23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ctenar1970 19.7.2008 4:18

Jako vzdy na Ceskych novinach:lez,pomluva

(Y)(Y)(Y)

Lui 15.7.2008 21:15

Slátanina

Taková slátanina se nevidí tak často. Opravdu ne. Ten pán vidí komunistu v každém, kdo se mu nelíbí. Asi by mu měl někdo vysvětlit, co je to komunista a komunismus. Nazývat komunismem dobu před r. 89 může jen ignorant. Pokud vím, nazývala se ta doba dobou rozvinutého socialismu.

Mistr Jan Hus 14.7.2008 13:09

Křesťanství něco pozvedlo? Leda tak mamon a sexuální zneužívání.

:-)

hanskrtek 14.7.2008 12:54

opravdu komunismus?

Takže dle autora článku jsou každá totální moc, nadvláda, manipulování a zločiny vždy komunismem? Nezapomíná se trošku že toho, co páchali bolševici se dopouštěly a dopouštějí i struktury, které rozhodně s komunismem nic společného neměly a často svá zvěrstva odůvodňují odporem proti komunismu? S lidmi bylo často zacházeno jako s tvárným dobytkem i pod záminkou těch úžasných konzervativních a křesťanských hodnot, které pan autor tak obdivuje. V Jižní Americe např. házeli lidi zaživa z letadel, jihovietnamský režim masakroval buddhisty apod.

Navíc - na zločiny komunistů vždy nejvíc upozorňovali právě komunisté, nejvíce proti nim bojovali a nejvíce byli jimi postiženi, např. občanská válka ve Španělsku, události po převzení moci bolševiky v Rusku

Mistr Jan Hus 14.7.2008 13:10

Re: opravdu komunismus?

R^R^R^

hans 14.7.2008 22:02

Re: opravdu komunismus?

!;-PPROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ VYLIŽTE SI PRD..(Y)(Y)!!

Lipa 14.7.2008 0:02

Mily pane Hofhanzle, trefil jste se pěkně do těch komunistických ksichtů!

Děkujeme

Jean Valjean 13.7.2008 22:07

AT ZIJE FRANCOUZSKA REVOLUCE

Vcelku souhlasím, zázrak tzv. JZD Slušovice byl z 90% šmé, viz též zapomenutý film asi z r. 1987 HAUŘI. Na Palečka-Janíka se nezlobit, to byli jen užiteční idioti, asi jako dnes Toepffer. Jeden omyl je zásadní: francouzská revoluce není dílem komunistů a lidské svině nepoznáte podle toho, jakou legitimaci mají v kapse. Nejsou dobří a zlí udavačí, jsou prostě udavači. Lidské svině. Já naopak se na revoluci těším a volám:  "Allons enfants de la Patrie..." Tuhle písničku si často zpívám, zatím mi nehrozí, že by mne někdo udal. Na rozdíl od zpěvu INTERNACIONÁLY. To už bych SE BÁL. BOJÍM SE UDAVAČŮ, a těch udavačů, co udávají v dovrém úmyslu, těch se bojím nejvíc.

tomfuk 13.7.2008 21:11

Komunismus není.......

Komunismus není mrtev,jen je udržován v umělém spánku.Pokud v kapitalistickém hospodářství budou skupiny dělnického proletariátu.Nemám na mysli dobře placené a kvalifikované dělníky.Skupin méně kvalifikováných dělníků a politicky analfebitních občanů,se budou chápat marxisté.V současné době marxistům nastal neřešitelný filozofický problém a úkol jak formulovat novou ideologickou základnu,aby vysvětlili proč třídní boj nevede k cíli a ztrácí se i cíl socialistická a komunistická společnost.Taktéž marxisté musí vyřešit otázku,jaký společenský řád,nastolit v 21 století ,který by vtělil marxistické principy ve skutečnost,není nikde psáno,že po pozitívní stránce je to marxismus.Zatím mají marxisté jen zkušenosti s typem sovětského zřízení aplikovaný i na uzemí vazalských států.Jaké jsou šance komunismu v demokratických společnostech 21.století?Současné marxistické bádání bych přirovnal k bádání katolické církve ve středověku,kdy řešila církev kolik andělů vejde na špičku jehly.Čili pavěda se vším všudy.Ale pozor konec I.světové války nepřinesl jen vítězství komunismu v Rusku.Přinesl i fašismus v Italii a nacionální socialismus v Německu.Proto bych použil slova Julia Fučíka "Lidé bděte"!!

ksč 13.7.2008 18:42

Dobrý Česťo.

