15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mirek Šejna 28.1.2010 10:12

Re: manipulátor Kremlík

leden 2010 ještě nebyl vyhodnocen. Globální grafy jsou zatím jen do prosince 2009. Zde je odkaz, který dokazuje, jak se Kremlík snaží manipulovat:

http://data.giss.nasa.gov/gistemp/graphs/Fig.C.lrg.gif

očko 28.1.2010 8:53

Re: manipulátor Kremlík

Mohl byste mi prosím, Mirku, vysvětlit termín "politický klimaskeptik"? Viděl jste někdy klimaskeptika, který se pro prosazení svých myšlenek poutá řetězem k bráně jaderné elektrárny, leze na komín, vyvěšuje transparenty na všech možných i nemožných místech, pořádá agresivní happeningy, ...? Viděl jste někdy Miss ČR či jinou intelektem nabitou celebritu, která by breptala na kameru, že chce podpořit boj proti teorii AGW? Změřte množství peněz, které z státních grantů všude na světě dostávají zastánci resp. odpůrci teorie AGW.  Srovnejte rozpočtové dopady názorů/návrhů zastánců obou teoríí

Rád bych znal odpověd na otázku, jak to s GO opravdu je. Ale to, co tady nazýváte "politickým klimaskepticismem" je jen reakce lidí, kterým vadí jedna neuvěřitelně zpolitizovaná a zkomercializovaná vědecká teorie. Hlásím se ke klimaskeptikům nikoliv proto, že bych znal správnou odpověď, ale pouze pro to, že se jedné straně sporu dostává naprosto nezasloužené pozornosti a podpory a slabším se má pomáhat, že? Asi to dělám nešikovně, když se vysmívám neumětelství a hrubiánství mistra Metelky, svatému nadšení (nejspíš dobráka) pary a logickým chybám alarmistů a stejných prohřešků se přitom sám dopouštím a blahosklonně je přehlížím u ostatních skeptiků. (Což je někdy hodně těžké, Petře Machu.)

Tož tak, s pozdravem, Očko, věřící klimaskeptik ;-)

Mirek Šejna 28.1.2010 9:03

milé Očko

politický klimaskepticista je například Kremlík. Skutečný skeptik hledá vědecké důkazy, že GO neexistuje a nepíše klimaskeptické agitky 2 týdně na Neviditelného psa. Za fundované klimaskeptické práce proto považuji například práce astrofyziků (včetně vědců z NASA), kteří upozorňují na výrazný pokles sluneční aktivity a predikují na příštích 20 let oslabení slunečních cyklů. Politiští klimaskepticisté ale z toho udělali senzaci a předvídají příchod nové doby ledové (něco podobného zmiňoval nedávno slavnostně i Kremlík).

Já osobně jsem klimaoptimista, tedy člověk, který bere globální oteplování jako realitu a má z toho radost. Miluji totiž teplo.

očko 28.1.2010 9:09

Re: milé Očko

Díky za odpověď :-)  Řekl bych, že motivace pana Kremlíka může být podobná té mojí.

Snad jen jedna (ale vážná!!!!!!!) výtka: nejsem středního rodu.

očko 28.1.2010 9:09

Re: milé Očko

I když teď už vlastně asi jo :-(

Stanislav Ševeček 28.1.2010 9:11

"Já osobně jsem klimaoptimista, tedy člověk, který bere globální oteplování jako realitu a má z toho radost."

Pane Šejno, Vy budete v životě ještě mnohokrát zklamán - jak pravil docent studentce medicíny, když na otázku o dekapitaci penisu odvětila, že kost odřízne pilkou.

(ano, jak pravil von Hayek a von Kayan, zima bude taková, jaká bude. Jako vždycky!)

i.h. 28.1.2010 9:30

Amputaci, amputaci,

s dekapitací by to byl mozna problem, i kdyz - i tak by se to dalo u mnohých popsat.

Stanislav Ševeček 28.1.2010 9:34

Re: Amputaci, amputaci,

Ano, amputace ... ale víte jak to je, kolik .uráků chodí po Světě s hlavou na tom "pravém" místě - naposled jeden expremier. Tam by to stětí možná pomohlo ... kdyby bylo provedeno včas.

O. M. 28.1.2010 9:43

Re: "Já osobně jsem klimaoptimista, tedy člověk, který bere globální oteplování jako realitu a má z toho radost."

Aneb, starý vtip.

