29.5.2022 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Povinné očkování bude vítězstvím rozumu

Tomáš Baldýnský ve svém Posledním slově (Někdo musí vyhrát, LN 24. 11.) nabádá k očkování, ale současně vyzývá ke shovívavosti k odmítačům. Míní, že nastane-li povinné očkování, neměli bychom jásat jako vítězové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 1.12.2021 8:55

... patří samozřejmě Moserovi, alias Změklému mozku po očkování, pochopitelně. ;-)

R. Langer 1.12.2021 8:56

No jo, tupý Svědek kovidův, Změklý mozek, co dodnes nechápe, jak funguje očkování, že? ;-D

P. Dvořák 1.12.2021 8:23

Ten rok a půl se vás opravdu podepsal. Býval jste naprosto normální.

Doufám, že takhle nedopadnou všichni odmítači. Znám jich ze svého okolí docela dost a bylo by jich škoda.

R. Langer 1.12.2021 8:52

Já zase doufám, že nedopadnu jako Svědci kovidovi se změklými mozky a trvalou paranoiou a schizofreníí. Kromě toho, jak by ai mohli odmítači dopadnout tím, že se odmítají naočkovat. Pochopte, já vám v očkování nijak nebráním, klidně i běžte pro svou 20. dávku, já žádné totalitní bolševické hovado nejsem, soudruzi. ;-D

P. Dvořák 1.12.2021 9:56

Já jen že vaše reakce jsou neadekvátní situaci. Působíte stylem rudého komisaře bez pravomocí.

P. Dvořák 1.12.2021 9:59

Ujelo mi to dřív, než jsem chtěl.

Tak znovu:

Já jen že vaše reakce jsou neadekvátní situaci. Působíte stylem rudého komisaře bez pravomocí. S tím rozdílem, že se nejedná o politickou agitaci a nemáte žádný ÚV.

R. Langer 1.12.2021 18:26

Moje reakce jsou ZCELA ADEKVÁTNÍ vůči činnosti všech totalitních bolševických hovad, nijak se za ně nestydím a stojím si za nimi. Těmi rudými komisaři jsou právě oni, jestli jste si neráčil všimnou, protože já skutečně nikomu nic NAŘIZOVAT NECHCI, takže se s rudými komisaři obraťte laskavě na druhou stranu, až si to pořádně promyslíte. :-P

J. Vintr 1.12.2021 9:18

Opravdu je smutné, jak totální blbost vítězí na celé čáře. Vystrašení lidé přestali používat mozek a dělají jen to, co jim naprogramovala propaganda.

F. De Winter 1.12.2021 7:18

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování

Nacházíme se v přelomové době. Právě nyní se rozhoduje o budoucnosti nás, budoucnosti našich dětí i o budoucnosti celého národa. Medicínský problém je v současnosti zneužíván k prosazování politických a ekonomických cílů za současného omezování svobody a diskriminování jedné skupiny lidí. Lidé končí v nemocnicích z důvodů nekompetentního rozhodování, hlásání polopravd a lží, zavádění mnohdy nelogických až iracionálních opatření, represí a neodůvodněných privilegií očkovaných. Politici za pomoci některých odborníků stavějí lidi proti lidem, děti proti dětem, polarizují společnost. Na současném bezútěšném stavu má bohužel zásadní podíl jednostranné a nekritické informování médií.

Jsme obyčejní lékaři, kteří se dlouhé měsíce věnovali svým pacientům s vírou, že se situace kolem covid-19 zklidní a bude řešena po diskusi odborníků konsenzuálně a zodpovědně s co nejmenšími ztrátami na lidských životech, zdraví, psychice a fungování společnosti. Ve skutečnosti jsme však svědky narůstajícího šíření strachu a beznaděje, ke kterému značně přispívá naše stavovská organizace ČLK v čele s prezidentem dr. Kubkem. Nelze již jinak, než společně vyjádřit jasný nesouhlas s vedením ČLK a oslovit veřejnost.

Na základě zveřejněných dat je zcela zřejmé, že očkování nemá efekt na vytvoření kolektivní imunity. Musí jasně zaznít, před čím očkování může chránit a kde selhává. Komu očkování jednoznačně doporučit a u koho je nejen zbytečné, ale potenciálně rizikové. Očkovaní šíří infekci, a tedy nelze nikoho emočně vydírat ani nutit k očkování z důvodu ochrany svých bližních. Známe rizikový profil pacienta, u kterého je očkování schopno zabránit těžkému průběhu nemoci. Současně víme, že pacienti, kteří v minulosti nákazu prodělali, neplní nemocnice, a očkování tedy u nich má přínos zcela minimální. Pokud stát tvrdí, že epidemie ohrožuje chod nemocnic, a přitom se nijak nesnaží zamezit šíření infekce očkovanými, dopouští se záměrného šíření epidemie.

