2.7.2022 | Svátek má Patricie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vojcek 12.7.2008 14:02

.

"Křesťanství pozvedlo svým etickým a morálním poselstvím evropskou civilizace ke světské a technologické velikosti."

Galileo Galilei by určitě souhlasil...

František 12.7.2008 13:22

Re: Re: Je pravda,

Velice rozumný názor

drs 12.7.2008 12:58

Řízená zdravotní péče ?

Moji kolegové se museli naučit, kdy správně diagnostikovat a léčit a komu „ulehčit“ cestu do lovišť Velkého Manitoua.

Bohata 12.7.2008 12:54

Re: Re: Re: komunismus žije výměra pozemků ve Slušovocích

A velmi rozsáhlou podporu soudruha Štrougala.Ale co by vám to Štrougal povídal.

Další podobnou reklamní aglomerací bylo JZD Práče.Tam myslím fungoval soudruh Kempný.To je jeden z těch co si postavili chaloupky za státní peníze a KGB je mělo v seznamu.Když by neposlouchali ruské kluky, tak by je práskli čsl.soudům .

vita 12.7.2008 12:52

Re: milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

Prostě Čuba zavedl ve Slešovicích základy tržního hospodářsví a osobní odpovědnosti, což se ukázalo být životaschopnějším než okolní socialismus. A protože Hofhanzl nestačil, tak šel - a teď nadává. Zřejmě mu normalizační hnití na tabulkových místech za tabulkové platy bez odpovědnosti a možností yhovovalo.

Pozoruhodné je, jak Slušovice vadily jak hofhanzlům, tak biľakům... Aspoň někde se tihle trapní nenávistníci sešli.

Bohata 12.7.2008 12:39

Re: Re: Re: mozna

Nejsem šovinista ale pokud by se někteří trochu zajímali o svou vlastní historii tak by mohli vědět,že taková různorodost kmenů jaká je na Moravěnení snad na celém světě a že moravští slováci jsou původem keltové a proto je císař Karel IV přesadil do Jižních čech a jmenovali se Chodové.

Z vola je vždy jen hovězí maso soudruzi.

Mistr Jan Hus 12.7.2008 12:34

Slušovicím nesahá tento stát ani po podrážky! Ve všech parametrech!

R^

Břeněk 12.7.2008 12:09

Re: Re: Křesťanství pozvedlo ?!?

Já ještě dodám či upřesním, tím "středověkem" se míní doba kolem přelomu prvního tisíciletí. V Česku mnoho lidí počítá středověk trochu jinak než v západní Evropě, kde středověk končí prakticky objevením Ameriky, zatímco u nás se středověk někdy počítá až do 18 století.

Vědecký a ekonomický úpadek islámských zemí začal už kolem roku 1000 kvůli tomu, že mnohé islámské společnosti se staly teokraciemi s katastrofálními následky pro vývoj. I mnoho dnešních muslimských učenců s tímto souhlasí, zatímco další strkají hlavu do písku a prohlašují, že za úpad islámské vědy může kolonializmus (rozumí se evropský), čest těm muslimským učencům, kteří říkají, že je to nesmysl, už dávno před kolonoalizmem evropským byl kolonializmus arabský a kolonializmus turecký začal také před tím evropským.

Jistou útěchou muslimů je, že v Evropě poměry v letech 1000-1400 nebyly kvůli montování církve do funkce států lepší, ale západní a střední Evbropa měla to štestí, že se zde konala renesance a reformace, urychlující vývojové jevy, které se většině islámského světa bohužel stále "vyhýbají".

Při hodnocení křešťanské církve se ale nesmí zapomínat na její povětšině pozitivní civilizační přínos koncem starověku a v prvních stoletích středověku. Na našich územích křesťanství přineslo "zcivilizování" do té doby vzájemně agresivních slovanských kmenů , zmírnění společenské anarchie a krutosti, revoluční zlepšení (na tu dobu) postavení ženy jak ve společnosti tak ve vlastní rodině , urychlení procesu odbourávání otroctví a počátek alfabetizace společnosti.

Doplněk 12.7.2008 11:56

Re: Paranoia??

