24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Andy 11.2.2010 22:10

Re: Jisté je, že sposta Čechů ty zabijáky z Nového Boru má za nějaké Jánošíky.

zkuste aspoň jednoho takového jmenovat, kdo je má za Jánošíky. Aspoň jednoho.

čtenář 11.2.2010 22:13

Re: Jisté je, že sposta Čechů ty zabijáky z Nového Boru má za nějaké Jánošíky.

Ale, ale, kolik tady na diskusi vyplýtvalo slov na jejcih obranu (kterou dělají tím způsobem, že poukazují na německé zločiny za války). Přitom ten zločin v Boru se stal v době míru. Což jaksi není nutno brát na zřetel, že ? A taky se to nebere, jak vidno.

Andy 11.2.2010 22:20

Re: Jisté je, že sposta Čechů ty zabijáky z Nového Boru má za nějaké Jánošíky.

neodpověděl jste. Jméno, nick. Jeden. Jsem tak milosrdná, že nechci "spoustu", ale stačí mi jeden.

Drzost, s kterou někteří poukazují na zvěrstva druhé světové války je skutečně nesmírná.

Mimochodem, bacha na ty řeči o době míru, odpoledne jste tvrdil, že Rusáci měli právo zde střílet Čechy, protože obsadili Českou republiku. Takže jaký mír?

Andy 11.2.2010 22:21

Re: Jisté je, že sposta Čechů ty zabijáky z Nového Boru má za nějaké Jánošíky.

soudit a střílet, abych byla přesná.

Andy 11.2.2010 22:33

to je ticho, sakra

:))

5P 11.2.2010 22:47

Re: to je ticho, sakra

Jste dobrá. Jste jediná, které "čtenář" nevymýšlí protiargument. Naservíroval jsem mu jich několik, ale asi jsou nedůstojné jeho vnímání světa. Jste prostě potvora prohnaná (v dobrém).

Dag Badman 11.2.2010 22:10

Re: Jisté je, že sposta Čechů ty zabijáky z Nového Boru má za nějaké Jánošíky.

Nakonec, nikdo vám vaši pravdu nebere, tak se nic neděje.

Paměrník starejch dob 11.2.2010 22:14

Re: Jisté je, že sposta Čechů ty zabijáky z Nového Boru má za nějaké Jánošíky.

Kolik toho takový "nezávislý soud" dokázal vyřešit. Naprosté většině nacistů se nestalo NIC. Kdo seje vítr, sklízí bouři.

čtenář 11.2.2010 22:16

Re: Jisté je, že sposta Čechů ty zabijáky z Nového Boru má za nějaké Jánošíky.

Tak tohle je výrok století. Paráda.

5P 11.2.2010 22:40

Re: Jisté je, že sposta Čechů ty zabijáky z Nového Boru má za nějaké Jánošíky.

Omlouvám se ještě jsem nešel spát. Ale Vaše příspěvky jsou také "paráda". Takový lehký duševní průjem. Třeba se to časem zahojí. Mlít neustále B musí být strašně namáhavé na organismus. Měl byste si odpočinout a pustit si z ruské či ukrajinské hudby něco s méně srdcebolným výkladem. Ti mrtví z Nového Boru stejně jako zavraždění Češi Němci po 8.5. 1945 Vám určitě odpustí. Už jim vlastně nic jiného nezbývá.

Pavel 11.2.2010 21:55

A TEĎ MUDRUJTE

Je zajímavé,že z 27 českých pánů, popravených na Staroměstském náměstí 21. června 1621 bylo 5 Němců.

strejda 11.2.2010 23:02

Re: A TEĎ MUDRUJTE

Jen pět? Myslím, že většina měšťanů byli Němci. Tehdy se to ale tak nebralo. bylo ještě zemské vlastenectví.

čtenř 11.2.2010 20:49

Jedno je jisté.

příslušníci národa, který se zbraní nebránil hranice svého státu, který ve válce nebojoval a museli za něho válku vybojovat a území toho obyvatelstva osvobodut jiní, tak příslušníci takového národa jsou schopni vzápětí poté, co taková válka skončí, zacházet s poraženými způsobem, který si svou kvalitou nezadá s tím, co prováděli ti poražení. Mimořádně odpudivé je to, že ani po desítkácvh let nejsou v stavu pojmenovat ty ze svých řad, kteří vraždili, správným označením - vrazi. A i po těch dlouhých letech pro ty vrahy hledají různé obezličky, jak je vyvinit.

