12.5.2021 | Svátek má Pankrác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ypsilon 8.7.2008 20:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

nejlacinější argument z možných, dost ubohé.

Systém by měl svá selhání řešit systémově, ne charitativními nebo jakými akcemi jednotlivců

AndyO 8.7.2008 20:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

ale jděte, nejlacinější argument je ze svého pohodlného bytu žvanit o letském koncentráku, vážený ypsilone.

Řeči o systému jsou to laciné, to, co nás zbavuje zodpovědnosti za sebe. Žádný systém za nic nemůže, snad jen za to, že tito lidé dnes nejsou v kriminálu nebo psychiatrické léčebně, kam by je minulý systém okamžitě poslal. Pokud přisuzujete vinu systému, voláte po systémových řešeních, což je v tomto přípaně jen výše zmíněné- nic jiného nepomůže. A to asi není to, co chcete.

Těmto lidem můžete pomoci jediným způsobem- najdete ty, kteří chtějí změnit svůj osud a osobně jim pomůžete. Věřte, že vím, o čem je řeč.

Tuberkuloza se šíří právě díky tomu, že nakažení bezdomovci a lidé nerespektující preventivní péči plivou, kašlou v tramvajích do obličejů cestujících, roznáší bacily všude, kam sáhnou...jestli vám tento fakt připadá ubohý, tak vám není pomoci a neexistuje důvod s vámi hovořit.

Ypsilon 8.7.2008 21:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

Tak madam, o letském koncentráku jsem se nezmínil a nehodlám zmiňovat jedinou větou, to mi, prosím, nepodsouvejte.

Samozřejmě, ž e bezdomovce vytváří systém svými požadavky na pracovní sílu a ostrou konkurenci. Někteří na tyto krysí závody halt nestačí.....A systém je nechá volně propadnout jako bezcenný odpad. Že  člověku , který léta žije na ulici, je prolezlý nemocemi se už dá těžko pomoct je jasné, také o tom něco vím. Jenže oni ti bezdomovci přibývají stále noví, sakra čím to..... 

Jak si představujete tu preventivní péči o tyto lidi? Existoval jakýsi rentgenový autobus, který jezdil do terénu a bezdomáče snímkoval. Zrušeno, příliš drahé.

Za bolševika někteří adepti bezdomovectví končili v blázincích . Možná i účelově. Dneska nikdo ani neví, že příčinou jejich selhání ve většinové společnosti je psychická nemoc....

AndyO 8.7.2008 22:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Jinakost", o kterou nikdo nestojí

sire, o letském koncentráku se zmiňuje autor článku, čímž mne velmi naštval.

Se systémem jděte do háje, zjevně jste v životě s jediným bezdomovcem nepromluvil.

Existuje velmi výmluvný videoklip k písničce Big city life. Zkuste na něj mrknout, možná vám něco dojde.

-ferry- 8.7.2008 14:39

Já si myslím ...

... že tento způsob demokracie,zdá se mi poněkud nešťastný.... To bylo radostí,na prahu 90.roku.Nahlas se mohlo říct,že Husák je vůl.V hospodách se mohlo sedět do rána a Bezpečnost nic.Studenti vyhazovali učitele,vojáci velitele,v naší fabrice (ale jistě i v jiných) vyhnali ředitele a jmenovali se sami.Nové vedení pak za fabrické peníze odjelo (s manželkami) do USA za účelem sbírání zkušeností,naboť začalo platit nově : není ti šedesát a nebyl jsi v Americe,tak mlč ...Byly první svobodné volby s asi 40 subjekty,takže tomu nikdo nerozumněl.A nebyli ještě bezdomovci.Ti začali vznikat za Klausovy bezohledné vlády.Je z té doby znám případ jakéhosi Zimmermanna z Prahy,majitele domu.Aby vyhnal nájemníky neváhal zbourat i schodiště.A to byl pražský zatupitel za ODS.Té milované strany milovaného Klause.Byl beztrestný.Kdyby ho byl někdo nezastřelil,byl by dneska možná pražským primátorem.Bezohlednost až barbarství se začalo cenit.Lidská špína,zlodějny bílých límečků,podvody a vraždy.I nájemné ...Ti,kteří tohle hlavně způsobili,dnes šlapou na brzdu.Utahují opratě.Máme nahrabáno,tak prrr ...Zahazovat vajgly na ulici se nemá,jasně! Chlastat na ulici jak by smet,jasné ... Smradlavý bezdomovci (takhle to kdosi včera napsal) táhni do pekla.Aspoň se nemusí zjišťovat,kdo za vaši existenci může.Bezohlednost majitelů domů? Rady obcí a měst? Zákonodárci? Slušní lidé byli posláni na dno a lidská pakáž jim to dává najevo.Řekl bych,že už brzy dojde na slova klasika : je čas začít brousit nože ...  Proto tu ta pakáž potřebuje americké vojáky ...!!V!!

