17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Povinné očkování bude vítězstvím rozumu

Tomáš Baldýnský ve svém Posledním slově (Někdo musí vyhrát, LN 24. 11.) nabádá k očkování, ale současně vyzývá ke shovívavosti k odmítačům. Míní, že nastane-li povinné očkování, neměli bychom jásat jako vítězové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 1.12.2021 9:52

Tak nějak.

Pokud na mě něco takového, chřipkového, vleze - zalezu. A netrajdám tramvajema k doktorovi.

J. Schovánek 1.12.2021 10:48

Když Vás tedy nezabil Covid, tak musíme vyzkoušet něco jiného. Třeba očkování.

Š. Hašek 1.12.2021 9:23

Povinné očkování bude vítězstvím:

1. Firem, které "vyrábějí průmyslově zdraví". Nikoliv na přání občanů, ale na přání politiků.

2. Politiků, kteří již zjišťují, že mohou vydávat nezákonné vyhlášky, opájet se mocí.

3. Vystrašených, kteří jednoho zemřelého z tří set. za dvacet měsíců, považují za epidemii.

4. Vítězstvím "státně/nuceně vydržovaných medií" jakým je třeba ČT09.

5. Začátkem horších věcí, než jen "pouze to", že občan hlásí kdekomu, kdy byl naposled u lékaře (resp. píchli mu to na nádraží, někde vedle WC).

Lidičky s malou představivostí (zkušenostmi) se radují, ani nerozeznají rozdíl mezi nemocným a někým s přítomným virem. Ani už nevědí, co znamená slůvko zadarmo.

Lidičky dokonce kdákají cosi o TBC, tetanu, záškrtu, obrně, neštovicích, žloutence, .......

A "vůbec nejlepší" je nějaký Kubek, šíbr, kterého zajímá jen množství peněz, které bude putovat směrem ku "zdraví"!!!

33 000/10 650 000/21 měsíců. Kolega, dvakrát ho píchli, to dostal, podruhé.

P. Vychodil 1.12.2021 9:16

Ano, během kovidové historie jsem radikálně změnil názor. Názor na úroveň moudrosti, inteligence, zdravého rozumu, logického a kritického myšlení mnohých profesorů, MUDrců, PhD...

R. Langer 1.12.2021 9:19

No to víte, za peníze v Praze dům... ;-)

Z. Lapil 1.12.2021 9:54

Nenechte se mást. Moudrost není jednoduchá, proto je pomalá. Ve vstupu z tiskové konference ani v pětireplikovém rozhovoru typu "Vaše řeč budiž Ano, ano, ne, ne" nemá moudrost prostor. A zakážou-li vám používat slova možná, pravděpodobně a nevím, dokáže z vás hlupáka udělat i hňup.

Aneb řekněte, že vakcína pomáhá (viz příklady), budete mít pravdu. Řeknete-li, že škodí, viz příklady, budete mít TAKY pravdu. Zkuste to vysvětlit a vypnou vás, protože jste nepochopitelný nudný patron.

P. Vychodil 1.12.2021 10:30

přičemž právě slova nevím, možná...ukazují na moudrost...

domnívám se, že přiznat neznalost o určitém jevu je moudřejší, než si uzurpovat svůj zarputilý, a nedostatečně fakty potvrzený, názor, který se vzápětí ukáže mylným...

čemu nerozumím, všichni mediální "experti" se již znemožnili, rakve se neprodávají, kolektivní imunita se nekoná, vir (překvapivě) mutuje, mutace Omikron (překvapivě) obchází vakcinaci, "vakcína" má účinnost srovnatelnou s dobou kocoviny po flašce Jeníka chodce...

s tím Jeníkem mne napadla jedna myšlenka: představte si, že by experti usoudili, že panák denně pomáhá k lehčímu průběhu (kovidu, průjmu,..nezáleží) a začali propagovat tuto medicínu...vliv na kovid by byl asi stejný jako dříve, ovšem efekt na rozpočet ! spotřební daň by třeba převýšila tu ze zdravých cigaret !

no a samozřejmě, nejlepší léčba je "variantou" blue label !

Z. Lapil 1.12.2021 11:35

Poslyšte, nezahrávejte si. V obchodě dojde chlast a co potom?