Indiáni přijdou za šamanem:" jaká bude letos zima?" Šaman zaleze do svého stanu, tři dny a tři noci hází bejlí na oheň a kouří z dýmky, pak vyleze a praví:"bude tuhá zima, chystejte zásoby dřeva." Indiání 14 dní makaj jak šrouby, už jsou celí sedření a náčelník se ptá šamana, jestli už to stačí. Šaman odejde do skal, 3 dny nejí, nepije, kouří z dýmky, pak se vrátí a říká:"zima bude hodně silná, pokračujte." Po dalším týdnu už indiáni začínaj reptat, indiánky si stěžujou, že s nima v noci nic není a náčelník se ptá šamana:"tak co, už je dřeva dost?" Šaman osedlá svého koně, odjede do posvátného údolí, vzývá duchy, ale odpověď žádná. Sedne tedy na koně, jede noc a den k telefonní budce a volá do meteorologického ústavu, jaká že bude letos zima. Tam ho párkrát přepojí, je slyšet vzrušená debata tří hlasů, a nakonec se ve sluchátku ozve:"zima bude letos velmi tuhá, indiáni dělaj dřevo!"

bm2 28.1.2010 9:47

Re: milé Očko

Takze treba sa venovat skutocnej vede ( za svoje, na tento vyskum predpokladam nie su granty ) a kludne sa pozerat ako sudruhovia Gore, Pachauri a dalsi veselo rabuju v nasich penazenkach.

O nezmyselnosti biopaliv v podobe dotacii boli urobene seriozne vyskumy a vysledok > sudruhovia v bruseli nariaduju dalej zvysovat ich obsah v stojanoch, povinny odkup ee z veternikov a fotovoltaiky za niekolkonasobok beznej ceny je legalizovana zlodejina nadalej politikmi podporovana. Aj keby zajtra vsetci hokejkari priznali umyselnu manipulaciu s datami, sudruhovia rozbehnute penazovody z verejnych penazi nielen nezastavi, ale este zvysia. Preto su dobre clanky pana Kremlika, pretoze vytvaraju aspon aku taku protivahu politicky korektnym clankom o topiacich sa ladovych medvedoch.

libienski 28.1.2010 16:12

Re: milé Očko

Ke bys něbol taký fas, tak by si aj veděl, mojko, že dotácie do jednotlivých druhov OZE sypú národné štáty, fasinger, národné...... Takže aj takí fasingeri ako vy z Felvidéku by mohli vediěť, že napríklad vo vašom Felvidéku nikto nikomu za fotovoltaiku nědá ani len eurocent vác, niež dostaně normálně, lebo Vaša vláda takto rozhodla. Keď česi a ich vláda rozhodla tak, že sa im budě za fotovoltaiku platiť 13,- Kč čili cca 50 eurocentov lebo tým zahrála takú českú uličku zasa ČEZu, ktorý z týchto dotácií urve zasa najvác...tož takto mojko...

Wlasta 28.1.2010 17:33

Re: milé Očko

pište raději česky, moc to bije do očí jak to slovensky neumíte

slavoj 28.1.2010 9:49

Re: milé Očko

Leckdo miluje teplo, třeba RWE a další podobní vykukové - ale ve Vašem bytě.

Lerak 28.1.2010 15:22

Re: manipulátor Kremlík

No, nepochybně bude letošní leden chladnější než ten v r. 2008. Vsadíme se?

REX 28.1.2010 8:18

Logika pana Kremlíka

Takže když si někdo dělá každý den do gatí a pak jednou vynechá, tak už je z obliga.

Vaněk 28.1.2010 8:21

Re: Logika pana Kremlíka

Tady si někdo dělá do gatí a dělá, že ne. A včil se na to přichází....

Ivan Nový 28.1.2010 8:28

REXi,

vědcům přece nikdo nebrání zkoumat klima, jedni mohou mít takové názory a hypotézy, jiní zase jiné. Nepotřebujeme žádnou oficiální pravdu. Každý ať se zařídí podle sebe. Centrálně nařízená předběžná opatrnost je nesmysl. Uvedu vám příklad. Všichni tušíme, že u nás bude do tří až pěti let státní bankrot, a kolik z nás se na něj včas připraví a nepřijde o své úspory a zabezpečí si příjem na dobu, kdy nebude dostávat plat.

REX 28.1.2010 10:50

Re: REXi,

Ivanye, předběžná opatrnost je velmi potřebný institut. A nařízená bude až bude pozdě. Bohužel

Ivan Nový 28.1.2010 8:13

Velmi pěkný článek

Výborně.

para 28.1.2010 8:28

Re: Velmi pěkný článek?

