4.3.2021 | Svátek má Stela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 12.1.2021 18:02

«Nesnaž se zatočit s virem. Je to nemožné. Radši se snaž uvědomit si pravdu.» «A jakou?» « Virus tu není.»« Virus tu není?! »«Přečti si Blumelův článek. Pak pochopíš, že to, co ti vzalo svobodu, není virus. Jsi to ty sám!»

Ano, tak nějak by mohlo začínat nějaké nové Covivangelium, nebo Kniha covipočátků...

Situace je těhotná založením nějaké nové sekty! V dobách krize se jim vždy dařilo...Blbců je k dispozici více než dost, a jak vidno, tak i vášnivých Blumelů - mudrlantů, převorů nové víry. Hlasím se co by pokladník! Byl by i pracovní název:

QCovidÁnon

;-)

P. Veselý 12.1.2021 21:47

To víš že jo hňupe. Virus tu je a bude. Je to nová chřipka, bere staré a nemocné trochu víc než ta stará. Očkování funguje asi stejně blbě na oboje. Buď nám zařve trochu víc starých a nemocných nebo se budou trochu víc chránit a očkovat. Vyřešeno....

V. Klepetko 12.1.2021 23:31

No, tak ten šaman s českým spirituálním jménem "Dutoň" je alespoň zábavný a jeho blbost je prosvícena jistou velkorysou elegancí a krásou...

To se ovšem o Vás říci nedá :-P

I tak Vám přeji dobrou noc.

J. Kratochvíl 12.1.2021 15:51

S pane Blumelem nesouhlasím a nejen s ním ale, bohužel, v ČR není osamocen se svými " názory" na pandemii, ale další exoti zpochybňují všechna účinná opatření proti viru a proto také u nás je situace jedna z nejhorších na celém světě s nejvyšším počtem obětí na počet obyvatel.

Měli bychom si vzít příklad s Izraele, kde byla restriktivní opatření mnohem tvrdší a delší než u nás a také průběh a množství oočkovaných k dnešnímu dni v řádově již v milionech je důkaz proti textu pana Blumela. Izraelští občané se chovají mnohem disciplinovaněji než Češi, také v tom, že tam nemají místo "zpochybňovači" jako je Blumel a jemu podobní. Také proto již v Izraeli vidí světlo na konci tunelu na rozdíl od nás v ČR.

V. Šedivý 12.1.2021 16:09

Jestli to není spíš tím, že izraelské úřady jsou schopné zorganizovat mimo zákazů také efektivní testování a rychle očkování - zatímco u nás akorát zmateně zakazují.

J. Kratochvíl 12.1.2021 16:17

Jistě Izraelský stát funguje lépe než ČR, ale také občané jsou vůči tomuto státu loajální a nezpochybňují opatření, která nařídí jako v ČR. To je hlavní v důvod v jeho dosavadním boji s pandemii.

P. Veselý 12.1.2021 16:51

Ani v Izraeli 3 přísné lockdowny vůbec nic neřešily. Je pravda, že Arabové a ortodoxní Židé na to dost kašlou. Na druhou stranu v únoru budou mít naočkovanou většinu populace. Opatření ale jsou opravdu k ničemu, Švédsko to potvrzuje.

J. Černý 12.1.2021 17:41

Pane mi příbuzní žijí v Izraeli, ta země už prodělala několik totálních uzávěr, z nich by se Klaus s Landou picli. Ortodoxní Židé jim na všechna opatření zvysoka...to samé Beduíni, o kterých ani izraelské úřady nemají přehled. Takže statistiky jsou trochu mimo. Izrael má výhodu v tom, že není v EU a při shánění vakcín není omezen

D. Novak 12.1.2021 20:46

... exoti zpochybňují všechna účinná opatření proti viru .... Pane Kratochvíle, mohl byste vyjmenovat - ne všechna (účinná ...) - ale aspoň některá. Jsem jedno velké ucho.

J. Kratochvíl 12.1.2021 21:57

Pane Novák, epidemie začala zhruba před rokem Díky včasnému lockdownu u nás proběhla 1. vlna u nás téměř bez následků ve srovnání např. s Itálii. Rozvolnění a váhání s druhým lockdawnem na podzim kvůli volbám a nedisciplinovanosti, tak 2. vlna byla u nás nejhorší v EU. Třetí zavedený lockdown po Vánocích bylo pozdě nemělo s e rozvolňovat, takže třetí vlna je opět pro nás ještě horší nejen v EU. A poslední uzavření je opět vidět již tento týden, kdy se přírůstek opět stabilizoval i přes značnou neukázněnost. V Izraeli pochopitelně jsou také neukázněné skupiny, ale ty jsou sami dost oddělené od společnosti a zbytek společnosti je ukáznšný, přesto na počet obyvatel mají mnohem příznivější statistiku. Izraelci jsou disciplinovanější již z toho důvodu, že se musí neustále bránit svoji existenci proti svým nepřátelům za hranicemi. Kdyby se chovali jako blbečci Češi tak by je Arabové již dávno smetli do moře. A nezlobte se, ale bohudík mají pravdu epidemiologové než nějací Landové nebo všeználkové Klausové. Buďte tak hodný a fakta nezpochybňujte.

