28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
devian 9.4.2007 18:55

Hmmm.....Tady si někdo něco neuvědomuje....

Jak čtu příspěvky na tomto fóru....kdo tady vládne? Nejsou to náhodou.....češi? Kdo romům vyplácí sociální dávky? Nejsou to náhodou.....češi? Proč by toho romové nevyužili? Vy by jste odmítli kdyby vám nabídly zdarma peníze každý měsíc? Pochybuji.

ran 9.4.2007 19:14

Re: Hmmm.....Tady si někdo něco neuvědomuje....

Nevím o čem jsou poslední příspěvky, ale článek na který se diskutuje je právě o tom co zmiňuješ, máš halucinace nebo nechápeš napsané? Nebo získáváš zásluhy za obhajobu neobhájitelného. Hezký večer a srovnej si trochu myšlenky. Almužnou se nepomůže, almužna řeší okamžitou tíseň. A její špatně odhadnutá výše a podmínky získání otravuje duši i rozum příjemce. Almužna rvaná  z ruky co nedává dobrovolně, ale pod tlakem, je výkupné. Výkupné je problém do budoucna. Je to kolo kolo mlýnský, který může končit pádem hrajících si. Představ si být na světě proto aby mamka s taťkou měli pravidelný příjem, představ si mít představu, že kvůli vlastnímu příjmu je potřeba mít v šestnácti vlastní děti.

ran 9.4.2007 19:49

Re: Re: Hmmm.....Tady si někdo něco neuvědomuje....

ale právě jenom je mít, dál nic. Nemusí do školky, do školy,nemusí se snažit získat hygienický návyky,pracovní návyky. Nepřišel do školky(školy) ? Fajn dle docházky se odstupňujou pokuty na sociální podpory, neplatíš nájem-odečte se rovnou z podpory, při přebírání podpory budeš agresivní-tenhle měsíc máš utrum, kradeš ty nebo tvé děti-odstupňované pokuty a další.Vybydlels si byt =bezdomovectví. Kontroly jak je o děti postaráno, kontroly zneužívání dávek. Kdo se víckrát proviní to nejnutnější dostane v natruráliích. Příspěvky "romským" organizacím a platy a"romských" aktivistů určovat a kontrolovat dle toho co pro cikány, kteří to potřebují dělají.  Ale na druhou stranu - jsi ochoten přiložit ruku k dílu a podílet se na práci celku - dostane se ti výhod. Cikány co žijí za své, kteří pracují a jsou vlastně na celý záležitosti nejvíc biti ochránit před házením do jednoho pytle. Stanovit přechodnou dobu 10 let, peníze co jdou z rozpočtu do sociálních dávek lidem co se jen povalují a "nemůžou pracovat" rozdělit na část pro ně (zmenšit ji jen na přežívání) , druhou část investovat do kontroly plnění podmínek podpor ( včetně toho že pracovníci budou mít pracovní smlouvy na dobu určitou  těch 10 let). A hlavně souběžně řešit i pobírače dávek co nejsou Cikány. Po přechodné době by se vidělo kolik jich zůstane přítěží a kolik se rozhodne pro své ego z těch srá_gor vybřednout. Jednoznčně říct že mít haldu dětí kterým kromě "lásky" nic nedám a seberu jim budoucnost  je hajzlovina nejhoršího kalibru. To je určitě větší šance ke změně než nechat to ve stávajícím stavu a nechat zemi zmítat se v nenávisti.

Beata 9.4.2007 16:12

o Romy se mají starat také církve

kdysi chodili po romských příbytcích na Slovensku faráři spolu s cinkajícími ministranty. Před jejich příchodem se myly děti a drhlo co se dalo. Dnes o Romy žádná církev nezavadí, asi nejsou pro ně dost tučnými ovečkami

babča 9.4.2007 23:46

Re: o Romy se mají starat také církve

Zajímavý a ojedinělý názor. Máte pravdu. Oni skutečně dost peněz strkají do církve, a jsou to NAŠE peníze, ne jejich. Církev prý nemá prostředky, ale má pro věřící úžasnou duchovní sílu, kterou na ně může působit. Zatím jsem neslyšela, že by se církev vůbec zabývala Romy.

