2.7.2022 | Svátek má Patricie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jepice 12.7.2008 9:36

Kdyby se pan autor

potkal na lavičce v parku s jiným starším pánem a popovídali si o špatnosti světa, aniž by použili slova jako komunismus anebo kapitalismus, mohli by se báječně shodnout a vůbec by nemuseli zaznamenat, že jeden z nich je zarytý antikomunista a druhý nostalgik gottwaldovského ražení.

janoryna 12.7.2008 11:17

Re: Kdyby se pan autor

souhlas

Nemo 12.7.2008 9:35

Spiklenci

Že by to tady řídili nějací spiklenci? Že by se nám tu chechtali už 18 let v naprostém utajení? Nemyslím si. Tento stát je  velice rychle rozprodávaný  zahraničním majitelům. V příhraničních (ale i v některých vnitrozemských) městečkách sedí německé firmy, které si tam dělají co chtějí a všichni jim jdou na ruku, protože "dávají práci lidem". Podzemní vedení si navzájem prodávají různé Eony, Telecomy, kyslíky, čezy atp, po každém prodeji se cena služeb zvýší. Za pár let už tady nebude čemu vládnout, všechno bude  rukách cizinců. No, jenom jestli ten výprodej neorganizují tihleti utajení estébáci. Teď se mi konečně rosvítilo.

PROKOP BUBEN 12.7.2008 9:40

Re: Spiklenci

Pozdě, ale přece se rozsvítilo.....

Kolombo 12.7.2008 9:24

Ukázkovým příkladem

manipulace bylo protlačení strany zelených do parlamentu pomocí zmanipulovaných průzkumů, poskytnutí neadekvátního prostoru ve veřejnoprávní televizi a v neposlední řadě divadelního výstupu Kačky Žako, která se poprala s policajtem, její komplic to nafilmoval a po pečlivém sestříháním tu byl příběh o statečné ženě a surové mlátičce. Kačence a každému z jejích zelených kamarádů a kamarádek to vyneslo minimálně po pět i melounech. Nevím, co za to museli dát přátelům z TV, ale ti jsou tak blbí, že to asi pro ně udělali grátis. Slušná rentabilita.

Tvrdas 12.7.2008 9:16

Boze i blbouni zacli delat propagandu

...a neumi to a ani umet nebudou

Kolombo 12.7.2008 9:10

Je pravda,

že mnohý bolševický "kádr", který před "revolucí" zakládal svou kariéru na okázalém odmítání "kapitalistických metod", na schůzích zapáleně vykřikoval, kterak mu jest  princip zisku naprosto cizí a při zaslechnutí slovního spojení "akciová společnost" se osypával kopřivkou si najednou osvojil novou "podnikatelskou " hantýrku, byl samý cash flow , mobil a notebook neodkládal ani na minutu.  Tihle šašci se prosadili ani ne tak kvůli nějakému rafinovanému spiknutí STBáků, jako spíš dík bezcharakternosti a chtivosti okamžitého zisku "západních demokratů". Právě oni, kteří byli v té době dávno mnohem socialističtější než kdokoli na východě /tam už většina vystřízlivěla/ tlačili na neomezené odpuštění, samet, deklarace "práv", kritizovali ČR za lustrace a bývalým kádrovým rezervám nabizeli manažerské posty ve svých, k nám pronikajících firmách. Žeby pro jejich flexibilitu a manažerský um? Nebo proto, že tito lidé znali místní realitu, měli kontakty a byli tudíž schopni vytřískat pro své chlebodárce zajímavý profit pomocí kulišáren a podvodů? Privatizace byla nutná. Komunisti bohužel neprohráli válku, žádní vítězové nám tu nedávali hospodářství dohromady, naopak - nahrnulo se sem spoustu ambiciózních blbců, co se na západě neuplatnili a darebáci, co vyučili situace všetně hladu po západnim zboží k tomu, aby se napakovali na prodeji braku a nekvalitních služeb.

jen tak 12.7.2008 9:33

Re: Je pravda,Privatizace bylo největší vyvlastněí majetku bez náhrady v české historii

Privatizací žádný nový kapitál v ČR nevznikl, co v ní jedni získali, museli druzí ztratit.

drak 12.7.2008 11:02

Re: Re: Je pravda,Privatizace bylo největší vyvlastněí majetku bez náhrady v české historii

:-Djen takuR^R^R^

jen tak 12.7.2008 16:16

Re: Re: Re: Je pravda,Privatizace bylo největší vyvlastněí majetku bez náhrady v české historii

V padesátých a částečně i v šedesátých letech byla až polovina všeho,

co lidé vytvořili, nespotřebována, ušetřena.

