25.7.2021 | Svátek má Jakub


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gerin 9.7.2008 14:26

Proč máme společná veřejná místa přenechávat nepřizpůsobivým živlům?

Platí daně? Neplatí, tak ať nepřepínají a táhnou smrdět někam jinam. Demokracie je diktatura většiny, jasný.

Jirka 9.7.2008 8:56

Nikomu to nepřeji, ale ...

Pane Hvížďalo, nikomu bych pobyt v koncentračním táboře nepřál, nepřeji proto ani Vám, abyste měl někdy možnost reálně porovnávat rozdíl mezi koncentrákem a zákazem pití. Chápu, že Vaše srovnávání má upozornit na vylučování lidí ze společnosti, ale  i při respektování nadsázky je tohle nikoli přehnané, ale už hloupé. Nejsem přítelem zákazů, na druhé straně je opíjení a povalování na veřejných místech také svobodným rozhodnutím - nebo alespoň důsledkem předchozích více méně svobodných rozhodnutí. Neberu nikomu právo žít po svém, neberte prosím Vy ostatním právo, aby se jim tito lidé nelíbili. Oni totiž opravdu obtěžují. Praha jim nabízí pomoc a řešení jejich situace, většině z nich ale jejich život vyhovuje. Do jisté míry se tedy vylučují sami. Není to příjemné, není to ideální ani pro ně ani pro okolí, ale život ideální není a všechna řešení jsou pro někoho lepší a pro někoho horší.  Já osobně bych se zakazujícími  vyhláškami zacházel opatrněji, ale promiňte, Lety, to je něco úplně jiného a i intelektuální slovní ekvilibristika by měla mít své meze.   

Radimka 9.7.2008 8:16

Re: Re: Re: Re: Milý pane Hvížďalo a paní Radimko,

Jsem schopná tolerovat téměř cokoli (snad). U vás tuplem.

hehe 9.7.2008 5:18

Re: Hehe:

Aha.rozumná odpověď ,dík

hehe 9.7.2008 5:16

Re: Re: bez

Slušní lidé,to je něco jako uliční výbor????:-D

Fafa 8.7.2008 23:19

Brano a Ypsilone,

ad komercni drogy) - pokud si koupim komercni lahvicku malbecu Catena Alta , tak si muzu doma uzivat psychoaktivni latku, ale nesmim ridit auto plus par dalsich veci. Pokud by si nekdo doma stejnym zpusobem uzival THC, tak mu hrozi vezeni. To se mi nezda prilis smysluplne. Navic u malbecu je dobra pravdepodobnost, ze mne jeho denni uzivani muze zabit, u THC je to ponekud mene pravdepodobne.

ad doktorandi) - to at radsi nedelaji. Brzo by se ve vyhlasce mohlo objevit "a pozivat napoj, ktery se jevi alkoholickym". Mimochodem, nad cim doktorandi badaji?   

mamina 8.7.2008 23:04

Nejsou to jen přeKlepy?

Jak se lze "přizpůsobit systému"? Není systém souborem pravidel? Nemyslí tedy někteří diskutující spíše PRAVIDLA, když píší o potřebě přizpůsobení se? Myslejí oni při tom na pravidla totálně barvených (vlnou make UP!") anebo na pravidla o vrstvu jim samotným bližší - pravidla civilizovaných lidí, tzv. "společnosti"? Nemohu uvěřit, kolik talentovaných lidí napadne jen zametat 8-o

Ypsilon 8.7.2008 22:55

Re: AndyO:

Fafo, na tyhle činnosti stačí zákon o přestupcích, přesný paragraf se mi nechce hledat, ale znečišťování veřejných prostranství tam je a na žebrání už má Praha vyhlášku snad od půlky 90.let.

Fafa 8.7.2008 22:44

AndyO:

byl, samozrejme. Pak ale at ta vyhlaska zakazuje moceni, kaleni, zebrani; co tak zrovna opravdu vadi. Jaky smysl ma napsat vyhlasku a verejne priznat,  ze u slusne oblecenych nepachnoucich lidi se nebude vyzadovat jeji dodrzovani.

mamina 8.7.2008 22:36

Ja nefrštéhén čésky

Ypsilon 8.7.2008 22:35

Re: Ypsilone,

tak, tak Savonaroly bych poslal taky na nějaký čas na zaslouženou dovolenou. :-) Jen bych dodal, že když se tohle běsnění dostane do rukou Čechům, vznikají amatérskou tvorbou věci neuvěřitelné, jako protikuřácký zákon zakazující kouření na zastávkách MHD, jenže ty zastávky nejsou na zemi vymalované ....nebo tahle vyhláška. Prostě v praxi nepoužitelné :-)). Snad je to tak částečně i dobře, jinak by se tu už pomalu nedalo žít, v té "legislativní smršti" . Bohužel podobně zpatlané jsou často i zákony a vyhlášky řešící věci důležité.

