1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
karel 14.3.2006 8:54

Re: Zvláštní práva homosexuálů neexistují a nesmějí existovat !!! Práva jakékoliv menšiny neexistují, dokonce ani práva postižených. To si jen lidé zdraví ukládají povinnosti vůči těmto nešťastníkům ze solidárních důvodů !

185 cm vysoky, dva vysokoskolsky vzdelani synove- to je normalni, alespon v tzv. civilizovanem svete. Prava postizenych- myslite ze se za ne bere dost lidi? Nebo vetsina radeji odvrati tvar od mrzaka??Myslete sakra
Kajan 14.3.2006 9:54

Re: Re: Zvláštní práva homosexuálů neexistují a nesmějí existovat !!! Práva jakékoliv menšiny neexistují, dokonce ani práva postižených. To si jen lidé zdraví ukládají povinnosti vůči těmto nešťastníkům ze solidárních důvodů !

Karle sakra myslete Vy. Neexistuje žádná soukromá povinnost pomáhat  postiženým. Nezbyl by žádný prostor pro soukromou a skutečnou solidaritu ! Dzp.
ok 14.3.2006 8:45

autor odkopnul spojence hned v uvodu

Autor odkopnul nejkvalitnejsiho spojence hned v uvodu - bez jakekoliv argumentace hned vi, ze cirkve ne. Pritom prave cirkve vychazeji z 3000 lete tradice a zkusenosti co je produktivni a co ne. Zidovske spolecenstvi ma nepretrzitou kontinuitu uz od doby stareho Egypta, krestanstvi ma neprerusenou kontinuitu 2000 let. Jsou to 2000 a 3000 let zkusenosti s urcitym kulturnim vzorcem.
Jak pevna je zidovska rodina vsichni prinejmensim tusime. Zidovstvi i krestanstvi je zalozeno na utuzovani rodinnych vztahu.
Tuhle osvedcenou zkusenost nasi pani poslanci proste zahodi, a jen tak, ze zvedavosti co to udela, to zkusi. Nemuzou se pak ovsem divit, pokud rodinu bude zakladat tak 40% populace. Ostatni budou experimentovat se svoji orientaci. RIka se tomu hedonisticka spolecnost. Jak konci jedinec, ktery se vyda takovou cestou experimentu, to se vseobecne vi. Jak skonci spolecnost, ktera se vyda touto cestou, to se zrejme brzy dozvime.
 
karel 14.3.2006 8:50

Re: autor odkopnul spojence hned v uvodu

ano, krestanstvi ma kontinuitu 2000 let... a spoustu knezi, kteri sexualne zneuzivali male deti- co myslite- take po 2000 let???
ok 14.3.2006 8:53

Re: Re: autor odkopnul spojence hned v uvodu

A myslite si ze krestanske spolecenstvi vnima tyto knezi jako vzor, nebo jako ostudu a hanbu cirkve? To je prece jasne! Nikdo neni dokonaly, ani cirkve ne. To byse rovnou mohl zrusit demokracii, protoze v ni jsou vsechny nepravosti videt zdaleka nejvic.
karel 14.3.2006 8:57

Re: Re: Re: autor odkopnul spojence hned v uvodu

pokud vim, vsechny tyto pripady byly osdsunuty do pozadi, skryty a smazany...to je zrejme ta 2000 let dlouha praxe
ok 14.3.2006 9:03

Re: Re: Re: Re: autor odkopnul spojence hned v uvodu

To je vas nazor. Opravdu si myslite, ze verici z toho maji radost?
Opravdu si myslite, ze prave v tom je podstata cirkve? Tak proc katolicka cirkev neoddava homosexualy?
Vzdyt podstatou cirkve je i to, ze rika co je dobre a co ne. Na rozdil od hedonisticke spolecnosti, jejimz heslem je "Vsjo róvno ! ".
 
karel 14.3.2006 8:59

Re: Re: Re: autor odkopnul spojence hned v uvodu

tim proste jen zpochybnuji tradice- i kdyz treba ty ne, a zkusenosti- i kdyz treba ani ty ne, cirkve.....
kapitán 14.3.2006 9:00

Re: Re: Re: autor odkopnul spojence hned v uvodu

Souhlas,
pochybení kněží není normou, normou je rodina.
Normou, ale bylo tutlání (až neřešení) prohřešku.
Rudolf 14.3.2006 9:59

