23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr S. 8.9.2008 3:04

Re: Re: Re: milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

Konecne rozumny nazor. Obcas sleduji diskusi z daleke ciziny a nestacim se divit ubohosti  nekterych prispevku. Pouze na okraj. Slusoviceke JZD bylo silne dotovane z narodni pokladny. A toto se neda prave rict  o firmach v kapitalistickem svete.

ctenar1970 19.7.2008 4:18

Jako vzdy na Ceskych novinach:lez,pomluva

(Y)(Y)(Y)

Lui 15.7.2008 21:19

Re: Každého kdo něco umí je nutné potrestat!

Ano každého kdo neumí hodíme ze skály. Jako ve Spartě. Tak jste to myslel?

Lui 15.7.2008 21:15

Slátanina

Taková slátanina se nevidí tak často. Opravdu ne. Ten pán vidí komunistu v každém, kdo se mu nelíbí. Asi by mu měl někdo vysvětlit, co je to komunista a komunismus. Nazývat komunismem dobu před r. 89 může jen ignorant. Pokud vím, nazývala se ta doba dobou rozvinutého socialismu.

kapka 15.7.2008 10:57

Re: Vynikající

Souhlasím, je to tak, Slušovice byly  příkladem, jak to v socialismu jde, ale principy byly takové, jak píšete. Nevím, kam se to vše řítí, ale jsem si jistá, že sametová revoluce jen zlegalizovala uchopení moci  bývalou vládnoucí vrstvou. Většina podniků byla rozkradena, pozemky prodány

za vysokou cenu obchodním centrům atd. Peníze z nich byly uloženy na osobní účty.

Ministr třeba Fencl byl ve Svazu družstevních rolníků ajiž za totality byl schopen rozprodat úrodnou půdu na chaty sobě a jiným funkcionářům .

Nyní je statkář a vede se mu velmi dobře, dělá jen ve větším to, co dříve dělal  poskrovnu aby to moc nebilo do očí.

Komunistická strana zde zůstává jako strašák lidí, přestože ti, co v ní zůstali  jsou jediní, kteří nezměnili své názory.

hans 14.7.2008 22:02

Re: opravdu komunismus?

!;-PPROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ VYLIŽTE SI PRD..(Y)(Y)!!

hans 14.7.2008 21:56

Re: Re: Re: bohužel

V roce 1946 si je asi národ zvolil ale trochu pochybuju o slovu,, svobodně" protože se komoušům asi něco nepovedlo protože proč by pak v r.1948 dělali puč?A proč volí lidi KSČSSD ? Protože tu byli spoustu let zvyklí mít spoustu věcí zadarmo a moc se nenadřít a teď jim to schází říkají tomu soc. jistoty.Tito lidé mají krátkou paměť.Ať si zkusí jen tak pro osvěžení paměti žít měsíc po bolševicku bez všech kapital.vymožeností!!! Chtěl bych vidět komouše bez adidasek,počítače,dig.foťáku,tamponů,zn.oblečení,záp.aut,atd atd.Že tito lidé nejezdí dál v trabantech,žigulících a nechodí v tesilkách nebo co si doma upletou a nevoní pitralonem.Když už jsou tak přesvědčení o tom že je kapitalismus tak špatnej měli by jít příkladem a zůstat u výdobytků kom.strany a kap.zboží bojkotovat.Já bych pro ně vybudoval takovej TUZEX pro komouše a ať si tam chodí straníci nakupovat.Když tam bude jejich zboží chtěl bych vidět ty jejich protažený ksichty.Vono totiž platí to co sami hlásali,,KDO NEPRACUJE AŤ NEJí. Ale to už se dostávám k jiné komunitě.Rozloučím se s vámi nádhernou hláškou,,Proletáři všech zemí vyližte si pr..."!!!!! 

Mistr Jan Hus 14.7.2008 13:10

Re: opravdu komunismus?

R^R^R^

Mistr Jan Hus 14.7.2008 13:09

Křesťanství něco pozvedlo? Leda tak mamon a sexuální zneužívání.

:-)

hanskrtek 14.7.2008 12:54

opravdu komunismus?

