4.3.2021 | Svátek má Stela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 12.1.2021 23:31

No, tak ten šaman s českým spirituálním jménem "Dutoň" je alespoň zábavný a jeho blbost je prosvícena jistou velkorysou elegancí a krásou...

To se ovšem o Vás říci nedá :-P

I tak Vám přeji dobrou noc.

P. Veselý 12.1.2021 22:38

Kdyby blbost nadnášela, tak jste druhý český kosmonaut. Ano na jaře jsne prodloužili život pár geniorům o půl roku. Za cenu zadlužení dětí a likvidace spousta lidí. Buď bude lockdown typu Čína, ale pokud jedou fabriky a velké krámy, tak je jediná cesta Švédsko. S minimálními restrikcemi a každý se chrání na svojí zodpovědnost. Při stejném počtu lidí mají o 30% méně mrtvých. Roušky nedoporučují, nebo jen lékařské sterilní pro krátkodobé nošení. Hospody a vše další do 50 osob normálně otevřeno.

D. Novak 12.1.2021 22:35

Vy jste se rozpovídal, ale neodpověděl. Jen dovozuji, že vám někdo vsugeroval, že zavřít školy a obchody atd. něco přineslo.

J. Kratochvíl 12.1.2021 21:57

Pane Novák, epidemie začala zhruba před rokem Díky včasnému lockdownu u nás proběhla 1. vlna u nás téměř bez následků ve srovnání např. s Itálii. Rozvolnění a váhání s druhým lockdawnem na podzim kvůli volbám a nedisciplinovanosti, tak 2. vlna byla u nás nejhorší v EU. Třetí zavedený lockdown po Vánocích bylo pozdě nemělo s e rozvolňovat, takže třetí vlna je opět pro nás ještě horší nejen v EU. A poslední uzavření je opět vidět již tento týden, kdy se přírůstek opět stabilizoval i přes značnou neukázněnost. V Izraeli pochopitelně jsou také neukázněné skupiny, ale ty jsou sami dost oddělené od společnosti a zbytek společnosti je ukáznšný, přesto na počet obyvatel mají mnohem příznivější statistiku. Izraelci jsou disciplinovanější již z toho důvodu, že se musí neustále bránit svoji existenci proti svým nepřátelům za hranicemi. Kdyby se chovali jako blbečci Češi tak by je Arabové již dávno smetli do moře. A nezlobte se, ale bohudík mají pravdu epidemiologové než nějací Landové nebo všeználkové Klausové. Buďte tak hodný a fakta nezpochybňujte.

P. Veselý 12.1.2021 21:47

To víš že jo hňupe. Virus tu je a bude. Je to nová chřipka, bere staré a nemocné trochu víc než ta stará. Očkování funguje asi stejně blbě na oboje. Buď nám zařve trochu víc starých a nemocných nebo se budou trochu víc chránit a očkovat. Vyřešeno....

D. Novak 12.1.2021 20:46

... exoti zpochybňují všechna účinná opatření proti viru .... Pane Kratochvíle, mohl byste vyjmenovat - ne všechna (účinná ...) - ale aspoň některá. Jsem jedno velké ucho.

V. Klepetko 12.1.2021 19:49

Vážím si Vašich zkušeností.

Možná v další diskuzi si od Vás nechám i poradit - mé setkání s Covid-19 je totiž dost atypické i čím více o tom čtu, tím více si uvědomuji, jak zoufale málo o tom vlastně víme - laici i odborníci.

Za této situace si v diskuzích na toto téma vážím více exaktní vědy a méně - ideologických přístupů. Pokud jde o Vás - ano, můžete mít na některé věci jiný názor, ale ten je alespoň podepřený nějakou zkušeností a vědomosti.

To se ale bohužel o autorovi článku říci nedá ;-(

V. Klepetko 12.1.2021 19:38

Pane Kulheime, prosím - nějaké analogie mezi virem chřipky a koronavirem se najít jistě dají. Nicméně - systematicky patří každý úplně jinam, do jiné skupiny dle Baltimorovy klasifikace. Evolučně jsou velmi vzdálení. Replikace těchto virů probíhá úplně jinak...

