13.4.2021 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: S covidem tu zatočíme! Možná…

Úvodem následujících řádků bych všechny případné čtenáře rád upozornil na to, že tento text bude psán subjektivní optikou člověka, v jehož okolí se všichni, kterým byl covid diagnostikován, úspěšně vyléčili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ganaur 12.1.2021 9:28

;-D;-D;-DČína je za "vodou"!;-D;-D;-DVy taky uvěříte fšemu!;-D;-D;-D

P. Lenc 12.1.2021 9:28

Tleskám a dík za tento článek.Ano, zvednete tímto článkem koranapuristy, kteří jsou ochotni kvůli v podstatě běžné pandemii která není horší než některé projevy chřipky uvrhnout společnost do středověku.Ještě jednou dík.R^R^R^

P. Kubáč 12.1.2021 9:28

Libertariáni opět předvádějí svůj autismus

Bolševici z druhé strany fronty naprosto nepolevili a jedou směrem k socialismu jak expres po kolejích. Falšují volby, cenzurují Internet, v rámci EU potajmu ( opět ) jednají o přerozdělování migrantů....

Ale pravice hrdinně bojuje proti rouškám a očkování. Někteří z nich to opepří ještě bláboly o Gatesových čipech, které programuje Soros, aby debilizace byla na 100%.

Kolik vám sluníčkáři platí, že děláte pro pokračování jejich svinstev dokonalou kouřovou clonu ?

J. Ganaur 12.1.2021 9:26

To ovšem chcete vy!

J. Ganaur 12.1.2021 9:25

Spíš ochotni.Ale stejně nás dostane.A tohle věčně trvat nemůže.

V. Klepetko 12.1.2021 9:22

Pane Kulheime, domnívám se, že autor článku popsal současnou situaci lživým způsobem. To není urážka, ale konstatace!

Na základě čeho se domnívá, že mutace viru SARS-CoV-2 bude mít vliv na účinnost vakcíny? (jako u chřipky)

Jaké studie ho vedou k závěru, že imunita po vakcinaci nepřetrvá třeba tři roky nebo i déle? Například se ukazuje, že slizniční IgA přetrvává u infikovaných mnohem déle, než se na jaře předpokládalo... A kde je nějaká studie která by ukázala, že významné procento lidí s vysokým skóre IgG tyto protilátky po několika měsících ztrácí?

Proč zamlčuje, že COVID-19 napadá devastujícím způsobem celou řadu vnitřních orgánů, takže neočkovaný člověk se může lehce stát mrazákem I po nemoci s lehkým průběhem? Proč třeba nepíše o tom, že ten virus u čtvrtiny z těch, co tu nemoc prodělali, přežívá dlouhodobě ve varlatech a vylučuje se v ejakulátu? Chcete se s tím naučit žít, pane Kulheime? :-) Hromadné očkování je jedinou cestou, jak se z toho zmaru vyhrabat!

P. Dvořák 12.1.2021 9:21

Jaká svoboda?

Do práce, domů a na 15 km vzdálenou chalupu je svoboda? Máte nějaké známé nebo rodinu dál než 15 km? Jen v Brně je to autem prakticky z kteréhokoliv konce města na opačný kolem kolem 20 km. A to jsme pořád v Brně!!!!

Z Velké Bíteše do Brna 40 km. Z Vyškova do Brna 30 km. Z Blanska do Brna 30 km . . . . . atd.

Jak hluboko jste klesl.

J. Hakr 12.1.2021 9:15

Ockovani proti chripce probiha mnoho let a nazda se, ze by chripka zmizela ze sveta.

Jsem priznivcem ockovani obecne, ale spasa sveta je trochu prehnane ocekavani.

Zakladni vlastnosti viru je, ze rychle a trvale mutuje. Pokud jste neslyseli o mutacich, mate jen nedostatek informaci. To se jasne tyka i naseho vsemi milovaneho viru.

P. Dvořák 12.1.2021 9:11

Dnes ještě do práce a domů, kde si na internetu objednáme i boty, což bez vyzkoušení prostě nechápu, ale už se ničemu nedivím. Na co boty, ve kterých se dá chodit, že.

Ti kterým je dvacet mínus, za dvacet let budou v plném produktivním věku, ale už nebudou umět nic než objednávat na internetu.

Moc nerozumím tomu, co za dvacet let budeme nabízet byť i jenom těm čínským švadlenám, když rýže mají doma dost. Ale tak nějak tuším, že kontejnery s levným zbožím budou putovat opačným směrem, t.j. z muslimské Evropy do Číny.

