18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Povinné očkování bude vítězstvím rozumu

Tomáš Baldýnský ve svém Posledním slově (Někdo musí vyhrát, LN 24. 11.) nabádá k očkování, ale současně vyzývá ke shovívavosti k odmítačům. Míní, že nastane-li povinné očkování, neměli bychom jásat jako vítězové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vychodil 1.12.2021 16:15

Ano, jako odmítač experimentální látky proti kovidu, vždy jsem si byl vědom vedlejších účinků chemie v těle...v mé domácí lékárničce je k dispozici náplast a pak ještě náplast...běžné dětské nemoce se prodělávaly, neb to, podle doktorů, přispívalo k otužování organismu...onemocnění s mutujícími viry nikoho nikdy nenapadlo preventivně "léčit" vakcinací...

vidíš vlčku, a moje zkušenost mi zase prokazuje, že zdravotní problémy mají kolem mne očkovaní, tudíž tato skutečnost mi naznačuje, že očkování každopádně není přínosem...tvůj i můj názor je ovšem vysoce subjektivní, tudíž ke zobecnění nevhodný...

ještě poslední poznámku. Cca 1000 lidiček je deklarovaných jako vážně hospitalizovaných s kovidem, tj. 0,01% obyatelstva...to mě má, při všeobecně známém faktu, které další neduhy přispívají k vážnému průběhu, přesvědčit, abych do sebe rval chemii, o které je znám její mizivý účinek, o kterém je známo, že na nové varianty nefungují ? Nechal ses naočkovat proti něčemu, co již neexistuje...vskutku moudré rozhodnutí...

J. Vlček 1.12.2021 16:52

Pane Vychodile, jsme na tom podobně, jako samotní lékaři, kteří by v těchto věcech měli být přece jen o něco víc v obraze než my laici, kteří soudíme jen dle svých zkušeností, a někteří se dokonce spoléhají na svoji intuicí, jako šamani z pralesa, nebo jako Hitler za války. I ti lékaři totiž nejsou všichni zajedno.

Nejsem z těch, co zavírají oči a zacpávají uši, aby neviděli a neslyšeli, a mohli prohlašovat, že se nic neděje, jsem zdráv, covid je jistojistě výmysl farmaceutických firem, který ve skutečnosti neexistuje.

Naopak mám oči otevřené, a viděl jsem herce M. Etzlera, bývalého odpírače očkování, kterým hořce litoval, že se nenechal naočkovat, což nyní radí ostatním. Jeho bratr Tomáš v této souvislosti řekl, že kdyby se bratr nechoval jako blbec, nemusel dopadnout jak dopadl.

Já každopádně očkovaný jsem a nemyslím si, že se mě z tohoto titulu covid nedotkne. K úplné spokojenosti mi postačí, pokud mne covid napadne, nákaza proběhne mírně, a ne tak drasticky, jako postihla M. E., kterému přeji ze všeho nejvíc, aby se úspěšně uzdravil, stejně tak jako těm, kteří jsou na tom podobně.

P. Vychodil 1.12.2021 17:16

R^ akorát si říkám, nakolik více jsou "v obraze" doktoři...jako dlouholetý důchodce mám celý den, pokud nejdu na houby, na koloběžku, na lyže, čas na čtení, studium...tohoto privilegia si nesmírně cením...když si vzpomenu na svá výdělečná léta, neměl jsem čas na nic...

směji se, že mne řadí mezi nevzdělané, staré venkovské primitivy...ukazuje to na jejich debilitu...

oči otevřené ano,nicméně doporučuji nepodléhat emocím z několika případových studií...takový myšlenkový postoj je nezdravý, nebezpečný, potenciálně zabíjejíci...

na vyšší dívčí se učí, jak si vytvořit a prožít svůj svět...tuším, že jste nadějný adept...

J. Vlček 1.12.2021 18:14

Dík za vaši předtuchu. Jsem vám vděčný za to, že mi nevnucujete ten váš (svět), který vám samozřejmě z celého srdce přeji, nicméně mi věřte, že se svým světem, respektive se svým životem, jsem docela spokojen, stejně jako vy. :-)

P. Blecha 1.12.2021 21:33

Jenom jestli ten herec Etzler nehrál nějakou roli, víme?

J. Makovec 1.12.2021 22:06

Já jsem také pro dobrovolné očkování. Podle konceptu "Darwin Award" tento přístup přispěje k vylepšení lidského genomu. Ten kdo se svou blbostí dobrovolně připraví o život se již dále nerozmnoží ...

J. Blahova 1.12.2021 14:47

Jen abyste tak jásali třeba za 10 let

A. Ová 1.12.2021 14:45

Rozumné...pandemie očkovaných na nejvyšších místech.... Ještě vejš. Ano, tam. Asi se nemejou. Co s tím? Koupíme jim z daní mejdlo, občané? Složíme se?

