8.5.2024 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Moravák 7.4.2007 17:08

Kam se nám ztratili Cikáni?

Váš článek je skutečně vydařený. A pan Čunek vyjádřil velmi jednoduchým způsobem to, co si o Cikánech myslí v České republice většina. Zároveň nabízí částečné, relativně klidné, řešení cikánské problematiky. Bohužel nemá mezi politiky žádnou oporu, protože nikdo z nich si nechce pálit prsty. Sám voják v poli (politiky) toho moc nezmůže.

babča 10.4.2007 0:03

Re: Kam se nám ztratili Cikáni?

Ale zmůže, když má pravdu. Stačí tahle diskuze - vyvolal ji pan Čunek, původně sám voják v poli vystřelil - a ejhle, kolik vojáků se za ním vyrojilo!

maco 7.4.2007 11:27

přesné

díky za článek, je to přesné. Čunkova trošku nevymáchaná pusa nesvědčí o žádném rasizmu. Chce to odříznout bohatou sociální síť pro lemply všech barev, aby se odhodlali pracovat. 90% nezaměstnaných nemá chuť pracovat.

Ivan 7.4.2007 10:21

Pert Hurta na Hrad

Zadejte si "úplatkáře" Petra Hurtu ze Vsetína v jakémkoli vyhledávači a zjistíte, že je skoro zajímavější než Jiří Čunek.

ondys 7.4.2007 2:11

Už zase

Kde jsou starý dobrý časy, kdy se tvrdilo, že rodná strana s uvědomělými proletáři převychová Cikány ve stejné soudruhy? Dnes jsou z nich Romové a z uvědomělých proletářů se stali obyčejní pracovití slušní občané. Kam se nám ztratili prolhaní soudruzi a ukradené miliardy? Kde se tu vzali nenažraní, nesnášenliví, závistiví, podvedení... konzumenti? Není v tom nějaká masturbace?

R 7.4.2007 1:30

S článkem vcelku souhlasím,

je v něm popsán vznik vrstvy závislé na sociálních dávkách, která se nesnaží vlastní silou něco udělat, ale veškerou svoji energii kromě množení věnuje na to, aby vypadala a taky chovala se tak, aby ty dávky byly. Dávat jim dávky pomalu začínají považovat za povinnost našeho státu. Už tím se tato vrstva vyřazuje z možnosti získat nějaké zaměstnání a odrazit se ode dna, ať je člověk z takové vrstvy jakkoli schopný. Dopomáhá k tomu ale i ochrana pracovních míst a vysoká cena práce u nás.

jarda 7.4.2007 0:12

Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

Že totiž v Domovech důchodců, které stojí stát také obrovské prostředky, o staré Cikány nezavadíte. To se jim totiž musí přiznat, že jako rodina drží při sobě a o staré rodiče se postarají. Takže někdy bychom si i my "bílý" měli zamést před vlastní prahem. Čunkovy finanční machinace radši ani nekomentuju a jeho výroky na Cikány beru jako snahu se zavděčit nemalé části našich obyvatel.  A vytěžit z toho popularitu pro sebe. Jinak to, jak pečuje o svoje ministerstvo, bude stát možná kraje a obce nevaplacené miliardy z eurofondů na obnovu infrastruktury. Bodejť by ne, když se stará jen o svoje alibi. 

R 7.4.2007 1:14

Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

Cigáni mají zřejmě takový  životní styl, že se jich důchodového věku nedožije mnohem více než bílých. Taky se ale musí uznat, že kde by bílá rodina s jedním děckem a třípokojovém bytě poslala starého rodiče do domova důchodců, protože oni už mají plno, tam v takovém bytě mají cigáni několik dětí, toho starého rodiče a ještě si do jednoho pokoje nakvartýrují nějaké příbuzné.

Cyril 7.4.2007 1:19

Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

V domovech důchodců na cikány téměř nenarazíte,ovšem na druhou stranu v dětských domovech je cikánské menšiny naprostá většina! :-/

Cartouche 7.4.2007 2:06

Re: Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

Ono to bude asi taky tím, že průměrný věk cikánských mužů je nižší než 60 let!

Charlie 7.4.2007 7:02

Re: Re: Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

"průměrný"  ????  

ram 7.4.2007 11:07

Re: Re: Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

Taky na DNA něco je.

f.r. 7.4.2007 21:48

Re: Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

A ta cikáňata (pardon - romata) od přírody smrději i když jsou třeba několikrat vykoupaný, zeptejte se těch ubohych zdravotnic co musi vytrpět. Když si je puvodni "rodina" vypujcí na víkend a po nedeli je vraci do ústavu opět zavsivene. 

babča 9.4.2007 23:31

Re: Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

BINGO !!!!!!!!

student 7.4.2007 10:05

Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

Domovech důchodců, které stojí stát také obrovské prostředky

ano stát - a kde ten stát peníze vezme ? ano, těm, kdo pracují ... kolik odvedou na daních cikáni a kolik si zpětně vezmou na sociálních dávkách ?

taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými".

nádherný příklad lživé paušalizace a pokusu  zobecněním zamést potíž pod koberec, ano, u obou etnik jsou slušnější a horší jednotlivci, nicméně ten poměr není stejný a vy to dobře víte, takováto argumentace kdy se bojíte zveřejnit statistické údaje (poměr pracujících a nepracujících cikánů/bílých, kriminalita bílých/cikánů, počet dětí bílých/cikánů) jen potvrzuje autocenzurní trend v médiích

narozdíl od Vaší teorie je praxe zcela jiná, například byt v blízkosti cikánské komunity je téměř neprodejný - proč asi ? protože jsme všichni skoro stejní ? nebo to bude opravdu jen barvou kůže ? a proč se nikdo nebojí bydlet vedle vietnamce nebo černocha ? ;-D

quak 8.4.2007 1:52

Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

BLBE, CO MÁŠ PROTI DOMOVĚ PRO SENIORY???? NAŠE BABIŠKA TAM NECHTĚL AŽ DO 80 LET. POTOM TAM MUSEL NA 3 MĚSÍCE (STĚHOVÁNÍ A TAK) A TEĎ JE JÍ 97 A JE TAM NADMÍRU SPOKOJENA - PO TŘECH MĚSÍCÍCH NÁM ŘEKLA, ŽE NECHCE PRYČ. JE MEZI SVÝMI, POKECAJÍ, POKLÁBOSÍ, ZAZPÍVAJÍ SI A JEW TO. DOMA BYLA VESMĚS SAMA.......

12 8.4.2007 10:54

Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

Domov duchodcu predevsim tem duchodcum sebere prevaznou vetsinu jejich duchodu. Zadarmo a jen za statni penize tam rozhodne zadny z nich neni. Takze tahle dulezita poznamka je zase jen o tom, ze cikani si nenechaji utect zadnou korunu, kterou od statu dostanou. I kdyby si meli do 3+kk k peti detem nastehovat dedecka s babickou.

Šárka 9.4.2007 12:35

Re: Článek je napsán úpřimně, taky jsem v životě poznal Cikány slušné i ty horší. A stejné to bylo i s "bílými". Ale tuhle jsem slyšel v rádiu dost důležitou poznámku pro ty, co tolik žehrají na soc.podporu pro "Rómy".

Neznám průměrný věk cikánů, ale spousta mých známých trpěla, když své rodiče z důvodů stařecké demence musela umístit do domova důchodců. Kdyby byli doma na sociálce nebo na podporách a nepracovali, také by se o své rodiče postarali. To není o soudržnosti Cikánů. Stačí se podívat do dětských domovů. Vezme si Cikán do pěstounské péče nebo adoptuje Cikáně? Proč je tolik Cikáňat v dětských domovech, když Cikoši tvrdí, jak mají rádi děti. 

VladaPing 6.4.2007 23:43

No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Takový stát by totiž nikdy nemohl nejen vzniknout, ale ani existovat. Cikáni (tedy jejich velká většina) nutně gadže potřebují k životu (svému životu).

Zkuste předělat upíra (mám na mysli druh netopýrů), živícího se pouze a jenom krví teplokrevných zvířat na vegetariána, ať se tedy živý rostlinnou potravou. Nevydrží, zemře. On prostě (ten upír) nic jiného, než pít krev nedokáže.

Z čeho by tak asi byl ten cikánský stát financován? Z daní ? Od koho ?

Snad Kateřina Jaques nebo Petr Uhl by byli ochotni tam pracovat a platit daně, ale pochybuji, že by to na výplatu sociálních dávek stačilo. I když, pokud by to bylo někde hodně daleko, by to za pokus stálo. Zbavili bychom se rázem jak cikánů tak i romských aktivistů a různých "pseudohumanistických" popletenců......

VladaPing 6.4.2007 23:45

Omluva ...žíví se krví....

Eduard Frantis 7.4.2007 1:44

Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Vzhledem k puvodu Romu/Cikanu a jejich reci se da rici ze takovym statem je dnesni Indie. Je to zeme v nekterych oblastech nesmirne chuda, ale take prekotne se technologicky rozvijejici a pockejte za 100 let jak se Vasi potomci budou snazit aby se jejich deti dostaly na nekterou indickou univerzitu!

Cartouche 7.4.2007 2:10

Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Vzhledem ke značným sociálním rozdílům, jež jsou podmíněny odlišným genetickým původem indických kast, bude mít Indie co dělat, aby zvládla rostoucí sociální napětí. Zcela neschopní tzv. dálitové, potomci paleolitických Indů (z nichž se rekrutují také evropští Romové - ale pozor, nikoli Sinti!), budou ve zvýšené míře volit marxisty a jiné levičáky, aby si zajistili "spravedlivé rozdělení bohatství".