Takže dle autora článku jsou každá totální moc, nadvláda, manipulování a zločiny vždy komunismem? Nezapomíná se trošku že toho, co páchali bolševici se dopouštěly a dopouštějí i struktury, které rozhodně s komunismem nic společného neměly a často svá zvěrstva odůvodňují odporem proti komunismu? S lidmi bylo často zacházeno jako s tvárným dobytkem i pod záminkou těch úžasných konzervativních a křesťanských hodnot, které pan autor tak obdivuje. V Jižní Americe např. házeli lidi zaživa z letadel, jihovietnamský režim masakroval buddhisty apod.

Navíc - na zločiny komunistů vždy nejvíc upozorňovali právě komunisté, nejvíce proti nim bojovali a nejvíce byli jimi postiženi, např. občanská válka ve Španělsku, události po převzení moci bolševiky v Rusku

Lucifer 14.7.2008 12:12

Re: Re: Re: Tak nevím

Pokud mě paměť neklame, tak Hofhanzl o těhle věcech píše už léta a nejspíš o tom psal i v době, kdy byl poslancem a určitě se snažil něco dělat, jenomže to je jako kapka v moři. Takže žádné temné brblání po dvaceti letech. Zkuste si o tom sehnat nějaké informace. Nicméně tento článek je o něčem jiném, než co dělal Hofhanzl v posledních dvaceti letech. Z vaší strany to vypadá, že se o toho snažíte odvést pozornost.

Míra 14.7.2008 9:46

Štrougalův experiment

 Experiment Slušovice byl řízen z pokynů Štrougala ,vyňat z kontrolního systému na všech úrovních. Výsledky rozpracovával Ústav pro plánovité řízení národního hosporářství, dříve malá "Štrougalovna". Z pokynů Štrougala byl připraven přechod na nový hosposdářský systém, naplánována privatizace hospodářství po listopadu 89.

Jak se žije ve Švýcarsku Žákovi vlastnícímu kompromateriály z bývalých Slušovic?

Eva D. 14.7.2008 0:15

Re: Pravda jen částečná.

Ne, tohle mi nezní banálně. R^

Eva D. 14.7.2008 0:14

Re: Re: Paranoia??

R^R^R^

Eva D. 14.7.2008 0:11

Re: Re: Pane Panský,

Nic jste nepochopil.Chcete-li slušnou společnost, začněte u sebe, vychovejte slušně děti i vnoučata, působte slušně+ ve svém okolí. A hele, v souhrnu máme slušnější společnost, ne?

To není egoismus, slušnost a nesobectví jsou stejně nakažlivé jako neslušnost a sobectví, jen musí být splněna podmínka dostatečného a opakovaného vystavení.

Ale pozor, je to mnohem náročnější, než se rozhořčovat nad stavem společnosti v diskusích na netu. :-P

Eva D. 14.7.2008 0:05

Re: Re: Re: Re: Re: mozna

Venco, na vsi se prostě najde selský rozum! ;-)

Eva D. 14.7.2008 0:03

Re: Re: Re: Re: Re: mozna

R^;-D Jako napůl Jihomoravanka ze Slovácka, napůl Jihočeška a na 100% keltka se fakt bavím.8-o

Lipa 14.7.2008 0:02

Mily pane Hofhanzle, trefil jste se pěkně do těch komunistických ksichtů!

Děkujeme

A. 13.7.2008 22:20

Re: Re: bohužel

Všímálku, znáte to staré české přísloví: Kdyby byly v pr/deli ryby, nemusely by bejt rybníky

Bolševický režim si tenhle národ dobrovolně a s nadšením zvolil ve svobodných volbách roku 1946. Evropský unikát! Stejně jako skutečnost, že jsme měli ze všech satelitních států největší procento členů KSČ. Mnichov, Hitler i Stalin jsou už v nedohlednu, přesto polovina voličů volí KSČSSD dosud. Na co to svedeme tentokrát? 

Jean Valjean 13.7.2008 22:07

AT ZIJE FRANCOUZSKA REVOLUCE

Vcelku souhlasím, zázrak tzv. JZD Slušovice byl z 90% šmé, viz též zapomenutý film asi z r. 1987 HAUŘI. Na Palečka-Janíka se nezlobit, to byli jen užiteční idioti, asi jako dnes Toepffer. Jeden omyl je zásadní: francouzská revoluce není dílem komunistů a lidské svině nepoznáte podle toho, jakou legitimaci mají v kapse. Nejsou dobří a zlí udavačí, jsou prostě udavači. Lidské svině. Já naopak se na revoluci těším a volám:  "Allons enfants de la Patrie..." Tuhle písničku si často zpívám, zatím mi nehrozí, že by mne někdo udal. Na rozdíl od zpěvu INTERNACIONÁLY. To už bych SE BÁL. BOJÍM SE UDAVAČŮ, a těch udavačů, co udávají v dovrém úmyslu, těch se bojím nejvíc.

tomfuk 13.7.2008 21:11

Komunismus není.......