D. Polanský 12.1.2021 9:10

Vaše svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiných.

D. Polanský 12.1.2021 9:08

Umíralo hodně malých dětí, takže průměr šel dole. Podívejte se na životopisy známých osobností z té doby, vcelku krásný věk, málem jako dnes. Kdyby to bylo jak uvádíte, společnost by měla veliké problémy s fungováním.

J. Hakr 12.1.2021 9:07

Prodelal jsem covid a v minulosti me onemocneni chripkou byla radove horsi. Pri chripce asi pred 40 lety jsem mel blizko smrti, nasledky mam dodnes.

Souhlasim s autorem clanku. Nevenuje se jeste dalsim stresujicim aspektum provazejicim Pandemii, ktere mi vadi jeste vice nez uvedene.

V. Petr 12.1.2021 9:04

No ano, třeba někde zemřely dvě třetiny obyvatelstva. Celá ekonomika a celý život se pak proměnil. To chcete???

A jaké šílenství to celé provázelo je známo...

V. Petr 12.1.2021 9:02

Ať ti "ostatní" NEŠÍŘÍ VIRUS. Za "právo" šířit virus totiž bojujete. Šířením viru se ti "ostatní" montují do života těch, kdo nechtějí zemřít za prosperitu hospod!

Na to všemožní hlasatelé "lidských práv" tak rádi zapomínají!

V. Petr 12.1.2021 8:58

S očkováním nebudou lidi na covid umírat. Situace a přiblíží k normálu.

Ve středověku by řekli, že smrt ve 40 k životu prostě patří...

J. Lukavsky 12.1.2021 8:51

"S očkováním virus nezmizí" jako nezmizely pravé neštovice, dětská obrna, záškrt, TBC....? Alespoň u nás. Opravdu? Jistěže covid má svoji "výhodu", že má reservoár v netopýrech ale očkování ho může podstatně potlačit. Tak, ale špitály mohly zase operovat kyčle aj. a krematoria opět přešla na běžný provoz. J.L. end

J. Kulheim 12.1.2021 8:50

Na rozdíl od vás autor úvodníku popsal současnou situaci. Vy jste vyplodil pouze několik urážek.

Premiér, ministr zdravotnictví a "odborníci" se často mýlí. Nařízená opatření nefungují. Testují, trasují, stojí to miliardy a situace čím dál horší. Státní zaměstnanci si chrochtají v teplíčku a lidé, kteří platili daně krachují. Studenti nestudují, "paří" na počítačích.

Opatření nemají žádný systém, který by vedl ke zlepšení situace. Jenom se na tom pakují různí šibalové. Jak vláda využívá poznatků o testování a trasování? Co to přineslo pro řešení pandemie ?

J. Nevrkla 12.1.2021 8:48

Dobré shrnutí, jen jeden základní nesouhlas. Nejsem ochoten si dále zvykat, pohár trpělivosti je plný. Kdo chce, ať nikam nechodí a nechá se očkovat a nestará se o ostatní a jejich život.

J. Roškota 12.1.2021 8:46

Zdá se mi, že se nad tím vším příliš filozofuje. Je tady nemoc kterou se nám nedaří zvládnout. A vláda má volbu : celé to nechat být a za kolektivní imunitu zaplatit desetitisíci mrtvými, nebo omezit sociální aktivity a spolehnout se na vakcinaci. Těžké rozhodování. Nicméně ve světle celosvětového trendu stejně asi nemohla dělat nic jiného než dělá.

No a nám nezbývá nic jiného, než to přijmout, jít se oočkovat a doufat že to bude fungovat. Jinak totiž se budeme plácat od psa 5 ke psu 4 a zpět až do úplného zhroucení ekonomiky, kdy to vláda vzdá a budeme nejen zhroucení, ale někteří z nás i mrtví.

J. Roškota 12.1.2021 8:36

jistěže přestálo, jen při tom zaplatilo cenu, kterou v současné době nejsme schopni akceptovat. Nebo lépe snad říci, nemělo jinou volbu.

L. Písařík 12.1.2021 8:26

Covid, swy ně umělá, může být oříškem, ale z historie je patrno, že lidstvo zatím všechny nákazy přestálo.

