14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Benes 8.7.2008 18:04

Re: Re: Re: naopak,

inu komu neni shury dano....

brána 8.7.2008 22:29

Re: naopak

je odpad a odpad. Způsob nakládání s ním je buď  slušný -  veden zájmem  o kontrolu jeho škodlivého působení  a i snahou o minimalizaci jeho vzniku - nebo surově ignorantský.

Karel 8.7.2008 10:49

částečný souhlas

Celkem nic nemám proti tomu, aby žebrající/kradoucí individua (i u nich jde v prvé řadě o peníze, nejen u nás bohatších) zmizela. Jenže:

- vůbec netuším jak to zařídit, aniž bychom zavedli totalitní stát,

- současná nařízení o psech na vodítku, nekouření na zastávkách a nepití na náměstích toto neřeší vůbec, jsou namířena už proti normálnímu chování, nikoli až proti agresivnímu.

AndyO 8.7.2008 11:00

Re: částečný souhlas

nu, pobíhání psů mezi lidmi na ulicích, hulení na zastávkách a chlast na náměstí vskutku začíná být jednáním "normálním", ale kdo to sakra má snášet?

Vypráskat obejdu, který krade, žebrá, chlastá či obtěžuje má něco společného s totalitou? Nemáte to trochu popletené?

Karel 8.7.2008 14:09

Re: Re: částečný souhlas

Co je špatného na pobíhání psů mezi lidmi? Co je špatného na stáncích s pivem, kde si jedno dám, když mám pauzu mezi pracovními pochůzkami?

Musíte rozlišovat ty, které popisujete ve svém druhém odstavci, od "light" uživatelů, nebo jak to mám nazvat.

Alfons 8.7.2008 11:01

Jako vždy-odskáčí to obyčejní občané.

Zrušíme lavečky kde se dá, zavřeme čekárny kde se dá. Zavřeme přes noc nádraží. Aby nám tam nechrápali bezdomovci. A cestující můžou sedět na zemi nebo postávat v prázdných halách jak sirotci. Tvář státu určují bezdomovci. Jo, zlatí komouši, to byly časy!!! Všude lavečky, všude přístupná WC, všude volně přístupná pitná voda atd. A dnes? Na rovinu-stojí to za velké H..... !!! ;-€ Veškerá opatření proti bezdomovcům odskáčí občané. Teď si sebou každý vláčí cisternu s vodou, aby někde nepadl žízní. Republika se mění v poušť. Dodržujte pitný režim!! (Y) Všude pach, smrad a kluzko na hnědkách. Naše slavná demokracie slaví úspěchy!!(Y)

lucinapes 8.7.2008 11:23

Re: Jako vždy-odskáčí to obyčejní občané.

Alfons, jste lhář!!! a bolševický řiťolez. S vámi a vám podobnými ty úspěchy odpovídají možnostem.

Alfons 8.7.2008 11:41

Re: Re: Jako vždy-odskáčí to obyčejní občané.

Až uklouzneš na hnědce a klepneš se do makovice změníš názor.:-D

J. Hejna 8.7.2008 9:51

Pan Hvížďala

se s konečnou platností a definitivně zbláznil.

jura 8.7.2008 10:24

Re: Pan Hvížďala

dalsi bolsevik

Petr 8.7.2008 9:49

Lety

Vážený pane Hvížďalo, s porozuměním čítávám vaše články, ale ten dnešní mi připomíná výrok pana Čunka o pseudohumanismu. Vybavuji si i výrok profesora etiky, který říkával, že víme co nechceme, ale nevíme co chceme. Připojuji i poznámku radního z Ústí n.L, že  bude třeba "revitalizovat"  objekty , v nichž bydlí nepřizpůsobiví občané. Dnešní úředník nesmí říci "cikáni to zničili", i když je to v konkrétních případech nepochybné. Paní Jiřina Šiklová onehdy napsala, že je tím vinna společnost, která je šikanuje. Položila stejně akademickou otázku jako vy : Bude naše děti vychovávat extrémní pravice?  Pro jeden jediný případ v Karlových Varech následuje zobecnění. Jistě nadsázka, ale taková, která nic neřeší jen  provokuje. Jak se má vyjádřit nejen úředník, ale kdokoli, když zákony na ochranu osobnosti, lidských práv a zákon o  utajovaných skutečnostech a jiné nedovolují vyjádřit skutečnost jinak než jinotaji a opisem, aby to nebylo trestné. Nevím, proč existuje bodový systém na silnici a výrazný sazebník pokut. Patrně je dobré, aby se na vozovkách udržovala společně přijatelná pravidla. A kdo je porušuje, má nést odpovědnost. Prostituce, alkoholismus, narkomanie, a to vy víte, jsou především sociálním problémem, ale tolerovat to jako svobodnou jinakost a obviňovat bezmocné úředníky, kteří nahrazují neschopnost jiných a povolanějších instucí způsobem jim dostupným, je minimálně nefér. Ostatně vyhláška se ukázala jako bezzubá, takže oni jednotlivci, kteří nejsou ochotni respektovat  rámcová pravidla slušnosti a hygieny a jsou nepojmenovatelní, budou sdílet s ostatními nebe nad hlavou bez omezení.  Ostatně, Hospodin také velí slunci svému  vzchoditi na dobré i na zlé. Ale Izraeli ustanovil jako povinnost, že když jdou za stany, jsou POVINNI vzíti sobě i kolík!!!!! aby TO zahrabali. Doufám, že se  zruší i bodový systém na silnici a vůbec pravidla slušnosti a zůstane jen svoboda, o které Pavel z Tarzu napsal, ".. že bývá zástěrkou nešlechetnosti"  - Zůstane jen KOREKTNOST.

