3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ferdes 28.1.2010 12:13

a já se těšil na palmy v Praze

a uono houno.

Karel Adler 28.1.2010 17:30

Palmy v Praze

Rhapidophyllum hystrix z Georgie a Alabamy vydrží až -22°C

Nannorrhops ritchiana z Kašmíru vydrží až -20°C

Sabal minor, Serenoa repens a Trithrinax campestris vydrží až -18°C 

Trachycarpus fortunei a wagnerianus vydrží až -17°C. V Praze, která funguje jako teplý ostrov ve srovnání se svým okolím, by to tedy nejspíš i šlo...

i.h. 28.1.2010 11:57

Pane Metelko, mel bych pro vas skvely namet pro clanek,

mohl byste nám zasvěceně napsat o tom, jak političtí klimatologové z IPCC, se kterými máte mnoho co do činěné, lžou, podvádějí, uplácejí a zastrašují - jak se všude možně v posledních týdnech tvrdí. Nebo byste mohl velmi kvalifikovaně, za použití faktů (třeba "není vůbec pravda, že vrchní klimatolog celého světa Pachauri je vystudovaný železniční inženýr, on přece vystudoval klimatologii na .... a na .... a pak ji dlouho provozoval na ... a na ...", nebo něco podobného)  tyto údajně zlovolné pomluvy vyvrátit, ne ? Kdo už jiný by to měl vědět z první ruky než vy, který nás všechny u těchhle lidí zastupujete a mluvíte naším jménem ? Zajímalo by mě, co si myslíte o těch všech Pachaurich a podobných z IPCC - lžou nebo nelžou ? Podvádějí nebo nepodvádějí ? Přihrávaji si sami sobě ze své vlastní moci úřední tučné zakázky nebo nepřihrávají ? Kradou nebo nekradou ? O tom byste nám mohl napsat, vždyť k těmhle lidem máte přece - z moci úřední a z popisu vaší práce - tak blízko ? Vaši podporovatelé na těchto fórech neustále vyčítají všem ostatním autorům, že nemají přece žádné informace a tudíž nemůžou o tomhle tématu kvalifikovaně psát, a k tomu nejsou přece žádní klimatologové, ale VY ty informace přece máte a jste klimatolog, úředně uznaný a ověnčený ! Nebo se snad bojíte ? Čeho, proboha ?

libienski 28.1.2010 12:08

Re: Pane Metelko, mel bych pro vas skvely namet pro clanek,

Pochybuji, že pan Metelka mluví s kýmkoli "Vaším" jménem, to naštěstí nemá zapotřebí:-)

i.h. 28.1.2010 12:17

Jakto ze ne,

mluvi z uredniho povereni za VSECHNY obcany Ceske republiky, kdyz nas zastupuje v IPCC (nebo je neco jako stycny dustojnik, ted nevim, zeptejte se ho, jake je jeho postaveni presne). Jestli to ma zapotrebi nebo ne, je zcela vedlejsi. Znate to porekadlo: si tacuisses, philosophus mansisses.

libienski 28.1.2010 12:48

Re: Jakto ze ne,

Styčný důstojník naší afghánské mise také hovoří za VŠECHNY občany České republiky? Co třeba Váš obecní hasič, ten také promlouvá za VŠECHNY v obci?:-)

i.h. 28.1.2010 13:11

Blbcovi

nevysvetlis nic. Je to marné.

i.h. 28.1.2010 13:12

Helejte, a co kdyby jste to napsal vy ?