F. De Winter 1.12.2021 7:20

U dětí a mladých zdravých má covid-19 v naprosté většině lehký průběh, již nyní jsou však u nich popsány závažné postvakcinační nežádoucí účinky jako myokarditida, perikarditida, riziko mozkových příhod a jiných neurologických obtíží či poruch srážlivosti krve. Hlášen je prudký nárůst podezření na úmrtí ve spojení s vakcinací za období 2020–2021 v americkém vládním systému VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System). To, co se již nyní ukazuje, však může být zatím jen pouhá špička ledovce. O možných dlouhodobých nežádoucích účincích z podstaty krátkého používání těchto genetických vakcín není známo nic. Například skrytě proběhlé myokarditidy mohou být v čase příčinou rozvoje dilatační kardiomyopatie a srdečního selhání. V medicíně vždy platila zásada předběžné opatrnosti, primum non nocere. Místo zahájení seriózní odborné diskuse na dané téma je ústy dětských vakcinologů šířena pohádka o 100% bezpečnosti vakcinace dětí a mladistvých.

Může za takové situace skutečně zodpovědný lékař doporučit očkování dětem?

V Úmluvě o lidských právech a biomedicíně v kapitole II, článku 5 se píše, že jakýkoli zákrok v oblasti péče o zdraví je možno provést pouze za podmínky, že k němu dotčená osoba poskytla svobodný a informovaný souhlas. Přesto představenstvo ČLK vyvíjí tlak na uzákonění povinného očkování vakcínou, u které bude testování dokončeno až v roce 2023. Jsme tak svědky proměny z principu nepolitické profesní organizace ve zcela nepokrytě politickou účelovou sílu, k čemuž nemá žádný mandát. Ze stavovské organizace, která má hájit zájmy lékařského stavu, se stala organizace tvrdě a slepě prosazující jeden úzký názorový směr bez ohledu na oponentní názory a vědeckou diskusi. Kdokoliv projeví jen trochu odlišný názor, je dehonestován či označen za dezinformátora.

F. De Winter 1.12.2021 7:21

K podpoře a šíření svého názoru využívá prezident Kubek časopisu ČLK Tempus medicorum, jehož je zároveň šéfredaktorem. V něm neposkytuje vyvážený prostor spektru různých odborných názorů, naopak publikuje texty příznivců očkování a články jemu spřátelených novinářů dehonestující lidi s jinými názory. Taková kumulace moci je nejen v lékařském prostředí nepřijatelná.

Ministerstvo zdravotnictví za podpory ČLK vyvíjí ohromný tlak na všechny neočkované, včetně těch, kteří nemoc prodělali a mnohdy mají přetrvávající vysoké titry protilátek. K tomu však neexistuje medicínské opodstatnění. Zároveň neklade důraz na léčebné možnosti a nezbytnost včasné péče a terapie na úrovni primární linie, jako účinné prevence zhoršení zdravotního stavu pacienta a přetížení lůžkových kapacit, a to zavedením účinné triáže pacientů včetně použití oxymetrů v domácím prostředí k odhadu progrese do možných závažných stavů. Místo toho jsou praktičtí lékaři zavaleni množstvím zbytečných byrokratických úkonů.

Nesouhlasíme s doporučením představenstva ČLK ohledně povinné celoplošné vakcinace, ale i profesních skupin. Vyjadřujeme tímto respekt těm lékařům v představenstvu ČLK, kteří se v této věci zdrželi hlasování. Vyjadřujeme jasný nesouhlas s očkováním dětí pro převažující rizika nad benefitem a neznámé dlouhodobé nežádoucí účinky. Od postupu a stanovisek ČLK se distancujeme!

Vraťme se k ars medicinae, umění léčit, které je kombinací medicíny založené na vědeckém poznání, zkušenosti a empatii lékaře a právu pacienta rozhodovat o svém zdraví. My lékaři tu jsme pro všechny, kteří potřebují naši pomoc.

Vraťme zpět do vztahu lékař-pacient důvěru, respekt, toleranci a slušnost.