Pavel 11.2.2010 20:55

Re: Jedno je jisté.

tady jste se dostal na tenký led, jinak s vašimi názory souhlasím, ale nerozhodla tenkrát za tento národ jeho politická elita, spousta lidí pak bojovala na západní i východní frontě i v Africe, můj strýc byl český letec v Anglii, kde před 10 lety zemřel, nikdy neměl děti, ale rodina ženy, kterou si vzal ho nosila tzv. na rukou, angličané si jej velmi vážili.

čtenář 11.2.2010 21:14

Re: Jedno je jisté.

Co je tak těžkého pochopit na tom, že stát má bránit své hranice, svou územní integritu. Copak ČSR se rozkládala někde na Ukrajině, v severní Africe nebo na britských ostrovech ??!! kruci, co je na tom těžkého k pochopení ?

Dag Badman 11.2.2010 21:33

Re: Jedno je jisté.

A jak se brání územní integrita území, kde máte 3 miliony nepřátel? Naženete sudeťáky do koncentráku?

čtenář 11.2.2010 21:46

Re: Jedno je jisté.

Obezlička. Mě tohle, po všech těch letech, už vůbec nezajímá. Tyhle kydy jsem se naposlouchal dost a dost. Neberu. Tak si měl ty své Němce čs. stát získat a ne je předhodit svou politikou Hitlerovi.

Dag Badman 11.2.2010 21:56

Re: Jedno je jisté.

Jak si untermench získá takového ubermensche? :-DD

Paměrník starejch dob 11.2.2010 22:11

Re: Jedno je jisté.

Němec je napřed Němec, potom Němec, pak ještě jednou Němec a teprve pak vše ostatní. Zločinecká vláda nacistů v Německu jim byla bližší, než nedokonalá československá demokracie.

Vítězné velmoci pak konstatovaly že "německé menšiny obecně se ukázaly zcela neloajální k zemím, jejichž byly občany" a proto schválily odsun. Nejvíce na to tlačili Britové, Stalin sám nechal Rudou armádu zapojit do "divokého odsunu."

čtenář 11.2.2010 22:14

Re: Jedno je jisté.

Řeč je o střílečce civilistů v Novém Boru. bez soudu, proti postoji národního výboru. Co tu, vašnosti, plácáte za nesmysly.

čtenář 11.2.2010 21:48

Re: Jedno je jisté.

A ještě tolik. Když se už nebránili, tak se neměli po skončení války k poraženým chovat tak, jak se mnohdy chovali.

A už to zase začne: a jak se měli bránit, a jak se měli bránit.....

Jak se měli chovat k poraženým, o tom je řeč !

Dag Badman 11.2.2010 21:57

Re: Jedno je jisté.

Tak jak si to zasloužili? Tj. Heim ins Reich pro všechny občany Říše?

Vladimir 11.2.2010 22:10

Re: Jedno je jisté.

Kdypak se měli Češi začít bránit ? Kdy byla vyhlášena válka Čechům ? Němci tu vpadli v noci, neohlášeni , nezváni - jen i SN je vítali na ulicích a náměstích a samozřejmě těm říšským podávali informace co a jak ... Chovali se jako národnotní menšina , jako pátá kolona ... Myslím, že Češi si mohli zvolit okamžik a způsob obrany...., což také udělali.

Vladimir 12.2.2010 0:21

Re: Jedno je jisté.

Oni ti Němci se vzdali Čechům - tedy ukončili válku s Čechy ? A kdy ?

Takže 8. května konec války. ...

V samém závěru války byl již nacistický teror zcela nekontrolovatelný. Lidé byli stříleni a věšeni i za to, že projevovali radost nad blížícím se koncem války. Bezbranné civilní osoby byly brány jako „rukojmí“ při potlačování povstání. Masakry se uskutečnily v Javoříčku, Ploštině, Prlově, Německém Brodu, Třešti, Přerově, Zlatníkách, Dolních Břežanech, Lahovicích, Psárech u Jílového a na mnoha dalších místech a vyvrcholily při Pražském povstání, kdy se jednotky Wehrmachtu, SS i Volkssturmu podílely nejen na brutálních popravách ozbrojených povstalců, ale i na vraždění civilních obyvatel. Masakry probíhaly na Hradčanech, v Kobylisích, na Pankráci, na Masarykově nádraží, na Dejvickém nádraží a na mnohých dalších místech. Mezi nejbrutálnější zločiny patří masakr z 6. května v tehdejší Úsobské ulici, kde příslušníci SS ve sklepě domu č. 253 postříleli 35 českých civilistů a na zahradě domu č. 254 dalších 16 neozbrojených osob! Jednalo se o starce, ženy (z toho 2 těhotné) a děti ve věku několik měsíců až tři roky. Kromě toho se nacisté dopouštěli dalších ohavných brutalit (např. rozpáraná břicha, vypíchané oči, rozdrcené lebky).