-ferry- 12.7.2008 10:13

Re: Je pravda,

že privatizace byla - ne.li nutná,tak aspoň potřebná.Že zestátnění ševců,krejčích a podobných živností,byla pitomost,na to komunisti přišli taky a brzy.Jenže překročit vlastní stín nemohli.Obava,co by to s nimi udělalo,byla až příliš velká.Na druhé straně si myslím,že velké hospodářské celky,hlavně ty důležité pro bezpečnost a vůbec fungování státu,měly zůstat ve státních rukou.Bohužel - zafungovalo tady jedno z nejstupidnějších hesel - že totiž stát je špatný hospodář.Stát je takový hospodář,jaké má lidi.To,co po převratu vylezlo na povrch,mělo jednu,jedinou kvalifikaci - drzé čelo...! Lučebník chemických vláken Kalousek,který podle vlastních už dávno zapomněl,co to vůbec vystudoval a tudíž musí zůstat v politice,aby uživil rodinu,dělá ministra financí! Člověk v podstatě nevdělaný ... Kolik takových a podobných lidí si za těch 18 let už zavládlo.Havel si otevřel zadní vrátka - dělal nepolitickou politiku.Parkanová prohlásila,že ministr nemusí být odborníkem.v armádě to podle toho vypadá,o  milionových podvodech jsme četli...Parkanová ovšem za nic nemůže,ona tomu vlastně ani nerozumí. "Mojí" fabriku si v 90.roce zprivatizovala skupina lidí,která vyhnala ředitele,kterému do té doby lezli mezi půlky.Pak fabriku prodali Němcům a skupina se rozešla do svých nových vil.Němci to pak dál rozprodávali - Američanům,Španělům ... Privatizace se někdy může někomu vyplatit  ...!

František 12.7.2008 13:22

Re: Re: Je pravda,

Velice rozumný názor

Ivan Nový 12.7.2008 9:06

Dnes když nechcete, nejste na státu závislý.

Dotace a státní zakázky jsou vždy nemravné. Byly a budou. Nic pro slušné lidi.

Malý Aston 12.7.2008 8:40

Pan autor je debil a proto zřejmě byl ze Slušovic vyhozen!

Tak si vzpomínám,že jsem se učil jaký byl Baťa vykořisťovatel a kapitalista. Maminka mne zkoušela a smála se jak pominutá neboť u Bati pracovala. To samé jsem udělal já,po přečtení článku.Pracoval jsem ve Slušovicích a závěry autora jsou lživé a nepravdivé.Měli jsme se jako prasata v žitě ,ano museli jsme pracovat a to tvrdě,museli jsme přemýšlet a za to jsme byli odměňováni nebo přeřazeni na jinou práci,ano to je pravda.To co jsme se naučili ve Slušovicích se nám po převratu hodilo,proto je Zlín prosperující město a pan autor je debil jako Havel,který viděl slušovické nitky.:-D

drak 12.7.2008 11:09

Re: Pan autor je debil a proto zřejmě byl ze Slušovic vyhozen!

:-D Malý Astone, souhlasím. Byl jsem ve Slušovicích častým hostem a z mnoha techniky jsem se osobně znal. Ve své době to byla špica a jejich sociální program jim dnes můžeme závidět. Důchodkyni shořela střecha na chalupě a druhý den už ji měla  hotovou. Kdo neuměl, neměl tam co dělat. A dnes to neplatí? Neumětelové se nahrnuli do poslaneckých lavic a schválené zákony svojí kvalitou odpovídají kvalitě  schvalovatelů.Viz pokuta 5O.OOO Kč cyklistovi, který spadne vlastní vinou ne kole! Je to absurdisán!!!;-O

Pavel41 12.7.2008 14:48

Re: Re: Pan autor je debil a proto zřejmě byl ze Slušovic vyhozen!