V. Klepetko 12.1.2021 8:20

oprava - "Soňa Peková". Speciálně té se podařilo stvořit celé zástupy idiotů, odsouzených ke smrti nebo zmrzačení!

V. Klepetko 12.1.2021 8:17

Petr Adler. Roman Šmucler. Tomáš Guttman. Václav Klaus st..Radek Benýšek. Soňa Pešková. Miloslav Ludvík. Jan Pirk. Jan Žaloudík. Ladislav Jakl. A teď i Martin Blumel, autor tohoto článku... A je jich mnohem víc, těch viníků současného zoufalého stavu, kdy kovidiocie se šíří rychleji než virus a veřejnost je totálně zmatená.

Pane Zemitý, problém je v tom, že když vám někdo začne tvrdit, že zdrojem všech vašich problémů je kabala satanistických pedofilů ve vládě a v parlamentu a v celém vašem deepstejtu, pak k pochopení toho že je to blbost skutečně nepotřebujete inteligenci vyšší, než na úrovni slaboduchosti. Jenže když Vám lžou dobře vzdělání a důvěryhodní odborníci, kteří navíc v jiných věcech mívají pravdu, pak rozpoznat idiocii je pro vás mnohem těžší. Takže bych odpověď na Vaši otázku zhrnul takto:

Na idiocii vymřems proto, že chytří lidé nám lžou a dělají z nás idioty. Že by to byla cílená strategie samotného viru, který chce takto přežít? :-)(viz toxoplazmóza)

B. Jech 12.1.2021 8:07

Existuje i pátá možnost. Epidemie přijde a zase odejde, stejně jako odešla epidemie španělské chřipky, hongkongská chřipky, ptačí chřipky nebo prasečí chřipky. Jestli stejným způsobem odejde i Covid je samozřejmě otázka, nejspíš ne, ale vyloučené to není.

J. Kulheim 12.1.2021 7:59

Možná jste chtěl něco k úvodníku napsat.

D. Zítko 12.1.2021 7:45

Naprostý souhlas R^

R. Meišner 12.1.2021 7:43

autor je jeden z mnoha rýpalů. jediné co jsem z jeho traktátu zjistil, že on covid nedostal,a to ani s lehkým průběhem, natož se středně těžkým (jako třeba já) neřku-li s těžkým průběhem někde na ventilátoru. vsadím se že by tohleto nikdy nenapsal.tož mu popřejme ať mu zdravíčko i nadále slouží.

J. Zrzavý 12.1.2021 7:38

Souhlasím, pěkný článek ! R^

R. Vacek 12.1.2021 7:38

No vida. A přitom kdybychom na začátku zavedli všechny ty "totalitní praktiky po vzoru Číny" o kterých se autor na začátku zmiňuje, tak tady máme celkem normální poměry. Dětem kupujeme boty, chodíme do divadla nebo hospody a děláme všechno to, co je nám nyní odepřeno.:-)

S. Zemitý 12.1.2021 7:29

Vyskytne-li se v lidské populaci infekční choroba XY, jsou tři možnosti jejího postupného utlumení:1) Lidé se přestanou stýkat 2) Pokud se setkat musí, dodrží všechny možné nejlepší známé opatření, aby se snížilo nebezpečí přenosu 3) V českých zemích se očkuje už více než 200 let; je-li tedy k dispozici vakcína proti XY, této možnosti využiji, jako jí využívali naši prapradědové.

Pak je tu ještě čtvrtá, mně neznámá možnost, která se naznačuje tajuplně, v náznacích, jen pro vyšší inteligenty. Mají přežít jen oni ? Pokud si vyšší inteligenti myslí, že přežijí ve státě (na Zemi) bez těch nižších, nechť ji utajují dál.

Nezdá se mi, že by bylo nutné k pochopení reality uvedených tří možností obrany inteligence vyšší, než na úrovni slaboduchosti. Pokud někdo nevěří kvalitě vakcíny, sleduj přístup lékařů: nechají či nenechají se očkovat ? Jo a všimni si, že zdravotnický perzonál je vyčerpán, že se ve prospěch léčby kovidu odkládají i nutné operace, takže lidé umírají ve zvýšené míře i na choroby, na které by za normálních okolností nemuseli, že krematoria nestíhají ...

ale máme tu paralelu: 1/3 mileniálů pochybuje, zda je země kulatá ... Myslím, že vymřeme díky úpadku inteligence na idiocii dřív, než by nás zabila přehřátá planeta. KDO - ZA - TO - MŮŽE ?