4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Povinné očkování bude vítězstvím rozumu

Tomáš Baldýnský ve svém Posledním slově (Někdo musí vyhrát, LN 24. 11.) nabádá k očkování, ale současně vyzývá ke shovívavosti k odmítačům. Míní, že nastane-li povinné očkování, neměli bychom jásat jako vítězové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 1.12.2021 18:20

To nevadí, jaký jsi debil je už vidět dostatečně. ;-D

R. Langer 1.12.2021 13:30

A ty si běž pro další dávku, poseroutko s kovidem na mozku. Jsi pokakaný až za ušima, duševní chudáčku, a veškeré očkování je ti proti tomu evidentně prd platné. ;-D

F. Svoboda 1.12.2021 13:09

R^R^R^!!!!!!

D. Laurencikova 1.12.2021 10:36

Autor opet jednou dokazuje pravidlo, ze vysokoskolsky titul neni v zadnem pripade patent na rozum. Nevsiml si ani, autor, ze prestoze je vetsina obyvatelstva davno naockovana, pocet nakazenych stale stoupa. To je tim, ze se naockovani citi v bezpeci a v pohode se stykaji a predavaji virus jeden druhemu. Ti neockovani uz prece davno dohromady nikam nesmeji. Takze, pratele, medicina nefunguje a proto zvysime davku a vnutime ji kazdemu! Nepripoutany ridic ohrozuje jenom sam sebe, zatimco nenaockovany zdravy.... vlastne taky!

P. Kubáč 1.12.2021 10:57

Z 1/3 neočkovaných v populaci pochází 2/3 pacientů v nemocnicích. Pokud by i ta 1/3 byla očkovaná - počet hospitalizovaných ( a umírajících ) by poklesl o 55%

Takže pokud hledáte nejúčinější opatření, z těch, která jsou k dispozici - respirátory a testy ( nebo nedělat vubec nic ) to rozhodně není.

Naopak - povinné naočkování celé populace ze zákona - je přesně to co vám vyjde.

D. Laurencikova 1.12.2021 12:01

Nerozumim vasi cestine, asi ziju uz prilis dlouho v zahranici. Povinne ockovani proti viru, ktery o to vic mutuje, cim vic se proti nemu ockuje, vakcinou, ktera je pripustena jenom podminecne a MOZNA ochrani pred tezkym prubehem, povazuji za NO GO. Nedostatek kapacit v nemocnicich je ostatne predevsim dusledkem spatne zdravotni politiky, nikoliv zavinen nemocnymi covidem.

P. Kubáč 1.12.2021 14:39

Obávám se, že jste ukázkovou obětí konspiračních teorií. Např "virus, který mutuje...." - koronaviry jako jednovláknové RNA viry mutují výrazně pomaleji než ostatní viry.

Příklad : HIV ( virus AIDS) je schopen vytvořit až milion různých variant ( mutant ) uvnitř JEDINÉHO nakaženého. Virus infekční žloutenky typu B má asi milion známých mutant. Oproti tomu 35 tisíc známých mutant koronaviru ( z nichž méně než 10 je epidemiologicky významných ) je opravdu velice málo.

Pokud by riziko úmrtí na koronavir nebylo 10x větší než úmrtí na chřipku bylo by nejlepší se prostě nakazit aktuální mutací a čekat v ústraní jestli to přežijete. Lidi jsou však takoví, že pokud se ukáže že nejsou "šťastných 98%" - začnou se domáhat léčby a to by při 2% úmrtnosti neočkované populace pořád ještě bylo nad možnost i českého ( velice kvalitního ) zdravotnictví.

Proto je nutné využít každé možnosti kontaktu s koronavirem a jeho komponentami, které člověk přežije - neboli očkování. Které kvůli malé mutační schopnosti koronaviru je stále obdivuhodně účinné ( účinnější než léta vyvíjené vakcíny na třeba chřipu, nebo tuberkulózu).

Nemluvě o tom že každý nenakažený ( třeba i díky očkování ) člověk snižuje pravděpodobnost vzniku dalších mutací koronaviru.

