Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PROKOP BUBEN

11. 2. 2010 10:30
MÁM ZA TO,

Že zažraná nenávist má co dočinění především s ospravedlněním vlastních prohřešků.....Bolševici všeho druhu stále nenávidí oběti svého řádění....A kdo jim má odpustit, nebyli-li největší hovada z nich odsouzeni......U Němců bylo lze obecně vypozorovat jistý stud a lítost, naši bolševici jsou na svou éru většinou hrdi.....

0 0
možnosti

jirka.s.

11. 2. 2010 11:05
Re: MÁM ZA TO,

Nu, tedy, Prokope, dneska všechna čest! Na závěr, všechno dobrý????

0 0
možnosti

pp

11. 2. 2010 10:22
Opět se tu objevil

štvavý článek zapšklého nenávistného pisálka údajně řízeného nějakým Posseltem a placeného z rozpočtu Sudeten landsmančaftu.

0 0
možnosti

jirka.s.

11. 2. 2010 11:07
Re: Opět se tu objevil

Rozkošné je to tvé ÚDAJNĚ !!!! Kdopak a kdy pana Doležala UDAL??? Že by přímo ty?

0 0
možnosti

Historik

11. 2. 2010 10:15
Autor se dopustil naprosté LŽI když mluvil o "spontánně vznikající československé armádě"

Československá armáda, založená na vojácích, kteří bojovali v zahraničí, hlavně v SSSR, se tvořila organizovaně a mezi koncem války a jejím příchodem do některých oblastí bylo jisté prodlení. Spontánně vznikaly Revoluční gardy (někdy přezdívané rabovací, což platilo jen z části).

Dokonce to rabování se po zřízení státní správy zpětně vyšetřovalo a něco se i vyšetřilo.

To, co popisuje autor je stav "bezvládí" krátce po skončení bojů. Sporné je jedině to, že trestné činy proti Němcům, spáchané krátce po válce byly paušálně amnestovány. Jenže lidé do značné míry věděli, kdo byl kdo.

0 0
možnosti

Jája Koon

11. 2. 2010 9:41
Dokonce bych čekal, že se budou stavět pomníky Hitlerovi!

Ten má také nárok na vlastní hrob. Nebo jak je to vlastně? Někdo ano, někdo ne...

0 0
možnosti

xy

11. 2. 2010 9:44
Re: Dokonce bych čekal, že se budou stavět pomníky Hitlerovi!

Nedávno se zjistilo, že ta údajná Hitlerova lebka, kterou mají v Moskvě v archivu, patřila nějaké ženské. Možná se Hitler těšil ještě roky po válce plnému zdraví.

0 0
možnosti

čtenář

11. 2. 2010 9:29
Nevím, co tu kdo obhajuje.

Pokud byl tehdejší národní výbor, jakožto představitel státní moci v

Novém Boru, proti svévolné akci těch "čs.vojáků", tak to ukazuje na

prachobyčejný lynč a sprostou vraždu těch Němců. I kdyby byl tehdejší národní výbor pro to, co se stalo, tak by stejně byla vražda. Popravu by mohl navrhnout a vydat příslušný rozsudek pouze nezávislý soud. To, že národní výbor tehdy se postavil proti svévoli jenom ukazuje, že bez rozsudku soudu odmítl postupovat. Což lynčichtivým lotrům vůbec nevadilo a provedli, co provedli.

0 0
možnosti

5P

11. 2. 2010 9:36
Re: Nevím, co tu kdo obhajuje.

U gestapa s tím také neměli problém.

0 0
možnosti

Cizinec našinec

11. 2. 2010 9:27
Proč Doležal soustavně vytahuje případy českého "zvěrství"?

0 0
možnosti

jirka.s.

11. 2. 2010 9:40
Re: Proč Doležal soustavně vytahuje případy českého "zvěrství"?

No, někdo to těm různým frankům, buvolům či ferdům připomínat musí! Smutná je na tom pouze skutečnost, že pan Doležal je v podstatě jediný, který se odváží připomenout, že v naší slavné české společnosti existovali a evidentně stále existují buněčné útvary, které, když jim to jakýkoliv fýrer umožní, jsou schopni a ochotni se chovat přesně tak jako nacisti a esesáci!!!

0 0
možnosti

PPP

11. 2. 2010 9:25
taky

pane Doležale, vy jste nám upálil Jana Husa a popel vysypal do Rýna. Taky nemá hrob a bylo to dávno před rokem 1945.   Vím, je to blbost, ale podobná té vaší.

0 0
možnosti

xy

11. 2. 2010 9:42
Re: taky

Pozoruhodná je péče páně Doležala o popel komunistického vraha Slánského, zatímco popel křesťanského kněze Jana Husa jej nechává chladným. Že by za tím byla komunistická legitimace, kterou pan Doležal nostalgicky schovává v šupleti?

0 0
možnosti

Jens

11. 2. 2010 9:24
Každý národ má svou lůzu

Ve všech národech bez rozdílu kontinentů žije určité procento lidí slušných a jako protipól jisté procento totálního lidského odpadu. Ti druzí vždycky vítají diktaturu, násilí a primitivní bezprávnost. A my Češi, Moraváci, atd. ... nejsme (bohužel) o nic lepší či horší než ostatní... Je třeba si to pouze už konečně čestně přiznat.

Řádění zbolševizovaných rudých gard po válce bylo stejným zvěrstvem, jako jakékoliv "fungování" v oddílech SS. Stejné nízké pudy, stejný primitivismus a totožná ideologie. Oni, nebo jejich potomci jsou tu ještě mezi námi stále. Tak výsledek novoborské "kauzy" není až tak moc překvapivý.

0 0
možnosti

čtenář

11. 2. 2010 9:30
Re: Každý národ má svou lůzu

Jo, asi tak.

0 0
možnosti

dulcibelka

11. 2. 2010 9:22
Zajímavé.

Kde že jsou ty hroby v Osvětimi...v Treblince...v Mauthausenu...v Dachau...Buchenwaldu...?

To Kammerad Doležal asi ve Wansee chyběl!

0 0
možnosti

Houba

11. 2. 2010 9:14
Co jste to za lidi?

Zjevně vám nedochází několik věcí:

Vražda zůstane vraždou, zvěrstvo zůstane zvěrstvem bez ohledu na to, kdo je spáchal. Nikdo nepopírá nacistická zvěrstva, ovšem logika stylu - nacisti povraždili miliony lidí v koncentráku, tak je úplně v pořádku, když já umučím dědka a ženskou, kteří se provinili pravděpodobně jen tím, že patřili ke stejnému národu jako ti nacisti, mi opravdu uniká.

Navíc je známo, že nejhorších zvěrstev vůči Němcům po válce, zejména bezbranným civilistům, kteří se velmi často "provinili" jen tím, že byli Němci a že neměli dost odvahy otevřeně se postavit proti režimu (a kdo z Čechů ji měl? a kolik Čechů mělo odvahu postavit se proti komunistům, kteří byli ze stejného národa jako oni a kdy té odvahy většinou nebylo zdaleka potřeba tolik, protože krom padesátých let málokdy šlo o holý život jako za války)? se dopouštěli nikoli ti, kdo by na to měli největší morální právo, tedy právě ti, kterým Němci ublížili, ale ti největší kolaboranti, kteří chtěli ospravedlnit svou novou existenci a poukázat na to, jak oni proti Němcům bojovali (když už je to nic nestálo).

.   

0 0
možnosti

čtenář

11. 2. 2010 9:16
Re: Co jste to za lidi?

No, a podobná cháska tu ty zločiny obhajuje a schvaluje.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz