6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
drak 13.7.2008 19:54

Re: Re: Slušovicím nesahá tento stát ani po podrážky! Ve všech parametrech!

:-D Prominule, promiňte, ale jste silně retardován!;-O

janoryna 12.7.2008 11:13

milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

Žádný vedoucí pracovník nemá své místo jisté. Nesplní-li úkol, může následovat přeřazení nebo rovnou vyhazov. Plní-li tyto úkoly a je iniciativní, má naději na postup a finanční odměnu. Den „otevřených dveří“ u šéfa znamená možnost stěžovat si na nadřízeného nebo navrhnout organizační nebo technické zlepšení. jste ze zlína i u starého Bati to takhle fungovalo a zeptejte se lidí z hypermarketů, bank atd. takže co to má společného s komunismem, leda to, že to slušovice obšlehli od soukromých firem.

vita 12.7.2008 12:52

Re: milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

Prostě Čuba zavedl ve Slešovicích základy tržního hospodářsví a osobní odpovědnosti, což se ukázalo být životaschopnějším než okolní socialismus. A protože Hofhanzl nestačil, tak šel - a teď nadává. Zřejmě mu normalizační hnití na tabulkových místech za tabulkové platy bez odpovědnosti a možností yhovovalo.

Pozoruhodné je, jak Slušovice vadily jak hofhanzlům, tak biľakům... Aspoň někde se tihle trapní nenávistníci sešli.

promirul 13.7.2008 10:24

Re: Re: milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

VITA Vážený,Slušovice nám nevadily,to byl pokus o přechod do kapitalismu.Vadili nám Čuba a další bolševičti magnáti,kteří se chovali a žili,jako na západě,měli možnost jet kamkoliv a koupit si venku cokoli,zatím co většina ostatních, mohla jen přihlížet a poslouchat kecy,jak si ve Slušovicích žijí.

drak 13.7.2008 19:56

Re: Re: Re: milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

:-D Ale tešn Franta Čuba si to nevyležel, ten si to svou prací zasloužil!!!;-O

Petr S. 8.9.2008 3:04

Re: Re: Re: milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

Konecne rozumny nazor. Obcas sleduji diskusi z daleke ciziny a nestacim se divit ubohosti  nekterych prispevku. Pouze na okraj. Slusoviceke JZD bylo silne dotovane z narodni pokladny. A toto se neda prave rict  o firmach v kapitalistickem svete.

Jaja 12.7.2008 15:40

Re: milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

Můžu si myslet o Slušovicích lecsos. Ale v žádném případě se tam dlouho neudrželi socani  s alergií na práci. Nikdo si tam nechoval odborářské bosy atd.

tich@dohoda 12.7.2008 15:49

Ale v žádném případě se tam dlouho neudrželi socani

JaJo vy modry poblbly svazacku/viz vas titulek/ ve Slusovicich se soustredovali "byvali cernosi" tedy clenove KSC vyhozeni pri proverkach po 69 roce, pochopitelne slo o mozkovy trust, tedy chytre a inteligentni lidi co neco umeli. Pravda nebyli to socani, byli to komanci tedy byvali. Ovsem vy modri komuniste tvrdite ze neco jako byvaly komunista neexistuje, takze to tedy byli komanci . Cest :-)

Jaja 12.7.2008 20:25

Re: Ale v žádném případě se tam dlouho neudrželi socani

Souhlasím. Nebyli tam socani, kteří se živí tím že nám vykrádají z kapes peníze, dělají miliardové dluhy, krminalizují podnikání, drží se u koryta i za cenu nového vítězného února.

jarmich 12.7.2008 21:44

Re: Re: Ale v žádném případě se tam dlouho neudrželi socani

Doporučuji zašít kapsy zadním stehem, dvojitým návlekem. Jinak je třeba si srovnat v hlavě, kdo stím vykrádáním kapes začal a kdy. Rozhodně to bylo dávno před Čobou.

Jaja 13.7.2008 6:06

Re: Re: Re: Ale v žádném případě se tam dlouho neudrželi socani

Před socanskými bolševiky ti nepomůže žádné zašívání kapes. Jejich krádeže jsou legalizované zákonem.Polovinu roku pracuješ zadarmo pro socanský stát. Pak ti velký socan koupí pastelky. Daší část roku pracuješ na dluh, kterým se socani prožral ke korytům. Příklad mašinfira, který dojel až na Floridu je jen trapná episodka. Tam jsou jinačí socani.

jarmich 13.7.2008 6:53

Re: Re: Re: Re: Ale v žádném případě se tam dlouho neudrželi socani

Smutné na tom je, že máte pravdu. Ale co s tím naděláme, když voliči jsou rozděleni na dvě půlky, a o zásadních věcech v parlamentu rozhodují jedinci, kteří neví, která je pravá a která levá. A nejsmutnější na tom je, že ten mašinfíra neporušil žádný zákon.

drak 13.7.2008 19:58

Re: Re: Re: Re: Re: Ale v žádném případě se tam dlouho neudrželi socani

:-DJarmichu!!R^R^R^R^

Oteplovač 12.7.2008 10:32

Proč vždycky

když čtu pana Hofhanzla si vzpomenu na ten vtip, jak ředitel cirkusu přijímá nového klauna a ten popisuje své parádní číslo : "U vrcholu šapitó bude veliký větrák a těsně před mým příchodem tam pomocník vyleje kýbl ho/ven. A proč  klaun, vždyť všichni v šapitó budou od ho/ven ? No právě, pane řediteli.  představte si, všichni jsou od ho/ven , a v tom přicházím já, celý v bílém."

redbiter 12.7.2008 18:12

Re: Proč vždycky

a potom jsi se probudil,a mel jsi ruku v nocniku  hahahaha

jirka.s. 12.7.2008 10:30

Pane Hofhanzle!

Chtělo by to trochu optimismu!!! Včera jich zase 16 chcíplo a dneska to bude dalších 16 ! ;-D

tich@dohoda 12.7.2008 10:28

Pak fabriku prodali Němcům a skupina se rozešla do svých nových vil.Němci to pak dál rozprodávali - Američanům,Španělům ...

staci se podivat na film Pretty woman=Richad Gere=investicni banker. Koupi se velky krachujici podnik a potom se po kouskach rozproda a je z toho slusny vyvar. Cest :-)

promirul 13.7.2008 10:31

Re: Pak fabriku prodali Němcům a skupina se rozešla do svých nových vil.Němci to pak dál rozprodávali - Američanům,Španělům ...

TICH@DOHODA,tak ano,chlapeček kouká na americké pohádky a myslí si,že sežral všechnu moudrost..Strejdo,to byla červená knihovna a pokud operuješ s podstatou filmu,tak je vidět,že jsi ještě věkem,tak mezi 15-17 let.Tak si dodělej školu a hovoř,až budeš tázán!

Jenda 12.7.2008 10:27

Křesťanství pozvedlo ?!?

Nespadl pan autor na hlavicku? Krestanstvi umoznilo Evrope dosahnout svetske a technologicke velikosti az svym rozvolnenim. Az uvolneni smrtelneho sevreni krestanskych dogmat umoznilo nejaky vyvoj zabrzdeny nejmene o tisic let.

tich@dohoda 12.7.2008 10:33

Re: Křesťanství pozvedlo ?!?

ano, ve stredoveku kdy Islam byl daleko tolerantnejsi mely islamske zeme vyrazny vedecky a technologicky naskok, prave postupne zatlacovani moci cirkvi a odeleni cirkve od statu umoznily rozmach ved a technologii, zejmena v protestantskych zemich.

Břeněk 12.7.2008 12:09

Re: Re: Křesťanství pozvedlo ?!?

Já ještě dodám či upřesním, tím "středověkem" se míní doba kolem přelomu prvního tisíciletí. V Česku mnoho lidí počítá středověk trochu jinak než v západní Evropě, kde středověk končí prakticky objevením Ameriky, zatímco u nás se středověk někdy počítá až do 18 století.