jura-p 8.7.2008 10:38

Re: Lety

Petře, přece si nemyslíte, že by pražští radní byli tak pošetilí, že by se domnívali, že ti, kterým říkáte nepojmenovatelní, by zaplatili byť jen jedinou korunu pokuty.  Proto zvýšení pokut nemůže být míněno proti nim. Je samozřejmě cíleno na ty, kteří jsou zvyklí poslechnout a kteří jsou schopni pokutu zaplatit. A to jsou ostatní lidé, obyčejní Pražani, kteří mají možnost zaplatit, případně se jim dá provést exekuce. To jsou jediní přestupci, u kterých má smysl zavádět a zvyšovat pokuty.

amos 8.7.2008 11:13

Re: Re: Lety

Přesně tak. Je to podobné jako se silničním zákonem. Vymyslí se hloupý zákon a sankce. Zřídí se systém primitivů v uniformách, kteří začnou měřit  rychlost v úsecích, kde nikomu nic nehrozí a vybírat peníze do obecní kasy. Většinou to odnese občan, ketrý sice mírně zákon porušil i když jeho chování není nebezpečné. Ale chodí do práce a má peníze a majetek. A tak se musí platit.  Tím pádem není na opravdové piráty čas a na takovém nezaměstnaném cikánovi bez řidičáku si taky nic nevezmou. Celé se to obrátí proti slušným lidem. Dříve se tomu říkalo kolektivní trest.

lucinapes 8.7.2008 11:24

Re: Re: Lety

Slušný člověk se má chovat slušně a nebude mít problémy. Samozřejmě, že je ta vyhláška zaměřena proti neslušným, a tak to má být.

Petr 8.7.2008 11:56

Re: Re: Lety

Myšlenky pražských radních jsou pro mne samozřejmě tajemstvím. Pamatuji však dobu, kdy radnice mohly aspoň zčásti některé věci napravovat. Potom přišel čas nekonečné tvorby zákonů a novel těch zákonů a novel těch novel a současně požadavek veřejnosti, aby se s křiklavými případy něco dělo. A pak přišla Džamila a pak mi povězte, co mají ti úředníci dělat ? Proto mi připadá nefér, když jsou biti po hlavě lidé, kteří mají řešit cosi, pro co nejsou vybavení, nesmí to pojmenovat, a když vytvoří neúčinnou vyhlášku, hodí se jim na hlavu reminiscence na obluidnosti  posledního století, nebo ji zruší Ústavní soud. Ještě můžeme být rádi, že se nevracíme až do časů inkvizičních. Ta nemožnost věci řešit se střízlivostí a věcností a s respektem k faktům, - to mě v této zemi už léta frustruje. Připočtu-li výplody řady EK, mám pocit, že blíží apokalypsa...

Ruediger 8.7.2008 9:40

znalost neslovanskeho jazyka u "intelektuala"

pane moechtegernintelektuale, nerika se "unpassungsfähige Elementen", spravne je "Anpassungsunfaehige Elemente". Doucit a nez to bude zustat u tschechisch.

Harpyje 8.7.2008 12:16

Re: znalost neslovanskeho jazyka u "intelektuala"

Unangepaßte Elemente. Autor studoval němčinu a německou literaturu v SRN (1978 a 9). http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Hv%C3%AD%C5%BE%C4%8Fala ;-D ;-D ;-D 

doktor 8.7.2008 12:40

Re: Re: znalost neslovanskeho jazyka u "intelektuala"

Ne že by to bylo něco závažného, ale jak je to momentálně v BRD s "ß"? Může se psát, nesmí se psát? I když je to pro mne obtížné (nemám ß na klávesnici, musím ho najít ve "znacích"), v mailech ho používám. Je to chyba?

Harpyje 8.7.2008 12:53

Re: Re: Re: znalost neslovanskeho jazyka u "intelektuala"

http://de.wikipedia.org/wiki/Neue_Rechtschreibung#Schreibung_von_ss_und_.C3.9F Ale každý píše většinou tak, jak se to naučil. Pravopisná reforma z roku 1996 si nezískala moc přátel. Někteří spisovatelé vytrvale píší předreformovým pravopisem a Der Spiegel a FAZ se například vrátily k starému pravopisu. http://www.axelspringer.de/inhalte/pressese/inhalte/presse/unternehmen/505.html

Rudolph 8.7.2008 13:22

Re: Re: Re: znalost neslovanskeho jazyka u "intelektuala"

Myslím, že se tomu říká scharf S? Máte na české klávesnici jako pravý Alt+§.