Hawk 10.4.2007 12:18

Re: Re: o Romy se mají starat také církve

V Rokycanech se o ně stará pravoslavná (nebo řeckokatolická ?) církev.

good_luck! 12.4.2007 10:01

Re: Re: o Romy se mají starat také církve

Dle Vašeho příspěvku tuším, že jste ještě vůbec "slyšela" o církvi mimo poučky ze soc. školy.... Domnívám se, že bude zajímavé, pokud se rozhlédnete okolo a začnete se zajímat. Poté zjistíte, že ten stařičký farář..... není vymítač ďábla a úchylný pedofil, ale ... a možná budete překvapena. Ono se to ovšem nehodí do našich sdělovacích prostředků a je neslušné o tom hovořit v naší pokrokové ateistické společnosti.

eva 18.4.2007 7:20

Re: o Romy se mají starat také církve

Tohle zas pravda není, v severním pohraničím, kde jich je plno,  se jim kněží a sestry věnovali intenzivně, jenže  děti za nimi běhaly jen do patnácti, než začaly "podnikat" , a  dospělí vůbec jen když něco chtěli: peníze nebo modlitbu za zemřelé aby nestrašili. Jednoho starého kněze, který se dětem věnoval, a měl už dost toho že mu odnesli co nebylo přibité, obvinili že děti obtěžuje, a ten starý chudák z toho div neonemocněl. Biskup Koukl pořádal romské bohoslužby a poutě, ale soukromě říkal, že to je těžké, oni že třeba krádež nepokládají za hřích. A pak je tu P.Lízna SJ, který se i přihlásil k romské národnosti, jen aby jim byl blíž, a který se jim věnuje na 100% a nechá se i okrást, jemu je to fuk. Jenže s celkovou romskou populací to ani nehne.

Alice 9.4.2007 13:36

gadžo

je urážka. Kohopak budeme žalovat?

devian 8.9.2007 19:36

Re: gadžo

gadžo není urážka - normální slovo romské řeči

http://cs.wikipedia.org 1.6.2008 0:32

Re: Re: gadžo

V některých dialektech (například v šarištině, nářečí rozšířeném na

východním Slovensku) má pojem "gadžo" a odvozená slova ("gadžovka" nebo

"gadžuvka" pro ženu, eventuálně "gadžovina" pro věc) negativní význam

nesouvisící s pojmem "neromský", znamená nevychovaného člověka,

"vidláka, kterému sláma čouhá z bot".......

Maipenrai 9.4.2007 11:55

Snad slunce zasviti

Je videt ze nekteri se neboji rict svuj nazor zde na diskusnim foru ale je treba to taky riakt v REALNEM SVETE protoze tahle republika  doplaci na  teroristicke chovani CIKANU Sposuty penez mohlo byt investovano do rozumnych veci ktere prinesou prospech vsem v budoucnosti Ale sposta penez se cpe do CIKANU JAK DO CERNE DIRY