D. Laurencikova 1.12.2021 17:21

Ja ted spis spoleham na slova mimo jine naseho Experta, Gesundheitsökonoma a medika Karla Lauterbacha, ktery sam rika, ze ockovani podporuje vyskyt mutaci. No jo. Take spoleham na hygienicka pravidla. Nemusim se ani nechat ockovat, ani snazit, nakazit se aktualni mutaci. Proste se vynasnazim, tento virus nedostat, kdyz dovolite. ;-)

P. Čech 1.12.2021 10:29

"Porovnat počet omdlelých po vakcíně s počtem mrtvých bez ní tyto lidi nenapadne."

Vás zase nenapadne porovnat s ní počet mrtvých s vakcínou, že?

P. Čech 1.12.2021 10:32

On totiž není ani znám počet mrtvých n a COVID. jen s COVIDem. A to je rozdíl. Proč asi se neprovádí u zemřelých s COVIDem pitvy?To je zásadní otázka!

P. Čech 1.12.2021 10:26

Vážený pane Kozelko, až bude k dispozici vakcína proti koronaviru s 99% účinností, jejíž aplikace uškodí 1 člověku z milionu, vakcína, u níž za deset let působení nebude znám žádný časový vedlejší účinek a hlavně nebude v nemocnici žádný očkovaný na COVID, teprve potom budete mít pravdu. To, co zde píšete dnes jsou jen kecy.

P. Kubáč 1.12.2021 10:24

Myslím že je čestné dodržovat jasné rozdělení - "toto je povinné ze zákona a budeme tě za to trestat" - a "toto si dělej jak chceš a nebudeme si toho všímat"

Současná situace (nejen) s očkováním naopak připomíná prvomájové průvody za bolševika "máváš dobrovolně, ale když mávat nebudeš - vyhodíme ti děcka ze škol".

Tomuto "dobrovolně povinnému" přístupu založeném na buzeraci eufemisticky označované jako "motivace občanů" by se měla skutečná (ne-"liberální") demokracie vyhýbat jako čert kříži.

M. Těhanová 1.12.2021 10:26

Přesně tak. Dobrovolně nucené!!!

D. Laurencikova 1.12.2021 10:38

Presne tak to je. Nektere veci se holt nemeni!!!

D. Laurencikova 1.12.2021 12:05

Tak tady vam rozumim perfektne a udilim R^.

P. Kubáč 1.12.2021 14:41

Tím že zavede POVINNÉ očkování, protože česko nemá peníze na péči o další desítky tisíc umírajících - nemluvě o škodě z jejich smrti.

D. Laurencikova 1.12.2021 17:26

Jak se to bud provadet, pane Kubac? To prijdou dva svalovci s jehlou a nasilim do me vstriknou tu vakcinu? A kdyz na nasledky nahodou zemru, nebo budu vazne poskozena, kdo za to ruci?

J. Ptáček 1.12.2021 10:18

Ano. povinné očkování bude vítězstvím rozumu. A taky porážka blbosti. Nebo se mýlím "espéďáci"?

P. Manda 1.12.2021 10:45

vážně, komoušku ?

M. Hoblík 1.12.2021 9:59

Až bude dostupná ověřená a vyzkoušená vakcína, souhlasím! Ale pokusy na lidech jsou zrůdnost a je to trestuhodné jednání. Odsuzovali jsme Mengeleho a najednou chceme být jako on?

Š. Hašek 1.12.2021 10:10

Na vir, který je schopen neustálé mutace "kolem svého základu" nebude účinná vakcína.

Pokud by byla, tak jsme již minimálně osmdesát let od Dušiček do Velikonoc čilí jako rybičky.

Jsme svědky oblbování. Vyhýbám se lékařům, kteří prohlašují "já vím všechno".