P.S. U oběda jsem se dobře pobavil. Dva doktorandi si z vyhlášky dělali utahovali a chystali "testování strážníků". Staré odrbané džíny z chalupy a flaška od rumu s čajem a rumovou trestí. A pokud po nich strážníci vyjedou a budou je chtít pokutovat, budou žádat dechovou zkoušku a analýzu tekutiny v láhvi :-))). Podle mého názoru nemůžou prohrát

brána 8.7.2008 22:29

Re: naopak

je odpad a odpad. Způsob nakládání s ním je buď  slušný -  veden zájmem  o kontrolu jeho škodlivého působení  a i snahou o minimalizaci jeho vzniku - nebo surově ignorantský.

AndyO 8.7.2008 22:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

sire, o letském koncentráku se zmiňuje autor článku, čímž mne velmi naštval.

Se systémem jděte do háje, zjevně jste v životě s jediným bezdomovcem nepromluvil.

Existuje velmi výmluvný videoklip k písničce Big city life. Zkuste na něj mrknout, možná vám něco dojde.

AndyO 8.7.2008 22:10

Re: fafo

víte velmi dobře, jak jsem to myslela, takže vaše poznámky jsou zbytečné. Ale možná že nerozlišujete výrazy "chlast" a "dát si pivo".

Nebo jste nikdy nebyl v lokalitách, kde tento sport většina bezdomovců provozuje.

brána 8.7.2008 22:10

Re: Pane Fafo přeji

fscinující pracovní náplň a dožití se dne kdy většina amerických suverénů dojde poznání, že nejen Ježíšek neexistuje, ale i on sám není dÍtko křesťanského boha.  Zatím hodně úspěchů při plnění plánu a příjemné užívání komerčních drog.

Fafa 8.7.2008 22:02

AndyO:

chlast na náměstí nezacina byt normalni, chlast na namesti je normalni uz od doby, co byla namesti vynalezena. ;-) 

Pokud si na Staromaku sedne turista do restaurace se zahradkou a da si pivo, tak se nic nedeje. Pokud si sedne na lavicku pred zahradkou a prinese si s sebou pivo ze samosky, tak jsem spolecensky vyvrhel. Yak jste to myslela?

brána 8.7.2008 21:55

Re: Re: Re: Milý pane Hvížďalo a paní Radimko,

Pani Radimko,  od  neschopnosti zařadit se demokratickou formou do společenských politických, sociálních procesů jste mně odpomohla vy. Což jest pro vás legráckou a pro mne existenční cezůrou.  Přijměte proto ode mne úctu a poděkování. Ovšem po seznámení se s výsledky procesu militarizace pupku kotliny Brdského polesí se stávám recidivistou i s kopřivkou. Smutně si drbu pokožku a vybavuji si  pocity našich předků po intronisaci K.G. a  rozpadu demokracie ve 48mým. Taknějak se museli tenkrát také cítit. Jste schopna u mne tolerovat i toto?

Fafa 8.7.2008 21:53

Ypsilone,

o mistnich snahach zavadet prohibici tedy zadna pochyba. To vite, to je ta puvodni puritanska obava, ze "somebody somewhere is enjoying himself".

Uz se to zkusilo u alkoholu, nikotin se prave zkousi, ostatni drogy jakbysmet, neoviktorianstvi uz se zavadi i v Evrope, sazet po internetu je trestny cin, internetovi provideri bezne cenzuruji postu. Nekdy si tak rikam, jestli by se ti Savonarolove nemohli starat zase chvili o nekoho jinyho.      

Fafa 8.7.2008 21:47

Hehe:

jako absolutni minimum by rozptyleni bezdomovcu na mnoho mist znamelo mensi sanci, ze mezi nimi vypukne epidemie treba zminovana tuberkulosy.

Ypsilon 8.7.2008 21:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

Tak madam, o letském koncentráku jsem se nezmínil a nehodlám zmiňovat jedinou větou, to mi, prosím, nepodsouvejte.

Samozřejmě, ž e bezdomovce vytváří systém svými požadavky na pracovní sílu a ostrou konkurenci. Někteří na tyto krysí závody halt nestačí.....A systém je nechá volně propadnout jako bezcenný odpad. Že  člověku , který léta žije na ulici, je prolezlý nemocemi se už dá těžko pomoct je jasné, také o tom něco vím. Jenže oni ti bezdomovci přibývají stále noví, sakra čím to..... 

Jak si představujete tu preventivní péči o tyto lidi? Existoval jakýsi rentgenový autobus, který jezdil do terénu a bezdomáče snímkoval. Zrušeno, příliš drahé.

