28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jozka 4.12.2007 8:24

Jen jestli za autorem nestoji Tabakova lobby

JO to by tak hralo, aby si kazdy sam doma vypestoval marihuanu, pak si ji pekne vykouril a na danich za ten pozitek  nic nezaplatit.

Zadny takovy, hezky do trafiky, koupit si cigarety a alkohol....

F.A.Kekule 4.12.2007 8:18

Re: Re: Re: Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Milý balíku, nepochopil jsem, co vlastně chcete. Prohibici? to už tu (nebo spíše tam) bylo. Nebo opravdu legalizaci? Vážně?

MLOK1 4.12.2007 8:17

Re: Tak mladý a už takový magor?

Postrádám zdůvodnění Vašeho tvrzení milý Alfonsi. Napřed se obujte do distributorů a propagátorů nikotinu a etylalkoholu. Tyto drogy jsou na rozdíl od marihuany volně prodejné!!!

       Na mně Liška působí docela dobrým dojmem. Jaký doopravdy je, to ukáže až čas. Ale odsuzovat ho pouze proto, že je mladý a zmínil se o "marjánce"...........

       P.S. Jsem NEKUŘÁK - NEPIJÁK A NEMRAVA;-D;-D;-D

No...jasně! 4.12.2007 8:14

Díky...

Jdu pokračovat-učit. Mimochodem, víte jak z řady dvaceti politiků a autorů podobných článků vybereme kreténa ?   NAMÁTKOU ....

F.A.Kekule 4.12.2007 8:11

Re: Nechytejte se

Nespletl jste se? Nemělo tam být Viktorka?

MLOK1 4.12.2007 8:11

Re: A důsledky ALKOHOLu a NIKOTINu, to nic ?

R^R^R^R^R^

Honza z podhůří 4.12.2007 8:10

Re: Re: Re: Alkohol a nikotin nám stačí nad hlavu!

Pane "Tino" - osobně se vůbec neděsím toho, že mé děti někdy zkusí "travku", ale toho, že budou co týden 1-2x chodit na koncerty a zábavy do sálů s prakticky nulovým větráním tak zakouřených, že nekuřák tam víc než 2-3 hodiny nevydrží (moje zkušenost), kde kol nich bude kouřit (tj. v tu chvíli se zapálenou cigaretou) jistě víc než 50% tam se nacházejících a kolem půlnoci už bude značná část natolik přiožralá, že se s obtížemi vyhýbá protijdoucím. To je "žhavá současnost" a proti tomu je povolenost či nepovolenost marjány naprosto nepodstatná.

I-Worm 4.12.2007 8:01

Takže po stávce učitelů nás čeká

stávka žáků, až bude nový ministr tlačen k demisi...

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 4.12.2007 7:00

Re: Re: Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Jo a jeste pro upresneni, jak marihuanu nekourim, pouze tabak.

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 4.12.2007 6:59

Re: Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Jak napsal Hawk, lidi pod vlivem marihuany se neobavam vubec. Potkal jste nekdy nejakeho? Muze byt trochu otravny, protoze si s vami bude chtit povidat, bude docel mily (asi jako po 2dc vina) a bude se mu vsechno jevit zabavna, roztomile a prijemne. Rozhodne na vas nevytahne kudlu, ani vas nebude chtit mlatit. Na rozdil od ozraly.

No...jasně! 4.12.2007 6:52

A důsledky ALKOHOLu a NIKOTINu, to nic ?

Tam je to mnohem horší, ale přináší to "daně", že....dejte se vycpat. Nicméně povolit ne, jen tolerovat a nekriminalizovat, s tím souhlasím. Pokud zavřete každého, kdo se někdy napil, tak je na světě vylidněno ...mimochodem, jste asi v důchodu a na dechovce, že? Proto ty následky ...a článek...

Hawk 4.12.2007 6:12

Re: Re: Re: Alkohol a nikotin nám stačí nad hlavu!