A Vy to víte. Na stromě života jsou ty viry vzdálenější, než třeba člověk a moucha. Ale bzučet dokážeme podobně, a máme oči - moucha i člověk, a šíříme se (mimo jiné) vzduchem ;-)

Vůbec nechápu, proč podporujete tu povrchní analogii mezi nemocí, kterou vyvolává virus chřipky, a nemocí Covid-19... Že se ten nový vir přenáší (mimo jiné) kapénkami? No a? HIV i syfilida se přenáší pohlavní cestou, ale chcete to použít jako argument pro tvrzení, že jsou si podobná i příslušná onemocnění?

Covid-19 nemá s chřipkou společného takřka vůbec nic!

J. Kulheim 12.1.2021 19:07

Jenom opakuji. Ortomyxoviry, mezi které virus chřipky patří, se liší od většiny ostatních virů zejména tím, že mají možnost využívat značného stupně genetické variability. „Míchačkou“, kde se výměna některých segmentů na genomu mění je nejčastěji prase, ale můžou to být také práci. První virus chřipky byl izolovaný teprve v roce 1931 z nemocného prasete.

Koronaviry jsou dost specifikované na jeden druh hostitele. V tomto směru je epidemiologicky nepoměrně jednodušší situace než u chřipkového viru. Koronaviry nejsou nic nového. U zvířat způsobují závažná onemocnění se značnými ekonomickými ztrátami. Koronavirus všechny své vlastnosti, které prezentuje u lidí, už dávno projevuje u zvířat. Virus způsobující infekční bronchitidu u nosnic nezpůsobuje onemocnění.

Perakutní průběh nemoci není vyloučený u viru chřipkového ani kornaviru. Některé kmeny jsou tzv. nefropatogenní a poškozují ledviny nemocných ptáků. Nové kmeny viru infekční bronchitidy neustále vznikají. Jednotlivé kmeny jsou ale dostatečně odlišné k tomu, aby pták imunní vůči jednomu kmenu neměl protilátky proti jinému typu viru. To znamená, že jedinec může onemocnět vícekrát a také že vakcína proti určitému typu viru chrání jen proti nákaze tím určitým kmenem.

Chřipka i koronaviróza jsou kapénkami se přenášející infekce infekce.

https://www.csaki.cz/dokumenty/stanovsiko_k_ockovani.pdf

Z. Lapil 12.1.2021 18:37

Hezký bonmot. Taky by se dalo říct, že svoboda jiných končí tam, kde začíná svoboda moje.

Jediné, čím se oba výroky liší, je soustava souřadnic ("já" je někdo jiný).

Z. Lapil 12.1.2021 18:32

Veverky ne. Netopýry.

:-)

J. Sedlář 12.1.2021 18:18

Vidíte to Černě. Zkuste se podívat takto:

Pokud platí že se vir na člověka dostal z netopýra, pak existuje přírodní rezervoár, ergo vakcinací se EPIDEMIE SE NEVYŘEŠÍ.

Pokud platí, že i očkovaný je přenašečem, pak vakcinací EPIDEMIE SE NEVYŘEŠÍ.

Pokud nejsou současné vakcíny určeny dětem a tyto jsou zároveň vynikajícími přenašeči, pak máte další rezervoár viru a vakcinací zbytku populace SE EPIDEMIE NEVYŘEŠÍ.

Pokud platí předchozí tvrzení /a dle mainstreemu tomu tak zatím je/ pak vakcinace dává smysl pro rizikové skupiny a ty co chtějí podstoupit případná rizika vakcinace neb díky rychlokvasu nejsou dlouhodobá rizika a následky známé.

Kapitalizace zisku výrobců vakcín a socializace rizik a ztrát je nepřípustná.

Nechť se rizikový a ti co chtějí vakcinaci nechají opíchat /bude-li vůbec čím, zatím to tak nevypadá/ jako první a zbytku do toho nekecají. Jejich vakcinací dle mainstreemu výrazně ubude težkých případů a dojde k uvolnění nemocnic.

Pak je "zvýhodnění očkovaných"/rozuměj návrat k normálu pouze pro vyvolené - eh pardon - vakcinované/ nepřípustné.