Maipenrai 9.4.2007 11:44

CESI VZPAMATUJ TE SE

Nevim kdo porad se snazi nacpat do cestiny  vyraz co pochazi z CIKANSTINY Jaci porad ROMOVE  cestina zna jen slovo CIKAN  To by jste pak zachvili mohli nazyvat TSCHECHEN a ne CESI opravdu jsem tak hloupy narod nevidel jako jsou CESI bez narodni hrdosti na svuj jazyk A VSEM ZASTANCUM CIKANU bych doporucil treba navstivit Severni Cechy nebo Severni Moravu Lide co nezi vedle cikanu tak nevi co Milionu se do nich nacpalo co vsechno znicili Jak vypadalo sidliste Chanov u Mostu kdyz se postavilo a jak vypada ted diky cikanum Nikdo neplati najmy az na svetle vyjimky a zkuzte to udelat VY CESI a vystehuji vas na ulici Bez te se podivat do Usti Teplic Kde se lide boji vychazet ven vecer a nekterym ctvrim se clovek radsi vyhne i ve dne    AT HLOUPI CESI NAM CIKANUM PLATI A KDYZ NE JSI RASITA a nebo jak nedavno v LITOMERICICH zmlatil cikan URENIDKY ZE NEDOSTAL SOCIALNI DAVKY  Proc se najde mozna 15 procent slusnych cikanu co dokazi pracovat dokazi si postavit dum Udrzovat poradek a proc u 85 procent to nejde Vzdyt i vlastni cikani okradaji sami sebe   Proc nekdo tolik nepomaha treba VIETNAMCUM ? Vzdyt jsou to cizinci co potrebuji taky pomoc Vzdy prisli z hroznych pomeru Ale vidite Vietnamce stat na socialnich uradech ?? Ja myslim ze ne A pritom Vietnamci odvedou statu vice nez CIKANI a kdyz Vietnamska holcicka je tezce nemocna tak zadna pojistovna ji neche pojistti i kdyz oni tu radne ziji plati dane nemocenske a jine poplatky a nepatri k tem co porad natahuji ruce Nikdy nevidim ze kdyz Vietnamcum hloupi CESI nadavaji RAKOSNICI ZLUTAKU APOD. ze by si nekde stezovali a kriceli CESI JSOU RASISTI a pritom to jsou rasisticke vyroky ALE KDYZ SE REKNE PRAVDA O CIKANE ZE JSOU SPINAVI JSOU LINI APOD TAK VSICHNI JSOU RASISTI  CESI PROBER TE SE  Jinak moje manzelka je jcizinka jine barvy pleti ALE VSICHNI JI MAJI RADI co ji ZNAJI Jinak moje manzelka ma odpor k cikanum kdyz videla co delaji Takze u CIKANU NEJDE NIKDY O RASISMUS ALE JEN O KULTURU A UROVEN a CASTO O INTELIGENCI

Hawk 10.4.2007 12:15

Re: CESI VZPAMATUJ TE SE

Pláčete hezky, ale na špatném hrobě. Vietnamci až na výjimky nemají časké občanství, ale většinou jen povolení k pobytu, případně už trvalý pobyt ( nebo jsou tady načerno). Na dávky tedy buď nárok nemají nebo by se jim žádání o ně mohlo vymstít (tzv. stali by se zátěží) a byli by posláni zpět. S tím co Vietnamci odvedou státu, bych byl také opatrný. Pašování, padělání značek provozují ve velkém. Nikomu to nevadí, každý rád levně nakoupí a vydrbat s celníky či finančákem je přece IN.

To, s tím nepojistitelným děckem, byla samozřejmě ouřednická lumpárna vyššího druhu

Maipenrai 10.4.2007 16:28

Re: Re: CESI VZPAMATUJ TE SE

Opravdu hodne spatne informace i Clovek s trvalym  pobytem ma narok na socialní davky Jinak A To nebyl plac ale jen konstatovani  Jinak opravdu to chce neco bedet a znat aq pak se da diskutovat ale vidim ze tady u nekoho znalosti jsou dots o mezene o tehle problematice Dnes sposta trznic zanikla a vietnamci se stehuji do pevnych obchodu vznikaji spousty onchodu s potravinami  je sposta restauraci ktere maji Vietnamci takze honde veci se zmenilo Vietnamci pripravuji HYPERMARKETY  a co se tyka plagyjatu to se hlavne drzi v prihranicnich oblastech s nemecekm kde jeste zustaly nejake trznice ale treba z Chomutova k nemeckym hranicim nektere trznice uplne zanikly A jinak sposty lidi uz i prestava nakupovat u Vietnamcu protze je spousta levnych obchodu s levnym textilem a i hypermarkety nabizi levny textil kde je jista i taruka. a NEVIDIM VE MESTE ZE BY VIETNAMCI MELI PLAGIJATY TO UZ SI RYSKNE MALO KDO  TAKZE ZAVER tady byLO PUVODNE UVEDENI VIETNAMCI JEN JAKO JEDNA NARODNOSTNI MENSINA A  NIC VIC A MUZE DISKUTOVAT CLOVEK CO O TOM NECO VI a ne jen ze si neco nekde precte

Hawk 11.4.2007 2:50

Re: Re: Re: CESI VZPAMATUJ TE SE

K dávkám v hmotné nouzi doporučuji přečíst si zákon 111/2006.

Sám konstatujete, že plagiáty se občas pořád vyskytují i když už méně. O spoustě pašovaného zboží také není pochyby - viz výsledky policejních razií uváděné v tisku. Takže ta jedna národnostní menšina občas stát odrbává.