No, ta pokuta 50.000 za vlastní pád už prý byla pro cyklisty zrušena, ale podle dnešní informace z ředitelství dopravní policie se míní zaměřit na cykloturisty, kteří si ve výletní hospodě dají i pár piv - a pak pokračují po cyklostezce - neboť v zákoně, umožňujícím za jízdu pod vlivem alkoholu není zmínka o tom, že by musel být cyklista při přestupku na silnici... taky až 50000. Prý letos z celkového počtu nehod při 630 byli cyklisté ( a jakési procento i pod vlivem alkoholu, asi). Kolik bylo od počátku roku nehod? Nevíte, jestli tahle zpráva (z Radiožurnálu) není někde k přečtení, "abych viděl"? (Cyklista jsem jen sváteční a jako řidiče mne často někteří bikeři vytáčejí, ale co je moc, je moc8-o)

tich@dohoda 12.7.2008 8:04

vy jste pane Hofhanzle zrejme nikdy nezil v USA

z tohoto duvodu pripisujete Slusovicke metody rizeni komunistum. Pokud byste totiz v USA zil, vedel byste, ze jde o klasicke zpusoby rizeni kdejake vetsi americke firmy. Jedine snad, ze by to ti Amici obslahli od Slusovic :-) . Slusovice totiz jen navazaly na Batovskou tradici, on totiz ani Batuv "zazrak" nebyl nic jineho, nez silne okopirovany system americke spolecnosti  Pullman /George Pullman/ " He established a complete town around the company where employees of all income levels could live, shop, and play."  Take vase spojovani nabozenstvi a filosofie je zavadejici . Filosofie je o premysleni a hloubani , nepotrebuje nikoho strasit dablem a ohnem pekelnym a uz vubec nepotrebuje svetske statky , blahobyt a okazalost. Nabozenstvi/cirkve jsou o ovladani a zotrocovani mas , to cemu vy rikate rad je proste ohlupovani a strachem vynucena poslusnost. Prakticky vsechny lumparny ktere pouzivali komuniste byly prevzaty od cirkvi . Podivejte se nekdy na komunisticke pruvody s obrazy Marxe, Lenina a dalsich komunistickych "svatych" , alegoricke vozy. A porovnejte do s procesimi vericich ve Spanelsku, Italii , Brazilii . Inkvizice prece nebyla nic jineho nez politicke procesy a exkomunikace z cirkve se rovnala vyhozeni ze strany se vsemi nasledky pro "vinika" i jeho rodinu, vsechno kontrolovala cirkev /vedli matriky/ meli skoly kde bylo povinne nabozenstvi /marxismus leninismus/  . Vy jste zrejme slusny clovek pane Hofhanzle ovsem s vasimi zavery se tezko muzu ztotoznit, vy jste totiz daleko vice verici nez filosof, z tohoto duvodu nejste schopen prekrocit svuj vlastni stin.

Ivan Nový 12.7.2008 9:09

Tichá dohodo,

no předchůdcem Zlína u nás jsou Vítkovice. Se školkami, školami, parky, domy a to vše v 19. století.

tich@dohoda 12.7.2008 9:59

Re: Tichá dohodo,

ty Vitkovice to nevim zda to mely dotazene do takovych detailu jako Pullman/Bata . U Pullmana totiz slo prakticky o uzavreny cyklus , kdy prakticky vsechny penize co zamestnanci vydelali sly do Pullman banky, utratily se v Pullman obchodech, restaurcich, kinech, najemne bytu, atd . z teto spotreby se generovaly dalsi zisky pro spolecnost Pullman u Bati ve Zline to bylo prakticky stejne podobne u zavodu/mest vybudovanych v Brazilii , nevim zda i v Canade . Cest :-)

