19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Skepticus Maximus 8.6.2006 16:45

Re: Skeptikusi, svého času jsem se na účinek radioaktivních

V podloží je přirozeně radonu také spousta a co má být? S nebezpečím jaderné energetiky a úložišti jaderného odpadu to nemá prakticky nic společného. Nebo snad chcete u svého bydliště úložiště či jadernou elektrárnu? Já jsem také pro jaderný program, ale nebagatelizuji rizika a nesnažím se manipulovat fakty jako prosťáček Březina.

hanka 8.6.2006 13:52

Re: Re: Hořký úděl I. Breziny

Pane Brezino, mam to v zásuvce v  zaměstnání, až to tam vyhrabu / a udělám to rychle/ napíšu sem přesnou citaci toho, co jste napsal, s číslem a datem novin, aby si to diskutující mohli ověřit. Je to jako s tím Škromachem, kterého se novináři ptali na dokončení trati Luhačovice Trenčín. Slíbil její brzké dokončení - a když byl usvědčen, že kecá, protože se nic takového nestaví, mlžil a mlžil... Mne už taky rentgenovali a vím co je CT, dokonce mám i nějaké vzdělání, abych se nemusela spoléhat na rychle získané "vedomosti" z internetu, to pro mne není žádný "pramen". Ty noviny, ve kterých jste publikoval, však budou fyzicky v každé knihovně, že. Pro jiného můžete být autoritou, pro mne však jste jarmareční mluvka.

vita 8.6.2006 14:10

Re: Re: Re: Hořký úděl I. Breziny

Beru vás za slovo, hanko. Ale spíš se domnívám, že se už neobjevíte - stejně jako Anděla se svýmy pohlavně množenými bramborami.

A věřte, že i pokud Brezina zapomene, JÁ si vás zapamatuju dlouho. A budu vám váš dnešní úlet připomínat.

hanka 8.6.2006 15:24

Vitě, vitovi

Žádný strach, manipulující lež mě totiž vytáčí, narozdíl od názorů, se kterými třeba nesouhlasím, ale respektuji je a snažím se diskutovat. Mě tenkrát ten sofistikovaný blábol tak vytočil, že jsem poprvé a naposled v životě " psala do novin" . / samozřejmě jsem to pak stornovala a nikam neposílala./ Ovšem pan Brezina by si neměl myslet, že si jeho čtenáři nic nepamatují. Pouze budu muset přehrabat tu zásuvku.H

honzak 8.6.2006 13:19

Re: Hořký úděl I. Breziny

madam bude patrně humanitně vzdělaná ekologická aktivistka. Na nějaké to těžko pochopitelné slovíčko nehledící. A právě takoví tvoří kohortu užitečných idiotů, vytvářející zdání, že ekologie je významná a celosvětově důležitá věda.

Ten Temelín je pilíř české energetiky, ať se to melounoidním jedincům líbí nebo ne. Stačí se podívat do statistik. A porovnat s Pávkolínem, aby "užitečnost" VE opravdu vynikla.

vita 8.6.2006 13:43

Re: Re: Hořký úděl I. Breziny

Ekologie JE významná a celosvětově důležitá věda.

Ekologismus je zavrženíhodná totalitní ideologie založená na lži. Náboženství, chcete-li.

honzak 8.6.2006 13:59

Re: Re: Re: Hořký úděl I. Breziny

s druhou větou souhlasím, s první ne. I ti studovaní a erudovaní ekologové pracují zatím s tak malými soubory (místně, početně i časově), že jejich závěry (byť poctivě udělané) nejsou zatím průkazné.

Až budou mít něco na způsob matematického modelu ALADIN pro předpověď počasí, potom jim uvěřím i já. Nicméně bych těmto erudovaným lidem nelál do debilů a ječích meger, jak zhusta činím v případě ekologistů.

Skepticus Maximus 8.6.2006 14:09

Honzáku znáte nějaký takový model v opačném gardu? :-)

Nemělo by to být obráceně, že když si nejsem jistý, jestli nezpůsobím škodu, tak se do toho nemám pouštět. Zvláště u zbytečných experimentů s GMO?

Radek J. 8.6.2006 16:23

Re: Honzáku znáte nějaký takový model v opačném gardu? :-)

A opet tu mame princip predbezne priposranosti. Dokonaly klacek na jakoukoli aktivitu, ktera se ekologistum nelibi.