V. Klepetko 12.1.2021 18:02

«Nesnaž se zatočit s virem. Je to nemožné. Radši se snaž uvědomit si pravdu.» «A jakou?» « Virus tu není.»« Virus tu není?! »«Přečti si Blumelův článek. Pak pochopíš, že to, co ti vzalo svobodu, není virus. Jsi to ty sám!»

Ano, tak nějak by mohlo začínat nějaké nové Covivangelium, nebo Kniha covipočátků...

Situace je těhotná založením nějaké nové sekty! V dobách krize se jim vždy dařilo...Blbců je k dispozici více než dost, a jak vidno, tak i vášnivých Blumelů - mudrlantů, převorů nové víry. Hlasím se co by pokladník! Byl by i pracovní název:

QCovidÁnon

;-)

J. Černý 12.1.2021 17:44

Já nechci nic, ale uznejte, že by bylo sobecké si nechat takový epidemiologicky poklad doma.

Když se epidemii vyřeší ve světě, tak.i nám to pomůže. Nakonec přišla k nám z ciziny.;-(

J. Vintr 12.1.2021 17:42

S tím, že plošná buzerace celé společnosti je pitomost, máte samozřejmě pravdu, ale obávám se že za tím stojí ve skutečnosti něco mnohem horšího, než něčí snaha namastit si kapsu (i když se to samozřejmě děje). Někdo má zájem na ekonomické sebevraždě Evropy a Ameriky - můžete hádat, kdo asi....

J. Kulheim 12.1.2021 17:41

Nemám na to jednoznačný názor. Dělal jsem 50 let v první linii vet. služby. Bral jsem to víc z praktického hlediska. U vakcín není nutné tak detailní testování na neškodnost. Psal jsem kolegyni, která dělala vedoucí oddělení virologie a o koronavirech a vakcínach toho ví mnohem víc než já. Momentálně jsem řekl synovi, že pokud bych byl mladý, tak bych se naočkovat nenechal. Už jsem v letech a měl jsem slabou virózu. Bez teplot, změna chuti bolesti svalů. Neležel jsem. Jenom Acylpyrin, klid doma v teple. Veterinář se denně setkává s různými mikroby. Začal jsem v době eradikace brucelózy, tuberkulózy, tularemie atd. S campylobakter, salmonelly, koronaviry atd. v každodenním styku. Možná proto jsem odolnější.

Manželka a dcera jsou lékařky, naočkovat se nechali, ale jenom proto, že nechtěli vyčnívat z řady.

J. Černý 12.1.2021 17:41

Pane mi příbuzní žijí v Izraeli, ta země už prodělala několik totálních uzávěr, z nich by se Klaus s Landou picli. Ortodoxní Židé jim na všechna opatření zvysoka...to samé Beduíni, o kterých ani izraelské úřady nemají přehled. Takže statistiky jsou trochu mimo. Izrael má výhodu v tom, že není v EU a při shánění vakcín není omezen

P. Veselý 12.1.2021 16:51

Ani v Izraeli 3 přísné lockdowny vůbec nic neřešily. Je pravda, že Arabové a ortodoxní Židé na to dost kašlou. Na druhou stranu v únoru budou mít naočkovanou většinu populace. Opatření ale jsou opravdu k ničemu, Švédsko to potvrzuje.

K. Tejkal 12.1.2021 16:48

Očkování nezabrání (vždy) přenosu ani neznemožní (vždy) nové onemocnění. Každopádně však očkování šíření nemoci významně omezí.

P. Veselý 12.1.2021 16:47

Těch se žádná nemoc nechytne, ti mají imunitu jako bejk. Samozřejmě myslím klasického nevrlého důchodce, který po rallye Nákupáky končí na intenzivce. I tam jim po zotavení vykládá, že za jeho nakažení můžou určitě bobisté bez roušek nebo děcka z Techtle Mechtle

K. Tejkal 12.1.2021 16:43

Očkování samozřejmě má vliv na přenos a šíření viru. Z pohledu statistiky vliv zásadní.

V. Klepetko 12.1.2021 16:21

V mnohém souhlasím - ale narozdíl od Vás si myslím, že jediným opravdu dobrým ukazatelem je počet pacientů na JIP a speciálních lůžkách na 100000 obyvatel. To je hlavní motiv všech těch opatření - aby doktoři nemuseli hromadné vybírat mezi pacienty ty "perspektivnější" a provádět válečnou selekci jako v "hnízdech raněných" za první Velké války někde u Verdenu!