28. listopadu 2021

Zdroj: http://deklaracelekaru.cz/

F. De Winter 1.12.2021 7:28

MUDr. Jan Brodníček , praktický lékař, pneumologMUDr. Vladimír Čížek , lékař, angiolog, předseda etické komiseMUDr. Jana Gandalovičová , lékař, kardiologMUDr. Miloslav Kramný , praktický lékařMUDr. Tomáš Lebenhart , lékař, homeopatMUDr. Eva Makovská , praktický lékařMUDr. Eliška Novotná , lékařprof. MUDr. Eliška Sovová PhD, MBA , přednosta Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace, FNOLMUDr. Olga Svobodová , praktický lékařMUDr. Hana Štefaničová , lékař, kardiologMUDr. Anna Urbanová , praktický lékař pro děti a dorost

úvodní signatáři v abecedním pořadí

F. De Winter 1.12.2021 7:29

Další signatáři jsou k dispozici na webu výzvy.

P. Hrůza 1.12.2021 6:46

Inu, říká se, že jsou na světě hlouposti tak velké, že jim může věřit jen intelektuál. Tento článek se to zdá potvrzovat.

Ale vážně, celá debata se točí kolem úmyslného zkreslení a posunutí pojmu vakcína a vakcinace. Původní význam, který máme všichni zažitý, označuje vakcíny s vysokou účinností proti chorobám s vysokou smrtností a/nebo doživotními následky. Třebas Polio. A proti nim něco namítá opravdu jen šílenec, protože poměr zisk ztráta je viditelně a mnohonásobně na straně vakcinovaných. Potíž je v tom, že se nám podsouvá, záměrně, že současné preparáty mají stejné vlastnosti a máme k ním stejně přistupovat. To je marketingová manipulace. Proto taky tolik sporů, protože ten rozdíl bije do očí. Ostatně, klam ve kterém žije spousta zastánců očkování je, že po dosažení nějakého procenta proočkování bude dosažena tzv. stádní imunita. No, zjevně nebude. Tohle je prostě passé, škoda, ale nestane se to. Jen to nikdo neřekl nahlas.

V. Šťastný 1.12.2021 6:59

R^

F. De Winter 1.12.2021 7:30

R^

R. Langer 1.12.2021 8:57

R^

P. Manda 1.12.2021 6:44

Jsem očkovaný už 3x. rizikáč. ALE s tou povinností rozhodně nesouhlasím !!

M. Boháček 1.12.2021 6:23

Vakcína v štádiu testovania, s dôvodným podozrením na možné dlhodobé poškodenie mozgu, má byť povinná? To má byť víťazstvo zdravého rozumu?

Hovorme spolu - očkovanie, dopady opatrení. -

Podľa toho, čo tvrdí, na základe vedeckých štúdií (vo videu) Prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc., hrozí očkovaným neurodegeneratívne poškodenie mozgu. Ide o degeratívne ochorenia mozgu (alzeimer, Creutzfeldtova-Jakobova choroba – „choroba šialených kráv“). Tieto ochorenia sú neliečiteľné, vedú k demencii a smrti – a Turánek tvrdí, že je dôvodné podozrenie, že spike proteíny vo vakcínach môžu poškodzovať mozog spôsobom, ktorý spôsobí tieto ochorenia, lebo spajky sa vraj chovajú ako prióny, vírusy, čo to spôsobujú. Kvôli „chorobe šialených kráv“ sa vybíjali desaťtisíce kusov dobytka...

---MUDr. Ján Lakota, CSc. - internista, onkológ, hematológ a vedecký pracovník (biochémia, molekulárna biológia) z Virologického ústavu Biomedicínskeho centra SAV --- MUDr. Andrej Janco - prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov, internista, Interná - diabetologická metabolická ambulancia, Poliklinika KVP, Košice --- MUDr. Alena Jancová - pediater, Všeobecná ambulancia pre deti a dorast, Košice ---Prof. RNDr. Jaroslav Turánek, DSc. - farmakológ, imunológ, vakcinológ, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity Brno a ďaľší.

https://www.youtube.com/watch?v=6Gfe1mhYe-w

Alebo v tomto článku: Steve Kirsch (autor článku): Twitter mi pozastavil účet (pravděpodobně navždy, protože není odvolání) kvůli jednomu příspěvku o prionových chorobách. Není pochyb o tom, že mRNA vakcíny způsobují prionová onemocnění. Lidé před očkováním tyto nemoci neměli a najednou se u nich po očkování objeví. Jiné vysvětlení pro to neexistuje. Žádný z „ověřovatelů faktů“ nedokáže vysvětlit příčinu nadměrného výskytu. Prionové choroby jsou nevyléčitelné a vždy smrtelné.

https://otevrisvoumysl.cz/dukaz-covid-vakciny-zpusobuji-prionova-onemocneni/

J. Dlouhy 1.12.2021 6:50

I připoutaní umírají. Jak už bylo řečeno vakcinace neřeší kolektivní imunitu. Pouze "lehčí" průběh nemoci. Kolektivní imunita je věcí slizniční imunity. A tu současná vakcína NEUMÍ VYŘEŠIT! Zdtaví je věc každého jedince. Ale zničená a zadlužená země bude problém VŠECH!

