19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kremlik 28.1.2010 11:56

Re: Pan Kremlík předvedl,

A ja myslel ze dlouhodoby trend se sklada z jednotlivych zim. Kdyz mate dlouhodoby klesajici trend kvuli PDO, tak prece nemuzete predpovidat globalni oteplovani. Mojib Latif by vam to vysvetlil. A mate-li dlouhodoby klesajici trend kvuli PDO, musite pocitat s tim, ze vam to asi o neco srazi teploty i v jednotlivych konkretnich zimach.

L.Metelka 28.1.2010 12:23

Re: Pan Kremlík předvedl,

PDO neovlivňuje ani tak teploty, ale hlavně trend.

Myslíte si, že když jedna zima třeba v třicetileté řadě "ulítne", že to otočí trend nebo co?

Ano, trend se skládá z jednotlivých zim. Z MNOHA jednotlivých zim. Ne jen z jedné...

Kremlik 28.1.2010 12:29

Re: Pan Kremlík předvedl,

Trend je takovy, ze uz 10 let jsou zimy porad stejne. Zadne oteplovani. A tato je z nich druha nejstudenejsi - zatim.

libienski 28.1.2010 16:57

Re: Pan Kremlík předvedl,

Promiňte hloupý názor laika, bez historického vzdělání, ale máme-li 10 stejných zim - zimy jsou pořád stejné - protože žádné oteplování není, pak tato zima musí být né druhá nejstudenější, ale prostě nejstudunější už z pouhé logiky věci, že jsme měli 10 stejných zim.

JarekP 28.1.2010 8:50

arktida

Byla tu řeč o tom, že led v arktidě pomalu mizí. Představa, že roztaje arktida není moc pěkná. Sice tomu nerozumím, ale když si to představím, tak po roztátí arktidy bude země nerovnoměrně zatížená, protože na jížním pólu bude hromada ledu a a na severním prakticky nic a to nemůže skončit  dobře. Takže musíme doufat, že arktida nerozmrzne.

Mirek Šejna 28.1.2010 8:53

Re: arktida

led v Arktidě mizí na moři. Archimedův zákon platí i pro Arktidu, tak žádné odlehčení severního pólu nečekejte.

:-))

Stanislav Ševeček 28.1.2010 9:16

Re: arktida

Nojo, pane Šejno, ale jak známo, zato Antarktida domrzá a domrzá, hlavně na západní hemisféře - a tam tedy hmoty přibývá a hrozí to revolučním zvratem osy rotace.

Mirek Šejna 28.1.2010 9:44

pane Ševečku

teploty nejsou ukazatelem úbytku nebo přibývání ledovců. To by muselo být v Antarktidě nad nulou. Nad nulou tam bývá pouze v létě a jen na pobřeží. O narůstání ledovců rozhoduje množství srážek.

abc 28.1.2010 10:37

Re: pane Ševečku

Led sublimuje i při teplotách pod nulou. Ve vnitrozemí Antarktidy je velmi chladno, ale srážek je tam také velmi málo.

Kajan 28.1.2010 9:02

Re: arktida

Ale to máte stejné s bachratými lidmi ! Tam, kde se daří, je jich hodně a Země se vychýlí !  Začně sebou mlátit a  lidem se začně točit hlava a začnou psát takové koniny, jako Vy ! Dzp.

eTony 28.1.2010 9:09

Re: arktida

to snad ani nemůžete myslet vážně ..............

Jenda 28.1.2010 17:20

Re: arktida

Jaky je polomer (priblizny, neni to presna koule!) Zeme? A ted si zkuste predstavit kolik tak asi predstavuje tech par (at nezeru) desitek nekde mozna stovek metru ledu.

Pro predstavu, je to asi tak jako obrovska, az 0.02 milimetru tlusta, vrstva cehosi na kouli na bowling. Kdyz na tu kouli hrabnete, tak tam nechate tlustsi vrstvu potu a mazu! Div, ze se vubec kutali ... :-)))

Kajan 28.1.2010 8:46

Když jsem podobnou větu napsal před lety na netu, myslel jsem, že mně někdo přijede zahlušit, jak kraválisti řvali ! Dzp.

...Meteorologové by měli začít sledovat "space weather", čili vesmírné počasí. Zejména to, jak silný je sluneční vítr, který k Zemi proudí ze Slunce....

Mirek Šejna 28.1.2010 8:51

Re: Když jsem podobnou větu napsal před lety na netu, myslel jsem, že mně někdo přijede zahlušit, jak kraválisti řvali ! Dzp.

sluneční vítr je už asi 4 roky velmi slabý. Takže by nám mohl Kajan sdělit, jak je možné, že počasí je pořád tak nějak proměnlivé a 4 roky nekopíruje stabilně slabý sluneční vítr. Leden 2007 byl v Evropě nejteplejší za posledních 200 let, leden 2008 byl také teplý, zatímco ten letošní a loňský patří k těm chladným. Sluneční vítr v lednu 2007 byl skoro stejně slabý, jako nyní.

