14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J.G. Pašek 8.7.2008 13:21

Re: Pane Hvížďalo, zkuste to sám.

R^  Hvížďalovi spadnou růžové brejle z očí . . . .

Ypsilon 8.7.2008 13:51

Re: Pane Hvížďalo, zkuste to sám.

Také někdy nejsem nadšen z individuí, které cestou po Praze potkávám. Jenže vždycky si řeknu, kdyby tenhle bezdomáč netrávil noc v tramvaji, je dost pravděpodobné, že by do rána zmrzl. Nikoho z nás nezabije, když budeme 15, 20 minut čuchat smrad z  jeho nepraných svršků. My totiž odemkneme byt, dáme si teplou sprchu a zalezeme do čistých peřin....Stejně tak se můžeme pohoršovat, že jsou opilí. Jenže, dal by se život na ulici přežít bez krabičáku? 

Karel 8.7.2008 14:11

Re: Re: Pane Hvížďalo, zkuste to sám.

Je to tak.

Jenda 8.7.2008 20:41

Re: Re: Pane Hvížďalo, zkuste to sám.

Trochu to ovsem kazi vedomi, ze bez toho krabcaku by si mohl i on dat sprchu a zalezt pod deku v Nadeji nebo necem podobnem. Jenze to by musel byt schopen respektovat alespon nejzakladnejsi pravidla. Zrovna tak jako nas nezabije kdyz budeme 15, 20 (nebo taky 45) minut cuchat smrad dobre ulezeleho somraka, jeho by nezabilo kdyby se jednou tydne nekde stavil umyt a vyprat. A kdyby omezil konzumaci krabcaku do te miry aby si na malou dokazal zajit aspon za krovicko a nechcal si do kalhot. Nepranych.

Queribus 8.7.2008 11:51

A tak to dopadá,

když je obecní vyhláška víc než Ústava...

quax 8.7.2008 11:44

Magisterský úředník - co to je za zvěrstvo???

Znám magistrátní úředníky, to jsou ti z magistrátu. Jestli je úředník s titulem magistra nazýván magisterským, ví o tom jen pan Hvížďala a pak asi už nikdo.

quax 8.7.2008 11:39

malá chybička se vloudila

správně to má být - Anpassungsunfähige Elemente, tedy doslova přizpůsobení neschopné živly...

Radimka 8.7.2008 11:31

Milý pane Hvížďalo,

dobře napsané a jak se dalo čekat, těch  stereotypně myslících se ozvalo dostatek, i když kupodivu o něco málo méně, než kdyby na stejné téma psal některý z Vašich kolegů. To je  známka  novinářského umu, kultivovaností vychovávat k témuž. V historii lidstva se pořád někdo někam vyhání, separuje, segreguje. nechává nuceně migrovat, nikdy se tím nic nevyřešilo, naopak vznikly  důsledky, které se  napravují desítky let a nepoučitelní stále přemýšlejí, jak oddělit zelené od modrých,  chytré od méně chytrých anebo tlusté od tenkých a vytvářejí k tomu řady předpisů, aby bylo  všem zcela jasné, do jaké skupiny či podskupiny se má jeden každý zařadit a co tím pádem může a co ne. Napříště nám vyjdou předpisy, že plešatí si nesmí kupovat šampón na vlasy, lidé nad 40 smí kouřit jenom v pondělí od 16 do 18 hodin a romové smí bydlet jen minimálně 6 km od centra města. Já bych se přimlouvala za povinné zavedení vyučovacího předmětu "výchova k nezjednodušujícímu myšlení" do českých škol. 

Netřeba 8.7.2008 11:52

Re: Všechno absolutně špatně.

Je zcela přirozené, že se oddělují modří od zelených, chytří od hlupáků, běžná populace od něpřízpůsobivých. Každému je zcela jasné, do jaké skupiny patří a jestliže ho tam ta druhá skupina nechce, tak tam normální člověk prostě neleze, protože by mohl dostat přes držku, což taky většinou dostane.

Blbá společnost si vymýšlí blbé argumenty a blbé předpisy v rámci pseudohumanismu, který je vlastně otevřeným rasismem. Jestliže nikdo z modrých nájemníků nechce v domě zeleného (nebo jinak barevného), tak jim ho tam úřady strčí a pak se diví, že ho nikdo v domě nechce. Jestliže nikomu do teď nevadili   "Xprocentní", tak  se vymyslí předpisy,  že nikomu nesmí vadit, ti blbci potom pochodují městy, křepčí s ministryněmi pro blbost a diví se, že začínají vadit.

A do škol bych zavedl předmět "výchova ke zjednodušenému myšlení", kde by se učilo především to, že jedna a jedna jsou dvě, aniž by se musela předkládat důvodová zpráva.

Petr 8.7.2008 12:02

Re: Milá paní Radimko,

respektuji váš názor, ale domnívám se, že se míjí podstatou věci.  Snad by stačilo, kdyby k lidským právům přibylo také pár slovíček malých o lidských povinnostech.