Z. Lapil 1.12.2021 7:32

Jenom upozorním, že uvedené choroby se sbírají léta a léta, takže o představě "dostal injekci a za měsíc zblbnul" si dovolím po chybovat.

Kromě toho - nevím, jak umírají šílené krávy, ale nikdy jsem neslyšel, že by někdo na Alzheimera umřel. Ne že by prázdná schránka, ve které ten člověk, co ho měl někdo rád, dávno není, byla o mnoho lepší, ale prosím - neomluvme o smrti zbytečně.

Kromě toho: přisuzovat Alzheimerovu chorobu prionům nevypadá správně: "Vědci si stále nejsou jisti příčinami Alzheimerovy nemoci. Rizikovými faktory jsou věk a rodinné dispozice. V poslední době výzkum ukázal, že Alzheimerova nemoc u starších lidí (bez rodinného výskytu nemoci) se vyskytuje zároveň se změnami na 19. chromozomu. U lidí, kteří onemocní ve věku kolem 30 a 40 let (to je většinou spojeno s rodinným výskytem nemoci), souvisí Alzheimerova nemoc nejspíše se změnami na 1., 14. a 21. chromozomu. Výzkumní pracovníci a lékaři docházejí k názoru, že Alzheimerova nemoc je komplikované onemocnění způsobené různými faktory.". Viz https://www.alzheimer.cz/alzheimerova-choroba/co-je-demence/alzheimerova-nemoc/

P. Blecha 1.12.2021 16:00

Vyjadřujete se k věcem, kterým zjevně nerozumíte, i když se odkazujete na různé ty internety. Klinický Alzheimer je způsoben konformační abnormalitou amyloidních a tau proteinů, zkráceně tedy těmi "priony". Co se neví je to, čím je tento proces iniciován. Na Alzheimera se samozřejmě umírá. Vy si asi myslíte, když vezmete někoho po hlavě sekerou, že mu do úmrtního listu napíšou "smrt způsobena zástavou srdeční činnosti", žejo. To je samozřejmě pravda, ale asi tak jako to vaše, že na Alzheimera nikdo neumře.

J. Strakoš 1.12.2021 5:41

Článek je jen důkazem, že i nositelé diplomu jsou občas ušetřeni zdravého úsudku. Možná je to tím, že profesoři jsou většinou přesně ti konzervativci, kteří aktivně bojují proti čemukoliv novému, co odporuje jejich zkušenosti a přesvědčení a nechtějí připustit jakoukoliv pochybnost.

Pokud by se o pár let později objevily problémy vakcínou vyvolané, vrátí tento člověk diplom?

A. Forman 1.12.2021 5:29

Být profesorem neznamená, že je chytrý.... má tohle tmářství pan profesor zapotřebí ? Asi ano, až bude šestnáctý klon covidu, bude i 16 vakcín ? Ne, ale je to všechno k ničemu.... a vedlejší účinky, dlouhodobé, neznámé.... Takže pane profesore, strčte si všechno to vaše hodnocení za klobouk.... mě učili jiní profesoři, a ti byli smýšlením daleko vpředu před vámi.

M. Moser 1.12.2021 7:53

A.vy chytrý jste? A můžete to dokázat?

Děkuji

R. Langer 1.12.2021 9:01

Proč to potřebuješ dokazovat, když evidentně posloucháš samé blbce, Změklý mozku? ;-D

M. Moser 1.12.2021 9:32

Opakuješ se imbecile.

Dochází ti slova? Mozek neslouží?

J. Pilny 1.12.2021 5:26

Povinné očkování proti covidu nevyřeší nic, podívejte se na Izrael a přestaňte blábolit covidové nesmysly.

Z. Lapil 1.12.2021 7:53

Dívám se a ať koukám, jak koukám, očkování sice nevyřeší všechno - což ale netvrdí nikdo (řekněme) rozumný - ale rozhodně toho vyřeší dost.

https://www.covid-datascience.com/post/israeli-data-how-can-efficacy-vs-severe-disease-be-strong-when-60-of-hospitalized-are-vaccinated. Je to anglicky, ale z překladače leze slušná čeština.

T. Kohout 1.12.2021 4:30

Ten základní problém ale pořád bude, že "tmářství" je věčné. To nepůjde vyhubit. Už jenom proto, že jedna strana bude za "tmáře" považovat tu druhou. Vemte jen ten starodávný rozpor. Je církev (a která) tmářská anebo nositelkou pokroku? Nevyřešeno, nevyřešitelné.