Fajn, budeme dětem tvrdit VŠECHNY drogy tě zničí. Zkusí poměrně dostupnou travku a ejhle- ono se nic neděje. Takže si řeknou- jasně ty starý blbci zas kecaj a při nejbližší příležitosti zkusí cokoli. A to už nemusí skončit jako sranda. Pokud budou mít informace o různém stupni nebezpečnosti různých látek a i zákony mezi nimi budou rozlišovat, je to už o něčem jiném.

NENÍ pravda, že travka by byla vstupní drogou směrem k opiátům a pod.Čili dekriminalizovat co dekriminalizovat lze

podívejte se na http://www.drogy-info.cz/index.php/o_nas/studie/projekt_analyzy_dopadu_novelizace_drogove_legislativy a otevřete si "podrobnou zprávu". Na straně 95 se dočtete že z přímých společenských nákladů zneužívání drog v ČR připadalo na prosazování práva (poliše, soudy, kriminály) 82%. Není tady něco špatně? Jistě, pokud by se uvolnila represe Komorousboys by hrozilo, že skončí částečně u dopravní policie;-P.

Tino 4.12.2007 5:35

Re: Re: Alkohol a nikotin nám stačí nad hlavu!

 O alkoholu jsem řekl, že nám svými problémy stačí nad hlavu. Takže když už je legální, nemusí být k tomu přidáván druhý čert. To je můj názor.

 Dekriminalizovat trávu znamená dát zelenou všem dětem a mládeži. Od trávy je k silnější droze jen nepatrný krůček. Stačí, když se děcku řekne, že daleko větší zážitek bude mít s perníkem nebo jinou laskominou. Konečně dekriminalizovat by se dalo všechno. Je to jen otázka míry užití si té slasti, že? Takže můžeme uvolnit všechny opiáty, jakékoliv léky nechat dostupné atd., protože už přece je ten alkohol s problémy. Tak proč nedat zelenou všemu?

 Takových názorů se děsím. Hlavně kvůli svým vnukům.

Hawk 4.12.2007 5:14

Re: Alkohol a nikotin nám stačí nad hlavu!

Trochu bych rozlišoval mezi těmi, kteří si občas dají trávu a těmi "Jen prý si občas dají trávu" a cpou do sebe  kde co. Těch prvních znám řadu, mají normální často vysoce kvalifikované zaměstnání, normální partnerské vztahy, nebo už i rodiny a pod mostem skutečně nebydlí. Taky znám řadu notoriků, kteří skončili špatně. Takže se hrdě hlásím k tomu, že jsem podle Vás magor, když si myslím, že škody způsobené alkoholem jsou větší než ty způsobené užíváním marihuany. Tím netvrdím, že je travka zcela neškodná a je v pořádku o možných rizicích informovat. Nakonec rizikové je prakticky všechno, na bicyklu si můžeme srazit vaz a rohlékem se udusit, že. 

Souhlasím s tím, že ani alkohol ani marihuana za volant nepatří. Ovšem většina uživatelů travky zhulená za volant nevleze. Ona totiž většinou mění vnímání rychlosti tak, že 20 km/hod se jeví jako strašlivá rychlost...A  chuť k leštění ega zběsilou jízdou nebo rvačkou narozdíl od alkoholu nevyvolává.

Tino 4.12.2007 4:29

Re: Tak mladý a už takový magor?

 A to ještě není ve funkci!!

Alfons 4.12.2007 4:23

Tak mladý a už takový magor?

Furt to říkám že národ průběžně degeneruje a teď už zdegenerovalo i epicentrum. Měl by to být ministr národní degenerace.

Tino 4.12.2007 4:13

Alkohol a nikotin nám stačí nad hlavu!

 K droze zvané alkohol není třeba již žádnou další legalizovat. Alkohol nám stačí s problémy z toho vyplývajícími. Kdo si myslí, že lehké drogy je třeba legalizovat - dekriminalizovat je u mně buď feťák, anebo magor!

