2.7.2022 | Svátek má Patricie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kapka 15.7.2008 10:57

Re: Vynikající

Souhlasím, je to tak, Slušovice byly  příkladem, jak to v socialismu jde, ale principy byly takové, jak píšete. Nevím, kam se to vše řítí, ale jsem si jistá, že sametová revoluce jen zlegalizovala uchopení moci  bývalou vládnoucí vrstvou. Většina podniků byla rozkradena, pozemky prodány

za vysokou cenu obchodním centrům atd. Peníze z nich byly uloženy na osobní účty.

Ministr třeba Fencl byl ve Svazu družstevních rolníků ajiž za totality byl schopen rozprodat úrodnou půdu na chaty sobě a jiným funkcionářům .

Nyní je statkář a vede se mu velmi dobře, dělá jen ve větším to, co dříve dělal  poskrovnu aby to moc nebilo do očí.

Komunistická strana zde zůstává jako strašák lidí, přestože ti, co v ní zůstali  jsou jediní, kteří nezměnili své názory.

jepice 13.7.2008 1:07

Kdyby se pan Hofhanzl

setkal v parku na lavičce s podobně starým poťachtou, třeba by při kritizování zlořádů (pokud by dokázali vynechat slova komunismus a kapitalismus) při tom vzájemném přitakávání ani nepřišli na to, že jeden je zavilý antikomunisla a druhý stalinistický nostalgik.

Kelner 13.7.2008 9:03

Re: Kdyby se pan Hofhanzl

Promluvil jste mi ze srdce. Je skutečně obdivuhodné, že dnes stačí vzít články z Rudého práva z padesátých let, slova kapitalismus a imperialismus nahradit slovem komunismus a ejhle hned je autor progresivní pravicový politik.

Esmerald 13.7.2008 9:42

Re: Re: Kdyby se pan Hofhanzl

A čímpak zaměníte " StB" - ( snad CIA - Czech Republic  ) ? Čímpak zaměníte zločiny " rodné strany " ( pořád ještě že " oni bijou černoušky " v době, kdy jedna je Státní Sekretář USA a druhý kandiduje na Presidenta tamtéž ) ? Čímpak zaměníte politické vraždy ? Čímpak zaměníte ekonomickou katastrofu století ? ......Výčet nemá konce. To, že Rudé Právo bylo ( a je ) ukázkou špíny neznamená, že špínou musí být na tuto špínu stále ukazovat  !!

Mim 13.7.2008 13:04

Re: Re: Re: Kdyby se pan Hofhanzl

StB = BIS, zločiny rodné strany = privatizace, možná by bylo vhodnější slovo rozkradení ... politické vraždy byly záležitostí 50. let, později spíš selháním jednotlivců, kdyby existoval trest smrti možná by ses divil ... ostatně byly nahrazeny vraždami ekonomickými.

Nemalujme si současnost příliš růžově.

Vodička-sapér 12.7.2008 22:50

Doporučená literatura, chcete-li vědět víc.

Přiznám se,  že  vážený  pan dr. Č. Hofhanz,  mně  jako politik,    nějak  vypadl  z  paměti. Tak  trochu  jsem  si vzpomněl,  že byl kdysi  poslanec  za  ODA.  Proto  jsem  si  zadal  do  internetového  vyhledavače  Životopis  Č. Hofhanzla  a jsem  nyní o hodně moudřejší. Jsou tam i  články,  které  tento, asi zhrzený pán, napsal před  lety.  Tak  např,  C.  Svobodu  šťavnatě nazývá  rudým  křesťanem,  K.  Künhl,  jakož  i J. Skalický  jsou  kádry z  bolševického  hnízda,  velmi "pěkně" tam píše i  o J.  Luxovi, a  pod.,   tehdy patrně  neexistoval  jediný  jeho  kolega!,  o  kterého by se   tento  politik-  ideál, s  chutí neotřel. Zato o  krachu  ODA se  zvlášť nezmiňuje,  50 ti  milionová , nesplacená  "sekera"  je  tabu.  Móóc  poutavé  články,  prosím,  přečtěte  si to,  a  podle toho  aut.  dnešního výtvoru,  Č.  H.,hodnoťte.

P 12.7.2008 21:55

Pan autor něco přehlédl

Jezdím občas přes Slušovice a vím, že to není co bývalo. Čtyřproudovka vede od Lípy do Slušovic, ale dále na Hrobice jsou dva pruhy zrušeny. Určitě měl pan Čuba kontakty na správném místě, o tom zřejmě nikdo nepochybuje. Udělal ale něco podobného, co dříve v nedalekém Zlíně Baťa. Podařilo se mu motivovat lidi a výsledky své práce dokázal "prodat".