Ale chválím vás, že nezaměňujete nejlepší léčbu a nejúčinnější léčbu ;-)

M. Bouček 1.12.2021 9:15

Blábol

J. Hrbek 1.12.2021 9:11

- nevíme nic o dlouhodobých účincích a nejsme neomylní - historie nabádá k opatrnosti, ne k aplikaci dostatečně neodzkoušeného povinně. Přečtěte si třeba o důsledcích široké aplikace daleko více "odzkoušeného" Conterganu-https://www.idnes.cz/technet/veda/sedativum-contergan-s-latkou-thalidomid-poskozovalo-deti.A160104_152640_tec_reportaze_vse

- i u velmi proočkovaných zemí jako Portugalsko nebo Nizozemí se o žádné "tečce" mluvit nedá. Prostředek, který potlačí příznaky nemoci ale nesrazí infekčnost na nulu v souladu s idiotskou politikou benefitů pro očkované, je v podstatě podpůrným prostředkem pro další vlny

-virus zákonitě zvyšuje rychlost množení a snižuje nebezpečnost s každou další mutací - viz omikron https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/omikron-se-muze-stat-vanocnim-darkem-celemu-lidstvu-a-utnout-pandemii-rika-nemecky-expert-40379575

- srovnávání mRNA vakcín s vakcínami klasickými je velmi zavádějící a existuje dost odborníků, jejichž názor většina medií nevyhodnotila jako správný a proto nepůsobí pro mainstream tak věrohodně, ale media by v těchto otázkách arbitrem být rozhodně neměla

J. Vavruška 1.12.2021 8:41

"Porovnat počet omdlelých po vakcíně s počtem mrtvých bez ní tyto lidi nenapadne."

Napadlo mě porovnat to s počty mrtvých po podání vakcíny (kam patří například tchán mého kamaráda), a když přidáte ty, kdo očkováním utrpěli trvalé následky, už to zdaleka nevypadá tak "chytře", jak to tady malujete.

Se zohledněním nejnovějších "chytrých nápadů" očkovat co šest měsíců se z očkování stává ruská ruleta, kdy zbývá jediná otázka - "kdy to přijde na mě".

V této souvislosti je nutné požadavky na povinnou (pravidelnou, každého půl roku) vakcinaci pokládat za zločinné.

J. Vintr 1.12.2021 9:22

Statisticky to vypadá tak, že ta vakcína zabije a zdravotně poškodí víc lidí, než se připisuje tomu údajnému covidu. Jenže to se vystrašení hlupáci nedozví, protože slepě věří oficiálním médiím, kde se tahle informace samozřejmě nikdy neobjeví.

L. Hančar 1.12.2021 9:44

Nejvyšší čas založit něco jako politickou stranu, stát neočkovaných. Protože, pokud se jim podaří naočkovat nás všechny, je po nás veta! Konec Homo Sapiens Covidus vaccinated

B. Rudolf 1.12.2021 8:39

Pokud se potvrdí dnes předpokládané vlastnosti varianty Om, tak povinné očkování nebude vítězstvím rozumu, ale bude vítězstvím lobbingu, iracionálního strachu a zatvrzelosti nad rozumem.

Těmito dvěma dnes sice předpokládanými, ale zatím nepotvrzenými, vlastnostmi varianty Om jsou značná rezistence vůči současným vakcínám a především výjimečnost těžkého průběhu onemocnění při nákaze Om.

Není to jisté a během pár týdnů by se to mělo potvrdit nebo vyvrátit. Do té doby má smysl dodržovat i poměrně tvrdá opatření.

Kromě toho, lež o bezinfekčnosti má pravděpodobně na svém kontě nemálo zbytečně zmařených lidských životů (díky nákaze lidmi označenými za bezinfekční). A vzhledem k tomu, že se očkovaní preventivně netestovali, není možné prokázat na datech, zda očkování skutečně snižuje "schopnost" přenášet nákazu. Ale my dnes víme, že i očkovaní mohou přenášet nákazu.

A symbolické kouzlo okamžiku: Bezinfekční pan prezident, bezinfekční ministr zdravotnictví a bezinfekční hlavní hygienička jsou díky své nákaze v karanténě.

J. Vavruška 1.12.2021 8:37

Povinné očkování bude vítězstvím fašismu pod rouškou ochrany zdraví. S rozumem to nemá co dělat.