D. Laurencikova 1.12.2021 14:20

Jeste jeden zajimavy postreh: Bydlime v bavorskem Mnichove v mestske ctvrti nedaleko hrbitova. Je to hrbitov velky a velmi hezky, vlastne velky krasny park, kam chodime temer denne na prochazku. Sledujeme, jestli se za posledni dva roky nejak vic pohrbiva, v teto strasne pandemii. Kupodivu neni tomu tak! Nevidime zadne nove hroby, ne vic, nez bylo vzdycky bezne za poslednich 30 let. Jak je to mozne?

Š. Hašek 1.12.2021 14:33

U nás, u chalupy totéž. Na tom krchově.

Je to celkem logické. Protože počet zemřelých stoupl o nějakých 10%. A i nejvíce pokřivené statistiky se dostaly k číslu 1/300 obyvatel ČR zemřelých S COVIDEM. Variantami viru o chřipkovém základu.

Líbilo se mi, když jsme kdys služebně nocovali někde v Oberföhringu, že o osmé přestaly odbíjet kostelní hodiny. Slušný to kraj, má se chrnět!

V létě si nalívám dvojmo do tupláku od Paulánů, abych se nezdržoval.

Bylo to někde poblíž DB Systemtechnik. Pár stanic busem.

D. Laurencikova 1.12.2021 18:25

Jo jo, kostelny zvony v noci mlci. Doufejme, ze si daji pauzu i muezinove v mesitach, casy se holt meni.

P. Blecha 1.12.2021 15:46

Bavoři dělají spalovací výlety do Čech, před nějakou dobou tady (Německo severní) byly i v novinách inzeráty na obhlídku českých krematorií. Aby věděli, do čeho jdou. Ale vážně, oni se a) asi nechávají někde rozptylovat, b) procentuální přírůstek mrtvých způsobených Coronou je v podstatě nula nula nic. Takže samozřejmě nejde nic pozorovat. Jediné, co je všude vidět a slyšet, je státní štvavá hysterie proti neočkovaným. Němci holt potřebují nějaké ty Židy, na které lze všecko svést a které lze omezovat, pronásledovat a ničit. A když si echt Židy vyvraždili, potřebují si najít nějaké náhradní.

D. Laurencikova 1.12.2021 17:31

Dnes jsou to "die Rechten". Do te kategorie spada kazdy, kdo zpochybni vladni linii v jakemkoliv smeru a sice zhruba od roku 2010. Tady spadaji samozrejme i "Impfgegner" a "Coronaleugner".

J. Ptáček 1.12.2021 14:19

Jsem očkován a budu v něm pokračovat, ať už je očkování povinné nebo není. Na druhé straně moc nestojím o to, aby mě a mé blízké někdo s právem na svůj názor nakazil. A není mně ani jedno, že občané s tímto právem, dostanou-li se vlastní vinou do nesnází, budou nákladně placeni z mých daní a navíc budou odsouvat léčbu zodpovědných, často mnohem hůře postižených.

A. Forman 1.12.2021 14:44

Až se začnou testovat očkovaní, to budete čubrnět, kdo vlastně ten vir šíří..... nositelé jsou i očkovaní, ale vám to, zřejmě, nemá cenu uvádět.

J. Blahova 1.12.2021 14:51

Přesdtaňte s tím hloupým názorem,že dostanou li se vlastní vinou do nesnází....co potom kuřáci?co pijani? co feťáci,co nezopdpovědní řidiči?....

I. Schlägel 1.12.2021 14:58

Ano, ty bych do tohoto seznamu zahrnul rovněž. To by ovšem nesmělo být zdravotnictví "zdarma" a zdravotní daň by měla být nahrazena reálným zdravotním pojištěním včetně bonusů a malusů.

Š. Hašek 1.12.2021 14:54

Pokračujte.

A nepište laskavě nic o Vašich daních, léčení, Vy to budete mít "zadarmo"! Nebo ne? To je verbež, ti zdraví neočkovaní kolem, co?

Léčbu odsouvají pokašlávající, kteří se derou do nemocnic. To už byste měl dávno vědět. Všechno se vykecá. Stačí mít mezi kámoši lékaře a zdravotní sestry. Z první linie!

A nekoukejte porád na tu "virovou" Noru! Co na ní vidíte? Zničená manekýna. Drzá. Deset bab kolem mě vypadá líp než ona. A to jsou už vesměs na penzi.

P. Vychodil 1.12.2021 17:30

ale je to marné, je to marné, je to marné...vystrašence těžko uklidnit...snažím se odporovat iniciativy zdravé foru, pro libertate...