Rolen 8.7.2008 16:59

Re: Já si myslím ...

Správný postřeh. Doba přerozdělování majetku skončila a nyní je třeba ho ochránit proti jiným, těm co ho nemají. K tomu ať nám pomáhají média, politici a policajti.

Ivan 8.7.2008 17:23

Re: Já si myslím ...

Reálný socialismus byl špatným hospodářským systémem. Kapitalismus je ovšem ještě horší.

Jura Jurax 8.7.2008 19:00

Re: Re: Já si myslím ...

Pro nemakačenky, flinky a nixmochry máš pravdu, Ivánku. Ale pro všechny ostatní je kapitalismus lepší než socialismus.

Jura Jurax 8.7.2008 19:09

Re: Já si myslím ...

Jojo, ten Zimmermann byl grázlík, ovšem nájemníci s regulovaným nájmem a s de fakto dědičným právem na byt jsou taky terno ... zkusil jste někdy získat byt ve vlastním domě a vystrnadit odtud regulovaného nájemníka? Tedy máte-li vlastní dům, o nějž se musíte starat - na to je zákonů a předpisů hafo - a nájemníci neplatí ani na údržbu a ještě brblají ...

Jinak si vetkněte rudou hvězdičku do čepice, vemte vintovku s dlouhým štykem a jděte šturmovat zimní palác - pro sichr v počítačové hře... nebo pište proletářskou poezii ... ale neberte své chorobné představy jako realitu a nečtěte Haló noviny.

Šnek 8.7.2008 14:33

Autor je novinář a spisovatel

Tak co po něm ještě chcete.

Ještě tak, že by napsal Odcházení - sebe sama.

Šnek 8.7.2008 14:26

Znovu.

Škrabálek Hvížďala neví co píše.

„unpassungsfähige Elementen“ mělo být zjevně "anpassungsunfähige Elemente". To znamená nepřizpůsobiví lidé, výraz, který se na naše cigoše hodí ještě i dnes.

Hvížďala by si měl dát tu práci a občas se kouknout do slovníku.

Chris Kelvin 8.7.2008 14:45

Re: Znovu.

No.... tu němčinu byste měl ještě chvíli pilovat. Jak ostatně říkával genosse Lenin: Lernen, lernen, und wieder lernen ;-)

Chris Kelvin 8.7.2008 14:46

Re: Re: Znovu.

Pardon, píše se to Genosse Lenin :-)

J.G. Pasek 8.7.2008 15:22

LENIN = Lernen, lernen und nochmals lernen !

!!

evisekd 8.7.2008 15:15

Re: Znovu.

Do slovníku se podívej ty, neboť slovo"anpassungsfähig" znamená přizpůsobivý!A potom někoho poučuj!!

brána 8.7.2008 15:20

Re: Re: Znovu.

Ještě jednou hodit oko do slovníku a můžeme se začít bavit o obsahu textu.

Radimka 8.7.2008 15:47

Re: Re: Re: Znovu.