Skepticus Maximus 8.6.2006 16:52

Radek J.

Hrdinů jsou plné hřbitovy a já nechci, aby mi nějaký prosťáček Vašeho typu zkracoval život, protože je nenažraným svazáckým nadšencem. Navíc ekologickým aktivistům ve většině případů rovněž nemohu přijít na jméno.

vita 8.6.2006 14:56

Re: Re: Re: Re: Hořký úděl I. Breziny

Není to věda na úrovni fyziky, ale na úrovni botaniky určitě. A botanika snad je věda, ne?

A skuteční ekologové - kupř. Lomborg - pracují s velkými a dostatečnými soubory. Ne na vše jsou, ale na mnoho ano. Nakonec, výsledky té botaniky a mnoha jiných věd využívají taky.

Bohužel jim ekologisté a ekoteroristé dělají mizernou reklamu. Jako všichni zloději myšlenek.

terra 8.6.2006 16:16

Tak docela ne,

nicku HonzaK: to, že o některých modelech tak, jak byste si je přál mít, nevíme v našich zeměpisných šířkách běžně, neznamená, že neexistují. Dost často totiž výzkum probíhá v ekosystémech méně pozměněných lidskou činností - Afrika, Jižní Amerika, Nový Zéland... Chápu, že algoritmus popisující roční kontinentální migraci afrických buvolů je v Česku použitelný velmi omezeně:-D. Ekologie jako exaktní věda je stará zhruba 50-60 let a už se naučila dost. Třeba taková teorie chaosu nebo využití fraktálů pro popis (např. neohraničeného růstu rostlin a pod.) Vitovi díky za zastání, a jinak krásný den všem slušňákům na netu, mizím.

Buhehe chlemst 8.6.2006 11:09

Doporučil bych

Vyhubit člověka. Vždyť je to jen geneticky modifikovaný trilobit, neboli trilobit GMO.  a vůbec, všechno, co přežilo devon je GMO, to taky nutno vyhubit. Zůstane pár broučků z nedokonalou proměnou jako švábi a mnohonožky, a pár ostrorepů a lalokoploutvých ryb  v moři. Pak nastane to  báječné grínpísno na zemi.(Y)

terra 8.6.2006 16:05

Člověče,

kdo vás pověřil stanovit hranici k devonu?!;-D;-D;-D To jste si dovolil dost.

JirkaH 8.6.2006 18:16

Re: Doporučil bych

Asi je marne vam vysvetlovat rozdil mezi "genetickou evoluci" a "genetickou manipulaci", coz?

ok 8.6.2006 11:03

Brezino, mate jedinou moznost!

Brezino, mate jedino moznost - posadte se na Vaclavskem namesti treba do klece, budete uzamknut a vykrmovan vyhradne geneticky modifikvanymi potravinami. Tak nade vsi pochybnosti prokazete, ze toto tema je pro vas osobne tak dulezite, ze o nem musite publikovat clanky.

V opacnem pripade jste podezrely z produkce Public Relations clanku ve prospech neznamych subjektu.

Kdyz vam na tom tak zalezi, angazujte se osobne. Teprve pak budete DUVERYHODNY.

L8M 8.6.2006 11:23

Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Nezapomel jste si dnes vzit prasky?:-/

Ladislav N. 8.6.2006 11:27

Re: Brezino, mate jedinou moznost!

No, rozhodně bych od zelených hlupáků bral raději podezření "...z produkce Public Relations clanku ve prospech neznamych subjektu..." , než jistotu nesmyslných a fakty nepodložených strašidel vypouštěných účelově fanatiky a hlupáky z Greenpeace. Rv

vita 8.6.2006 11:30

Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Byl byste tak mlaskav a vyvrátil některé z tvrzení p. Breziny?

Jinak budete podezřelý z neznalosti  a neschopnosti argumentovat. Z bigotního omílání hesel zelené knihy a Politického školení zeleného mužstva. Z indoktrinace lžemi.

Dokážete argumentovat? Zkuste to...

Ivan Brezina (original) 8.6.2006 12:02

Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Jen proto, ze mam na GMO jiny nazor nez je ten schvaleny zelenou internacionalou, jsem "podezrely z produkce public relations"? Clovece, to je paranoia jak vysita:-)). Co na to docent Chocholousek?