Tak jsem si přečetl všechny diskusní příspěvky a teď nevím, jedni tvrdí, že Slušovice byl podvod, (ti co tam nikdy nebyli) další, že to byl zázrak(ti, co o tom něco ví) a hlavně-všichni nadávají na ty "nahoře" stejně jako se nadávalo za komunistů, za 1.republiky,za Rakouska  atd.Vždycky, za jakéhokoliv režimu nadáváme: ať je u moci kdokoliv, tak vždycky to  dělají špatně,  jen my víme, jak na to,kdyby tů byla jiná strana nebo strany opět by se nadávalo,stále dokola.

karelcv 12.7.2008 11:45

Re: Re: Re: mozna

V Praze sice můžete potkat kohokoliv, ale pravděpodovnost, že narazíte na blbce, prospěcháře, nebo křiváka, je přece jenom o něco větší, než ve zbytku republiky. Stahují se sem už 100 let z daleka za penězi a kariérou. Tím ale netvrdím, že tu nežijí i slušní lidé. Vím, o čem mluvím, bydlím tu už 60 let.

drak 12.7.2008 11:17

Re: Re: komunismus žije

:-D Pišto, možná že to nevíte, ale zemědělství tam bylo tou nejmenší částí výroby. Měli vlastní vývoj, rozsáhlou přidruženou výrobu, která je vlastně živila a umožnila jim investovat do zemědělských technologií. Zahájili jako jedni z prvních výrobu počítaču. A co hlavního! Odborníky, které strana v r.1969 vyhodila z vedoucích funkcí na ministerstvech a výzkumných ústavech Fr. Čuba zaměstnal, protože je znal a pokrok dopředu mohou dělat jeńom ;-Oodborníci. Jako manažer byl předseda Čuba daleko pře svou dobou!!!

janoryna 12.7.2008 11:17

Re: Kdyby se pan autor

souhlas

janoryna 12.7.2008 11:13

milý pane, základem každé fungující soukromé firmy je, že

Žádný vedoucí pracovník nemá své místo jisté. Nesplní-li úkol, může následovat přeřazení nebo rovnou vyhazov. Plní-li tyto úkoly a je iniciativní, má naději na postup a finanční odměnu. Den „otevřených dveří“ u šéfa znamená možnost stěžovat si na nadřízeného nebo navrhnout organizační nebo technické zlepšení. jste ze zlína i u starého Bati to takhle fungovalo a zeptejte se lidí z hypermarketů, bank atd. takže co to má společného s komunismem, leda to, že to slušovice obšlehli od soukromých firem.

drak 12.7.2008 11:09

Re: Pan autor je debil a proto zřejmě byl ze Slušovic vyhozen!

:-D Malý Astone, souhlasím. Byl jsem ve Slušovicích častým hostem a z mnoha techniky jsem se osobně znal. Ve své době to byla špica a jejich sociální program jim dnes můžeme závidět. Důchodkyni shořela střecha na chalupě a druhý den už ji měla  hotovou. Kdo neuměl, neměl tam co dělat. A dnes to neplatí? Neumětelové se nahrnuli do poslaneckých lavic a schválené zákony svojí kvalitou odpovídají kvalitě  schvalovatelů.Viz pokuta 5O.OOO Kč cyklistovi, který spadne vlastní vinou ne kole! Je to absurdisán!!!;-O

drak 12.7.2008 11:02

Re: Re: Je pravda,Privatizace bylo největší vyvlastněí majetku bez náhrady v české historii

:-Djen takuR^R^R^

drak 12.7.2008 11:00

Re: MÁM ZA TO

:-D Doporučuji přehrát si na netu dva pořady české televize: ČT 2- Nerušit vládneme, a Ŕebíčka v pořadu  Reportéři pře d14 dny. Budete zaručeně zvracet!!!;-O

tich@dohoda 12.7.2008 10:47

Re: Re: Tichá dohodo,

inu, clovek se porad uci, dekuji za poznamku/pouceni  o Vitkovicich/Rotschildech , v UK se vcelku rozmohlo pretvareni tzv.brown fields = pozustatky tovarnich komplexu na muzea industrializace, tj. zachovani casti te tovarny, vcetne zakonzevovane technologie/stroju a artefaktu. Casto navsteva takoveho muzea neni o nic mensim zazitkem nez navsteva nejakeho hradu ci zamku. Mam dojem , ze v Ostrave se na necem takovem snad take pracuje a nejen v Ostrave . :-)

tich@dohoda 12.7.2008 10:33

Re: Křesťanství pozvedlo ?!?

ano, ve stredoveku kdy Islam byl daleko tolerantnejsi mely islamske zeme vyrazny vedecky a technologicky naskok, prave postupne zatlacovani moci cirkvi a odeleni cirkve od statu umoznily rozmach ved a technologii, zejmena v protestantskych zemich.