Dneska jsou tu samí Komenští.

dvd 8.7.2008 18:00

Hlavně ti, kteří

mají potíže se čtením a nerozlišuji anpassungsfähig anpassungsunfähig

Šnek 8.7.2008 14:14

Mnoho se toho škrabálek Hvížďala v Německu nenaučil.

„unpassungsfähige Elementen“ Co to má znamenat?

Zřejmě to mělo být anpassungsunf

Kolombo 8.7.2008 14:03

Drahý pane,

kruh se uzavírá, ale jinak, než popisujete. Ať si je kdo chce jak chce pestrý a odlišný, chcete-li unanpassungsfahig, pokud se uživí. Může mít třeba tři nohy a hrb. Mně vadí ti, co otravují a neustále vyžadují nějaké materiální statky, které za pomoci "humanistů"  úspěšně vymáhají na nedobrovolných sponsorech. Kruh se uzavírá tím, že stát , který nemá proti nepřizpůsobivým po ruce žádné páky, zabraňuje normálním občanům v účinné obraně  zdraví a majetku. Protože "nepřizpůsobivý" pokuty nezaplatí a do přeplněného vězení byste ho neposlal, může si, kromě vraždy, dovolit prakticky cokoli. Pokud zdevastuje vlastní byt nebo rozprodá jeho zařízení, humanisté mu z našich prostředků pořídí a vybaví jiný. Zato běžný občan, kterému je co sebrat, pokuty platit musí. A pokud "nepřizpůsobivého", sahajícího mu do kapsy něčím tvrdým vezme přes hlavu, má problém slušný občan, ne ten nepřizpůsobivý. Až bude mít každý právo se bránit a k obraně se organizovat, nepřizpůsobiví zkrotnou a třeba i začnou pracovat. Zatím jsou totiž zorganizováni jenom oni. Když se někomu z nich něco stane, vyrazí se pomstít celý klan. A kdo komu co dokáže, při příslovečné neschopnosti a nezájmu naší policie. Bílí by měli postavit domobranu a na cikánské řádění odpovědět rázně stejnou moncí. Na stát a jeho instituce se spoléhat nedá. Ten je, prolezlý levičáky, v rozkladu.

Ypsilon 8.7.2008 14:22

Re: Drahý pane,

Pomíjíte jednu důležitou věc, někdo by je musel být ochoten zaměstnat, že.

Domobrana je cesta do pekel, pokud se fašizující živly pokusí podobného založit doufám, že se normální lidé postaví razantně proti. Ač jsem modrooký, mám světle hnědé vlasy a slušně vydělávám, hodlám se proti podobným excesům bránit

Kolombo 8.7.2008 15:10

Re: Re: Drahý pane,

Ať se zaměstnávají sami mezi sebou, proč by kdokoli měl mít povinnost se s nima otravovat. Dělejte si co chcete, ale pokud mi polezete do bytu nebo do kapsy tak sahám po pistoli. Nechápu, jak je možné vybíjet statisíce kusů dobytka nebo ptáků, protože by třeba možná mohl někdo i onemocnět, a přitom být povinen trpět nekonečné otravování ze strany t.zv. nepřizpůsobivých. Kdyby něco takového hlásali třeba křesťané, to bych pochopil. Ale ateisté, pro které duše neexistuje a člověk má s opicí společného předka? Čím se liší otravný pobuda od otravného potulného psa? Jen tím , že ten pobuda je otravnější. Totéž platí pro kolonii Rómů a hnízdo sršní. Se sršni lze vyjít snáz. A přesto na sršně voláme hasiče, kdežto Rómy je třeba ctít. Jsou to lidské bytosti, i když kradou a žijí na cizí účet. 

Ypsilon 8.7.2008 15:35

Re: Re: Re: Drahý pane,

V zuřivém  vzteku a tasení pistole jste semlel několik nesouvisících věcí dohromady , že áno.

Na situaci Cikánů  se v určité míře podepsal i minulý režim (a tenhle to dorazil), takže podobně jako se napravují škody restituentům, je třeba se zabývat i jejich situací.