Em 8.6.2006 12:09

Re: Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Original si tam může napsat každý, ale: Jak si vysvětlit včerejší nadpis v BL, mj : ...rána z milosti... To jako že jsou v "posledním tažení ".?;-D. Není to přání otcem myšlénky? Propaganda jak vyšitá a je jedno jestli za peníze nebe ne.

ok 8.6.2006 12:26

Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Zda se, ze na muj navrh nepristupujete, pane Brezino. ;-D

Vsichni vime, ze argumentace "racionalni rozum je pro geneticky modifikovane potraviny" versus "strach z g.m.p. je iracionalni strach podobny nabozenskemu vytrzeni" je argumentace falesna, dokonce patri mezi standardni recnicke triky zname a vyucovane jiz ve starem Rime.

Zkratka bud musite presvedcit nevyvratitelnymi fakty, nebo dat najevo svoje skalopevne presvedceni (podobne nabozenskemu vytrzeni ;-) ). V opacnem pripade jste podezrely z Public Relations (opravdu vam tooto podezreni nevadi?).

Mimochodem vasich reportazi z cest si vazim, ty jsou dobre, presvedcive, a je z nich zrejme, ze mluvite sam za sebe.

vita 8.6.2006 12:56

Re: Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Opravuji - už nejste podezřelý.

Podezření se prokázalo.

Ivan Brezina (original) 8.6.2006 13:00

Re: Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Tema GMO je pro mne dulezite, a clanky o nem publikuju, to mate pravdu. Ale proc si myslite ze za tim hned musi byt PR? Jine vysvetleni vas fakt nenapada? Ale opravdu netusim proc bych vas mel presvedcovat ze s PR nemam nic spolecneho - ze stejneho duvodu, proc vas nebudu presvedcovat, ze jsem nikoho nezabil. Myslete si co chcete, je mi to jedno. Ale pokud nechcete vypadat jako hlupak, mel byste pro sve narceni bud zverejnit dukazy, nebo mlcet.

Mimochodem pri vyberu potravin se fakt neridim nalepkou jestli obsahuju GM nebo ne. Tahle informace je zcela irelevantni, protoze o bezpecnosti konkretniho vyrobku nevypovida vubec nic. GM klidne bastim, ostatne jako stovky milionu Americanu uz dele nez deset let:-))

wen 8.6.2006 13:40

Re: Re: Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Pane Brezino, já věřím, že své články píšete z upřímného zájmu a ne jako PR. Ale snad byste aspoň občas mohli protistraně přiznat poctivé pohnutky. 

vita 8.6.2006 13:45

Re: Re: Re: Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Poctivé pohnutky ke lži?

wen 8.6.2006 13:53

Re: Re: Re: Re: Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Tak jako je zbytečné a trapné osočovat pana Brezinu z toho, že píše PR články, platí ho ČEZ a já nevím co, stejně ubohé jsou výroky o ekoteoristech, placených arabskými šejky, biozemědělci atd.

vita 8.6.2006 14:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Zeptám se znova - poctivé pohnutky ke LŽI?

O LŽI píšu. O LŽI psal Brezina. Ne o pohnutkách, šejcích - to je spíše doména druhé strany, která osočováním někdy začíná, ale téměř vždy končí.

Takže znova - poctivé pohnutky ke LŽI?!?

ok 8.6.2006 15:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brezino, mate jedinou moznost!

Presne tak, a prave v tom je jadro pudla. Chapu, ze jednu konkretni osobu muze zajimat extremisticky okraj ekologu-nadsencu. Nechapu ale, proc tato vcelku okrajova zalezitost (tady doufam, ze okrajova), ma byt jednim z hlavnich temat Psa, celostatniho vcelku vyznamneho magazinu, ktery nepochybne ovlivnuje nazory rady lidi. Chapu to tak, ze nekdo ma zajem ocernovat Greenpeace atd. Jestli je to aktivisticka cinnost Breziny, Neffa nebo nekoho jineho - to proste nevim, ja jen ctu clanky podepsane "Brezina".

Otakar 8.6.2006 11:02

A oni někdy nelhali ?

Greenpeace prokazatelně nepracují na vědecké bázi. Jsou to imámové "ekoislámu",kteří jsou ochotni k prosazení svých v podstatě sektářských a nevědeckých témat použít i teroristických metod, pokud by nebyly vedlejší oběti doporučil bych sebevražedné "ekoatentáty".