Dneska fakt dobrý.

Lipert 13.7.2008 14:32

Stačí si pustit televizi!

Stačí si pustit televizi a sledovat pana Paroubka (Agent ROCO.)a jeho partu kamarádů.Pan kolotočář,pan hoteliér,osobní fotograf vydávající paroubkovské ódy,atd...

Řídící pracovníci školení STB jako na dlani. Jen slepí nevidí důsledky Havlovsko-Čalfovského obchodu a drtivou většinou "bývalých" estébáků obsazené vysoké funkce v tomto státě národa,který si zvykl plivat na hrdiny a papouškovat tisíckrát omílané bolševické bludy vtlučené již odmalička dojejich hlav. Pánbůh,nebo někdo takový s námi.

promirul 13.7.2008 10:57

To byl komunismus...

Jenom na okraj bych chtěl dodat: Po sametové tzv.revoluci,jsme otvírali západní hranici u Tachova.My,zanícení,plní svobody, jsme přicházeli ke hranicím,které byly z ostnatého drátu,elektrického vedení,ocelových a  jiných zátarasů , zarostlé divočinou,trním a temným porostem různého původu,kolem ruiny domů s vytlučenými okny vše zničené.My jsme šli s otevřeným srdcem,podívat se,jak vypadá svoboda.Překročili jsme hranici a byli jsme jako v pohádce,všude plno květin,čistota,překrásná vesníčka.Jak jsme byli hloupí,než jsme došli ku hranici,míjeli jsme desítky prodejců plzeňského piva,ruského šampusu a české šunky.Většina těch kramářů,byli komunisté z Tachovska,vedoucí pracovníci podniků a jiný povl.My jsme hledali svobodu a ti kramáři a hokynáři prachy.Dnes,jsou to všichni milionáři a noví zbohatlíci ale svoboda pro ně stále znamená jen prachy.

ksč 13.7.2008 18:41

Re: To byl komunismus...

Výborně se bavím. Dnes tu jsou výstavní komici.

Esmerald 13.7.2008 9:57

Jak se dostalo JZD k počitačům ?

Prosím, neví někdo z přítomných něco konkretního ? Je zajímavé, že mohli obchodovat s kybernetikou a zbraněmi ? V uších mi stále zní dnes rádoby pozapomenuté skutečnosti ohledně posametových vražd v ilegálním obchodování se zbraněmi a letadly na Moravě ( třeba Nový Jičín) mezi členy komunistické mafie ?

Ta Morava ( hlavně ta jižní ) si zasluhuje bližší pozornosti v dějinách komunistického gangsterizmu.   

Malý Aston 13.7.2008 10:22

Re: Jak se dostalo JZD k počitačům ?

Jste zřejmě hodně mladý ,nevíte že v době kdy Slušovice začaly vyrábět počítače bylo spoustu socialistických molochů,kteří mohly ale nevyráběly.Například TESLA a jiné včetně Výzkumných ústavů.Co se týká zbraní,to byla kachna již za Havla,kdy fousatý pasáček vepřů nějaký disident Ruml nechal obklíčit letiště v Mošnově a hledal zbraně.A nebyla to jen výroba počitačů ale i prodej programů pro konkrétní potřeby kupujícího.A proč se nevyrábělo? Kybernetika to bylo sprosté slovo zakázané úpřímo ÚV KSČ.:-D

Pejzlerka 13.7.2008 10:27

Re: Jak se dostalo JZD k počitačům ?

Moravó, Moravó,  Moravěnko  milá,  co  z  tebe  pochází  chasa  ušlechtilá!  A  ještě  znám  jednu: "Ta jižní  Morava,  to  je  Vám  krásná  zem,  posázená  vinohradem!" Prosím,  dál  už  to neumím,  Esmer., Vy  jste   ze  Vsetína  nebo  od  okurek?

Mim 13.7.2008 12:46

Re: Jak se dostalo JZD k počitačům ?

Možné to bylo díky tzv. přidružené výrobě. Takže JZD mohlo klidně ve své přidružené výrobě vyrábět počítače a mohlo nejen vyrábět, ale i poskytovat služby nesouvisející se zemědělstvím.

OO 13.7.2008 20:57

Re: Jak se dostalo JZD k počitačům ?

Soudruch predseda JZD byl Strougaluv zet.

Malý Aston 13.7.2008 9:38

Každého kdo něco umí je nutné potrestat!