nosál 11.2.2010 23:38

Re: Jedno je jisté.

Takl oni sudeťáci tu kancelář ještě nezavřeli a v diskuzi na netu se střídají? Dyť tenhle milovník nacistů je tady od božího rána. No, uvidíme až se bude muset dotyčný "podepsat". To tyhle organizovaný mediální masáže přestanou.

Buvol 11.2.2010 21:27

Re: Jedno je jisté.

Je to trouba! Kdyby si radši o tom něco přečetl, když už si říká čtenář! Bojovat po Mnichovské dohodě by znamenalo uvalit na sebe nenávist celého světa za zavinění druhé svět.války a z Hitlera udělat ochránce národnostních menšin a likých práv .. a Národ zmasakrovat ... a co se týče toho "nebojování" v letecké bitvě o Anglii byl nejlepším pilotem Josef František se čtrnácti sestřely, jednoho sundal přímo nad Buckingenským palácem .. na Východní frontě byl prvním cizincem, který dostal nejvyšší vyznamenání Hrdina SSSR kapitán Jaroš! A zašlápnout Heydricha, třetího muže třetí říše, byl paradní hrdinský čin Gabčíka a Kubiše ! Nikde, ani v samotném Německu, nedostali atentátníci tak vysokou personu! Ni ten Paulus se tomu nevyrovnal! Tak je to! Máme být Na co hrdi! čest památce našich předků!!

čtenář 11.2.2010 21:37

Re: Jedno je jisté.

Základem je psát o koze, když ten druhý píše o voze, že ? Pokud někdo nechápe rozdíl mezi obranou svých vlastních hranic a bojem dobrovolníků v zahraničních armádách, když vlastní armáda nebojovala, ak to ke, holt, těžká debata. A kecy o tom, že ten nebo ten na nás dělal bubu za tu obranu, to jsou jenom takové vytáčky. A taky důvod zlomeného charakteru obyvatelstva do dnešních dnů.

Na vojáky a piloty zahraničních armád nemůže být hrdý národ jako celek, protože to byly jejich osobní vlastnosti, které je tam vedly. JENOM JEJICH.

Andy 11.2.2010 21:54

Re:Na vojáky a piloty zahraničních armád nemůže být hrdý národ jako celek, protože to byly jejich osobní vlastnosti, které je tam vedly. JENOM JEJICH

no a přesně stejně nelze odsuzovat nějaký národ za vraždy, popravy či válečné zločiny, které udělaly nějaké osoby. Jenom ony.

Docela by mne zajímalo, zda za stejně zlomené charaktery pokládáte Holanďany, Dány, Pařížany a mnohé další, kteří, ač proti sobě neměli jednotnou frontu Spojenců, naopak měli jejich pomoc sklapli kufry ?

Vlastně jediní opravdu charakterní a stateční byli ti nacisti, že? Bojovali jako lvi.  Například ten údajně lopatou ubitý, ve skutečnosti nezvěstný příslušník NSDAP a  SS, dr. Alfred Träger, Doležalem prezentovaný jako "civilista".

čtenář 11.2.2010 22:00

Re: Re:Na vojáky a piloty zahraničních armád nemůže být hrdý národ jako celek, protože to byly jejich osobní vlastnosti, které je tam vedly. JENOM JEJICH

Po 8. květnu 1945 už to byl civilista. Je mi líto.

Andy 11.2.2010 22:06

Re: Re:Na vojáky a piloty zahraničních armád nemůže být hrdý národ jako celek, protože to byly jejich osobní vlastnosti, které je tam vedly. JENOM JEJICH

:)))

jistě. Byla to prostě rvačka mezi různými civilisty, nic víc. Proč z toho dělá Doležal a další nějaké národní problémy, za které by měla být ČSR odpovědná, to netuším.