Re: autor odkopnul spojence hned v uvodu

Já to spíš než odkopnutí pochopil tak, že jazyk a podmínky společnosti 2-3 tis. let staré jsou pro dnešní lidi nesrozumitelné, málo se o ní ví. Třeba Bible se pak má vykládat stále znovu, byť vedle ní jde i tradice, liturgická, výkladová.
Mephisto 14.3.2006 8:44

ještě k těm argumentům II

Homosexualita samozřejmě JE geneticky daná, naučit se ji nedá. Já si opravdu nedokážu představit, že bych měl styk s mužem - neřku-li abych v tom dokonce našel zalíbení!? Zcela absurdní. Sexuologové dále tvrdí, že bisexuálové prakticky neexistují. Každý, kdo o sobě prohlašuje, že je bisexuál, (pan podnikatel Fischer, např.) je ve skutečnosti homosexuál, který se se svojí homosexualitou nedokáže vyrovnat a hledá tedy vhodnou ženskou partnerku - což se mu samozřejmě nedaří.
 
Tvrzení, že kdyby byla homosexualita dána geneticky, musela by již dávno vymizet, je samozřejmě nesmysl - pan autor toho zřejmě o genetice mnoho neví :-) Stejně jako jsou geneticky dány např. mnohé poruchy plodnosti, znemožňující jejich nositelům mít děti - a též nevymizí, stejně tak není důvod aby nutně musela vymizet homosexualita. Doporučuji si něco přečíst o dominantních a recesivních alelách v učebnici biologie pro střední školu, a pak o tom popřemýšlet :-))
Pavla B. 14.3.2006 8:31

Skončila jsem u maskulinní formy energie

a dál už nemůžu. Asi tam bude ještě neco o geopatogenních zónách.
kapitán 14.3.2006 8:37

Re: Skončila jsem u maskulinní formy energie

Co se čílíte, vy nemáte po souloži,
vybilancované energetické hladiny ?
Moje žena si právě toto pochvaluje - asi jsem dobrej energetik.
karel 14.3.2006 8:39

Re: Skončila jsem u maskulinní formy energie

kliid- nekteri maji jen svou, pravda silne arogantni, pravdu :-)
Začátek konce 14.3.2006 8:23

4% zvýhodňování skončí jako v USA- a po zásluze vyhyneme.

Budou školení na školách, jak se chovat jako lesbička a jako gay a na normální vývoj dětí to bude mít katastrofální vliv a budou TOHLE pokládat za normální. Kde to jsme ? Do prde.e ať si lezou laskavě ONI a ne celá společnost normálních lidí ! Je to jejich věc, jak si žijí, ale laskavě ať do stylu života nekecají zbytku 96 procentnímu a normálnímu.Kdo schválí ten zákon, je NEVOLITELNÝ. Totéž platí pro politickou stranu.
karel 14.3.2006 8:25

Re: 4% zvýhodňování skončí jako v USA- a po zásluze vyhyneme.

a vy jste normalni? A vyte to jiste?
Začátek konce 14.3.2006 8:29

Kájo, jdi nastavit prdelku a nezacláněj u věcné diskuse.

A pokud nebudeš mít důchod a nikoho, kdo by společnost táhl dál, tak si jdi stěžovat třeba až TAM, do prde.e !
karel 14.3.2006 8:33

Re: Kájo, jdi nastavit prdelku a nezacláněj u věcné diskuse.

ty jsi asi taky buzerant, ten zupacky z vojny:-) si precti diskuzi, pro jistou- jsem hetero a cekam dite, ty nemas vychovani, takove jako ty- kdyz teda jsme u tykani- v parku sejmu levou rukou, kdyz buzerujou me nebo moji rodinu- ses chudak matematicky nevyjadritelny, kdyz nemas krome nadavek argumenty.
Joouda 14.3.2006 9:03

Re: Re: Kájo, jdi nastavit prdelku a nezacláněj u věcné diskuse.

jsi karel a čekáš dítě? Já si přece jenom myslím, že nebudeš geneticky úplně v pořádku :o)))
karel 14.3.2006 9:10

Re: Re: Re: Kájo, jdi nastavit prdelku a nezacláněj u věcné diskuse.

mas pravdu, trvalo nam to neco pres rok... a kdyby moje partnerka byla pres 40 let, tak by podle soucasne pravni normy tzv. normalni populace nesmela jit na umele oplodneni- a to je evidentne- vzdyt to schvalili nasi normalni zastupci- normalni....
karel 14.3.2006 9:17

Re: Re: Re: Kájo, jdi nastavit prdelku a nezacláněj u věcné diskuse.

jooj mas jinou ipinu nez ten neprijemny a nenavistny chlapik :-))) toz v klidu :o)))) nejsem normalni, jsem letadlo
spaldings 14.3.2006 8:30

Re: 4% zvýhodňování skončí jako v USA- a po zásluze vyhyneme.