Bezdomáči Vás většinou nestojí ani korunu, pro státní byrokracii neexistují a pokud žebrají, je jen Vaše věc, zda jim něco dáte....

Jura Jurax 8.7.2008 19:12

Re: Re: Re: Re: Drahý pane,

No, ctím Váš očividný humanismus, Ypsilone... jen jestli není takříkajíc salónní ;-) 

Ypsilon 8.7.2008 20:17

Re: Re: Re: Re: Re: Drahý pane,

Juraxi salonní není, snažím se v téhle oblasti i něco dělat, i když jsem se k tomu dostal trochu jako slepý k houslím. A vím že, lhostejnost radních a sklony k represivním  řešením jsou neskutečné, i dát jedno pitomé razítko, na projekt který by je nestál ani korunu a cca 25 lidem mohl pomoci......:-/

Jenda 8.7.2008 20:44

Re: Re: Re: Re: Drahý pane,

A cimpak se na nich chudaccich podepsal minuly rezim? Pokusem o vynuceni pracovni povinnosti? Pokusem o povinnou skolni dochazku?

Ypsilon 8.7.2008 21:16

Re: Re: Re: Re: Re: Drahý pane,

Třeba masovým zařazováním dětí do zvláštních škol. Že když si rodiče přáli , aby i ostatní sourozenci chodili do zvláštní, když už už tam mají jedno dítě,i když k tomu u těch ostatních nebyl důvod a bylo jim bez řečí vyhověno....

Jsem starší ročník a měl jsem na základce 3 cikánské spolužáky. Všichni ji končili v 9. třídě. Ani nepatřili k těm úplně nejhorším žákům. To ta děcka v 70. letech masově zhloupla?

Marat 8.7.2008 12:52

Není psač Hvížďala už v důchodovém věku?Neměl by si radějí užívat důchod a nepasat?

Buďte šťastní,že v Čechách máte cikány,takže velehumansité a antirasisté se mají nad kým a nad čím ukájet.Kdyby nebylo cikánu,nad kým by humanisté a antirasisté mohli kvílet a tak se ukazovat,jak jsou úžasní a velehumanista Havel a spol. by vám do Čech museli importovat třebas pirátý z Pacifických ostrovu,nebo ze Somalie a ti by byli ještě daleko horší jak cikání.

Pochopte že ty cikány velehumanisté a antirasisté potřebují.Moc je potřebují.

Víc jak padesát roku nebylo nikoho,dokonce ani jediného cikána,který by si na Lety vzpoměl.Až  jeden blb čechoameričan, něco vyčetl v místní kronice a rozmázl to.Nu a hned začalo převeliké kvílení českých,zdůrazňují ČESKÝCH, velehumanistu a antirasistu,kterým ten článek blbého čechoameričana dodal živou vodu.

No nevím jakou škodu lidstvo utrpělo,že v Letech zkáplo několik desítek tvoru kteří byly naprosto k ničemu.Nestalo se nic jiného,nežli že se nenarodilo několik stovek,možná tisícovek zloděju,lupiču a vrahu.

JÁTRO 8.7.2008 12:44

Neplést si tituly s institucemi.

!!připomínka: úředníci nejsou MAGISTERŠTÍ,ale MAGISTRÁTNÍ!

vladimír bernard 8.7.2008 12:09

Pane Hvížďalo, zkuste to sám.

Vždycky, když čtu podobné příspěvky, jako je tento, týkající se práce s "nepřizpůsobivými" občany, vycházející z pohodlných pracoven, kde humanista, vyhýbající se styku s jakýmikoliv bezdomovci či agresivními individui nejrůznějších etnik, káře nešťastníky, kteří se tím musí konkrétně zabývat na ulici, podávám tento návrh: Hvížďalo, nepište ty filipiky, jděte k panu Blažkovi a nabídněte mu svou spolupráci, s tím, že si předtím vyzkoušíte tak měsíc či dva konkrétně přímo v terénu. Potom začnete zpívat své písně.