Vědecký a ekonomický úpadek islámských zemí začal už kolem roku 1000 kvůli tomu, že mnohé islámské společnosti se staly teokraciemi s katastrofálními následky pro vývoj. I mnoho dnešních muslimských učenců s tímto souhlasí, zatímco další strkají hlavu do písku a prohlašují, že za úpad islámské vědy může kolonializmus (rozumí se evropský), čest těm muslimským učencům, kteří říkají, že je to nesmysl, už dávno před kolonoalizmem evropským byl kolonializmus arabský a kolonializmus turecký začal také před tím evropským.

Jistou útěchou muslimů je, že v Evropě poměry v letech 1000-1400 nebyly kvůli montování církve do funkce států lepší, ale západní a střední Evbropa měla to štestí, že se zde konala renesance a reformace, urychlující vývojové jevy, které se většině islámského světa bohužel stále "vyhýbají".

Při hodnocení křešťanské církve se ale nesmí zapomínat na její povětšině pozitivní civilizační přínos koncem starověku a v prvních stoletích středověku. Na našich územích křesťanství přineslo "zcivilizování" do té doby vzájemně agresivních slovanských kmenů , zmírnění společenské anarchie a krutosti, revoluční zlepšení (na tu dobu) postavení ženy jak ve společnosti tak ve vlastní rodině , urychlení procesu odbourávání otroctví a počátek alfabetizace společnosti.

tich@dohoda 12.7.2008 10:21

Privatizací žádný nový kapitál v ČR nevznikl, co v ní jedni získali, museli druzí ztratit.

kuponovou "privatizaci" soudruha profesora dovedli k dokonalosti soudruzi na Ukrajine. Tam sveho casu taky dali lidem akcie /podniku kde pracovali/ , tam se ovsem ale stavalo , ze podnik casto zamestnancum nevyplacel po mesice mzdu /coz bylo v CR vlastne taky :-)/ No a pred ten podnik treba soudruh rditel umistil "kancelar"/unimo bunku , ktera vykupovala ty akcie od tech zamestnancu, za jake vykupni ceny si lze domyslet, kdyz lidi nedostanou par mesicu vyplatu . Penize na nakup tech akcii ziskali ti reditele od bank, kterym zastavili podnikovy majetek, tady to slo "ceskou" cestou soudruha profesora. Ano spoustu podniku z kuponove "privatizace" ziskaly zahranicni firmy/osoby pres nastrcene osoby a ziskaly je za hubicku, pokud by se ty podniky prodavaly mohly byt penize na investice. Jen pro uplnost dodavam, ze ja jsem v kuponovce utrzil cca 200.000.-Kc coz je suma o ktere se muze drtive vetsine DIK'u jen snit, takze ze mne nemluvi nejaky zhrzeny/podvedeny zavistivc. Cst :-)

tich@dohoda 12.7.2008 10:07

slusovicky "zazrak"

nebyl o nejakych vyjmecnych schopnostech , nybrz o nerovnych podminkach, Cuba/Slusovice byl navazan na nejvyssi stranicke organy , proto mely Slusovice moznost delat veci/cinnosti o jakych se jinym jen mohlo zdat, po sametu , kdy se podminky srovnaly sly Slusovice do haje zeleneho i se svym "zazrakem" , v uzavrene nedostatkove/pridelove ekonomice se daji delat "zazraky" velice snadno /viz. Tuzex/  . Podobny "zazrak" je dnes soudruh Roman a "jeho" CEZ. Cest :-)

jen tak 12.7.2008 10:32

Re: slusovicky "zazrak" lobovalo se tehdy, lobuje se dnes a lobovat se bude

Několi let jsem měl vidět možnost způsob obdělání pozemků,

zaměření přidružených výrob, starost o důchodce aj..

ČEZ penize rozděluje svým, .... včeně jedné soukromé školy (liberlismus jak vyšitý). 

Fred 12.7.2008 18:31

Re: slusovicky "zazrak"

Pane, podle Vaší argumentace je jasné, že jste v AK Slušovice nikdy nepracoval, takže jste opravdu jenom skvěle zpracován propagandou. S lítostí Vám musím sdělit , že jste neuvěřitelně hloupý, ale to Vás asi už nezachrání. Ve Slušovicích se především podporovala práce a iniciativa. Z toho byly také ty výsledky.  KSČ byla ve Slušovicích zcela nepodstatnou organizací.