My čechůni jsme prapodivný národ.Koupíš si nové auto a soused se ptá,kde jsi na něho ukradl.A aby mu to nebylo líto,obejde ti ho pěkně dokola  desetikačkou.V normální společnosti je úspěch oceňován jen u nás je to prohřešek proti dobrým mravům.Ve Slušovicích to bylo normální,když jsi se zasloužil o nějaké řídící místo s dobrým platem,nebylo možné jezdit ve Škoda 120.To bylo považováno za poškozování dobrého jména firmy.Ten socialismus se usádlil v hlavách řady našich spoluobčanů.Heslo každý má stejný žaludek a každý musí mít kulové je hybnou silou jak příznivců socanů tak i komoušů.Rozdělování společnosti na chudé a bohaté již neplatí i když ho Janečkova televize pořád používá. Dnes platí jiné hodnoty.Jsou občané schopní a občané potřební a pak občané vyžírky.Jsou schopní podnikatelé ale i řemeslníci a kvalifikovaní dělníci,jsou občané kteří i když chtějí nemohou pracovat a v rámci solidarity potřebují naši pomoc a pak vyžírkové,ceckoni našich daní počínaje poslanci,ministerskými úředníky a úředníky až do úrovně vesniček střediskových a různé nevládní organizace a umělci,kteří tvrdí že bez nich zahyneme.Dnes platí,čím máš vyšší vzdělaní,čím jsi schopnější,čím více pracuješ tím musíš platit vyšší a vyšší daně aby jsi uživil ty ceckoně,kteří mají pořád málo a málo.To ve Slušovicích neplatilo.Tam si každý vydělal tolik na co stačil a kolik práce odvedl.Autor má pravdu,komunismus není mrtev,tato ideologie stejných žaludků a trestání schopných pořád žije v hlavách příznivců socanů a komoušů.:-D

doktor 13.7.2008 10:46

Re: Každého kdo něco umí je nutné potrestat!

Většinu z chování, které vyčítá Hofhanzl slušovickým bossům, předvádějí současní čeští podnikatelé. Kdo pracuje v soukromém podniku, ví, o čem mluvím. S nějakým komunismem to vůbec nesouvisí. Jinak máte ten svůj příspěvek, Malý Astone, až idylicky schematický. Neplatí totiž, že čím máš vyšší vzdělání, tím máš vyšší příjem (musíš platit vyšší daně), neplatí, že čím jsi schopnější, tím více vyděláš, neplatí ani, že platíš vyšší daně, čím více pracuješ. Jednak práci nemusíš mít, jednak se mnohé vysoké příjmové skupiny moc nenapracují. Je vůbec otázka, co míníte tím "schopnější", často to znamená "schopnější všeho", atd. Jinak jen jednu "vědeckou" připomínku: jak zjistili američtí sociologové, člověk má v sobě biologicky zakodovaný odpor proti nerovnosti vlastnictví (dá se to zjistit složitými nepřímými pokusy), takže opět: s komunistickou teorií stejných žaludků to nemá moc společného. Je to jen jedna z vlastností normálních lidí. Komunisti a nacisti tu obecnou lidskou vlastnost jen politicky zneužili. 

hans 13.7.2008 13:38

Re: Každého kdo něco umí je nutné potrestat!

Má pravdu předsedo !!!!!!

Lui 15.7.2008 21:19

Re: Každého kdo něco umí je nutné potrestat!

Ano každého kdo neumí hodíme ze skály. Jako ve Spartě. Tak jste to myslel?

promirul 13.7.2008 9:36

Komunismus není mrtev

Pane Hofhanzl,pojmenoval jste všechno dění u nás a ve světě,tak jaké je ve skutečnosti.Vaše slova bychom měli zapsat zlatým písmen do dějin tohoto státu.V budoucnu se bude hovořit,už Hofhanzl popsal komunistické svinstvo a panství,když lidé ještě neprohlédli.Bohužel ale je vám podobných ještě málo a to bezhlavé stádo lidí,neslyší a nevidí.K tomu denně do něj buší všechna média,která podněcují nenávist,závist , demagogii a rozněcují vášně,které by měly být zaměřeny na to co víme,že  vlastně  bolševická sebranka dělala sametovou revoluci a pouze si vyměnili koryta,za tučnější s větší prosperitou a v pozadí dirigují politické dění ve státě.