D. Novak 12.1.2021 22:35

Vy jste se rozpovídal, ale neodpověděl. Jen dovozuji, že vám někdo vsugeroval, že zavřít školy a obchody atd. něco přineslo.

P. Veselý 12.1.2021 22:38

Kdyby blbost nadnášela, tak jste druhý český kosmonaut. Ano na jaře jsne prodloužili život pár geniorům o půl roku. Za cenu zadlužení dětí a likvidace spousta lidí. Buď bude lockdown typu Čína, ale pokud jedou fabriky a velké krámy, tak je jediná cesta Švédsko. S minimálními restrikcemi a každý se chrání na svojí zodpovědnost. Při stejném počtu lidí mají o 30% méně mrtvých. Roušky nedoporučují, nebo jen lékařské sterilní pro krátkodobé nošení. Hospody a vše další do 50 osob normálně otevřeno.

J. Kouřil 12.1.2021 14:19

Každý, kdo má v hlavě aspoň pár neuronů, dokáže pochopit, že je jednodušší věnovat intenzivní péči pár procentům populace tvořenou lidmi, kteří jsou prolezlí nemocemi, než omezovat zdravou populaci. Z dosavadního přístupu vlády i médií vyplývá, že jde o dobře zaplacený byznys, který se bude uměle protahovat co nejdéle, aby výnos byl co nejvyšší. [>-]

V. Petr 12.1.2021 14:29

Kdo má v hlavě alespoň pár neuronů ví, že žvaníte.

V. Šedivý 12.1.2021 16:12

A co argumenty?

J. Vintr 12.1.2021 17:42

S tím, že plošná buzerace celé společnosti je pitomost, máte samozřejmě pravdu, ale obávám se že za tím stojí ve skutečnosti něco mnohem horšího, než něčí snaha namastit si kapsu (i když se to samozřejmě děje). Někdo má zájem na ekonomické sebevraždě Evropy a Ameriky - můžete hádat, kdo asi....

J. Kadeřábek 12.1.2021 14:08

Světlo na konci tunelu je. Stejně jako se příroda postarala aby pohroma španělské chřipky a dalších větších virových ataků netrvala věčně postará se i o čínský vir. Leda, že by soudruzi vyrobili další radost se kterou by se ve světě opět podělili dík jejich cestování a globalizaci.

V. Petr 12.1.2021 14:28

A kolik lidí na to zemře???

J. Sedlář 12.1.2021 15:06

Máte na mysli ono pověstné: "i kdyby to mělo zachránit byť jeden lidský život..."? Řeknu Vám tajemství. Lidí je jak sr4č3k.

P. Veselý 12.1.2021 11:29

Naprostý souhlas. Každý se prostě musí chránit hlavně sám. Jen pro fašistické omezovače bych po vyléčení z kritického průběhu zavedl tresty. Kdes to chytil, jaktože si se coural v nakupáku. Kdy sis naposledy měnil respirátor. A pokud se prokáže nezodpovědnost, tak zaplatíš sestřičkám dovolenou v Karibiku. Bohužel ti přejedení veteráni z Kauflandů nejvíce křičí o omezování ostatních.

P. Dvořák 12.1.2021 12:04

Jak to pozoruji, většina zdejších dopisovatelů nedojela dál než do nejbližšího Kauflandu za účelem fízlování, co si kdo kupuje se zaměřením na starší občany.

U vás ten rozhled chápu, budete závistivý a podvýživený puberťák, který se vyskytl, rodiče nemaje. Budete z té generace, která prožírá to, co předchozí generace vytvořily a teď by se toho měly vzdát pro takové pitomce, jako jste vy.

P. Veselý 12.1.2021 12:17

Zase úplně vedle. Matce jídlo dovážím od nejbližšího Vietnamce, kde je nás 2 na 30 m2. Rizikoví důchodci raději dojíždějí za akcemi do velkých obchodů. Firmu mám vlastní a situace nám hraje do karet, ale vidím spoustu kolegů, jak krachují a nesmyslně se jim hroutí život. Hospodu máme otevřenou 3x týdně. Jediný návštěvník 70+ už Covid prodělal, takže má aspoň rok imunitu.

