9.5.2021 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
LV 8.7.2008 8:42

humanismus mimo mísu

Jak šlechetné je zastat se ubohých, vyloučených! Vcítit se a pochopit.....  Ale kdo se k sakru konečně zastane NORMÁLNÍHO, SLUŠNÉHO ČLOVĚKA, žijícího z práce, ne z dávek !?!

Vážení humanisté, člověk, který slušným a poctivým způsobem přišel k svému majetku,  zvelebuje jej, pracuje a neparazituje na společmosti je ZÁKLADEM každého prosperujícího státu! On to platí!! Všechno, i Vaši možnost šířit Vaše ušlechtilé kavárenské bláboly. A proto si i on zaslouží jistou ochranu - před hlukem, špínou, nemocemi, zápachem a obtěžováním.

Tady nejde o (jak se snažíte podsunout) podhoubí fašismu, ale o SEBEOBRANU slušného občana. Tady jde o signál všem "nepřizpůsobivým", špinavcům, povalečům, feťákům a jiným "odlišným" : my tě tu nechceme !! Táhni. Kam chceš. A nezměníš-li se, budeš živořit na dně na periferii, daleko od slušných občanů, z nichž ses sám vyčlenil. Je to TVÁ svobodná volba!!

lucinapes 8.7.2008 11:30

Re: humanismus mimo mísu

Stát musí chránit daňové poplatníky proti těm, kdo je ohrožují a obtěžují, stejně jako sedlák dobytek, který ho živí - proti nepohodlí, špíně, nemocem atd. To rozhodně nevymysleli fašisti nebo nacisti, i když jim se dařilo zavést a udržovat pořádek železnou rukou.

M. Zima 8.7.2008 8:34

Pane Hvížďala,

ne, že bych Blažkovi, Bémovi a spol. chtěl předhazovat nedostatek kriminelní energie, nebo dokonce chybějící záludnost mizerného charakteru, ale jak sám nesměle naznačujete, u těchto typů dominuje jednoznačně blbost. Nějaké reminiscence ohledně koncentráku Lety nepřicházejí u nich už proto v úvahu, že podle kLause, Edelmannové a Ransdorfa, tedy podle tří českých vlastenců, pocházejících již podle jména od Praotce Čecha v přímé větvi, v Letech žádný koncentrák nebyl.

BTW: s těmi "anpassungsunwillige Elemente", kteří se přizpůsobit nechtějí, nebo "anpassungsunfaehige", kteří toho nejsou schopni se nám to "linguisticky trochu zamotalo".

Jurajda 8.7.2008 8:13

Jestli tomu dobře rozumím?

Tak se chystá otevření nějakého tábora v Letech pro nepřizpůsobivá špinavá a páchnoucí individua?Slyšel jsem že je tam hned vedle vepřín!Takže kdo někdy pocítil ten odér oněch bytostí bude mít zajisté námitku anžto by ti vepři ten smrádek nemuseli taky vydržet!Aby nakonec nedošlo k nejhoršímu a nebylo by z toho týrání zvířat!

Jirka 8.7.2008 8:11

Otázka

Dobrý den, dobře, nechceme obnovovat koncentráky, to jistě ne, ale není zavádějící použít toto slovo? Nikdo asi dnes nechce likvidovat žádnou rasu, vyznání či barvu pleti, ale myslím že většina lidí si přeje ochránit sebe, svůj majetek a bližní a tak nezbývá než se zeptat, jak chcete ochránit jinak poctivé občany než oddělením těch co škodí? Jestliže je někdo kdo chce krást, loupit a podobně tak je třeba aby společnost chránila ty, na kterých stojí. A naskýtá se pak myšlenka když tohle nedokáže stát zabezpečit jestli není třeba použít model americký a nekoupit zbraň a chránit sebe sám? Koluje teď moc hezká bajka o mravenci a cikádách, ta to vystihuje. Já si pamatuji jak se tito občané chovali třeba v Přerově, asi to chce osobní zkušenost, že?Jirka