Kajan 28.1.2010 9:04

Re: Když jsem podobnou větu napsal před lety na netu, myslel jsem, že mně někdo přijede zahlušit, jak kraválisti řvali ! Dzp.

M3, al to je právě onen problém se spontaneitou vesmíru, kterou nejsme schopni rozuzlit ! Můžeme jen sledovat její důsledky a charakteristiky ! Dzp.

Stanislav Ševeček 28.1.2010 9:24

Re: Když jsem podobnou větu napsal před lety na netu, myslel jsem, že mně někdo přijede zahlušit, jak kraválisti řvali ! Dzp.

Pane Šejno, možná dovopravdy "leden 2008 byl také teplý", jak tvrdíte ... ale co je to proti "rok 2008 byl nejchladnějším za posledeních třicet let"?

Mirek Šejna 28.1.2010 9:49

Re: Když jsem podobnou větu napsal před lety na netu, myslel jsem, že mně někdo přijede zahlušit, jak kraválisti řvali ! Dzp.

leden 2008 byl v Evropě teplý, ale globálně byl nejchladnější za posledních 15 let.

Pane Ševečku, ono obvykle nebývá pravidlem, že pokud je u nás v Praze teplo, tak jinde je také teplo. A opačně to platí i teď, když je v Praze zrovna zima.

lukymartini 28.1.2010 13:12

Re: Když jsem podobnou větu napsal před lety na netu, myslel jsem, že mně někdo přijede zahlušit, jak kraválisti řvali ! Dzp.

leden 2007 byl v evropě......kde v evropě? celý leden? ve dne leden? v noci leden? někde  na parkovišti? nebo na vrcholu Sněžky? konstatování že leden 2007 byl v Evropě nejteplejší je blbost protože nikdo neměří teplotu 2.678.400 vteřin v kuse na celých 10 382 000 km2.

Stejně jako každé jiné takovéto genaralizování.

PS: co to znamená "skoro stejně slabý" ?

Mirek Šejna 28.1.2010 8:42

manipulátor Kremlík II

Kremlík nám slavnostně oznámil, že "Popíračům solárního počasí zmrzl usměv na rtech". Zapomněl nám ale sdělit, kdo jsou to ti popírači solárního počasí. A také by mohl Kremlík coby nepopírač solárního počasi říci na základě pozorování aktivity Slunce, jaké počasí bude v Praze příští týden.

Podle Met office a CRU prý měla být letošní zima nejteplejší v historii, cituje Kremlík a hned se za toto tvrzení těmto institucím vysmívá. Kremlíkovi uniká, že na severní polokouli se za zimní měsíce považují měsíce prosinec, leden a únor. Zatím máme za sebou jen prosinec, který byl na severní polokouli 15.nejteplejší od roku 1880. A to i přesto, že v Evropě byl prosinec velmi chladný. Podobně to vypadá s lednem. V Evropě je sice zima jak na Sibiři, ale v Kanadě je leden zatím nezvykle teplý, podobně jako v Grónsku a na Islandu. Teplejší je i Dálný východ a Aljaška. Zamrzání Severního ledového oceánu se v lednu výrazně zpomalilo a Vancouver má problém se sněhem pro olympiádu, protože je tam už tři týdny kolem +6°až +10°C.

Ivan Nový 28.1.2010 8:48

Re: manipulátor Kremlík II

Zkoumání trendů samých o sobě je nesmysl, trend se může změnit kdykoliv a jakkoliv. Jeho změna nic nedokazuje, protože vždy záleží v jakém měřítku průběh sledujete. A naše měřítko je příliš malé na to, aby dávalo smysluplný obraz. Nějakých cca 100 let.

Mirek 28.1.2010 8:56

Re: manipulátor Kremlík II

Před 14 dny jsem dostal fotky olympijského ohně od kamaráda z Berrie, psal že je mínus 32 a že mu omrzly oční víčka a že mají rekordní mrazy již celý měsíc. Berrie je u Toronta, čili na jihu Kanady. Človíčku, ta jsi asi zelený oteplovač - ohlupovač?

Mirek Šejna 28.1.2010 9:33

Re: manipulátor Kremlík II

To jsem netušil, že Toronto leží u Vancouveru. Toronto leží v provincii Ontario, zatímco Vancouver v Britské Kolumbii. Vzdálenost těchto měst je okolo 3 tisíce km. Jsou od sebe dál, než Londýn od Moskvy. Pokud se domníváte, že v Moskvě je stejné počasí, jako v Londýně, pak ano, pak jsem zelený oteplovač.

Teď  je ve Vancouveru +7°C a v Torontu -3°C.

Honza42 28.1.2010 9:42

Re: manipulátor Kremlík II

Vy jste napsal že v Kanadě je nezvykle teplo a dostal jste odpověď, že minimálně v části Kanady je kosa až se lámou psi. Co na tom nechápete?

Ta část k Aljašce se otepluje už velmi dlouho a pravděpodobně to s GO nemá nic společného.

