23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Povinné očkování bude vítězstvím rozumu

Tomáš Baldýnský ve svém Posledním slově (Někdo musí vyhrát, LN 24. 11.) nabádá k očkování, ale současně vyzývá ke shovívavosti k odmítačům. Míní, že nastane-li povinné očkování, neměli bychom jásat jako vítězové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 1.12.2021 8:14

Většina lidí, i těch kolektivních na způsob církví, stihne obojí. Viz benediktinské "Modli se a pracuj". I ti misionáři v Africe učí lidi jak stydět se za nahotu, tak mýt si ruce.

Zaujalo mě: katolické církvi je připisováno mj. upálení G. Bruna, "protože dělal vědu". Nic, čím by se měl někdo chlubit. JENŽE to bylo součástí procesu, na jehož konci bylo oddělení vědeckého a "biblického" poznání. Církevní otcové určitě nebyli hlupáci, uměli přemýšlet a viděli rozpor mezi biblí a pozorováním. Mmch - ten Bruno byl snad jedinou obětí tohoto procesu; evidentně se víc přemýšlelo než upalovalo.

R. Langer 1.12.2021 9:19

Jedinou obětí... ;-D ;-D ;-D

P. Hatina 1.12.2021 3:18

Tedy, dalo by se to jistě uznat jako argument, i s tím odkazem, že nejenom ten pás v autě. bezpečnostních předpisů a omezení existuje v našem právním systému ohromné množství, možná desetitisíce, a proti většině lidi neprotestují.

V čem je v případě očkování proti covidu dost velký rozdíl, že ještě nejsou známé všechny vedlejší zdravotní účinky očkování proti covidu. Protože zkrátka nebyly provedeny, potřebné testy a studie ve standardně provedeném rozsahu, na to prostě nebyl a není čas. Plus tedy že ani dnes ta dílčí zjištění zatím netestují tu variantu, že se budou lidé očkovat opakovaně 2x ročně do konce života.

A že tedy pravděpodobnost zjištění takových škodlivých účinků je poměrně vysoká, zvlášť pokud se budou očkovat úplně všichni, a to navíc bez potřebné konzultace s lékařem ohledně jeho stavu (na to zkrátka není a nebude při těch stále se opakujících se masových přeočkování čas.

Takže - politiky i odborníky to jistě napadlo, a ty další podporovatele, by to mohlo napadnout taky, pokud k tomu dojde, u nějaké větší skupiny. kdo potom převezme zodpovědnost, nejen finanční, ale i politickou, morální osobní ale třeba i trestní?

T. Kohout 1.12.2021 4:33

Co ty "vlny" co šíří žižkovská TV věž? Tam už to zkoumání bylo provedeno? Nějak se o tom přestalo mluvit a takové to bývalo velké téma po převratu.

R. Langer 1.12.2021 7:28

Ano, to zkoumání bylo provedeno už hodně dávno - a zjistilo se, že všechno je v normě. ;-)

P. Dvořák 1.12.2021 8:14

Vy tomu věříte? Já žasnu.

K. Dvořák 1.12.2021 2:24

Podotknu nejdřív, že sám očkován jsem a to nikoliv z donucení nebo kvůli covid pasu, ale proto, že to považuji za rozumné a užitečné. Nicméně urputnost, se kterou někteří lidé prosazují povinné očkování proti covidu, je hodna lepší věci. Očkování proti covidu má své limity a právě prožíváme selhání snahy "udělat za covidem tečku". A je téměř jisté, že jen s očkováním ji hned tak neuděláme. Nemocnice sice prokazatelně plní hlavně neočkovaná menšina, ale i senioři, kteří byli v zimě očkováni jako první a v jejichž případě vakcína nejdříve ztratila většinu ze své účinnosti. A stát, který se dnes odhodlává k nařízení povinné vakcinace, nebyl schopen tyto nejdříve očkované staré lidi přeočkovat před začátkem sezóny respiračních chorob. A to přesto, že z Izraele a z GB bylo známo, že účinek vakcím klesá s časem rychleji, než se doufalo a očekávalo. Místo toho se snažili naprat co nejvíc vakcín do málo rizikové populace a mládeže. Chceme další fiasko?

Pokud už tedy chce být stát "hustý" na neočkované a nedovolit omezováni jiné zdravotní péče kvůli covidu, nechť deklaruje, že covidové kapacity se nebudou zvyšovat nad nějakou deklarovanou mez a definovat pravidlo typu, že pokud se nad posledním volným lůžkem sejde očkovaný s neočkovaným, odebéře se ten neočkovaný do domácí péče se svou hýčkanou a opečovávanou imunitou a s recepisem na paralen.

K. Machala 1.12.2021 3:15

Místo paralenu samozřejmě ivermectin s vitamínem d, známý uttarpradéšský balíček, který fenomenálně zabral Lépe než vax a lépe než mnohé, co nabídne nemocnice. Takže takto ano. Povinné tlačení nefunkční vx silně ne.

Z. Lapil 1.12.2021 8:17

Přesně.

J. Vintr 1.12.2021 0:58

Už si připadám jako v padesátých letech, kdy lidé posílali do rozhlasu a novin petice, žádající pro psy psí smrt. Snad se z toho zlého snu ještě někdy probudíme....

J. Sedlář 1.12.2021 0:19

Kdeže autor vyučuje, abych věděl, až se ratolesti budou rozhodovat kam jít a nejít na školu. Mám tip, ale nechám se překvapit.

P. Kazo 1.12.2021 7:14

Pán zo strachu pred hnusobou asi vyučuje cez zoom a s náhubkom na ksichte. Takú edukáciu by som ani vaxerom neodporúčal.

V. Braun 1.12.2021 0:18

Osobně budu povinné očkování vnímat jako prohru zdravého rozumu, který u řady lidí selhal a musel být nahrazen příkazem.

V. Sember 1.12.2021 0:16

Souhlasím. Je třeba nicméně zkrátit očkovací interval na jeden den. Každý rozumný občan do sebe každé ráno píchne další dávku. Ti nerozumní mezitím vychcípají. A tak nakonec zvítězí rozum.

Venceremos

https://www.youtube.com/watch?v=11MlvWKfL7s

RvR^

P. Turek 1.12.2021 0:58

Člověče, co vás k téhle štvavé propagandě žene? Stručně řečeno, bez očkování byste tady s asi padesátiprocentní pravděpodobnostní nebyl, protože byste se nedožil reprodukčního věku, jak tomu bývalo. Je smutné, jak vzdělání a zdravý rozum pokulhává za vámi moudrými na webu.

J. Vintr 1.12.2021 1:07

A jak to víte?

T. Kohout 1.12.2021 4:36

Pochybovat je lidské. I mýliti se.

K. Machala 1.12.2021 3:17

Ale byl by tady.