Radimka 8.7.2008 12:34

Re: Re: Milá paní Radimko,

Nejsem proti.

LV 8.7.2008 13:12

trochu jinak

Ono zní hnusně, když se řekne segregace, vyhánění a tak. Ale pojďme na to jinak. Co myslíte, je v právu bača, který ohradou kolem salaše segreguje ubohé vlky, aby mu nežrali ovce? A co občan, ohrazující si plotem salát a brambory na (vlastní) zahrádce? Je stále ještě v právu? Nebo je už povinen v rámci vstřícnosti, pochopení a vcítění k těm "jiným" dát plody své práce v plen?

Víte, s neustálým (levicově liberálním) rozšiřováním práv "jiných", NA ÚKOR (dosud) běžného občana, žijícího z práce a ne z dávek, si zakládáte na obrovský problém. On totiž vnímá Vaši snahu  o pozitivní zvýhodňování "jiných" jako újmu. Na sobě. A už to snáší nějakou dobu. Ale postupně se mění jeho pohled na ty "odlišné". Plíživě. Od lhostejného znechucení k aktivní nenávisti. A tato sílící nechuť, zatím ne rasismus, je jen VAŠÍ vinou. Vás, levicových (ušlechtilých) liberálů. Podívejte se na sebe - vždyť díky Vám ani nelze svobodně nazvat a označit jedince, ke kterým má společnost (oprávněnou) nechuť.

Ypsilon 8.7.2008 14:14

Re: trochu jinak

"Nepřizpůsobiví" jsou z velké části produktem společensk-ekonomického systému. Systém založený na zvyšujících se požadavcích na pracovní  sílu a ostré konkurenci, prostě musí produkovat jisté množství lidí, kteří z nejrůznějších důvodů jeho požadavkům nestačí. A  systém je tlačí stále víc do kouta a jim i veřejnosti prostřednictvím medií tlačí do hlavy, že si za svoje potíže můžou jen a jen sami. Po určité době tahle masáž zaúčinkuje, že? Bolševický systém fungoval stejně, jen měl ty "nepřizpůsobivé" definované poněkud jinak a jeho propaganda byla značně primitivnější......Mám na to docela ostré vzpomínky, nosil jsem dlouhé vlasy a plnovous , jezdil na neorganizované trampské potlachy a tak mi policejní obuch občas tancoval po hřbetě. Možná proto si dokážu více všímat  té mediální masáže, která dokáže tak pěkně a spolehlivě vyvolávat davovou nenávist tam, kde by jinak nebylo nic než běžná podezřívavost či nechuť k jinému způsobu života

RomanL 8.7.2008 14:59

Re: Re: trochu jinak

... a došel jste vy osobně tehdy pod bolševickou "masáží" k názoru, že si za svoje potíže tehdy můžete jen a jen sám? Já si myslím, že ani ne, a to, o čem píšete, je o něčem trochu jiném...

Ypsilon 8.7.2008 15:25

Re: Re: Re: trochu jinak

Máte  do jisté míry pravdu. Bolševik metody "za všechno si můžete sami" skutečně neužíval, ten prostě válcoval a současně se snažil vyvolávat k válcovaným nenávist  "pracujícího lidu", na tom už trvám.

A osobně pobaveně a současně na*raně čekám, kdy se z úst radního Blažka nebo podobného trotla ozve, že" je zapotřebí klid na práci";-O

brána 8.7.2008 16:08

Re: Milý pane Hvížďalo a paní Radimko,

vaše texty mi dopomohl k revizi mého postoje ke společnosti. Cítím se nyní schopnějším tolerovat mně cizí životní postoje a hlavně - jsem připraven citlivě reagovat i na takové, které považuji za defektní. Již nespílám a nevyzívám k asanaci společnosti. Pochopil jsem, i na základě ostatních příspěvků, že zavilé nepřátelství nemůže vést  k  tomu co dnes je stále ještě možné - k dohodě na základě oboustranných ústupů. Ano naše společnost ještě není zcela v područí sebestředných rabiátů a partajních despotů.

Radimka 8.7.2008 16:22

Re: Re: Milý pane Hvížďalo a paní Radimko,

Pane Bráno, nechte si ty legrácky. Ve světě, kde je život bez kariérních ambicí, auta, televize a dalších nezbytností společenským stigmatem, je velmi nelehké přežívat, a to nemusíme být ani bezdomovci, natožpak  nedejbůh  lidé s tmavší pletí. Všichni se neumí zařadit do společenských politických, sociálních procesů, které většina považuje za ty jediné správné. Tolerance (do určité míry) je na místě.

brána 8.7.2008 21:55

Re: Re: Re: Milý pane Hvížďalo a paní Radimko,

Pani Radimko,  od  neschopnosti zařadit se demokratickou formou do společenských politických, sociálních procesů jste mně odpomohla vy. Což jest pro vás legráckou a pro mne existenční cezůrou.  Přijměte proto ode mne úctu a poděkování. Ovšem po seznámení se s výsledky procesu militarizace pupku kotliny Brdského polesí se stávám recidivistou i s kopřivkou. Smutně si drbu pokožku a vybavuji si  pocity našich předků po intronisaci K.G. a  rozpadu demokracie ve 48mým. Taknějak se museli tenkrát také cítit. Jste schopna u mne tolerovat i toto?

