28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hawk 4.12.2007 1:27

Re: Trisi:

Inu,  Fafo, ono se u těchto diskuzí zapomíná na jediné -na DANĚ. Trávu lze pěstovat na palouku, na zahradě , ve skleníku nebo  i v domácí pěstírně. Domácí pivovar si těžko bude někdo pořizovat :-) a ani s tím pálením "tvrdého" to není tak jednoduché, pokud nežiji na Slovácku a nevlastním sad švestek. Proto se ta repesivní politika proti travce tak drží (o faktické roli DEA nařizující pomocí různých usnesení OSN či čeho, co už si do organizmu legálně vpravovat nesmíme se ani nezmiňuji, jenže Nizozemci či Švýcaři se s tím dokázali vypořádat)

Historik 4.12.2007 1:26

Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Když bude zakázáno zabíjení, ale vyhlášeno ve společnosti, že kdo zabije, tak nebude potrestán, tak co to je?? Podle mne je to reálná legalizace zabíjení. Když feťáci budou moci legálně užívat drogy, protože ministr vyhlásil jejich beztrestnost, tak je to legalizace drog. Buď jsem blbej já, nebo pan budoucí ministr. Ještě by mohl vyhlásit, že povinně budou fetovat učitelé, aby lépe pochopili své žáky, bylo by to tolik pedagogické podle dnešních trendů, kdy žáci diktují svým učitelům a učitelé si to musejí nechat líbit. Pokud budou tímto šikovným způsobem legalizovány drogy, tak nás potěš pánbu v legálně fetující společnosti. Pan budoucí ministr správně pochopil, že žákům nemá co jiného nabídnout.

Fafa 4.12.2007 1:11

Trisi:

cela ta argumentace je mirne nesmyslna. Predeslo by se (v UK) 800 pripadu schizofrenie. Alkohol je v UK zcela legalni a mimoradne oblibeny. A rozhodne ma vice nez 800 obeti rocne.  

BOMBON 4.12.2007 1:02

no, dobra, ale

co ma spolecneho skodlivost marihuany (nikdo snad ani nepopira, ze je skodliva, pouze se poukazuje na to, ze ve srovnani i s povolenymi drogami neni zase uplne nejhorsi) s tim, zda ma nejaky ministr, poslanec ci snad autor co komu (dospelemu) kecat do jeho zivota ci zdravi...

coz takhle se konecne prestat s*at do ostatnich a snazit se zit svuj zivot?

Hawk 4.12.2007 0:57

Re: Trochu přesnost, prosím

Ještě bych dodal, že kriminalizace užívání marihuany má ještě další, podle mého názoru, negativní dopady. Kouří jí značná část mladé generace. Můžeme je buď strikně zavírat, což je lehce nesmyslné. Druhou možností je, že je to sice trestné, ale poliši konají jen na vyložená udání a pěstuje se tím názor, že zákony jsou na.....

Hawk 4.12.2007 0:51

Trochu přesnost, prosím

pan Liška v rozhovoru pro PRÁVO z 1.12.2007 http://pravo.novinky.cz/minule/p280a18a.php říká, že není zastáncem legalizace, ale dekriminalizace, což je poněkud rozdíl, že.  S jeho argumentací naprosto souhlasím. 

Další otázkou je, jaká je pravděpodobnost (% z populace ) onemocnění psychotickými příznaky či afektivními poruchami a jaké % z populace má díky represi užívání marihuany "vydařený" start do života.

Takže, osvěta o možných negativních účincích travky je samozřejmě zcela na místě, ovšem úvahy o dekriminalizaci marihuany také.

Tutti 4.12.2007 0:27

Srovnani s alkoholem a cigaretama

"cannabis denně nebo týdně, mají asi dvou- až trojnásobný risk

psychotického onemocnění, které je nezávislé na okamžitém účinku

marihuany"

A co alkohol denne nebo tydne - tam neni zvysene riziko poskozeni jater? A co cigaretka denne - tam neni zvysene riziko rakoviny plic?

Tak v cem je rozdil?

Flasi 4.12.2007 0:25

hmm.

Co chtěl autor říct svým článkem? Pokud chtěl prostě poukázat na rizika užívání marihuany, tak ok. Ale pokud to má být argument proti legalizaci, tak to fakt nevím. Myslím, že každý z nás by dokázal vyjmenovat pár nemocí, jejichž pravděpodobnost se při pravidelném užívání alkoholu několikanásobně zvyšuje. To ale neznamená, že bysme měli kriminalizovat lidi, kteří chtějí to riziko podstoupit a alkohol se dopřát.

Realita je prostě taková, že celkové množství rizik, která jsou spojena a užíváním marihuany jsou spíše nižši, než množství rizik spojené s užíváním alkoholu. Jestli se někomu nelíbí nápad na dekriminalizaci, nebo legalizaci marihuany, tak ok, ale ať si najde jiný argument, než zdravotní rizika.

tris 4.12.2007 0:23

oooops

Ach ta statistika.... jaká je pravděpodobnost onemocnění duševní poruchou? Obávám se, že docela malá. Malé číslo + 40% je pořád ještě malé číslo..... vůbec tyhle statistiky jsou dost nesmyslné - dost lidí by mohlo žít, kdyby se nevěnovalo extrémním sportům, kdyby nejezdilo na kole, kdyby si domu nekupovali domů bazén... není to nakonec na nás, jak naložíme se svým životem, která rizika budeme akceptovat a která ne?

O panu Liškovi nic nevím, ale tohle je velmi pozitivní. Nikdo totiž nemluví o negativech spojených se zákazem drog. Korupce, nečistá droga, rozmach nemocí, spousta normálních lidí v kriminále, vysoké zisky zločinců, větší motivace dodávat vysoce návykové drogy....  jednoduše se tváříme, že to tak není :)

JC 4.12.2007 0:23

Co mají chudáci žáci ve školách dělat?

Nebude se topit ani svítit, k obědu jim ve školní jídelně budou cpát do krku sóju na střídačku se sice obecně neoblíbeným, ale zato zdravým špenátem. Aspoň že budou smět o přestávkách hulit :-/