13.5.2021 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JH 4.12.2007 2:21

Když jde o tu přesnost, tak mám pocit, že

užívání marihuany není trestáno, ale její pěstování a prodej ano a to je něco jiného, než píšete.

Hawk 4.12.2007 3:48

Re: Když jde o tu přesnost, tak mám pocit, že

pokud máte metabolity THC v těle ( užití drogy) skutečně to trestné  není-pokud Vás nevytáhli z auta jako řidiče, ale mít v kapse sáček s travkou trestné je (držení drogy). Pokud máte u sebe "větší než malé množství" řeší to §187a TZ, pokud se jedná o množství menší, řeší to přestupkový zákon.  Prodej a pěstování, skladování i darování trestné je §187 TZ. http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni_zakon/cast2h4.aspx

Zvláštní ne? Kterak lze beztrestně užíti, když nelze beztrestně držeti?

Tutti 4.12.2007 0:27

Srovnani s alkoholem a cigaretama

"cannabis denně nebo týdně, mají asi dvou- až trojnásobný risk

psychotického onemocnění, které je nezávislé na okamžitém účinku

marihuany"

A co alkohol denne nebo tydne - tam neni zvysene riziko poskozeni jater? A co cigaretka denne - tam neni zvysene riziko rakoviny plic?

Tak v cem je rozdil?

Flasi 4.12.2007 0:25

hmm.

Co chtěl autor říct svým článkem? Pokud chtěl prostě poukázat na rizika užívání marihuany, tak ok. Ale pokud to má být argument proti legalizaci, tak to fakt nevím. Myslím, že každý z nás by dokázal vyjmenovat pár nemocí, jejichž pravděpodobnost se při pravidelném užívání alkoholu několikanásobně zvyšuje. To ale neznamená, že bysme měli kriminalizovat lidi, kteří chtějí to riziko podstoupit a alkohol se dopřát.

Realita je prostě taková, že celkové množství rizik, která jsou spojena a užíváním marihuany jsou spíše nižši, než množství rizik spojené s užíváním alkoholu. Jestli se někomu nelíbí nápad na dekriminalizaci, nebo legalizaci marihuany, tak ok, ale ať si najde jiný argument, než zdravotní rizika.

tris 4.12.2007 0:23

oooops

Ach ta statistika.... jaká je pravděpodobnost onemocnění duševní poruchou? Obávám se, že docela malá. Malé číslo + 40% je pořád ještě malé číslo..... vůbec tyhle statistiky jsou dost nesmyslné - dost lidí by mohlo žít, kdyby se nevěnovalo extrémním sportům, kdyby nejezdilo na kole, kdyby si domu nekupovali domů bazén... není to nakonec na nás, jak naložíme se svým životem, která rizika budeme akceptovat a která ne?

O panu Liškovi nic nevím, ale tohle je velmi pozitivní. Nikdo totiž nemluví o negativech spojených se zákazem drog. Korupce, nečistá droga, rozmach nemocí, spousta normálních lidí v kriminále, vysoké zisky zločinců, větší motivace dodávat vysoce návykové drogy....  jednoduše se tváříme, že to tak není :)

Fafa 4.12.2007 1:11

Trisi:

cela ta argumentace je mirne nesmyslna. Predeslo by se (v UK) 800 pripadu schizofrenie. Alkohol je v UK zcela legalni a mimoradne oblibeny. A rozhodne ma vice nez 800 obeti rocne.  

Hawk 4.12.2007 1:27

Re: Trisi:

Inu,  Fafo, ono se u těchto diskuzí zapomíná na jediné -na DANĚ. Trávu lze pěstovat na palouku, na zahradě , ve skleníku nebo  i v domácí pěstírně. Domácí pivovar si těžko bude někdo pořizovat :-) a ani s tím pálením "tvrdého" to není tak jednoduché, pokud nežiji na Slovácku a nevlastním sad švestek. Proto se ta repesivní politika proti travce tak drží (o faktické roli DEA nařizující pomocí různých usnesení OSN či čeho, co už si do organizmu legálně vpravovat nesmíme se ani nezmiňuji, jenže Nizozemci či Švýcaři se s tím dokázali vypořádat)

Fafa 4.12.2007 13:49

Hawku:

je ale ta domaci produkce stejne kvalitni? Navic, existuje u marihuany i zazitek rekneme esteticky (chutovy) i mimo ucinek THC.

Ja ted ziju dost jizne na to, aby se dal pestovat tabak, Presto nevim o lidech, kteri se rozhodli pro domaci tabak misto bezne produkce. U alkoholu je to navic umocneno tim chutovym zazitkem. I kdybych mel sad a palirnu na slivovici, tak se asi budu i nadala drzet sveho oblibeneho Malbecu.

Hawk 4.12.2007 14:33

Re: Hawku:

Inu, asi takhle, já to bral hlavně z hlediska úspory na daních + u travky vzhledem k prakticky pokoutnímu prodeji velmi nezaručené kvalitě. Samozřejmě klimatické podmínky pro venkovní pěstování tu jsou jaké jsou. U pěstování v domácích pěstírničkách je ovšem podnebí šuma fuk a semena kvalitních odrůd se dají buď dovézt nebo možná jako zahradnický materiál i koupit přes internet.

V Česku existuje nezanedbatelná subkultua uživatelů a současně pěstitelů cannabisu. Pěstují a výpěstky se chlubí jstejně jako pěstitelé česneku :-). (Jsou to zločinci?) Zadejte si do googlu heslo Cannabis Cup Reflex a  uvidíte :-))

Kdo by u pěstování zůstal a kdo ne, kdyby mohl legálně nakoupit , netuším. Možná kdyby to nebylo trestné tak by to lidi naopak provozovali jako lehce ujetého zahrádkářského koníčka.

JC 4.12.2007 0:23

Co mají chudáci žáci ve školách dělat?

Nebude se topit ani svítit, k obědu jim ve školní jídelně budou cpát do krku sóju na střídačku se sice obecně neoblíbeným, ale zato zdravým špenátem. Aspoň že budou smět o přestávkách hulit :-/