

zk 5.4.2007 7:34

Re: Dokud to nebudu mít v baráku, nic se mnou nehne.

A s jakou pravděpodobností jste přesvědčen, že uskutečněním nápadů, jak zamezit "globální katastrofě" Vás ta hlava nebude bolet ještě víc. A jak víte, že to, co prezentuje určitá skupina lidí je pravděpodobně nebo určitě pravdivé? Je možná pravděpodobné, že ke klimatickým změnám dochází a dojde. Jak hodně je pravděpodobné, že tomu půjde zabránit nějakými zákony a omezeními? Kde berete tu jistotu? To není únik toxické látky, který je většinou zaviněn lidskou nepozorností a nedbalostí. Klimatické změny probíhaly i v dobách, kdy člověk na Zemi ještě nežil nebo v malém počtu.  

čtenář zdrojů 5.4.2007 9:05

milý zk

je samozřejmě pitomost, aby politikové prosazovali brutální omezení produkce skleníkových plynů za cenu kolapsu ekonomiky. Mnohem jednodušší je přizpůsobit se změnám klimatu. Navíc teplejší klima je ekonomicky výhodnější. To ale ještě neznamená, že budeme zpochybňovat studie klimatologů a tvrdit dokonce, že se vůbec neotepluje, že skleníkové plyny nejsou sklenikové plyny atd...

IvaA 5.4.2007 9:31

Re: Dokud to nebudu mít v baráku, nic se mnou nehne.

Podívejte ZW, buďte tak laskavo a něco si o principu předběžné opatrnosti přečtěte. V žádném připadě není jeho významem dnešní vulgární melounovská interpretace typu "nedělejte nic nového" 

Jura Jurax 5.4.2007 9:58

Re: Dokud to nebudu mít v baráku, nic se mnou nehne.

Jojo, a kdeže máte jistotu, že jde o globální katastrofu? Jak jste vůbec k tomu termínu přišel? V historii jsou doložena období teplejší než teď, a to člověk skleníkové plyny tolik neprodukoval, a když, tak výhradně zelené (uhlí ani nafta se nepoužívaly). Takže jaká globální katastrofa?

 Ostatně nejpodstatnějším zdrojem skleníkových plynů je dobytek, neboť jeho střevní pochody produkují metan - kam se na něj hrabou třeba emise CO2 z automobilové dopravy. Aspoň tohle jsem se dočetl spolu s nabádáním, abychom nejedli maso - ubude dobytka, ubude metanu.

Jediná jistota je, že se otepluje. Neví se proč, neví se, jaký podíl na tom má člověk, ale dělá se mohutný mediální humbuk. Neexistují seriózní rozbory, zda je efektivnější se očekávanému vývoji přizpůsobit nebo zda proti němu bojovat, a když tak jak a zda boj má vůbec šanci na úspěch (a proti čemu bojovat, když nevíme, proč se otepluje). Jinými slovy, zda ty stamiliardy eur či dolarů investovat tam či onde - nebo je dokonce vůbec do tohohle neinvestovat, protože to není třeba.

Ovšem někteří mají jasno. Skleníkové plyny, tedy CO2, kjótský protokol, větrníky, biomasa. A kdo nesouhlasí, toho třeba bít, zničit, rozdrtit, ponížit a dehonestovat - jinak by třeba u nás nestál jediný větrník, protože je to hluboce ztrátová záležitost. Kdo jenom nevěří, toho je třeba vyděsit hororovými vizemi o globální katastrofě, aby potě se, neřkuli přímo posíraje se hrůzou přestal uvažovat  hlavou - na prostší povahy to zabírá. Taky to zabírá na mládež bez zkušeností (dá se lehce zmasírovat, když se to umí) a na nevzdělance (či na vzdělance humanitní). Inu, nové náboženství, tentokrát zelené.

A Vy, milý/milá/milé ZW, mi přijdete jako exemplární případ těch vyděšených.

ZW 5.4.2007 10:54

Re: Re: Dokud to nebudu mít v baráku, nic se mnou nehne.

V dobách, o kterých mluvíte, žilo na Zemi pár desítek milionů lidí, kteří přírodu využívali pouze extenzivním způsobem. Když někde vinou klimatických změn zaniklo úrodné pole, lidé se přesunuli o pár kilometrů vedle, vymýtili les a začali znovu. Když to nešlo, vzali zbraně a šli to zkusit k sousedům. A když neuspěli, tak holt pár let živořili a pak vymřeli.

Tohle všechno se ovšem nedá jen tak zopakovat v situaci, kdy na Zemi žije 6 miliard lidí, všechny využitelné plochy jsou intenzivně obdělávány a kdy ekonomický otřes někde v Singapuru se během pár hodin přenese na trhy celého světa. Představte si jednoduchý model: Během 20 let se dejme tomu taková Indie přemění na poušť. Před tisícem let by po tom neštěkl ani pes. Dnes se zvedene miliarda hladových lidí a půjde se podívat třeba k vám do špajzu, jestli vám tam něco nezůstalo. Už se těšíte, až se tomu postupně přizpůsobíte?

Julča 5.4.2007 15:52

Re: Re: Re: Dokud to nebudu mít v baráku, nic se mnou nehne.

Není to z Indie k nám trochu daleko? A proč by si vybrali zrovna můj špajs, proč ne váš?

Fafa 8.4.2007 6:34

To ZW

a zvedne se podle Vas jak? Do letadel Air India, dodavanych Boeingem nebo Airbusem? Nebo budou na okraji pouste lodenice? Pak by jeste mohli zkusit prijit pesky, ale to asi bude pres pouste nekde v Iranu trochu problem.

A ted vazneji. Lide ani zdaleka nevyuzivaji celou plochu souse. Pokud se otepli a severni Kanada bude vypadat jako dneska Francie, tak to asi v Kanade nezpusobi paniku.

Abonent 5.4.2007 0:24

Globální oteplování - velký švindl

The Great Global Warming Swindle - Google Video.  K vidění zde :

http://video.google.com/videoplay?docid=4340135300469846467

M 5.4.2007 3:43

Re: Globální oteplování - velký švindl

na jedne strane neverite filmu Gora a na druhe strane jiny filmje pro vas dukaz, ze se nic nedeje?!