Doporučuji Vám si po sobě přečíst co napíšete  než zmáčknete ENTER- je to poněkud nesrozumitelné.

Jarda 8.4.2007 10:50

Jestli má autor pravdu

Tak je velmi smutné, že jim stát takovej život platí a na nemocné se musí dělat sbírky.

Abdéřan 8.4.2007 14:14

Re: Jestli má autor pravdu

Obávám se, že autor pravdu má. Chápou to všichni (kromě paní ministryně Stehlíkové), ale jen nemnozí o tom hovoří veřejně.

Krtech 9.4.2007 11:35

Re: Re: Jestli má autor pravdu

Paní mynistryně dělá jen svou práci a tou je odvádění pozornosti veřejnosti od výkonu moci

je to jen kašpárek v divadýlku

Maipenrai 9.4.2007 11:46

Re: Jestli má autor pravdu

Jenze kdy cesi konecne pochopi ze STAT jsou oni a prot maji volby aby si vybrali sve zastupitele KDO to mysli dobre s republikou maji se stat poslancem A ne podporovat darebaky z ODS a CSSD kde je videt jen to ze jim jde o KORYTA

tarka 7.4.2007 23:38

Díky p.Slupecký

Popsal jste to přesně.

dita 7.4.2007 22:50

Ta DNA...

Protože jsme přistoupili na nehoráznosti politické korektnosti,nelze situaci u nás zjistit,ale např.v Dánsku tvoří 5% obyvatelstva imigranti převážně z obou Indií.Těchto 5% konzumuje plných 60%sociálních výdajů státu.Neradostné ale signifikantní.Problém u nás prohlouben také tím,že čeští Cikáni,vcelku již dobře integrovaní, prakticky zmizeli v průběhu války.Byli nahrazeni svými,mnohem zaostalejšími bratry z východu.Mimo jiné se tím vysvětluje absence sebemenší stopy loayality ke státu i společnosti,byt tento stát jim umož'nuje přísun prostředků,na jejichž vzniku se prakticky nepodílejí.

Jirka 7.4.2007 22:14

Co dělat proti příživníkům

neboli většině Cikánů je nevyřešená otázka článku a reakcí na něj. Já osobně se zavazuji slušně vynadat multikulti politicky korektním  politikům a novinářům(=pokrytcům) za jejich zveřejněné podporování příživnického způsobu života Cikánů. Toho by se měli zejména politici polekat, protože je pro ně hlas lidu hlasem božím (tedy hlavně před volbami).

nalim2007 7.4.2007 18:59

Dobrý cikán,

mrtvý cikán.

f.r. 7.4.2007 21:38

Re: Dobrý cikán,

Dřív se taky říkalo dobrý komunista . . . .

f.r. 7.4.2007 22:00

Re: Re: Dobrý cikán,

Minuly týden jeli v novym audi dve cerný gorily - mimochodem perfektne obliknuty a ustrojený nekolikrat podel naseho paneláku při nemocnici a vytrvale troubili  a nekoho vyhlizeli. To jsem si jeste nevsiml, ze sou to černy držky a zavolal jsem na ně, aby si to troubeni vzali nekam jinam, tak ten jeden vybehl z auta a maval mi pred hlavou pistoli a rek at se nevsimam, ze mne priste oddela a řval na mne ato ja nesnaším. Příště si dam pozor anebo si seženu bouchačku a třeba budu rychlejší . . .

usměvavá bestie 7.4.2007 18:09

Proč se autor nenaváží do gádžů?

;-)

student 7.4.2007 23:30

Re: Proč se autor nenaváží do gádžů?

co kdyby sis ten článek nejdřív přečet ? autor se naopak naváží do gadžů! do gadžů, kteří pokrytecky lžou, kteří svým jednáním zhoršují už tak špatnou situaci cikánů, kteří se na cikánech přiživují atd.

mtgne 8.4.2007 14:21

Re: Proč se autor nenaváží do gádžů?

živě si dokážu tvůj přiblblý úsměv představit!!:-)

Zdena 7.4.2007 17:39

Názor

Článek je výstižný, jasný a srozumitelný pro naše občany, jenom ne pro některé politiky.Mezi těmi vládne faleš, líbivost servilnost.