Zlínsko je místem lidí, kteří jsou více průbojní, než v jiných oblastech. (Ale nemám rád zlínské řidiče, jejich průbojnost na silnicích se mi jeví nebezpečná.) Ve Slušovicích je i dnes spousta firem, například Yoplait -jogurty. Srovnávám to třeba s Vysočinou, tam proti Zlínsku chcípl pes.

drak 13.7.2008 5:35

Re: Pan autor něco přehlédl

:-D Vývoj těch  jogurtů začali pře 2O roky jezeďáci ze Slušovic. Nemyslím to pejorativně, byl jsem u toho!;-O

conqueror 13.7.2008 11:41

Re: Re: Pan autor něco přehlédl

Takže fancouzský Yoplait může vlastně děkovat slušovickým??? Úžasné... A teď už se probuď neb přestaň chlastat...;-P

exalted 13.7.2008 12:39

Re: Re: Re: Pan autor něco přehlédl

hlupáku. Když můžete přesunout výrobu do místa, kde jsou prostory plánované k výrobš jogurtů, některé stroje, infrastruktura a hlavně technici a manažeři se zkušenostmi s tímto typem výroby, tak si jen zamnete rukama. Nehledě na to, že vše bylo oproti západu super levné.

drak 13.7.2008 19:51

Re: Re: Re: Re: Pan autor něco přehlédl

:-DExaldete, jsem, rád, že jste mně podpořil logickou odpovědí. sLUŠOVICE SKUTEČNĚ  vyvíjely  jogurt s delší dobou použidí, které jsou dnes běžné!;-O

hans 12.7.2008 21:29

bohužel

Komunismus není mrtev -bohužel.Náš národ měl po vzniku sam .Československa prostě smůlu.Myslím že nebýt Hitlerovo Německa a Stalinovo Sov.svazu mohl náš stát být v Evropě jeden z nejbohatších.Po válce nám tu s osvobozením zůstal i ten zavšivenej komunismus.Patton věděl jak je nebezpečný ale pohužel nebyl u nadřízených vyslyšen a tak nemohl zahnat bolševika za Ural.Po samet.revoluci nám opět komouši vládli a kradli převlečeni za demokraty aby si lidi mysleli jak je demokracie špatná a prohnilá.Soudruzi není, protože blbců kteří by vám na to skočili je zoufale málo.A ti co na to skočili jsou ve vaší straně jak říkáte,,Přibývá mezi nás mladá krev" Nám normálním lidem nezbývá než chodit k volbám a volit cestu,,menšího zla" protože dobu kdy jsme s komunismem mohli nadobro zkoncovat jsme propásli. Proto apeluji na všechny mladé lidi co komunismus nezažili na vlastní kůži: Pokud se chcete mít dobře a žít svobodně nikdy nedovolte aby se komunismus vrátil protože komunismus je cesta do pekla.

Vsimalek 13.7.2008 1:41

Re: bohužel

Bohuzel mate pravdu.. I pan Hofnaizl. Kdyby nebylo Hitlera a jeho vpadu k nam, kdyby dodrzela smluvni zavazky Francie a neustoupila Hitlerovi pri mnichovskem diktatu, tak tady nebyl ani Stalin! A tak, jak mela CR naslapnuto diky Batum, Kolbenum a Dankum a Broukum a Babkum a rade dalsich a dalsich, tak je tu opravdu jina zeme, zeme vzdelancu a produktivnich lidi s velmi vysokou zivotni urovni! To nehorsi, co bylo v KSC a STB, A ve sluzbach KGB a GRU, co se po sametaku spojilo s domaci galerkou a mezinarodnimi mafiemi, Cesko by nebylo ve stavu v jakem je!  Vse tu stoji stejne jako za bolsevika na vydirani, rozkradani, okradani, zlocinu u soudu a ve statni sprave. Kocourkov a Turecke hospodarstvi je jeste honosny nazev pro to, co se tu deje po r. 1990 dodnes. Ale jedna vec tu je ke srovnani s minulym rezimem. Kdyz pri totmo zoufalem stavu hospodareni v CR mame jeste zivotni uroven, jakou mame, pak je videt, jak nas SSSR vysavalo! A to se divi, vladci Ruska, ze jsou tu lide, kteri chteji am radar na nasem uzemi. Ja taky.  USA nas nikdy nezradily. A Teheran a Jaltu se snazili napravit Marshalovym planem! Bylo vsak jiz pozede!

drak 13.7.2008 5:37

Re: Re: bohužel

:-DVšímálku!R^R^R^

A. 13.7.2008 22:20

Re: Re: bohužel

Všímálku, znáte to staré české přísloví: Kdyby byly v pr/deli ryby, nemusely by bejt rybníky

Bolševický režim si tenhle národ dobrovolně a s nadšením zvolil ve svobodných volbách roku 1946. Evropský unikát! Stejně jako skutečnost, že jsme měli ze všech satelitních států největší procento členů KSČ. Mnichov, Hitler i Stalin jsou už v nedohlednu, přesto polovina voličů volí KSČSSD dosud. Na co to svedeme tentokrát? 