Valentina 13.7.2008 8:38

Tak nevím

Že tady po plyšáku zůstali všichni komunisti, STBáci a další svoloč o tom žádná. Že řada z nich začala podnikat, díky svým kontaktům a jánabráchismu úspěšně a s daleko lepší startovní čárou než jiní, ani o tom žádná. Ale dalekosáhlé vodotěsné spiknutí, kterým nic nepronikne? Vždyť soudruzi represí uměli zařídit jen aby nic nešlo a nic nefungovalo. Pokud něco fungovat mělo, neuřídili ani králikárnu o dvou kotcích.

A pokud máte poznatky typu "pomohli někomu do věčnýchg lovišť" proč jste to po plyšáku neventiloval s konkrétními jmény a daty? Vždyť je to vy poslední spravedlivý minimálně trestný čin zanedbání péče? Stěžujete si na samet (to já taky) ale když jste měl možnost s tím něco udělat (jednak jste byl poslanec jednak jste měl podle svých slov vědomosti o spáchaných trestných činech) neudělal jste nic. 

Takže mi to připadá jen jako volební agitka, proč by ale vás měl člověk volit, když se podívá na vaši (ne)činnost v ODA a na temné náznaky teď po 20ti letech?

Esmerald 13.7.2008 9:30

Re: Tak nevím

" Valentino ", já sice jsem nebyl přímým účastníkem dění, které je zde popisováno ( a proto se RÁD nechám poučit ), ale musím Vám stroze vytknout, že p. Hofhanzl asi opravdu něco zažil ( Vy asi ne ), on o tom píše, aby se tato prasárna nezapoměla, čímž svou zkušenost alespoň nabízí ke kladnému využití.  Vy ovšem bezdůkazným napadáním jeho článku nepřímo, možná i nevědomě, chráníte ty staré "struktury". Uvědomte si, že objektivně byste měla raději přispět přímo k tematu.

Esmerald 13.7.2008 9:32

Re: Re: Tak nevím

"...nezapomněla..." !!

promirul 13.7.2008 9:49

Re: Tak nevím

VALENTINO,myslím,že jste nepochopila co chtěl Hofhanzl říci.Máte bezpochyby pravdu,že neuměli řídit a organizovat ani jednu fabriku,natož lidi.Zapomněla jste ale,že komunistické státy,včetně našeho,měly nejlepší státní bezpečnost na světě,nejlepší výzvědná centra a nejlepší organizaci likvidující své protivníky i vlastní,kteří přečuhovali přes ostatní.Všichni tito lidé jsou tady a nikdo je neodnaučil chovat se jinak,protože byli již připravení do tohoto kapitalistického světa a dnes plní jen další úkoly.To,že byl Hofhanzl v ODA jako poslanec a nic nedělal proti,je prosté,protože tam seděli jen naivní intelektuálové a inteligentní nuly.Když nyní hovoří svou pravdu,neznamená to,že ho budeme volit,ale že s ní souhlasíme.

Valentina 13.7.2008 12:24

Re: Re: Tak nevím

Ale pochopila. A prožila celkem dost. A píšu přesně co vy - byli dobří pouze na destrukci, cokoli konstruktivního nikdy nezvládali.

Ještě k vám a vašemu předpřispěvateli:

Tak buď byl naivní intelektuál a když seděl v parlamentu nevěděl s kým má tu čest nebo něco prožil a věděl s kým má tu čest. Oboje dohromady nejde. Pokud věděl měl s tím zkusit něco dělat když měl tu možnost a byl v politice. Tím, že po plyšáku s tím nešel ven (s konkrétními zločiny, jmény) a teď po 20ti létech jen temně nekonkrétně žbrblá, ON chrání ty staré struktury. Vemte si nacismus a Simona Wiesenthala - to je stejný princip.

Lucifer 14.7.2008 12:12

Re: Re: Re: Tak nevím

Pokud mě paměť neklame, tak Hofhanzl o těhle věcech píše už léta a nejspíš o tom psal i v době, kdy byl poslancem a určitě se snažil něco dělat, jenomže to je jako kapka v moři. Takže žádné temné brblání po dvaceti letech. Zkuste si o tom sehnat nějaké informace. Nicméně tento článek je o něčem jiném, než co dělal Hofhanzl v posledních dvaceti letech. Z vaší strany to vypadá, že se o toho snažíte odvést pozornost.

egoist 13.7.2008 8:11

Vynikající

analýza..naprostý souhlas..a že podrážděně reagují zrovna příznivci odSS je jen logické