J. Hanzal 1.12.2021 8:29

Pane profesore, Vy přirovnáváte současnou vakcinaci k použivání pásů v autě, budiž. Dám Vám tedy jiný příklad, který se dle mého názoru hodí na tuto situaci. Tedy, jdete si koupt nové auto, v prodejně Vám ho představí, paráda, ALE řeknou Vám, že brzdy sice moc nebrzdí, ovšem máte tam hromadu airbagů, které ten náraz zbrzdí!! Otázka je, koupíte si takový výrobek, je tedy ta vakcína tak účinná když se musí každou chvíli píchat znovu?:-/

M. Kanda 1.12.2021 8:15

Sám jsem očkován, avšak respektuji rozhodnutí těch, kteří očkovaní nejsou. Svoboda je pro mě nejvyšší prioritou a proto doufám, že povinné očkování nebude.

Jsem celkem v klidu, protože to vyžaduje změnu zákona. Vyhlásit povinné očkování proti nemoci, o které 90% postižených ani neví, opravdu není možné jen nějakou změnou vyhlášky. Navíc očkování experimentální vakcínou, která stále ještě nemá schválení pro trvalé užívání.

Pokud přesto politici zvolí nějaký takový amatérský přístup, soud jim to nakonec stejně zruší a pouze poklesne respekt k zákonům.

J. Nevrkla 1.12.2021 7:52

V Británii už je v péči JIP a umírá více očkovaných než neočkovaných, trend je zcela zřejmý. Ve svém okolí znám spoustu očkovaných s covidem a spoustu těch, kterým očkování působí velké zdravotní problémy. V této situaci chtít povinné očkování může jen velký zvrhlík nebo idiot.

M. Moser 1.12.2021 7:57

To že nerozumíte základům matematiky neznamená že matematika neexistuje.

Představte si že v Spojených Emiratech umírají na Covid jen očkování a nula neočkovaných.

To je síla co?

Šup s tím do diskuse.

Jen doplňte, že jim tam (při podobné velikosti jako ČR) umiraji na Covid asi dva lidé denně (u nás momentálně kolem stovky a bude líp) a hlavně že mají 100% proockovanost...

M. Kanda 1.12.2021 8:18

Spojené Emiráty leží v úplně jiném klimatickém pásmu než Česko. Virová sezóna tam má časově úplně jiný průběh a je mnohem slabší.

Porovnávat tyto dvě země může pouze osoba ducha mdlého.

M. Moser 1.12.2021 13:21

A proto sousední státy jako třeba Pakistán a Indie jsou na tom taky tam moc dobře jako SAE?

R. Langer 1.12.2021 8:59

No, my počítat umíme, Změklý mozku. Na rozdíl od tebe. ;-D

P. Dvořák 1.12.2021 8:20

INFO: . . . v některých zemích na JIP neumřel žádný očkovaný.

SKUTEČNOST: Mají tam v přepočtu na počet obyvatel podstatně míň JIP a podstatně míň očkovaných, než u nás. Třeba v Eritreji a pod.

Z. Ukolébavka 1.12.2021 7:37

Výborně R^.

R. Langer 1.12.2021 7:34

Klasický nenávistný pamflet totalitního bolševického hovada, Svědka kovidova, který nedával na základní škole pozor, když mu vysvětlovali rozdíl mezi povinným očkováním na smrtelné choroby, a očkováním "na chřipku a rýmu", které v podstatě neexistuje. Prostě další totalitní blbeček, co mu po očkování změkl mozek, a je pokakaný hrůzou z kovidu, proti kterému je očkovaný, aby se nemusel být pokakaný hrůzou z kovidu. Tento duševní rozpor v něm vyvolává silnou schizofrenii a nedobře působí na jeho (už tak nedostatečné) duševní schopnosti. ;-D

T. Peška 1.12.2021 7:48

Ubohé! Snažte se víc!

R. Langer 1.12.2021 9:02

Ale vždyť si klidně běžte na svou 20. dávku, já vám v tom přece nijak nebráním. Jsem si jistý, že ani tehdy vaše víra ve Svatou vakcínu jistě nepoleví... ;-D

M. Moser 1.12.2021 7:59

Že vy jste si pro ty prášky na hlavu ještě nezašel?

Řekl bych ať řeknete starý, ale odešla od vás a ani se jí nedivím...

M. Kanda 1.12.2021 8:21

Urážky a invektivy bez jediného argumentu. Nejen, že jste hloupý člověk, ale jste i nechutný.

R. Langer 1.12.2021 8:54

Aha, taky jeden blbeček, co nedával pozor na základní škole, když se vysvětlovalo očkování, co? To je ten argument, co tupý Svědek kovidův ovšem nechápe, co? :-P