hans 14.7.2008 21:56

Re: Re: Re: bohužel

V roce 1946 si je asi národ zvolil ale trochu pochybuju o slovu,, svobodně" protože se komoušům asi něco nepovedlo protože proč by pak v r.1948 dělali puč?A proč volí lidi KSČSSD ? Protože tu byli spoustu let zvyklí mít spoustu věcí zadarmo a moc se nenadřít a teď jim to schází říkají tomu soc. jistoty.Tito lidé mají krátkou paměť.Ať si zkusí jen tak pro osvěžení paměti žít měsíc po bolševicku bez všech kapital.vymožeností!!! Chtěl bych vidět komouše bez adidasek,počítače,dig.foťáku,tamponů,zn.oblečení,záp.aut,atd atd.Že tito lidé nejezdí dál v trabantech,žigulících a nechodí v tesilkách nebo co si doma upletou a nevoní pitralonem.Když už jsou tak přesvědčení o tom že je kapitalismus tak špatnej měli by jít příkladem a zůstat u výdobytků kom.strany a kap.zboží bojkotovat.Já bych pro ně vybudoval takovej TUZEX pro komouše a ať si tam chodí straníci nakupovat.Když tam bude jejich zboží chtěl bych vidět ty jejich protažený ksichty.Vono totiž platí to co sami hlásali,,KDO NEPRACUJE AŤ NEJí. Ale to už se dostávám k jiné komunitě.Rozloučím se s vámi nádhernou hláškou,,Proletáři všech zemí vyližte si pr..."!!!!! 

Slušovjan 12.7.2008 18:36

ČH je úplně mimo

Takového magora jako Č. Hofhanzl aby opravdu se svíčkou v ruce pohledal. Ve Slušovicích ani nebyl, z čeho je takový odborník ? Tam se totiž muselo pracovat, ne pořád hledat nepřítele a problémy jak to či ono nejde Přečtěte si životopis autora a zkuste si odpovědět na otázku, zda byste takového věčného nespokojence a teoretika práce zaměstnali.

promirul 13.7.2008 9:55

Re: ČH je úplně mimo

SLUŠOVJAN,také největší darebáci a podvodníci jsou na Zlínsku.

redbiter 12.7.2008 18:09

rudy czechistan

Vam tam v cvzechistanu ten komunismus velice slusel,byli jste tam jako opicky v zoo.Skoda ze padla zelezna opona,vy na ni z laskou vzpominate a je vam smutno po komunismu.Zadnou damokracii si nazaslouzite,jsta ruda blosevicka luza a verbez  LOL

jarmich 12.7.2008 21:33

Re: rudy czechistan

Podle jednoho pisálka odsuzujete celý nátod ? To nemůžete myslet vážně.Přesně takhle totiž uvažovala bolševická lůza, když si přečetla Rudé právo. A té lůzy bylo v celém státě pouze 1,5 milionu a né 14 milionu. Tak se nad těmi plky laskavě zamyslete.

strážník Crabtree 12.7.2008 16:00

jůůůů....mrklo na mě kuří voko

......tak nějak na mě působí tento článek...

nepolitik 12.7.2008 15:25

Hofhazl nikdy nezklame

Opravdu dokonalý blábol představitele konzervativní pidistrany. RvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRvRv

zdeněk 12.7.2008 14:33

podle vašeho článku jsou nadnárodní korporace

jen konečnou fází komunismu :-)

StaNDA 12.7.2008 14:10

Odtud

se dá čekat i po téměř 20-ti letech jen propaganda. Tihle na víc nemají!

vojcek 12.7.2008 14:02

.

"Křesťanství pozvedlo svým etickým a morálním poselstvím evropskou civilizace ke světské a technologické velikosti."

Galileo Galilei by určitě souhlasil...

OO 12.7.2008 20:06

Re: .

Samozrejme, dyt byl verici, podobne pozdeji vysveceny knez Charles Darwin.

promirul 13.7.2008 10:15

Re: .

VOJCEKU,jsem zaměřen proti klerikálům,nemám rád flanďáky ani nesympatizuji s lidovci.Musím ale říci,,že jsem si vůbec nedovedl a nedovedu představit život u nás,bez víry,bez církví ,bez knězů a jiných představitelů církví.Lidé u nás  potřebují, jako koza drbání víru,protože žijí ještě plný život komunismu a sámi nejsou schopni se ho zbavit.Potřebují pokání,potřebují zpověď a trochu askeze,protože to je právě nedílná část  civilizace.Připomínat Galilea-nebýt církve a víry,tak civilizace bude na úrovni křováků v Africe.Nezažili jsme teprve nedávno daleko hrůznější zločiny bolševismu? 

drs 12.7.2008 12:58

Řízená zdravotní péče ?

Moji kolegové se museli naučit, kdy správně diagnostikovat a léčit a komu „ulehčit“ cestu do lovišť Velkého Manitoua.

Mistr Jan Hus 12.7.2008 12:34

Slušovicím nesahá tento stát ani po podrážky! Ve všech parametrech!

R^

promirul 13.7.2008 10:17

Re: Slušovicím nesahá tento stát ani po podrážky! Ve všech parametrech!

MISTŘE JANE HUSI,i ten největší blábol, je stále jenom blábol.