Oteplovač 12.7.2008 10:32

Proč vždycky

když čtu pana Hofhanzla si vzpomenu na ten vtip, jak ředitel cirkusu přijímá nového klauna a ten popisuje své parádní číslo : "U vrcholu šapitó bude veliký větrák a těsně před mým příchodem tam pomocník vyleje kýbl ho/ven. A proč  klaun, vždyť všichni v šapitó budou od ho/ven ? No právě, pane řediteli.  představte si, všichni jsou od ho/ven , a v tom přicházím já, celý v bílém."

jen tak 12.7.2008 10:32

Re: slusovicky "zazrak" lobovalo se tehdy, lobuje se dnes a lobovat se bude

Několi let jsem měl vidět možnost způsob obdělání pozemků,

zaměření přidružených výrob, starost o důchodce aj..

ČEZ penize rozděluje svým, .... včeně jedné soukromé školy (liberlismus jak vyšitý). 

jirka.s. 12.7.2008 10:30

Pane Hofhanzle!

Chtělo by to trochu optimismu!!! Včera jich zase 16 chcíplo a dneska to bude dalších 16 ! ;-D

-ferry- 12.7.2008 10:29

Re: Re: mozna

Nejste tak trochu šovinista,Bohato?Vy jste tam na Moravě měli tu stranu,tuším Moravskou,vedl ji pan Dřímal,nebo tak nějak.Šovinismus je první stupeň k válce.Občanské!

tich@dohoda 12.7.2008 10:28

Pak fabriku prodali Němcům a skupina se rozešla do svých nových vil.Němci to pak dál rozprodávali - Američanům,Španělům ...

staci se podivat na film Pretty woman=Richad Gere=investicni banker. Koupi se velky krachujici podnik a potom se po kouskach rozproda a je z toho slusny vyvar. Cest :-)

Jenda 12.7.2008 10:27

Křesťanství pozvedlo ?!?

Nespadl pan autor na hlavicku? Krestanstvi umoznilo Evrope dosahnout svetske a technologicke velikosti az svym rozvolnenim. Az uvolneni smrtelneho sevreni krestanskych dogmat umoznilo nejaky vyvoj zabrzdeny nejmene o tisic let.

tich@dohoda 12.7.2008 10:21

Privatizací žádný nový kapitál v ČR nevznikl, co v ní jedni získali, museli druzí ztratit.

kuponovou "privatizaci" soudruha profesora dovedli k dokonalosti soudruzi na Ukrajine. Tam sveho casu taky dali lidem akcie /podniku kde pracovali/ , tam se ovsem ale stavalo , ze podnik casto zamestnancum nevyplacel po mesice mzdu /coz bylo v CR vlastne taky :-)/ No a pred ten podnik treba soudruh rditel umistil "kancelar"/unimo bunku , ktera vykupovala ty akcie od tech zamestnancu, za jake vykupni ceny si lze domyslet, kdyz lidi nedostanou par mesicu vyplatu . Penize na nakup tech akcii ziskali ti reditele od bank, kterym zastavili podnikovy majetek, tady to slo "ceskou" cestou soudruha profesora. Ano spoustu podniku z kuponove "privatizace" ziskaly zahranicni firmy/osoby pres nastrcene osoby a ziskaly je za hubicku, pokud by se ty podniky prodavaly mohly byt penize na investice. Jen pro uplnost dodavam, ze ja jsem v kuponovce utrzil cca 200.000.-Kc coz je suma o ktere se muze drtive vetsine DIK'u jen snit, takze ze mne nemluvi nejaky zhrzeny/podvedeny zavistivc. Cst :-)

jirka.s. 12.7.2008 10:15

Re: "ODS je schopná zobchodovat všechno,vlastního tátu ...."