A jak by dopadl "romský stát"? Stačí se podívat na subsaharskou Afriku. Cikánské IQ se totiž pohybuje na hodnotách, které jsou typické pro tuto oblast.

Eduard Frantis 7.4.2007 2:20

Re: Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Mate o tom IQ nejake hodnoverne udaje - moc by mne zajimalo odkud - nebo tu jen tak bezduvodne urazite?

Cartouche 7.4.2007 2:41

Re: Re: Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Česko, 89 dětí ve věku 6-17 let: IQ 80 (Dan 2002)

Slovensko, 728 dětí ve věku 5-8 let: IQ 83 (Raven a kol. 1995)

Srbsko, 323 osob ve věku 16-66 let: IQ 70 (Rushton a kol. 2007)

(viz J. P. Rushton a kol.: General mental ability in South Asians: Data from three Roma (Gypsy) communities in Serbia. Intelligence, 2007, http://www.ssc.uwo.ca/psychology/faculty/rushtonpdfs/2007%20Intell%20(Roma).pdf)

Hawk 7.4.2007 2:54

Re: Re: Re: Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Jak proboha měří u 5 letého dítěte IQ? Víte o tom něco?

Eduard Frantis 7.4.2007 3:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Je to v tom clanku popsano. Ten link se tam Cartouchovi nevesel, konci  Intell%20(Roma).pdf . Pripoustim, ze ta studie je solidni, i kdyz sami autori uznavaji nektere pochybnosti. Jsou tam uvedeny vysledky celosvetove (aspon pro mne) celkem prekvapujici, diky za odkaz.

Hawk 7.4.2007 3:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Díky

student 7.4.2007 10:13

Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

pozor, to že indická programátorská škola je v současnosti mezi světovou špičkou neznamená, že cikáni jsou nedocenění vědci - cikáni totiž historicky byli a dnes by také byli na dně indické společnosti

Indové = nespočet etnik

Indové != Cikáni

Indové ) Cikáni

 

Cartouche 8.4.2007 3:34

Re: Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

Existují tři základní vrstvy indické společnosti, které jsou výsledkem čtyř velkých migrací Homo sapiens

1) Y-haploskupina (mužská linie) C + mtDNA haploskupina (ženská linie) M  - neboli tzv. "Pobřežní klan": první doložená migrace Homo sapiens z Afriky podél jihoasijského pobřeží, možná už před 60-70 tisíci lety. V Indii dala vzniknout tzv. veddidnímu rasovému typu, jehož pozůstatkem jsou srílanští Veddové a některé kmenové skupiny v Indii.

2) Y-haploskupina H: paleoeuropidní lovci z Předního Východu, kteří někdy před 30 000 lety pronikli do Indie, vybili nebo jinak neutralizovali veddidní muže a spustili se s jejich ženami (M). Z tohoto svazku vznikla smíšená populace tzv. dálitů, kteří obývali Indii až do konce doby ledové. Y-linie indického původu, které se vyskytují u evropských Romů, se vyznačují prakticky výlučnou přítomností H a ženské linie jsou tvořeny mtDNA haploskupinou M.

V současnosti náleží k Y-haploskupině C jen cca 3-4% linií indických mužů. Naproti tomu mtDNA haploskupina M drtivě převažuje ve všech kastách a je pojícím prvkem všech Indů.

3) Y-haploskupina L: Drávidové z údolí Balúčistánu, kteří ve 4. tis. př. Kr. pronikli do údolí Indu a stáli u zrodu "harappské civilizace". Dálity buď vyhnali nebo vůči nim zavedli politiku striktního apartheidu. Svědčí o tom malý výskyt Y-haploskupiny H u současných drávidských vyšších kast.

Cartouche 8.4.2007 3:44

Re: Re: Re: No, představa suverenního cikánského státu, kde by žili Romové(?) po svém mne tedy dostala....

4) Y-haploskupina R1a1: Indoevropští Árjové, kteří kolem roku 1500 př.

Kr. pronikají do Indie přes dnešní Tádžikistán a Afghánistán. Po cestě se smísili s tamější populací nosící Y-haploskupinu R2, jejímž pozůstatkem jsou nejspíš afghánští Burušové. Zda byla árijská invaze jedna nebo dvě (Dásové?), to teď není až tak podstatné. Faktem je, že vpád R1a1 etnicky vyčistil celé údolí Indu a severozápadní Indii. Drávidské elity prchají na jih Indie, dálitové se soustřeďují v jížní Indii a na dolním toku Gangy.

V současnosti náleží k linii R1a1 45% árijských a 29% drávidských nejvyšších kast. Linie H se vyskytují u cca 42% drávidských a 33% árijských mužů z kmenových skupin, ale pouze u necelých 7% drávidských a 13% árijských mužů z nejvyšších kast.