Vy jste zjevne o vsem skvele informovan. Tak jen do teho.

i.h. 28.1.2010 13:16

No, budete se divit,

ale styčný důstojník naší afghánské mise hovoří za VŠECHNY občany České republiky a váš obecní hasič také promlouvá za VŠECHNY v obci - kdyz teda mluvi o tom haseni, a je to konsely ustanoveny obecni hasic. President Klaus, kdyz jede nekam na statni navstevu, taky mluvi za vsechny obcany CR, stejne tak premiér Fischer a ministr zahranici, kdyz je delegovan na nejakou slezinu ministru zahranici. Mate divne predstavy o tom, jak funguje svet.

libienski 28.1.2010 15:29

Re: No, budete se divit,

U prezidenta, premiéra a ministrů - politiků, ti mají jakýs takýs mandát (jak kdo a do jaké míry) mluvit za občany ČR. U obecních hasičů, nebo třeba šéfů akademie věd a jejich ústavou pak tito hovoří za obecní hasiče, akademii věd a ústav. Ale chápu, že za Vás i.h. pravděpodobně hovoří kde kdo i ten obecní hasič o hašení:-) Obecní hospodský za Vás mluví o chlastu, řezník o mase a svářeč o betonářské oceli:-)

westík 28.1.2010 11:53

Někde jsem četla,

že environmentalismus  je nové náboženství;zřejmě něco na tom  bude, neboť zřejmě převzal tu nejpodstatnější zásadu každého náboženství: "Víra je podstatou věcí, v něž doufáme, a důkazem věc í,jež nevidíme " :-)))

bm2 28.1.2010 12:25

Oteplena cirkev

...nabízí oteplená církev usmažení bezvěrce

v ohni pekelném za jeho života a jako celku, duše, těla, ale také jeho

ženy, dětí a všeho okolo....

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007032201

knihovnik 28.1.2010 12:44

Re: Někde jsem četla,

nejlip kdyz tohle pujdes hlasat zitra do Ostravy metagalakticka hovezino.

A pridej k tomu neco povidani o neviditelne ruce trhu.

Lojza 28.1.2010 13:52

Re: Někde jsem četla,

Typickej meloun - navrchu zelenej, uvnitř rudej. :-)

Strejda 28.1.2010 14:09

Re: Někde jsem četla,

Uvnitř blbej

Janek 28.1.2010 11:46

Problém je jinde

Problém je v tom, že nad počasím kontrolu nemáme a mít nebudeme. Lidi by chtěli mít počasí nalajnované, beze změn, a při jakékoliv odchylce se vyrojí kupa věrozvěstů předpovídajíc konec všech dnů ... prostě to nese, to platí od počátků věků.

para 28.1.2010 12:15

Re: Problém je jinde

Trochu omyl. To platilo od počátku věků až cca 200 let zpátky. Poslední desetiletí už zřejmě vůbec ne. Tedy v tom smyslu "kontroly" máte pravdu ale ve smyslu nechtěného ovlivnování jako vedlejší činnosti lidské je to dnes jinak jak po celé věky dříve. Nemáme nad tím ale skoro žádnou kontrolu - to jo!. Dnes měníme tvář planety ve všech aspetktech od  chemicko fyzikálních vlastností pevného povrchu (pole , lesy..)  přes chemii oceámů ( okyselení, dusíkaté látky, pesticidy..) až po strukturu atmosféry (skleníkové plyny, aerosol...), stratosféry...(ozonová díra) . a kosmiclého smeti kolem planety.

Janek 28.1.2010 13:05

Re: Problém je jinde

A zapoměl jste též uvést i vliv právě toho opomíjeného Slunce ....

lukymartini 28.1.2010 13:15

Re: Problém je jinde

jenže to co říkáte,dělá každý živý organismus...

Lojza 28.1.2010 14:30

Re: Problém je jinde

Víte, že na území střední evropy je dnes významně víc lesů než ve středověku a starověku? Jinak doufám, že ZELENÍ nikdy nad ničím mít kontrolu nebudou.