Komunismus není mrtev,jen je udržován v umělém spánku.Pokud v kapitalistickém hospodářství budou skupiny dělnického proletariátu.Nemám na mysli dobře placené a kvalifikované dělníky.Skupin méně kvalifikováných dělníků a politicky analfebitních občanů,se budou chápat marxisté.V současné době marxistům nastal neřešitelný filozofický problém a úkol jak formulovat novou ideologickou základnu,aby vysvětlili proč třídní boj nevede k cíli a ztrácí se i cíl socialistická a komunistická společnost.Taktéž marxisté musí vyřešit otázku,jaký společenský řád,nastolit v 21 století ,který by vtělil marxistické principy ve skutečnost,není nikde psáno,že po pozitívní stránce je to marxismus.Zatím mají marxisté jen zkušenosti s typem sovětského zřízení aplikovaný i na uzemí vazalských států.Jaké jsou šance komunismu v demokratických společnostech 21.století?Současné marxistické bádání bych přirovnal k bádání katolické církve ve středověku,kdy řešila církev kolik andělů vejde na špičku jehly.Čili pavěda se vším všudy.Ale pozor konec I.světové války nepřinesl jen vítězství komunismu v Rusku.Přinesl i fašismus v Italii a nacionální socialismus v Německu.Proto bych použil slova Julia Fučíka "Lidé bděte"!!

OO 13.7.2008 20:57

Re: Jak se dostalo JZD k počitačům ?

Soudruch predseda JZD byl Strougaluv zet.

drak 13.7.2008 20:06

Re: Re: Re: Re: komunismus žije

:-DZastavte se za ním někdy na kafe, určitě si sVámi rád popovídá a pak nám to na těchto stránkách sdělte !!!;-O

drak 13.7.2008 19:58

Re: Re: Re: Re: Re: Ale v žádném případě se tam dlouho neudrželi socani

:-DJarmichu!!R^R^R^R^

drak 13.7.2008 19:56

Re: Re: Re: milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

:-D Ale tešn Franta Čuba si to nevyležel, ten si to svou prací zasloužil!!!;-O

drak 13.7.2008 19:54

Re: Re: Slušovicím nesahá tento stát ani po podrážky! Ve všech parametrech!

:-D Prominule, promiňte, ale jste silně retardován!;-O

drak 13.7.2008 19:51

Re: Re: Re: Re: Pan autor něco přehlédl

:-DExaldete, jsem, rád, že jste mně podpořil logickou odpovědí. sLUŠOVICE SKUTEČNĚ  vyvíjely  jogurt s delší dobou použidí, které jsou dnes běžné!;-O

ksč 13.7.2008 18:42

Dobrý Česťo.

Dneska fakt dobrý.

ksč 13.7.2008 18:41

Re: To byl komunismus...

Výborně se bavím. Dnes tu jsou výstavní komici.

Pišta 13.7.2008 17:35

Re: Re: Re: komunismus žije

Problém není v tom, kolik hektarů mělo či nemělo, to či ono JZD, problém je například otázka , kde Slušovice braly na své experimenty  valuty. Za komunistů valutové konto neexistovalo ani pro podniky. Pracoval jsem v podniku, která jako jeden z mála dokázal vyvážet i na západ. A když tento podnik potřeboval pár dolarů pro sebe, měl obrovské problémy ,aby dostal zpět pár dolarů. Co vyvážely za tvrdé Slušovice? A kdo jim přidělil ty dolary , třeba na ty krávy? Slušovice byly potěmkinovská vesnice, nic jiného. Cokoliv si pan Čuba zamanul všechno mohl. To byla  za normalizace odměna za to, že zaměstnal vyhozené komunisty? Tomu může uvěřit jen někdo , kdo v té době nežil. Proč to, co mohl pan Čuba jiní nesměli ? Dnes, kdy může pan Čuba podnikat, podle libosti, kam se poděla jeho genialita?