20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
student 6.4.2007 22:48

Re: Re: Clanek je skvely

možná je to mnohem věrohodnější než mít doktorát na FF UK z nějaké ie nebo iky a napsat na toto téma disertaci

a možná by váš příspěvek byl hodnotnější, kdyby obsahoval nějakou faktickou připomínku, a ne pouze trapnou ironii

Chroust 8.4.2007 19:37

Re: Clanek je skvely

Blahopřeji, měls neuvěřitelné štěstí! Něco jako výhra v loterii. Hm ale mé zkušenosti ze Sokolova se sem nevejdou ani kdybych všechny příspěvky smazal.

Melein 6.4.2007 20:19

Pane Slupecký,

děkuji vám za článek. Konečně někdo rozumný dokázal popsat proces, kdy se z Cikánů stali Romové.

Frankfr. 6.4.2007 20:32

Re: Pane Slupecký,

Také děkuji panu Slupeckému za jeho analysu označení cikánského etnika. Vyzývám proto všechny Čechy, Moravany a Slezany, kterým vývoj v naší zemi není lhostejný, aby používali pro Cikány správné označení  Cikán.  Opakem n ením tak zv. politická korektnost, ale příšerná servilita !!!  Slovník jazyka českého ani Slovník cizích slov (2005) ani Pravidla čes.pravopisu neznají slovo ROM, jen CIKÁN jako výraz pro osobu cikána, slovo ROM je pro (způsob) kočovný. Slovo ROM je ze slovníku cikánského jazyka a užívá se k označení sama sebe, jako např. slovo GADŽO k označení bílý-necikánský. Vtahování cizojazyčných výrazů do češtiny (ruské: Chozrasčot ;  anglické: OuKej ; francouzské: pardon ; cikánské: Rom atd.) je poplatné době a příklonu k dané národnosti. Správně na vysvětlenou: CIKÁN je česky cikán, ROM je cikánsky cikán, ČECH je česky čech, ČEKO je italsky čech + s řadou dalších modifikací. 

VL 6.4.2007 20:01

Demonstrace

Rómské organizace pořádají zítra před úřadem vlády demonstraci za odvolání Čunka. Kdy bude pořádána demonstrace za jeho setrvání ve funkci?

divana 6.4.2007 20:56

Re: Demonstrace

já bych je tam nechala, a ještě bych rozdala vreckové nožiky.

škoda, že zítra p r a v d ě p o d o b n ě nebude nikdo v práci....

Cartouche 7.4.2007 2:24

Re: až 11.4. Demonstrace

Předpokládám, že Rómové a bossové jejich organizací na protest proti jednání rasisty Čunka demonstrativně opustí hranice naší země. Už se nemůžem dočkat!;-D

VL 6.4.2007 20:00

Akce

Fantomas 6.4.2007 19:30

Zbabělci

Češi se za války vzdali  němcům , zabíjely Romy v Letech u Písku .Dnes je tam prasečák to je vynikajicí. >->->->->->->- Dobré jméno ve světě R^

Yann 6.4.2007 19:55

Re: Zbabělci

Většina Romů v letech zahynula na tyfus, těch obětí je zhruba 300, koncentrák by niky nevzniknul, pokud by nebylo Československo okupováno. Tím nechci koncentrák omlouvat ani zlehčovat, pouze musíme vidět všechno v souvislostech. Ano, dozorci byli Češi a k Cikánům se chovali krutě. Musím vás upozornit, že se Němcům vzdala většina evropských národů, nejenom Češi. Nakonec na frontách 2 světové války padlo v boji 15.000 Čechů, víc než třeba Belgičanů, Dánů nebo Norů. Celkové stráty Československa byli 360000 mrtvých.

Ještě malá poznámka, to, že je prasečák na místě koncentráku skutečně nikoho nezajímá a už vůbec nikoho ve světě. Tudíž to naší zemi nedělá žádné jméno. Zato vy Cikáni jste  všude kde v Evropě žijete velmi "populární".....Problémy, stejné jako u nás jsou s vámi i v Belgii a Francii. Jste prostě takový miláčci.

"dekuji" za pouceni 6.4.2007 22:32

Re: Re: Zbabělci

A ja se vzdycky divila, co to tu tenkrat zili za lidi, ze kdyz cikany odvazeli do koncentraku, tak jim jeste mavali. Jak to vlastne bylo mozne - i se zidy, kteri byli naprosto asimilovani a nikdo se jich nezastal, a za doprovodu ceskych cetniku...  a na kancelarich  ceskych pravniku,ordinacich ceskych  lekaru vysely ty cedule ,( i reznik na Vaclavaku si takovou vyvesil) - a to vse drive nez jsme byli obsazeni - ted uz je mi vse jasny.

student 6.4.2007 22:52

Re: Re: Re: Zbabělci

teď máte možnost nebýt jako ti mávači a vyvěšovači cedulí

zastaňte se lidí, kteří chtějí, aby v masmédiích zněla pravda, a ne nějaké Orwellovsky překroucené "korektní" plky 