Bzik 8.7.2008 8:02

melete

plky

emil 8.7.2008 7:20

Pane Hvížďalo,

budeme pro vás tedy říkat "milí" spoluobčané, když jde skutečně o problémové lidi. Tito závadoví nepřizpůsobiví lidé se nestanou jinými, když je budeme mile oslovovat. Závadoví  a nepřizpůsobiví lidé žili zaHitlera, za Stalina, žijí v současné Americe, v současných vyspělých státech světa. Ale tím, že jim budeme říkat jinak, je jejich a tím i našeho problému nezbavíme. Ukazujete typické intelektuální kecy, odehrávající se bohužel jen v rovině keců. Podle vás by se měla vyškrtnout slova ze slovníků, protože je říkal Hitler, potažmo Stalin ? To je hodně hloupé. Trochu mi to připadá jako alibíčko, když bývalý prezident horoval proti STBákům, pak sám estébákovi prodal majetek, protože z toho byly velké prachy.

I-Worm 8.7.2008 9:21

Re: Pane Hvížďalo,

a co je na tom divného, že ten současný president přesvědčil toho bývalého, že o peníze jde až v první řadě?

jamo 8.7.2008 9:41

Re: Re: Pane Hvížďalo,

..a nejde snad? Znáte někoho, kdo se podle toho nechová? Vy snad?...pak máte jistě svatozář, přestože jste pouhý červ ;-D

Kolombo 8.7.2008 14:48

Re: Re: Re: Pane Hvížďalo,

Milý jamo, to nebyl jen tak obyčejný obchod. To byl tunel jako brno. Junek zaplatil několikanásobek tržní ceny, ovšem ne ze svého, z majetku Chemapolu. Ten zkrachoval, zanechal 8 miliard dluhů, které bez mrknutí oka zatáhl populární blbec daňový poplatník.

lucinapes 8.7.2008 11:32

Re: Re: Pane Hvížďalo,

že bY se neměli rádi kvůli Junkovi? komiku.

liberal shark 8.7.2008 7:18

další lhář

V Letech u Písku žádný koncentrační tábor nebyl !

Netřeba 8.7.2008 7:50

Re: další lhář

Nebyl, nebyl. To nevadí, zrušíme ho.

Jurajda 8.7.2008 8:04

Re: Re: další lhář

Co třeba to netřeba,co netřeba to třeba!

Netřeba 8.7.2008 9:33

Re: Re: Re: další lhář

Jak komu. Někomu by bylo ledasčeho hodně třeba.

V+H 8.7.2008 8:14

Re: další lhář

Máte pravdu, v Letech u Písku nebyl, zato v Letech u Orlíku byly hned dva nebo tři?

Netřeba 8.7.2008 6:48

Nevím, co přesně řekl Blažek.

Ale jak jsem pochopil, chce nějak vypráskat bezdomovce a jiné vážené a důvěryhodné spoluobčany z Prahy.

BLAŽKU, TY, TY, TY!   Jak to, že jsi se nejprve neoptal pana Hvížďaly, jestli si je nechce nakvartýrovat k sobě? V jeho bytě to potom bude takové jinačí a to se mu bude jistě líbit. Neboť  cituji:  "jinakost tvoří pestrost a ta je znakem svobody"

amor 8.7.2008 6:44

souhlasím, i když je to nepopulární

Zcela s autorem souhlasím, fašisující tendence jsou vysoce populární, ovlivňující zejména méně vzdělané či nedovzdělané jedince a směřující k davovému násilí. Pravidlo: kdo nezná svou minulost, prožije ji znovu.

LV 8.7.2008 8:59

blbost

Tak jsem asi fašista s Karlovou universitou.... Přesto zastávám názor, že slušný člověk má být chráněn před špinavci, feťáky, povaleči a jinými parazity.  Ano, parazity, neb žijí NA ÚKOR společnosti, jíž nic nepřinášejí, jen berou. 