Jen se nějak autorovi vytratili podstatné dlouhodobější trendy a údaje - např celkové rozložení odchylek teplot během roku:

http://www.ncdc.noaa.gov/sotc/get-file.php?report=global&file=map-blended-mntp&byear=2009&bmonth=1&year=2009&month=12&ext=gif

Nebo celkový dlouhodobý pokles zalednění Arktidy:

http://nsidc.org/images/arcticseaicenews/20100105_Figure3.png

Ale jako opožděné meteopravodajství o tom co se kde do mínusu teplot stalo a kde všude byl nějakej mínusovej skandálek v tom j Kremlík fakt jednička. :))))

Ivan Nový 28.1.2010 8:35

Re: Velmi pěkný článek?

To je naprosto nepodstatné, v jakémkoliv okamžiku může dojít ke zlomu jakéhokoliv trendu. Nemáte žádný dostatečně přesný matematický popis vývoje klimatu, abyste mohl průběh dopředu vypočítat, ne jen modelovat. Zkoumání průběhu může být tak akorát dobré k verifikaci toho matematického popisu, jinak nedokazuje vůbec nic, protože už za hodinu to může být jinak, aniž byste si toho všimnul.

Ivan Nový 28.1.2010 8:39

A ještě něco,

to co pan Kremlik uvádí je verifikace, verifikace interpretace skleníkového efektu v hypotéze globálního oteplování, a pro účely verifikace stačí ukázat jeden jediný případ, kdy hypotéza nesedí.

AGO 28.1.2010 7:59

Jelikož globální oteplování neexistuje,

naše moudrá vláda rozhodla,že nadále již netřeba přidával biolíh a MEŘO do PHM,ruší se dále dotace na pěstování řepky,cena uhlí již nebude dále zatěžována uhlíkovou daní ,povinná výkupní cena z VE a FVE se snižuje na cenu zlámané grešle (50 hal/kWh ) a zpívat se smí tak jako v zemi krále Miroslava.

MAS 28.1.2010 7:52

no jo..

jeste ze je to globalni oteplovani.... jinak by snehu bylo vic a mrazy mnohem vetsi...

jonatan 28.1.2010 7:11

všechno je to honba za senzací a zviditelněním

podporovaná senzacechtivými novináři!

#13 28.1.2010 7:17

Re: všechno je to honba za senzací a zviditelněním

Omyl, všechno je to honba za snadným výdělkem. Tak dlouho si  budovali pozice, až si z toho udělali živnost a tteď se jim to sype jako domeček z karet. Naši předkové říkali, že lež má krátké nohy. I naši zelení jsou nervozní.Vystoupení nervozního Martina Bursíka v PS jen dokazuje, že jeho živnost krachuje a výhody poslaneckého mandátu mizí v nedohlednu.

libienski 28.1.2010 17:06

Re: všechno je to honba za senzací a zviditelněním

Opak je pravdou, zdá se že 5 % není nedostižnou metou:-)

derik 28.1.2010 4:03

Velmi dobre napsany a zasluzny clanek

Tvrde nastavuje zrcadlo vsem oteplovacum. Snazili se nas vsechny tahat za nos a umlcovat opacne nazory. Bursik a dalsi chteli dokonce zakazat cesty Klausovi. Podivejte se na odkaz ktery v clanku uvadi pan kremlik: "Snowfalls are now just a thing of the past" z roku 2000 citujici hlavni oteplovace. Ze pry snih zacina mizet z nasich zivotu. A ze za par let bude snezeni (v Anglii) velmi vzacnym jevem. Par let uplynulo a cela Anglie mrzne, je zasnezena, a vlakove spojeni s Francii prestane fungovat. Mrzne i v Kanade, USA, EU, Rusku, a Cine. Takze nejde o nejakou lokalni anomalii. Navic podvody s udaji a lhani o brzkem zmizeni ledovcu v Himalajich. Nejvyssi cas zastavit celou tu hysterii a vynucene utraceni penez.

Han 28.1.2010 6:09

Re: Velmi dobre napsany a zasluzny clanek

jen tak na okraj: Už nastavili zrcadlo? ...ten výraz používali v bolševický TV. Moc hezky to ironizovali v jednom moc pěkném filmu.

Reno 28.1.2010 3:57

Jak vidíme..

Ukazuje se,že politické náboženství o oteplování země,je grandiozní podvod levičáků.Byznysman s oteplováním zeměkoule Al Gore už vydělal miliony a je na dobré cestě,ale co bude s námi?