Yann 6.4.2007 23:13

Re: Re: Re: Zbabělci

Doložte jediný důkaz, že byli norimberské zákony uplatňovány před okupací! Že by lidé mávali, při odvozu cikánů do koncentráku? Kde jste to viděla, jedině že by jste tam byla a mávala také, to by tak odpovídalo vašemu příspěvku, většina sebemrskačských hodnotitelů historie si svojí kritikou kompenzuje svoje špatné svědomí. Průběh deportace československých Židů, probíhal za pasivního přihlížení  českého obyvatelstva. Četníci museli transporty pomáhat doprovázet, byli to četníci a poslouchali rozkazi okupační správy. Svých Židů se organizovaně zastali pouze Dánové. Ti ale zase měli svoji divizi SS. Zato některé národy při deportacích velmi aktivně pomáhali (Maďaři, Poláci, Poblasské národy...) Předválečnému Československu můžete vyčítat co chcete, ale antisemitismus, zejména v porovnání s okolním světem rozhodně ne! Když byly Čeští židé z velkého terezínského transportu odváženi v Osvětimi v roce 1944 do plynových komor, tak na korbách náklaďáků zpívali Kde domov můj...

divana 6.4.2007 20:56

proč je potřeba mít dobré jméno ve švětě??

divana 6.4.2007 20:57

Re: proč je potřeba mít dobré jméno ve světě ...

snad spíš se doma starat, ne?

Šárka 6.4.2007 22:02

Re: Zbabělci

Nejdřív se nauč se pravopis a pak piš příspěvky.

Fantomas 6.4.2007 19:18

Zbytečná xenofobie

Je mi z toho zle , opět házíte všechny do jednoho pytle.Jste závistivý a to je váš největší problém .Za vše můžete vy a sociální úřady ktreré ,všem vyplácí dávky jako na běžícím pásu .Každého cpete do zvláštních škol ,kde se nic nenaučí v tom je také velký problém, dnes vám vadí Cikáni zítra Ukrajinci .Čunka by měl někdo zabít pro výstrahu, v Evropě je už tak ,dost ostudy díky němu .;-O

Cartouche 6.4.2007 19:41

Re: Zbytečná xenofobie

Ty se radši nauč prvně česky, milý Róme, hlavně i/y. Ať tady nejseš za blbce.

VL 6.4.2007 19:57

Re: Zbytečná xenofobie

Vztah většinové populace k cikánům nemůže být xenofobií, protože ta je strachem z "neznámého", ovšem u opálené populace jde o strach ze "známého".

Yann 6.4.2007 20:01

Re: Zbytečná xenofobie

Tak to je góóól. Takže za všechno můžeme my, protože vám násilím cpeme ty peníze skrze sociální úřady! A vaše děti posíláme násilím do zvláštních škol, teda pokud do školy vůbec chodí a nejsou zrovna na ulici jako prostitutky, žebráci, nebo kapesní zloději.

Víte, ono je to těžké, pokud budete pořád hledat chybu u jiných, i za cenu nesmyslných argumentů a nezačnete u sebe, tak se nic nezmění. Nic. Naopak, bude to ještě horší a lidem dojde trpělivost, právem jim dojde trpělivost. 

student 6.4.2007 21:58

Re: Zbytečná xenofobie

Ukrajinci bych se neoháněl, protože ti sem přišli za prací ---- kterou KUPODIVU cikáni nemohou a nemohou sehnat. A rozhodně si nemyslíte, že by Ukrajincům někdo tu práci dával z protekce, z náklonnosti, že by je tu podporovaly stovky organizací, které dostávají státní příspěvky, granty atd... stejně tak Viíetnamci, Číňané, Slováci, Poláci tu makaj a nikdo nemusí řešit, jestli někde vybydlkeli barák a platěj nájem nebo ne.

Charlie 6.4.2007 22:57

Re: Zbytečná xenofobie

Tak zabít pana Čunka se ti zachtělo ?  Takhle jako ty myslí všichni cikání ?  Pokud ano, pak ti Němci asi věděli co dělají. Co takhle tebe, pro výstrahu ? Co ty na to ?

devian 9.4.2007 18:51

Re: Zbytečná xenofobie

Souhlasím.

jak čtu reakce na tento příspěvek - Autor nikde nenapsal že je rom.

Jojo 6.4.2007 19:16

Perfektne napisany clanok.

Dakujem za vsetkych, ktorym lezu krkom nechutne polopravdy ci otvorene lzi printovych medii.

ϐ 6.4.2007 18:42

Koukám,

že se na cikánech kromě Uhla a podobných začíná přiživovat i skupina „odvážných“.

luniik 6.4.2007 18:32

Tvoje daně , jejich budoucnost

Marek 6.4.2007 18:02

Výstižné, přehledné a jasné.

Velice trefný a výstižný článek. Gratuluji. Bohužel je to trochu takový novodobý samizdat. Uvedené argumentace se bohužel do masmédií nesmí dostat. Vzpomínám na doby hlubokého bolševizmu, kdy se s rozumnými názory zacházelo stejně.

marie 6.4.2007 19:47

Re: Výstižné, přehledné a jasné.

R^R^R^

B.H. 6.4.2007 17:36

Typicka xenofobie

Clanek je napsany v typickem v rasistickem duchu. Xenofobie jako vysita. Myslim, ze na autora podam trestni oznameni.