D. Laurencikova 1.12.2021 18:30

Mne se hrozne libi, jak naockovani v hruze prchaji pred nenaockovanymi, pricemz oni - naockovani jesou prece chraneni vakcinou, protoze proc jinak by si ji nechali vpichnout? Zatimco neockovany chraneny pred infekcnim neockovanym neni. Myslim, ze platite nakladne s vasich dani vsechny, kdo se vlastni vinou dopracovali k nejake chorobe nebo urazu. Neockovani z jejich dani zase prispivaji na vasi vakcinu a take lecbu, kdyz vakcina selze, atd. Tomu se rika solidarita, na tom je zdravotni system zalozen.

T. Hraj 1.12.2021 14:05

Jíst jablka je zdravé, 10 minut ranního cvičení je zdravé, zdravý je jogging, stretching, jóga, zdravé je nekouřit, nepít, nebrat drogy (i ten joint je nezdravý), ba co víc nezdravé je bydlet ve městě, zdravější je to na horách, jezdit na kole bez helmy je nezdravé, vlastně oprava jezdit na kole je vůbec nezdravé/nebezpečné.

Proč všechny ty dobré věci tedy nezavedeme povinně zákonem?Vždyť statistiky a věda hovoří jasně. Lidé, kteří protestují a ohánějí se jakousi svobodou (ostatně těžko definovatelnou, natož potom kvantifikovatelnou), "snad nejsou špatní, ale (jsou) nerozumní".

No, však my jim to statistické dobro do těch chřtánů nacpeme, bláznům jedněm infantilním.

P. Kubáč 1.12.2021 14:52

Jabka, jogging, stretching jsou zdravé, ale jejich nedělání vás nezabije s pravděpodností v desítkách procent - proto je toto všechno dobrovolné.

Helmy - pokud ji na hlavě nemáte - mohou snadno vést k těžkým úrazům za vysoké náklady, proto jsou - u dětí - povinné.

Drogy - zakázané a trestané přísněji než jízda děcka bez helmy.

Cigarety - dnes už by je nikdo neschválil - viz obrázky rakovinou rozežraných plic které stát dává na krabičky.

Alkohol - totéž co cigarety - přežívá z historické tradice

Myslím že jste krásně vyhmátl kde je nutno vést tu hranici mezi dobrovolností a státním donucováním a očkování proti koronaviru je jednoznačně na straně té povinnosti.

I. Schlägel 1.12.2021 14:59

Jediná funkční regulace je přes peněženku.

Š. Hašek 1.12.2021 18:03

Docela jako souhlas.

Naučil mě to táta, když jsem s ním musel chodit do spořky, stran mojí Výherní vkladní knížky, na heslo. Heslo jsem neznal, ale mohl jsem si v ní listovat a počítat. Je mi značně nejasné, proč na procenta musí být nějaká fakulta "bruseleekonompolitštudií". Případně neziskovka.

Dnes jsem vděčen. Za stránky mojí vkladní knížky. Po hodně letech.

T. Hraj 2.12.2021 15:50

Hranice dobrovolnosti/povinnosti není (nemá být) dána mírou nebezpečí pro jednotlivce, ale PRO CELOU SPOLEČNOST (a samozřejmě osoby v péči, jako třeba děti). Nebezpečného jednání je spousta, např. jízda na motorce je v porovnání s jízdou autem (se spoustou povinných bezpečnostních prvků) čiré bláznovství. Chápeme to ale jako svobodné rozhodnutí dospělých lidí, ačkoli by je jistě bylo možné obvinit z přetěžování zdravotního systému.

Riziko které koronavirus pro společnost představuje rozhodně neospravedlňuje povinné očkování.

P. Blecha 1.12.2021 13:17

I když pan Kozelka vysokoškolsky působí v Paříži i v Brně, asi mu ušlo, že hlásání jistoty o něčem, co se nedá změřit, vypovídá pouze o nafoukanosti a hlupáctví hlásajícího a o tom, že si myslí, že sežral enóno jistého Šalamouna. Vítězství rozumu nad tmářstvím známe - a mnozí je ještě zažili na vlastní kůži - hodně, třeba Velkou Francouzskou Revoluci a napoleonské války, VŘSR, vítězství NSDAP v Německu, Vítězný Únor a podobná vítězství. V Německu už různí Kozelkové z vládních kruhů začínají vykřikovat, že ty hnusné odmítače je třeba natvrdo zavřít.

F. Svoboda 1.12.2021 13:10

R^R^R^V!!!!!!

T. Hraj 1.12.2021 14:07

Máte krásné příjmení. Evidentně si ho ale nezasloužíte.

Š. Hašek 1.12.2021 14:55

R^

J. Kernal 1.12.2021 12:34

Nechte nás neočkované v klidu žít, pokud jste očkovaní tak se nás nemusíte bát. Je dobře ,že se staráte o své zdraví a o naše nemusíte. My vám v ničem nebráníme, platíme daně a pojištění a nesnažíme se rozdělovat společnost jako vy očkovaní. Až časem vymřeme, jak nám stále připomínáte,tak se vám výrazně uleví a budete v pohodě a bez hlupáků.