Bereniké 28.1.2010 12:22

Re: manipulátor Kremlík II

Proboha, i v minulých letech či spíše desetiletích bývaly někdy zimy v okolí Vancouveru velmi mírné. To byl jeden z důvodů, proč se tam odstěhoval jeden kamarád mých rodičů - po pár zimách strávených v Edmontonu, kdy nezvládal jakožto rodák z Maďarska tamější zimy. Kamarád ho pak nalákal do Vancouveru - a bylo to zhruba v  roce 1975. Moc dobře si pamatuju, že občas psával, že je zima bez sněhu, takže nemůže vytáhnout běžky. Holt je místní klima ovlivňované Pacifikem. Vancouver je na stejné rovnoběžce jako Praha, takže není nic neobvyklého, že tam občas je teplá zima, když je hned vedle za ostrovem Victoria Tichý oceán.

Jinak od známých z Ontaria opět nedávno dorazily fotky z letošní zimy - spousta sněhu, sluníčko a led. A tetka raději opět uprchla z Ontaria na Floridu. :-)

Otakar 28.1.2010 8:37

Klimatičtí alarmisté v žádném případě jako blbci nevypadají.

Když si uvědomíme jaké obrovské peníze na odvrácení klimatické "katastrofy " byly vyhozeny, tak to jsou veleúspěšní zákony potvrzení a beztrestní zloději. Už je pozdě mlžit, ještě nějaký čas potrvá, než se jich politici zbaví ,nebo než se společnost zbaví i těchto klimaalarmizmem ušpiněných politiků. Prostě král je nahý. Usvědčeným darebákům by se mělo stát to co vždy fungovalo, měli by dostat na chrám páně, natřít dehtem -  posypat peřím a vyvézt za humna - nic jiného si nezaslouží.

Mirek Šejna 28.1.2010 8:26

manipulátor Kremlík

tak nám politický kliamaskepticista Kremlík slavnostně oznámil, že od roku 1998 se už neotepluje. To je opravdu velké překvapení, protože těžko se mohlo přestat od roku 1998 oteplovat, když ani předtím žádné oteplování neexistovalo, protože celé globální oteplování je prý mezinárodní podvod a spiknutí.

Jako důkaz, že se už od roku 1998 neotepluje, předkládá Kremlík graf teplot od proslulé instituce CRU, která ale podle Kremlíka lže a podvádí. Už několikrát jsem tady napsal, že političtí klimaskepticisté označují za podvodníka a lháře jedinou klimatologickou instituci,  která uvádí data, z nichž lze usoudit, že se od roku 1998 GO zastavilo. Ta data jsou ale prý zmanipulovaná různými "tricky" nebo navěky ztracená, jak tvrdí sám Kremlík a jeho stoupenci.

Navíc ten graf CRU končí lednem 2008. Jestli se nepletu, tak máme už leden 2010. Jenže graf pokračující až do dnešních dnů nám Kremlík neukáže, protože to zastavení globálního oteplování by z takového grafu najednou zmizelo. Leden 2008 byl totiž nejchladnější za posledních 15 let a tak se ten graf politickým klimaskepticistům náramně hodil.

para 28.1.2010 8:39

Re: manipulátor Kremlík

Jo jo Kremlík si umí vybírat. To Lapin si dal práci s daty a pro Slovensko to udělal až na kraj roku 2010. Tam ale Lremlík raděj asi nekouká i když to máme za humny:

http://www.dmc.fmph.uniba.sk/public_html/climate/THurbanovo.htm

A pokud by zprůměroval i meziroční odchylky celosvětově pak to může vypadat ještě výmluvněji:

http://www.ncdc.noaa.gov/img/climate/research/2009/decadal-global-temps-1880s-2000s.gif

Pepa 28.1.2010 9:31

Re: manipulátor Kremlík

Podíval jsem se na ten Váš odkaz z Hurbanova a ten graf přesně podporuje to, co pan Kremlik říká. Když se podíváte na průměrnou teplotu, která jde jako slabá čárkovaná křivka středem grafu, tak má maximum někde v roce 1989 a pak už jde dolů.

Mirek Šejna 28.1.2010 10:04

Re: manipulátor Kremlík

Vy jste se koukal na první graf, který vyznačuje maxima a minima mezi 21. až 31.lednem. Podívejte se i na další grafy, které ukazují na vývoj teplot v zimě a v celém roce. Tam už najdete jen rostoucí trend.

Karel 22 28.1.2010 8:42

Re: manipulátor Kremlík

"Leden 2008 byl totiž nejchladnější za posledních 15 let a tak se ten

graf politickým klimaskepticistům náramně hodil."

A co leden 2010? Už se zase oteplilo? Kdyby tam letošní leden zahrnul, tak by ten MANIPULÁTOR musel přiznat, že se otepluje? Jak ten graf vyšel vám? A japak bylo včera u vás? Viděl jste teploměr přes zamrzlé okno?