J. David 1.12.2021 9:55

Nu, jak pro koho to, "vítězství rozumu", toť otázaka. Sajrajt napíchaný ve třech dávkách, i Made in od třech různých PharmaFirem, s různými antigenními markanty. Prý je to přínosné, je to dle některých vakcinologů takové "multikulti" pojímání mutagenity viru Covidu v tělech "očkovanců". Něco jako na bakterie širokopásmová antibiotika, která Vám vyhubí i tu užitečnou bakteriální flóru. Asi budu covidový heretik, ale proč bych si "na stará kolena" nechal rozjebat přirozenou imunitu s protilátkmi zjištěnými ve dvou kompletních krevních obrazech a PCR testu (pomalu jako punkce dutin, pravda, ne drátem, ale špejlí), kdy jsem musel podmínit zákrok "bezinfekčností". Neočkovanec, bezinfekční v testech a antigenech v krvi. Houno platné, dej blbovi moc, vymyslí "Bekantmachunk" a Covidová lejstra o "arijské čistotě rasy" očkovanců. Bez lejstra "bezinfekčního očkovance" mne ani "pohřební služba" nepustila do síně na poslední rozloučení se spolužákem, futrál na šnóblu, a houno zase platné (byť na svadby a pohřby byly výjímky), obřadní síně nejsou snad putyky, byl jsem na obřadu, něco ale jako "persona non grata". Bon, jsem neočkovaný senior. Zeptám se politiků, zdali jsou vakcinováni a píchání do pupku na Rabies, když blbnou jako lišky, jezevci a jiná lovná havěť (myslivci ČMMJ moji terminologii prominou), ve smyslu jejich tlumení (lecos tlumí, prebendy ale sobě nesníží, tedy zástřelné). Rád se na stáro nechám poučit. Zmatlal jsem vše dohromady, tudy tady verbálně, ale "vopíchat" se nejakým sajrajtem na stáro nenechám. Je to zatím dobrovolné, takže volím sám na sobě, kterak můj korpus má jít do truhly zhuntovaný, či se má po covidu v urně popelit.

M. Těhanová 1.12.2021 10:24

Díky, vidím, že jste už stejně vytočený jako já. Ty kecy o té "bezinfekčnosti" očkovaných. Jako by ten virus uměl číst ty jejich covidpasy a obloukem se jim vyhnul.

Dalo se čekat, že díky tomu se to rozjede. Oni to ti neočkovaní od někoho museli chytit. A nikdo mi nevyvrátí, že imunita po prodělání nemoci je větší, než po vakcinaci. I ti "experti" houby vědí, tak proč nutí všechny, i děti, aby se nechali naočkovat. Tím ten virus nezmizí.

T. Peterka 1.12.2021 12:19

přesně tak! Imunita je po nemoci vyšší a očkovat děti, kterým vir nevadí blbost. Děti se stejně nakazí s vakcínou i bez ní. Experti (ti co o imunitě opravdu vědí hodně) jako např. Prof Beran či Drbal to říkali mnohokráte. Ale je to marný, marný a marný. :-)

P. Kubáč 1.12.2021 10:35

Z biologického hlediska Váš příspěvek nedává příliš smyslu, ale hezky ukazuje ten typ lidí, kterým naočkování povinně a ze zákona přinese značnou psychickou úlevu.

R. Langer 1.12.2021 13:34

Ano, potřebují úlevu v očkování ostatních, to jejich jim evidentně žádnou nepřináší. ;-D

L. Hančar 1.12.2021 9:39

Pak se rád zařadím mezi nerozumné a zdravé. Doufám, že mě ti rozumní nechají někde v klidu dožít. Se ctí, ne v hanbě!

Š. Hašek 1.12.2021 9:58

Jak tak pozoruji, tak jsem již 66 roků jednal, stran svého zdraví, velice nerozumně. Manželka si již dávno nevšímá mého nerozumného rozumu, řekne prostě, "ty seš hroznej".

Ten pán se na konci článku přiznal, že ordinaci ani nemá. Říká něco studentům. V Paříži a Brně. Takže nevím, co ho to popadlo se montovat do mého zdraví.

K. Potoček 1.12.2021 9:30

O očkování jsem uvažoval v létě. Bylo mi jedno, co do mě džognou, šlo mi o ten papír.

Jenomže pak v rétorice přitvrdili a já se začal dozvídat, že jsem pijavice na zdravotním systému, že vraždím staré babičky tím, jak je nakažuji virem, nesmím do hospody, nesmím do kina, nesmím na basket a jsem lump. Tak jsem se nasral!

Měl jsem k tomu poměrně vlažný odpor, ale jim se povedlo ze mě udělat ortodoxního antivaxera.

Vážený autore, pokutujte mě, zavřete mě, zastřelte mě za úsvitu, ale pokud já nebudu přesvědčen o tom, že to chci, tak to do mě prostě nedostanete.

K. Potoček 1.12.2021 9:34

Dovětek.

kovid už jsem měl 2x, víceméně příznaky jak klasická chřipka, tak netuším, proč, když ho můj organismus s přehledem zvládl, proč bych měl do sebe nechat píchat cokoli.