NevericiTomas 28.1.2010 15:43

Re: Problém je jinde

To by museli pripustit, ze stredoevropske lesy zachranilo spalovani uhli...a to proste nemuzou...

novaz 28.1.2010 11:32

přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Nespalovat fosilní paliva, dobře, ale tím končí veškerý život a pohyb na zeměkouli. Kde se potom vezmou stamiliardy dolarů pro rozvojový svět? Nebo máme padnout na úroveň Somálska, Rwandy, Haiti a jim podobných? Výpočty a závěry oteplovačů nejsou  průkazné, spíše mi přijdou jako dobře zaplacené konstrukce, nebo teorie o stvoření světa. To je jednak nebezpečné a jednak zoufale málo...Podle mně si příroda vždycky zajistí svou rovnováhu a činnost nebo nečinnost člověka je nepodstatným jevem. Co se např. stalo s ozónovými dírami, které dnes již měly být i nad naším územím?

para 28.1.2010 11:52

Re: přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Těm ozonovým děrám se do zacelování moc nechce ale v průměru se alespon nezvětšují. Ty fosily nám dojdou jde spíše o to jak rychle je spálíme a to je ovlivněno i efektivitou... Technologie dnes umožnují royptyl využití běžně od 30% do 50ˇ%. To už se ale nás v Česku tolik netýká jako těch rozvojových zemí co právě budují hodně nových. A k tomu výhledu ten je optravdu neradostný nebot spotřeba lidstva roste v posledních desetiletích podstatně rychleji jak inovační technologická tempa s toho právě kouká kolaps.

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/scenare-soumraku-civilizace-rustu

novaz 28.1.2010 12:11

Re: přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Pak je řešením jádro. Výhrady ze strany ekologistů jsou zejména k uložení vyhořelého odpadu, což jistě není neřešitelný problém.

libienski 28.1.2010 12:14

Re: přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Neřešitelný jistě není, jen se jej zatím nepodařilo nikde uspokojivě vyřešit:-) To máte jako s rychlostí světla, taky to jistě jde, jen zatím nikdo neví jak:-)

Herdík 28.1.2010 12:25

Re: přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Pro parafrázi jsem si dovolil zkopírovat Váš příspěvek výše.

Re: Pane Metelko, mel bych pro vas skvely namet pro clanek,:

Autor: libienski IP: 78.24.11.xxx Datum: 28.01.2010 12:08

Pochybuji, že pan Metelka mluví s kýmkoli "Vaším" jménem, to naštěstí nemá zapotřebí:-)

 Pan Metelka v  IPCC jistě nemusí mluvit jménem jednoho každého (ač je tento obskurní podnik zřejmě placen z veřejných prostředků a tedy  - byť z malé části  - i z daní pana i.h.). Ovšem pravě tak i úroveň řešení problematiky jaderného "odpadu" (uvozovky vědomě) NENÍ závislá na míře Vašeho uspokojení, pane z Libně.

novaz 28.1.2010 13:27

Re: přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Rychlost světla je klimatickým problémem..? Ale ale, pane libiensky. A co takto v USA vynalezená a již používaná technologie,  umožňující získávat energii z již vyhořelého odpadu klasických JE? Ukládá se pak již s minimálním zářením a poločas rozpadu nehraje téměř žádnou roli. Hodně zjednodušeně a laicky řečeno, dvakrát vymáčený pytlík s čajem už potřetí vodu nezabarví, to je ten princip.

libienski 28.1.2010 15:53

Re: přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Zhruba stejně tak, jako čí jménem mluví pan Metelka:-) Píšete o v USA vynalezené a již POUŽÍVANÉ technologii, umožňující získávat energii z již vyhořelého odpadu klasických JE? Mohl byste prosím jmenovat nějaké zařízení vč. jeho jmenovitého výkonu (bude to asi elektrárna), která tuto novou a tolik očekávanou technologii používá!?

Jenda 28.1.2010 14:41

Re: přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Vzhledem k tomu jak uzasny vyvar je proti jakemukoli vyreseni protestovat, tak jestte dlouho vyresen nebude.

Jediny problem pri nakladani s jadernym odpadem predstavuji zeleni vymatlanci pribetonovavajici se ke kolejim, lehajici pod nakladaky a poradajici happppppeningy.

von 28.1.2010 17:46

Re: přebujelost informací, človíčku vyber si, vyznej se...

Neřešitelný není proto, že cílená kampaň proti jádru způsobila, že ta úložiště nikdo ve svém okolí nechce. Přitom na smolinci u nás žili lidí vždycky a ani o tom nevěděli. Jó - ta větší informovanost dělá problémy !