Docela by mne zajímalo, kdo a kolik by dal ODS za ferryho !!! Trochu zkažené a zapáchající zboží, ne? ;-)

-ferry- 12.7.2008 10:13

Re: Je pravda,

že privatizace byla - ne.li nutná,tak aspoň potřebná.Že zestátnění ševců,krejčích a podobných živností,byla pitomost,na to komunisti přišli taky a brzy.Jenže překročit vlastní stín nemohli.Obava,co by to s nimi udělalo,byla až příliš velká.Na druhé straně si myslím,že velké hospodářské celky,hlavně ty důležité pro bezpečnost a vůbec fungování státu,měly zůstat ve státních rukou.Bohužel - zafungovalo tady jedno z nejstupidnějších hesel - že totiž stát je špatný hospodář.Stát je takový hospodář,jaké má lidi.To,co po převratu vylezlo na povrch,mělo jednu,jedinou kvalifikaci - drzé čelo...! Lučebník chemických vláken Kalousek,který podle vlastních už dávno zapomněl,co to vůbec vystudoval a tudíž musí zůstat v politice,aby uživil rodinu,dělá ministra financí! Člověk v podstatě nevdělaný ... Kolik takových a podobných lidí si za těch 18 let už zavládlo.Havel si otevřel zadní vrátka - dělal nepolitickou politiku.Parkanová prohlásila,že ministr nemusí být odborníkem.v armádě to podle toho vypadá,o  milionových podvodech jsme četli...Parkanová ovšem za nic nemůže,ona tomu vlastně ani nerozumí. "Mojí" fabriku si v 90.roce zprivatizovala skupina lidí,která vyhnala ředitele,kterému do té doby lezli mezi půlky.Pak fabriku prodali Němcům a skupina se rozešla do svých nových vil.Němci to pak dál rozprodávali - Američanům,Španělům ... Privatizace se někdy může někomu vyplatit  ...!

tich@dohoda 12.7.2008 10:07

slusovicky "zazrak"

nebyl o nejakych vyjmecnych schopnostech , nybrz o nerovnych podminkach, Cuba/Slusovice byl navazan na nejvyssi stranicke organy , proto mely Slusovice moznost delat veci/cinnosti o jakych se jinym jen mohlo zdat, po sametu , kdy se podminky srovnaly sly Slusovice do haje zeleneho i se svym "zazrakem" , v uzavrene nedostatkove/pridelove ekonomice se daji delat "zazraky" velice snadno /viz. Tuzex/  . Podobny "zazrak" je dnes soudruh Roman a "jeho" CEZ. Cest :-)

Pavel41 12.7.2008 10:04

Re: Tichá dohodo,

Nedá mi, abych se nepřipojil - i když poněkud OT: Rotschildovské Vítkovice byl zajímavý fenomén, o kterém kromě pár zapálených znalců ostravské historie něco málo ví snad ještě tak potomci zúčastněných... K tomu výčtu bych přidal třeba nemocnici s některými ojedinělými tehdy pracovišti, knihovnu s vědeckým přesahem, sociální program pro pozůstalé, zvláštní systém "pojištění" atd. Protože se ale jednalo o dost odlišné představy majitelů oproti americkým podnikatelům konce 19. století, nenavazoval Baťa, myslím, právě na tyto tradice, které - začátkem století dvacátého - již prožívaly úpadek. Někdo by se měl zabývat vážněji industriální historií v naší oblasti, nalézt souvislosti i poučení. Bylo by to možná užitečnější, než " rozbory" tzv. politologů, kterými nás do zblbnutí krmí media. Ovšem pracnější:-)

tich@dohoda 12.7.2008 9:59

Re: Tichá dohodo,

ty Vitkovice to nevim zda to mely dotazene do takovych detailu jako Pullman/Bata . U Pullmana totiz slo prakticky o uzavreny cyklus , kdy prakticky vsechny penize co zamestnanci vydelali sly do Pullman banky, utratily se v Pullman obchodech, restaurcich, kinech, najemne bytu, atd . z teto spotreby se generovaly dalsi zisky pro spolecnost Pullman u Bati ve Zline to bylo prakticky stejne podobne u zavodu/mest vybudovanych v Brazilii , nevim zda i v Canade . Cest :-)