Pavel41 12.7.2008 10:04

Re: Tichá dohodo,

Nedá mi, abych se nepřipojil - i když poněkud OT: Rotschildovské Vítkovice byl zajímavý fenomén, o kterém kromě pár zapálených znalců ostravské historie něco málo ví snad ještě tak potomci zúčastněných... K tomu výčtu bych přidal třeba nemocnici s některými ojedinělými tehdy pracovišti, knihovnu s vědeckým přesahem, sociální program pro pozůstalé, zvláštní systém "pojištění" atd. Protože se ale jednalo o dost odlišné představy majitelů oproti americkým podnikatelům konce 19. století, nenavazoval Baťa, myslím, právě na tyto tradice, které - začátkem století dvacátého - již prožívaly úpadek. Někdo by se měl zabývat vážněji industriální historií v naší oblasti, nalézt souvislosti i poučení. Bylo by to možná užitečnější, než " rozbory" tzv. politologů, kterými nás do zblbnutí krmí media. Ovšem pracnější:-)

tich@dohoda 12.7.2008 10:47

Re: Re: Tichá dohodo,

inu, clovek se porad uci, dekuji za poznamku/pouceni  o Vitkovicich/Rotschildech , v UK se vcelku rozmohlo pretvareni tzv.brown fields = pozustatky tovarnich komplexu na muzea industrializace, tj. zachovani casti te tovarny, vcetne zakonzevovane technologie/stroju a artefaktu. Casto navsteva takoveho muzea neni o nic mensim zazitkem nez navsteva nejakeho hradu ci zamku. Mam dojem , ze v Ostrave se na necem takovem snad take pracuje a nejen v Ostrave . :-)

Pišta 12.7.2008 7:47

"Stateční pěvci"?

Nač ta ironie? Autor tu písničku bud´neslyšel ,nebo je jaksi natvrdlej, protože to určitě nebyla oslava slušovického zázraku.

sojka 12.7.2008 8:20

Re: "Stateční pěvci"?

druhé je správně

Jaja 12.7.2008 6:19

komunismus žije

A žije díky takovým lidem jako je autor. Odvedou práci za korunu a napíši o tom román. Ano. Tito lidé nemohli pracovat ve Slušovicích, neboť pracovat nechtěli, asi i neuměli. Ve společnosti, která chce být úspěšná, zisková nám tito lidé moc nepomůžou. Míň tlachání a více smysluplné práce by mohlo autorovi pomoct  vytlačit komunismus, který tluče v jeho srdci.

Muki 12.7.2008 7:09

Re: komunismus žije

Mas pravdu, min tlachani by ti pomohlo

Jaja 12.7.2008 7:51

Re: Re: komunismus žije

Teď nevím. Ještě tě drží, nebo se ho nechceš zbavit.

Pišta 12.7.2008 8:14

Re: komunismus žije

Jistě ! JZD , které rozlohou pozemků patřilo mezi mini, v době , kdy i podniky , které dokázaly vyvážet za tvrdou měnu , musely žebrat o každy dolar, si dovezlo sto krav z Kanady speciálním letadlem. Mimo jiné. Asi opravdu zázrak.  

jen tak 12.7.2008 9:21

Re: Re: komunismus žije výměra pozemků ve Slušovocích

Opravte si ,prosím, výměru užívaných pozemků ve Slušovocích, kde měli i vlastní letiště pro chemickou ochranu, jak bylo možno v té době vidět u podnikatelů i v USA(rovněž velkých). Slušovice měly i rozsáhlé přidružené výroby, podobně jako mnoho  JZD v Československu..

Bohata 12.7.2008 12:54

Re: Re: Re: komunismus žije výměra pozemků ve Slušovocích

A velmi rozsáhlou podporu soudruha Štrougala.Ale co by vám to Štrougal povídal.

Další podobnou reklamní aglomerací bylo JZD Práče.Tam myslím fungoval soudruh Kempný.To je jeden z těch co si postavili chaloupky za státní peníze a KGB je mělo v seznamu.Když by neposlouchali ruské kluky, tak by je práskli čsl.soudům .

jzvědavý 12.7.2008 16:27

Re: Re: Re: Re: komunismus žije výměra pozemků ve Slušovocích

A kde skončilo 50  -  60 miliard korun z čachrů s LTO (jak uváděla televize) ?

Raději se neptám na 600 miliard Kč (Le Monde) které byly použity pro sanaci bank.

JZD Práče ve svém odborném zaměření a sociálni politikou předstihlo dobu  (při nižších dotacích)..