Radimka 9.7.2008 8:16

Re: Re: Re: Re: Milý pane Hvížďalo a paní Radimko,

Jsem schopná tolerovat téměř cokoli (snad). U vás tuplem.

Mejla 8.7.2008 11:23

Ať si je Hvížďala nastěhuje domů.

.

Petr Benes 8.7.2008 11:20

Myslim, ze vetsina diskutujicich nepochopila

o cem ten clanek je. Nejde ani tak o to, ze by se autor zastaval vagusu. Upozornuje, ze urednici nas formou ruznych vyhlasek, zakazu a prikazu pomalu kousek po kousku zbavuji svobody. Za chvilku bude na vsechno prikaz a vyhlaska a kdyz se urednictvu znelibite z nejakeho duvodu, snadno vas na neco dostanou. O to tady jde!  Divim se, ze to tolik lidi nevidi a kdyz se jim to rekne, tak to nechapou.

AndyO 8.7.2008 11:32

Re: Myslim, ze vetsina diskutujicich nepochopila

vážený Beneši, nevím jak jiní, já to pochopila naprosto přesně. Poněkud jste to nepochopil vy.

Petr Benes 8.7.2008 11:42

Re: Re: Myslim, ze vetsina diskutujicich nepochopila

nevypada to tak. schvalne se zeptejte autora, at vam to ozrejmi. jestli jsem bliz ja nebo vy. :-P

kocour 8.7.2008 12:34

Re: Re: Myslim, ze vetsina diskutujicich nepochopila

Takže Vy chcete pořádek? Za jakou cenu?

Když si čtu ty reakce, tak se vůbec nedivím, že se Hitler dostal tak snadno k moci. Oni lidi asi ve své většině se chtějí mít dobře, klidně jako otroci ...

AndyO 8.7.2008 14:10

Re: Re: Re: Myslim, ze vetsina diskutujicich nepochopila

kocoure, my spolu máme díky vašemu sprostému obvinění před časem nevyřízené účty a to mne velmi omezuje v tom, abych napsala reakci, která by vám slušně vysvětlila, jak moc se mýlíte a jak to vaše pohazování Hitlerem dokazuje vaši nezralost. Takže se omlouvám, ale reagovat nebudu. Vysvětlení píšu proto, že nechci, abyste si myslel, že jste mne svou hloupou demagogií přesvědčil.

kocour 8.7.2008 20:44

Re: Re: Re: Re: Myslim, ze vetsina diskutujicich nepochopila

Účty máte Vy, já se s prkotinama nezdržuju.

Ypsilon 8.7.2008 14:30

Re: Re: Re: Myslim, ze vetsina diskutujicich nepochopila

Jistě, domácí smrádek a teploučko, nikde nic znepokojujícího nebo nedejbože ohrožujícího. Co na tom, že je tahle  malá a pohodlná existence  spoutána všemožnými příkazy a zákzazy.  Děkuji,  nechci, to se pomalu po dvaceti letech chceme zese propracovat k tomu, čeho jsme se zbavovali? Je to o tomtéž jen barevný nátěr je jiný

lucinapes 8.7.2008 11:16

naopak,

péče každého režimu by měla být zaměřena na to, aby slušní, pracovití lidé nebyli obtěžováni takovýmhle odpadem společnosti. Že to dělali taky komunisti i nacisti neznamená, že to bylo špatně. Také podporovali rodiny - taky špatně? Jsou věci, které jsou úkolem státu an sich, bez ohledu na doktrinu - surově řečeno to je ochrana daňových poplatníků, a to je princip veškerého lidského spojování - s těmi, kdo mi pomůžou, proti těm, kdo mi chtějí uškodit. Na tom není nic fašistického, jen to, že za Němců byl u nás větší pořádek, než jsme dokázali  my. To nemá s válečnými zločiny lautr nic společného, i když by se vám to hodilo, abyste podpořil svou chatrnou argumentaci.

Petr Benes 8.7.2008 11:40

Re: naopak,

vam se ten bolsevismus zaryl pod kuzi! co delali komunisti a nacisti bylo vsechno spatne, ale zrejme vam tezko vysvetlim proc. ;-P

Ivan 8.7.2008 17:28

Re: Re: naopak,

Taky sice sčítali 1+1 = 2, ale pro primitivy jako Petr Beneš i to bylo špatně.