ßßßßßßß ;-)

udavač 8.7.2008 9:30

výchova ?

Říkávalo, se, že matka pana Blažka bývala zaměstnankyní ÚV KSČ.  Třeba je to vysvětlení té argumentace. 

Apea 8.7.2008 9:28

Bez němčiny

Vážený autore,

tábor v Letech zřídila československá vláda - ještě neprotektorátní - jako pracovní. Později již jen protektorátní vláda změnila tento tábor na "cikánský" (a vydala dekret o potírání "cikánského neřádu). Pravda, "cikánský neřád", "cikáni a míšenci", ba dokonce i "osoby práce se štítíci" mají obvykle předlohu v němčině, nikoliv však té nacistické a čeština je přebírala vesměs v době, kdy to Hitler nedotáhl ještě ani na kaprála.

Jinými slovy, to svinstvo pořídili Češi, český velitel tábora tam utýral desítky lidí hladem, protože jim jídlo krad, čeští četníci tam tu a tam mučili a Češi po válce odsoudili Němce Sowu (pravda, českého Němce) a Roma Bodyho, zatímco Čechy osvobodili, protože to "byli vesměs dobří vlastenci", jak říkal u soudu ve svém svědectví pan velitel.

Tak prosím Vás, aby se ti vlastenci, co v Letech vlastně bojovali za českou svobodu, nemuseli obracet v hrobě, hezky česky: cikánský neřád, osoby práce se štítící, nepřizpůsobivé živly a "cikáni bez národnostního povědomí, horší než zvěř".  Trochu hrdosti na vlastní jazyk a národ. My nepotřebujeme nějaký Germány, aby nás učili, jak se chovat jako svině.

Petr 8.7.2008 10:16

Re: Bez němčiny

Až na ty "svině" bych to akceptoval. Nenávist není vlastnost pouze domácí. Je internacionální. K věcné diskuzi se ale  sado-macho nehodí.  Zajímal by mě ovšem ZDROJ oné citované terminologie. Z textu není zcela zřejmé co je původní a co emocionálně přibarvené. Jinak se asi nehneme z místa.....

M. Zima 8.7.2008 10:38

A přitom

je právě ten finální vztah k živočišné výrobě na tom nejlepší. Jistě, nelíbí se to kLausovi, nemůže se to líbit ani Vám.

Mirek F. 8.7.2008 10:50

Re: Bez němčiny

Pracovní tábor pro osoby "práce se štítící" - tedy bez ohledu na národnost - tam vskutku zřídila ještě vláda druhé republiky. Dál už jednala vláda protektorátní, což znamená, že nebyla pod kontrolou a zodpovědností obyvatel Protektorátu, nýbrž byla zřízena, úkolována a kontrolována okupačními orgány. Což platí i pro příslušné úřady a dozorce.

Psí vrah Čumil 8.7.2008 9:17

Hehehe, to se dalo čekat - do vrabců jako když střelí...

Vřískot všeliký vůkol se rozléhá...:-/

doktor 8.7.2008 9:16

Tábor Lety byl zřízen na okraji obce Lety v dnešním okrese Písek nařízením ministra vnitra protektorátní vlády Josefa Ježka ze dne 15. července 1940, které bylo vydáno na základě vládního nařízení č. 72 o kárných pracovních táborech ze dne 2. března

Postarala se tedy o to polofašistická vláda 2. republiky za předsednictví Rudolfa Berana, jehož agrární stranu tady diskutéři často obhajují. Tábor podléhal Kriminální ústředně v Praze, veleli mu četníci.

asa 8.7.2008 9:13

ano otevřít tábor

nebylo by vůbec špatné otevřít tábor v Letech. Pan Hvižďala a jeho stejně smýšlející duše žijící zřejmě mimo reálný prostor mohou rekonstrukci zafinancovat.A hned se stát učiteli a lidmi s pomocnou rukou pro ony "závadovce"

Tak by konečne kromě řečí které nic nestojí,ale hlavně nic neřeší, nám mohli předvést a ukázat své myšlenky,postoje a názory v praxi. Šlo by to pane Hvížďalo?

Viktor 8.7.2008 8:52

Prosba

Pane Hvížďalo srovnáváte nesrovnatelné, prosím Vás, zanechte to již jednou, stáváte se směšným.Děkuji !

Závistivé hovado Mejla 8.7.2008 8:43

Salónní tlučhuba Hvížďala chce vytvořit stát buzerantů, hnusáků a povalečů. Hlavně ta "jinakost", že.

Kromě toho si soudruh Hvížďala plete nacismus s fašismem, ale to je u kavárenských pseudointelektuálů běžné.