Vy jste musel chodit do nějaký parádní školy. Kromě toho, jak se máte chovat jako heterosexuál, jste se neučili už vůbec nic, jak je vidět. Měli jste tam tělocvik a zpěv ?
kapitán 14.3.2006 8:32

Re: škola

Nevím v jakém věku je dnes sexuální výchova ve škole, ale za mé éry to vypadalo, že jsme o sexu věděly více než paní učitelka - moc jí to teda nešlo.
Aleš Procháska 14.3.2006 8:22

Zobecnit problém a řešení přijde samo

Mně je v podstatě jedno co si myslí a dělají jakékoliv skupiny či "menšiny" lidí včetně homosexuálů a už vůbec se necítím oprávněn jim něco zakazovat, poskytovat jim specifické výjimky nebo jim doporučovat jak mají žít.
Předestřený problém ("manželství" dvou homosexuálů) by měl být řešitelný na obecnější úrovni, tedy nikoliv speciálním zákonem o registrovaném partnerství ale možností řešit v rámci zákona jeho jednotlivé aspekty. Například nadřadit platnost poslední vůle nade všechny neopomenutelné dědice. Mít možnost kohokoliv zmocnit k zastupování ve všech úkonech které jsou nyní vyhrazeny pouze druhému z manželů. Mít možnost s kýmkoliv uzavřít dohodu o společném jmění, ekvivalentní společnému jmění manželů. Domnívám se, že takovéto ošetření jednotlivých možností by vyřešilo řadu potřeb zmiňovaných homosexuály ke spokojenosti obou stran, navíc by se mohlo diskutovat o jednotlivých bodech zvlášť (povolit adopci dítěte homosexuální dvojici, ano či ne) aniž by tím byla dotčena práva se kterými by většina lidí bez problémů souhlasila.
karel 14.3.2006 8:23

Re: Zobecnit problém a řešení přijde samo

ano, ale zrejme je s tim moc prace...
kapitán 14.3.2006 8:43

Re: Zobecnit problém a řešení přijde samo

Ale podle všeho o toto co navrhujete homosexuálům nejde. Chtějí demonstrovat vztah.
Kdybychom váš návrh vzali do důsledků, nemusel by být ani institut manželství (týká se jakési menšiny), ale stačily by jen různé smlouvy.
karel 14.3.2006 8:48

Re: Re: Zobecnit problém a řešení přijde samo

take pravda, na toto jsem v teto disputaci zapomel, hm hmm
Mephisto 14.3.2006 8:21

ještě k těm argumentům

Jinak samozřejmě souhlas, že sexuální styk do konečníku je nepřirozený, nenormální, styk mezi dvěma muži JE nenormální, sliznice konečníku k tomuto OPRAVDU uzpůsobená není, tohle všechno je zřejmé.
 
Nicméně základní fakt je, že co dělají dva lidé (oba třeba muži) ve své posteli je JENOM jejich věc, a nikdo jim do toho dnes nemá právo mluvit!!! Chtějí-li spolu žít, společnost by jim k tomu měla vytvořit podmínky...
 
Řeči o morálce atd. mě fakt berou. Řeč je samozřejmě o křesťanské morálce, jak jinak. Žádná univerzální ovšem není. A i kdyby byla (nějaká minimální) rozhodně nezahrnuje jakýkoliv postoj k homosexualitě.
 
Podstatné dále je, že zákon o RP nikomu neuškodí (!!!) a spoustě lidí pomůže. Tak proč se tomu bránit? Kvůli morálce katolíků?
Začátek konce 14.3.2006 8:27

NEMÁM právo mluvit,MUSÍM vytvořit podmínky...jděte TAM taky!

Demagogie na postupu, rodiny v útlumu, hlavně, že se 4% uspokojí....nevolím stranu podporující nenormálnost.
spaldings 14.3.2006 8:34

Re: NEMÁM právo mluvit,MUSÍM vytvořit podmínky...jděte TAM taky!

Rodiy v útlumu nejsou uspokojením homosexuálů ale neuspokojením (sexuálním babralstvím) těch zdejších heterosexuálních atletů. Právě na útlumu rodin je vidět, že sexuální stránka je důležítá ale sama o sobě nestačí. To by mělo být starostí heterosexuálních vlajkonošů, když už nějaký prapor musí nutně nést. Jestliže lidstvo vyhyne, nebude to kvůli homosexuálům ale kvůli heterosexuálům. Jak může "slepá vývojová větev"(podle jednoho zdejšího rozumbrady) způsobit vyhynutí zdravé neslepé větve je mi záhadou.