 Dnes už bohužel vím jak vypadají ti, co původně tvrdili, že to mají pod kontrolou. Jen prý si občas dají trávu. JEDEN VEDLE DRUHÉHO dnes jsou trosky bez práce, zadlužení doživotně, psychicky absolutně v (Y), bez domova a přístřeší. To vše jen v tom případě, že si to nehodili!

 Pan novoministr by měl jít na školení na psychiatrii a zároveň by ho měli vyšetřit, zda je normální. A měl by tam s ním zajít i prezident policie, protože nechává feťáky dosud volně lítat po cestách v autech, či motorkách!! NIKDO dosud nekontroluje užívání drog u řidičů a to ani v případě havárie! Bezpečně vím od mladých z práce, že se vesele fetuje a ještě veseleji jezdí. Všichni se ohání tím, že drogy jsou to lehké a mají to pod kontrolou.

 Ministr školství by si měl uvědomit, že mezi mládeží je dostupná JAKÁKOLIV droga, marihuanou počínaje a herákem konče. A pro policejního prezidenta informace: JAKOUKOLIV DROGU JDE POMOCÍ MOBILU POŘÍDIT DO PATNÁCTI MINUT!!! Takový servis u nás není v žádné službě. Ani záchranka tak brzy nepřijede!!

 Probůh! Co to zase budeme mít za kreténa ministrem školství?!

Hawk 4.12.2007 4:02

Re: Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Hmm, pokud jdu večer po ulici a proti mně jde partička ožralů, preventivně přecházím na druhou stranu. Podotýkám, že alkohol je zcela legální a doufám, že i zůstane. Pokud jde proti mně skupinka zkouřených marihuanou, zůstávám klidný. Blbě se chechtají, ale agresivní nebudou zcela jistě. Marihuana je nelegální. Uživatelů tvrdých drog, kteří mohou udělat cokoli, je ve srovnání s počtem ožralů minimálně.

Hawk 4.12.2007 3:48

Re: Když jde o tu přesnost, tak mám pocit, že

pokud máte metabolity THC v těle ( užití drogy) skutečně to trestné  není-pokud Vás nevytáhli z auta jako řidiče, ale mít v kapse sáček s travkou trestné je (držení drogy). Pokud máte u sebe "větší než malé množství" řeší to §187a TZ, pokud se jedná o množství menší, řeší to přestupkový zákon.  Prodej a pěstování, skladování i darování trestné je §187 TZ. http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni_zakon/cast2h4.aspx

Zvláštní ne? Kterak lze beztrestně užíti, když nelze beztrestně držeti?

Roman Šula 4.12.2007 3:36

Ach ta statistika

Chápu-li správně těch 40%, tak to znamená, že jestliže v rámci populace 1% lidí něčím onemocní bez užívání jakýchkoliv drog, včetně tedy těch povolených (alkohol, nikotin, kofein), tak pokud by 100% populace hulilo pravidelně trávu, tak se počet počet onemocnění zvýší na 1,4%. Což si myslím je ve srovníní riziky rakoviny plic u tabáku a dalších nemocí u alkoholu nemnoho. Ale třeba si tu statistiku vykládám jinak, než zamýšlel autor. I když to už je vlastnost statistik, že jdou vyložit různým způsobem dle potřeby. Statistika je jako podprsenka, zkresluje skutečnost tak, jak třeba.

Ale jinak si myslím, že ministr školství by měl mít trochu jiné starosti, než je kriminalizace nebo dekriminalizace marihuany. Jedině snad, že ji sám hulí, pak by se dalo pochopit, proč se k tomu vyjadřuje.

Historik 4.12.2007 3:24

Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Lidi, kteří nerozumějí mému psanému textu jsem nucen strpět jako ty feťáky, Viktore.