S chřipkovou epidemii nemá ta současná společného dle mého názoru vůbec nic. Bylo by dobré, kdybyste jako člověk osvícený vysvětlil například panu Haškovi, že SARS-CoV-2 se filogeneticky, morfologicky, systematicky i způsobem rozmnožování více podobá například viru vztekliny než chřipky.

A pokud jde o příznaky... Napadá snad chřipka CNS? Ničí cévy? Vylučujete po prodělané chřipce živý virus v ejakulátu ještě několik let? Proč se vůbec ta chřipka v souvislosti s nemocí COVID-19 zmiňuje?

J. Kratochvíl 12.1.2021 16:17

Jistě Izraelský stát funguje lépe než ČR, ale také občané jsou vůči tomuto státu loajální a nezpochybňují opatření, která nařídí jako v ČR. To je hlavní v důvod v jeho dosavadním boji s pandemii.

V. Šedivý 12.1.2021 16:12

A co argumenty?

V. Šedivý 12.1.2021 16:09

Jestli to není spíš tím, že izraelské úřady jsou schopné zorganizovat mimo zákazů také efektivní testování a rychle očkování - zatímco u nás akorát zmateně zakazují.

V. Klepetko 12.1.2021 16:04

Vaše diskuzní příspěvky čtu pozorně - a vaše obavy chápu.

Mám ale otázku: souhlasíte s tím, že virus SARS-COV-2 je sám o sobě pro převážnou část populace mnohem nebezpečnější než jakkoliv nedostatečně testovaná mRNA - vakcína z těch které nyní očkujeme v Evropě, USA a Izraeli?

Nebo si myslíte opak?

J. Kratochvíl 12.1.2021 15:51

S pane Blumelem nesouhlasím a nejen s ním ale, bohužel, v ČR není osamocen se svými " názory" na pandemii, ale další exoti zpochybňují všechna účinná opatření proti viru a proto také u nás je situace jedna z nejhorších na celém světě s nejvyšším počtem obětí na počet obyvatel.

Měli bychom si vzít příklad s Izraele, kde byla restriktivní opatření mnohem tvrdší a delší než u nás a také průběh a množství oočkovaných k dnešnímu dni v řádově již v milionech je důkaz proti textu pana Blumela. Izraelští občané se chovají mnohem disciplinovaněji než Češi, také v tom, že tam nemají místo "zpochybňovači" jako je Blumel a jemu podobní. Také proto již v Izraeli vidí světlo na konci tunelu na rozdíl od nás v ČR.

P. Dvořák 12.1.2021 15:41

Píšete o našem specifickém etniku? Ti si to v nákupních koších vozí rovnou na dvůr, kde koš použijí jako rošt na grilování. Když je vidí policejní hlídka, raní ji náhlá slepota.

Mnohokrát jsem viděl v brněnském Bronxu v bývalém Interspaaru (tehdy zvaném cigánšpár) a dnes Albertu na ul. Cejl - Tkalcovská v Brně.

Jinak chodím do různých Kauflandů, ale to co popisujete, jsem tam fakt neviděl. Asi vidíte to, co chcete.

R. Benýšek 12.1.2021 15:40

Jak jste asi pochopil, má reakce patřila panu Haškovi, ale blbě jsem to odkliknul. Nicméně, nevadí, že jste si to tak přečetl i Vy, když už jsem vzal Vaše jméno nadarmo:-).

R. Benýšek 12.1.2021 15:36

Připojuji se k panu Sedlářovi. Myslím, že pan Petr Vám odpověděl, byť nepřímo, v tom smyslu, že do loňska ho ani nenapadlo bát se kašlajícího v tramvaji či bát se sahat tam na madla, ale loňskem počínaje by se z kašle samozřejmě zděsil, a k madlu se bez rukavic ani nepřiblíží. Dokud tedy ho Blatný neuklidní, že už je to zase zcela bezpečné. A připadá mu takové myšlení zcela normální. Dovoluji si doporučit příště na něj vůbec nereagovat. Byť to asi tedy není troll. Páč takhle blbí trollové být nemohou, to by byli moc nápadní.