-ferry- 12.7.2008 9:49

Nesouhlasím s prvním odstavcem ...

Zastávám názor,že  cosi jako náboženství se v lidech začalo vyklubávat už v prvobytně pospolné společnosti.A že k tomu přispěly okolnostimkteré si tehdejší lidé nedovedli vysvětlit /potopy,blesk,který zapálil strom ap).Věřím tomu,že už tehdy se vyskytli jedinci,kteří byli inteligentnější,než byl průměr ostatních.A ti pak společnost ovládli.A záleželo pak na tom,jací byli.Pak buď pracovali pro dobro,nebo pro zlo.Ovšem něco tak vachrlatého,jako je víra v nadpřirozeno,či dokonce,že ten či onen si s tím nadpřirozenem tyká a může ho ovlivnit,znamenalo,že v drtivé většině to byli gauneři.Podlí a zákeřní,neváhající odpůrce odstranit.To přetrvalo i do křesťanství.Jak jinak udržet lidi v podřízení,dohnat je do kostelů,platit desátky (jak se k tomu nedávno pžiznal Čunek) ...S výjimkou několika prvních desetiletích tzv.jeskynního křesťanství  se toto náboženství zvrhlo. Stalo se státním a zahájilo staletý teror.To je můj názor na náboženství.Já zkrátka neznávám podřízenostTituly jako arcibiskup,nebo papež jsou pro mne jen prázdná slova ...

 Jinak ale článek oceňuju.Dalo by se ovšem o lecčems diskutovat.Např.o úloze kardinála Richelie. Nebo o nevyřčené,leč naznačené skutečnosti,že za každým rohem stál estebák.Zvedli jste kámen a pod ním estebák.Tohle může baštit tak třicetiletý člověk.Pamětník ne.O JZD Slušovice se vyprávěly vtipy už v 70.letech. I v televizi. Tvrdé metody jsou v práci jsou i dneska.Říkají mi to kamarádi (... jo hochu,ty tam už dvacet let nejsi,ty nevíš,co se tam děje ...)Šikana,udávání a pod.A nízké platy.Ne všude,souhlasím,ale leckde ano.Na dnešní politiky by to chtělo železný kartáč a vydrhnout je.Taková ODS je  schopná zobchodovat všechno,vlastního tátu i celou českou kotlinu.Nedostanou-li lidi rozum,dojde k tomu. Za kterou stranu jste Vy seděl v parlamentu? Za ODS,nebo za ODA? No,ono je to jedno ....

jirka.s. 12.7.2008 10:15

Re: "ODS je schopná zobchodovat všechno,vlastního tátu ...."

Docela by mne zajímalo, kdo a kolik by dal ODS za ferryho !!! Trochu zkažené a zapáchající zboží, ne? ;-)

PROKOP BUBEN 12.7.2008 9:39

MÁM ZA TO

Že se autor dotýká systému, který se osvědčuje v málo svéprávné společnosti, nebo do nesvépravnosti uvržené a který opravdu může působit v různých obměnách a inovovat se podle potřeby......Úsměvy a škleby politických marionet a manˇásků, kteří se domnívají, že si mohou dovolit snad vše, jsou zajisté podepřeny skutečnou - tedy ekonomickou mocí a její prtodlouženou pákou v podobě tzv. lobystů, intrikánů a hochštaplerů.......

drak 12.7.2008 11:00

Re: MÁM ZA TO

:-D Doporučuji přehrát si na netu dva pořady české televize: ČT 2- Nerušit vládneme, a Ŕebíčka v pořadu  Reportéři pře d14 dny. Budete zaručeně zvracet!!!;-O

PROKOP BUBEN 12.7.2008 16:14

Re: Re: MÁM ZA TO

Díky, pořad - Nerušit - vládneme jsem viděl, opravdu by jej měli opakovat každých čtrnáct dnů dopoledne i odpoledne.......