Historik 4.12.2007 3:17

Re: Nechytejte se

Ano, i máslo bude....

Historik 4.12.2007 3:14

Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Zato vy máte svou přezdívku správně, balíku. Nejraději mám přemoudřelé chytráky jako jsi ty balíku (nebo vy balíku), kteří jsou moudří do té doby, než na ně nějaký zfetovaný idiot vytáhne kudlu, nebo provede jiný průser. Díky takovým chytrákům jako vy balíku se nedaří plno věcí vyřešit, ty diktaturo.

Viktor 4.12.2007 3:13

Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

blbý určitě není pan ministr - srovnávat zabíjení a legalizaci marihuany,to se povedlo, chytráčku

Viktor 4.12.2007 3:11

Nechytejte se

jednotlivostií, ale konečně to bude kvalifikovaný, vzdělaný, nezkostnatělý ani omezený ministr školství. Co se týče marihuany, to vyžaduje informovanost v oblasti drog, ne plácání.

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 4.12.2007 2:23

Re: Re: Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Historiku, vy jste si zvolil nevhodnou prezdivku, vy jste hysterik. Pokud by spolecnost mela potirat drogy, pak by mela potirat nejen kokain, marihuanu, ale i vino, pivo, koralky a take samozrejme kofein a tabakove vyrobky. Jenze to je diktatura tech, kteri si mysli, ze jsou chytrejsi nad temi, kteri jim na jejich moudrosti "dlabou". Ostatne ono to nikdy nemuze fungovat. V kazde spolecnosti je velke procento lidi, kteri se snazi alespon na chvili vypadnout z realneho sveta nekam jinam. Nekdo si jde poslechnout muziku (vaznou nebo techno), nekdo si sjede na raftu divokou reku, jiny se "sjede" marihuanou, dalsi si zajde na roh do hospody na "svych 15" a jeste jiny si zajde do kostela nebo mesity. Kazdy clovek je na necem zavisly. Pokud byste mel zajem o seriozni diskuzi a vyzkum, pak srovnejte (v penezich) skody napachane 1) marihuanou, 2) tabakem, 3) alkoholem. Myslim tim veskere skody, tedy naklady na leceni, na policii, detske domovy pro deti z takto rozvracenych rodin atd. Nejsem odbornik, ale domnivam se, ze hned po heroinu a kokainu by se umistil alkohol a marjanka by byla nekde hodne vzadu, mezi adrenalinovymi sporty a 10 kavami denne.

JH 4.12.2007 2:21

Když jde o tu přesnost, tak mám pocit, že

užívání marihuany není trestáno, ale její pěstování a prodej ano a to je něco jiného, než píšete.

Hawk 4.12.2007 1:56

Re: Re: Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Hmm, a ona někdy někde existovala společnost bez drog? Neženete se za chimérou? on ani ten velmi drastický thajský systém není zcela neprůstřelný- četl jste od Ivy Pekárkové 32 chwanů? V kostce- ve městech řádí poliši jak utržení ze řetězu a o kus dál v horách se dál kouří dýmky s opiem jako dřív. Užívání marihuany považuji za ještě docela přijatelnou variantu. 

Historik 4.12.2007 1:43

Re: Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Společnost by měla drogy jednoznačně odmítat a potírat a najít k tomu spolehlivé nástroje, a to bez jakýchkoli kliček a vytáček okolo.

Hawk 4.12.2007 1:37

Re: Dekriminalizovat není reálně totéž co legalizovat???

Nemáte pravdu. Pokud to dobře chápu, tak dekriminalizace marihuany by pro ni znamenala návrat před existenci §187a TZ. Tedy látka zůstává nelegální, policajt Vám ji sebere, ale nebudete za její držení popotahován. Mně naopak připadá schizofrenní současný stav, kdy pokud vám v těle naleznou metabolity THC trestné to není- pokud nesedíte za volantem, ale je trestné pokud máte v kapse sáček s travkou