Ať se to různým krasoduchům nelíbí, je to tak. A nutí je snad, naše milé "vyloučené" někdo k jejich životnímu stylu - ne, sami si jej vybrali. Tak ať nesou i důsledky své svobodné volby!

Adolf Eichman 8.7.2008 10:01

Re: blbost

Vítei na palubě volksgenosse. Biče vydává hauptsturmführer Blažek na vrátnici magistrátu. O revolverech bude jednat koalice příští týden, trpělivost

lucinapes 8.7.2008 11:35

Re: souhlasím, i když je to nepopulární

Kdyby byl pořádek, fašizujících tendencí by nebylo třeba, nebo se mýlím? I fašista může mít pravdu, občas i narozdíl od vás.

Alfons 8.7.2008 5:59

Vytěsníme bezdomovce z centra na periferii.

Z periferie do lesa. Tam už někteří táboří ve stanech a na měděných gumových kabelech si opékají špekáčky. Že se v lese nesmí rozdělávat oheň? Nevadí, hasiči přijedou až chytne les. Hektar sem, hektar tam. Lesní požár v centru Prahy turistům ani radním  nevadí. V táborech k lesním požárům nedocházelo.:-D

jirka 8.7.2008 3:58

U Vás bych se nerad učil čemukoliv, najmě pak němčině.

A co takhle napsat: Anpassungsunfähige Elementen? Taky Vaše "bytí v obraze" je skutečně ohromující. Apropos - znáte taky německé: Die Schwein muss geschlachtet werden?;-D

viskotš 8.7.2008 6:52

Re: U Vás bych se nerad učil čemukoliv, najmě pak němčině.

... ta prase ?!?

BERD 8.7.2008 8:10

Re: U Vás bych se nerad učil čemukoliv, najmě pak němčině.

Kte ucila se genosse Hvyzdala Nemecka jazik?

franta 8.7.2008 3:57

Třeba to už někomu dojde

proč jsou tady modráci nazývání modří komunisti

J.G. Pašek 8.7.2008 3:50

Hvížďala zase blbě provokuje . . .

!!

Niky. 8.7.2008 3:10

Pane Hvíždalo.

Být na vašem místě,tak bych moc nepřipomínal tábor v Letech,který byl postaven na žádost rodiny vašeho přítele Karla Swarzenberga.

memo 8.7.2008 6:54

Re: Pane Hvíždalo.

jestlipak vis, ze na veskery majetek Schwarzenbergu byla za valky uvalena nucena sprava nacistu?

68 8.7.2008 2:28

Je dobře, že se prozatím náš „spisovatel a novinář“

(jako ostatně mnoho a mnoho jiných současných pisatelů a novinářů)  nemusí cítit ohrožen a nemusí se obávat kriminalizace jeho uvážených kritik nějakých tupých magistrátních úředníků.   Ale pozor! Je on od takové kriminalizace zřejmě jenom maličký krůček!   Jen krůček – a takový spisovatel, či novinář, může snadno být v lochu. V táboře v Letech. A to jen kvůlivá myšlení, prosím!   Tudíž,  je třeba už předem hodně křičet a varovat, bránit  naše  ohrožené „závadové občany“ a „nepřízpusobivé elementy“. Protože jakmile jednou začneme myslet zjednodušeně, nebo jinak nebezpečně a počneme „trestat, či vyhánět“ naše „jinak vypadající“  (divně, blbě, nebezpečně na první pohled...) a  také  „jinak se ch o v a j í c í „  spoluobčany,  (třeba ty, co se vám u stolu v restauraci vyčůrají na polobotky), je opravdu jen krůček k tomu, začít trestat či vyhánět  Hvíždalu a ostatní novináře a spisovatele.  Važme si proto všech našich „nevonavých“ a různobarevných a  „jinak“ se chovajících lidí  z periferie a varujme se naopak těch totalitně smýšlejících úředníků  z magistrátu, kteří by rádi ty „jiné lidi“ šikanovali přemrštěnými požadavky. Pan Hviždala má opět pravdu pravdoucí. Kam bychom dospěli?