Za bolševika někteří adepti bezdomovectví končili v blázincích . Možná i účelově. Dneska nikdo ani neví, že příčinou jejich selhání ve většinové společnosti je psychická nemoc....

Jenda 8.7.2008 21:17

Re: bez

Koukam, ze vam zalezi pouze na tech bezdomovcich. Na slusnych obcanech nikoli.

Ypsilon 8.7.2008 21:16

Re: Re: Re: Re: Re: Drahý pane,

Třeba masovým zařazováním dětí do zvláštních škol. Že když si rodiče přáli , aby i ostatní sourozenci chodili do zvláštní, když už už tam mají jedno dítě,i když k tomu u těch ostatních nebyl důvod a bylo jim bez řečí vyhověno....

Jsem starší ročník a měl jsem na základce 3 cikánské spolužáky. Všichni ji končili v 9. třídě. Ani nepatřili k těm úplně nejhorším žákům. To ta děcka v 70. letech masově zhloupla?

kocour 8.7.2008 20:44

Re: Re: Re: Re: Myslim, ze vetsina diskutujicich nepochopila

Účty máte Vy, já se s prkotinama nezdržuju.

Fafa 8.7.2008 20:44

Ypsilone,

mrknete sem pozdeji, ted musim pracovat.

Jenda 8.7.2008 20:44

Re: Re: Re: Re: Drahý pane,

A cimpak se na nich chudaccich podepsal minuly rezim? Pokusem o vynuceni pracovni povinnosti? Pokusem o povinnou skolni dochazku?

Kvetla 8.7.2008 20:43

Re: Re: Má-li mít Váš článek ...Netřeba lamentovat,

zmrzliny jistě roztály a spláchl je déšť,o kornouty se pak postaralo ,v Praze tak hojné ,zpěvné ptactvo (či snad jsou to ,nedejbože,holubi?).:-)

Jenda 8.7.2008 20:41

Re: Re: Pane Hvížďalo, zkuste to sám.

Trochu to ovsem kazi vedomi, ze bez toho krabcaku by si mohl i on dat sprchu a zalezt pod deku v Nadeji nebo necem podobnem. Jenze to by musel byt schopen respektovat alespon nejzakladnejsi pravidla. Zrovna tak jako nas nezabije kdyz budeme 15, 20 (nebo taky 45) minut cuchat smrad dobre ulezeleho somraka, jeho by nezabilo kdyby se jednou tydne nekde stavil umyt a vyprat. A kdyby omezil konzumaci krabcaku do te miry aby si na malou dokazal zajit aspon za krovicko a nechcal si do kalhot. Nepranych.

AndyO 8.7.2008 20:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

ale jděte, nejlacinější argument je ze svého pohodlného bytu žvanit o letském koncentráku, vážený ypsilone.

Řeči o systému jsou to laciné, to, co nás zbavuje zodpovědnosti za sebe. Žádný systém za nic nemůže, snad jen za to, že tito lidé dnes nejsou v kriminálu nebo psychiatrické léčebně, kam by je minulý systém okamžitě poslal. Pokud přisuzujete vinu systému, voláte po systémových řešeních, což je v tomto přípaně jen výše zmíněné- nic jiného nepomůže. A to asi není to, co chcete.

Těmto lidem můžete pomoci jediným způsobem- najdete ty, kteří chtějí změnit svůj osud a osobně jim pomůžete. Věřte, že vím, o čem je řeč.

Tuberkuloza se šíří právě díky tomu, že nakažení bezdomovci a lidé nerespektující preventivní péči plivou, kašlou v tramvajích do obličejů cestujících, roznáší bacily všude, kam sáhnou...jestli vám tento fakt připadá ubohý, tak vám není pomoci a neexistuje důvod s vámi hovořit.

hehe 8.7.2008 20:24

bez

Strašně by mě zajímalo,co znamená vyřešení problému bezdomovců v Praze jejich odsunem na  jiné místo,méně vyditelné.No no nicméně bezdomovců bude pořád stejný počet,jenom jinde.Mám takovej pocit,že je to vlastně všem jedno,občas se něco prohlásí do novin,získají se body a klídek.

Ovšem na druhou stranu,v jižních čechách jich je málo,tak si je tam v Praze nechte;-DA Hvížďalu s nima,ten je tak chytrej,že by mohl bejt císařpánem;-)

Ypsilon 8.7.2008 20:17

Re: Re: Re: Re: Re: Drahý pane,

Juraxi salonní není, snažím se v téhle oblasti i něco dělat, i když jsem se k tomu dostal trochu jako slepý k houslím. A vím že, lhostejnost radních a sklony k represivním  řešením jsou neskutečné, i dát jedno pitomé razítko, na projekt který by je nestál ani korunu a cca 25 lidem mohl pomoci......:-/