P. Dvořák 12.1.2021 13:07

Co to bylo za myšlenku? Na dadaismus to zrovna nevypadá: " . . . přejedení veteráni z Kauflandů nejvíce křičí . . . ."

P. Veselý 12.1.2021 13:44

Jóó Dadaismus, úplně to mám před očima. Morbidně obézního veterána rdousí taškou z Kauflandu poďobaný bobista. Kolem rozházené basy piv, lahve od alkoholu, kartony cigaret a hromady nezdravého jídla.

P. Dvořák 12.1.2021 15:41

Píšete o našem specifickém etniku? Ti si to v nákupních koších vozí rovnou na dvůr, kde koš použijí jako rošt na grilování. Když je vidí policejní hlídka, raní ji náhlá slepota.

Mnohokrát jsem viděl v brněnském Bronxu v bývalém Interspaaru (tehdy zvaném cigánšpár) a dnes Albertu na ul. Cejl - Tkalcovská v Brně.

Jinak chodím do různých Kauflandů, ale to co popisujete, jsem tam fakt neviděl. Asi vidíte to, co chcete.

P. Veselý 12.1.2021 16:47

Těch se žádná nemoc nechytne, ti mají imunitu jako bejk. Samozřejmě myslím klasického nevrlého důchodce, který po rallye Nákupáky končí na intenzivce. I tam jim po zotavení vykládá, že za jeho nakažení můžou určitě bobisté bez roušek nebo děcka z Techtle Mechtle

J. Kernal 12.1.2021 10:59

Naprostý souhlasR^R^R^.

O. M. 12.1.2021 10:32

Pane Blümele, píšete: nevadí nám, že...

Samozřejmě, že nám to vadí. Jenže, v současnosti žádné lepší řešení proti covidu, než omezit přenos viru, nemáme. Naší sahou by mělo být zavést na omezenou dobu co nejúčinnější opatření, aby pak stačila opatření mírná. Účinným opatřením je minimalizovat kontakt mezi různorodými skupinami lidí, tj. omezit jejich pohyb. Ten se bohužel nejefektivněji omezí tím, že lidem seberete příčinu k cestování a setkávání tam kde by se mohli nakazit - proto ta zavřená kina, divadla, hospody, obchody - vůbec nejde o to, že v papírnictví hrozí nákaza víc nebo míň, než v potravinách. Bohužel, tím, jak se přidávají další a další výjimky, opatření ztrácejí na účinnosti, celé se to protahuje, a jsme na tom ve výsledku hůř, než bychom bli bez výjimek.

"Svobodomilové" volají:"ochraňte ohrožené a nás nechte volně žít!". Jak si tu ochranu představují? Žádné opatření nefunguje samo o sobě, ta opatření (roušky, respirátory, dezinfekce, omezování kontaktů) se navzájem doplňují a vytvářejí tak celkovou účinnost ochrany. Bohužel, nejúčinnějším prvkem ochrany je zase omezení kontaktů, čili izolace - a jak to chcete realizovat, když ti ohrožení jsou v každé druhé domácnosti, každý z nás má nějakého blízkého ohroženého?

Šancí k ukončení současného stavu je očkování. Virus sice nezmizí, ale bude potlačen natolik, aby nehrozilo přetížení nemocic, a náš život se mohl vrátit k normálu. Ovšem nestačí očkovat jen ty ohrožené, takhle očkování nefunguje. Je potřeba proočkovat širokou populaci. Infikovaní jedinci tak budou schopni s virem bojovat rychleji a účinněji, virus se v jejich těle tolik nenamnoží budou méně infekční pro své okolí (zpomalí se šíření) a i průběh jejich nemoci bude mírnější (menší hrozba těžkých následků či smrti). Tím i poklesne výskyt viru v populaci a tedy šance k nákaze. To znamená, že kdo může, měl by se v případě covidu VE VLASTNÍM ZÁJMU a v zájmu svých blízkých nechat očkovat.

Naprosto souhlasím, že je nepřijatelné vyčleňovat lidi z běžný

O. M. 12.1.2021 10:36

Naprosto souhlasím, že je nepřijatelné vyčleňovat lidi z běžných životních aktivit podle toho, zda jsou či njsou očkováni. Takové nápady je potřeba rázně odmítnout. Na žluté hvězdy na demonstracích to ale fakt není.

V. Petr 12.1.2021 10:44

Neočkovaní představují OHROŽENÍ OSTATNÍCH a podle toho je k nim třeba přistupovat.